Jump to content

Pričajte šta ste gledali u poslednje vreme


Guest

Recommended Posts

Ja sam u subotu bio sa suprugom baš u sali devet, u toj ljubavnoj sofi u 5 redu, i nije ovde dobar odnos prikazan. Ta sofa je spot on centar u odnosu na platno, i platno je tipa u visini očiju/ramena. Viši redovi kapiram da je već malo neobično jer se gleda na dole  platno

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Jeste, ova je baš kratež u odnosu na ostale, i platno nije nešto monumentalno veliko, ali je ok. I taj peti red je "hodnik", tako da ima mesta za noge solidno ispred.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Odgledao Birdman-a

Uh, za moj ukus odlicna gluma pre svega. Prica je takodje dobra, samo pozoriste u kom se manje vise odvija cela radnja, deluje kao odlicno mesto za snimanje, a i sama scenografija ga je podigla na jos neki bolji nivo. Najjaci utisak mi je ostavio reditelj, ili pisac cele price, nemam pojma, sada mi ne radi mozak da bih dao tacan primer, iako sam film odgledao pre par sati, jednostavno mi se svidja "stil" koji je koriscen kako bi se prikazala slika "ludila" glavnog glumca, i cak i neke njegove ideje koje su predstavljene kao unikatne, bila je jedna u kojoj sam bas pronasao sebe i bio u fazonu wtf, do jaja, nisam jedini na svetu, i reditelj je nekad razmisljao o tako necemu. 

 

Bio je neko dao hype na trailer jos pre sest meseci sigurno, secam se, i bas sam ga i ja rado iscekivao, na neki nacin ocekivao sam vise a opet ispalo je bas dobro. 8.3/10 imdb ocena je bas onakva kakva i treba da bude

Link to comment
Share on other sites

Al ste vi neka naopaka družina, tebi je Redirected pokidao, njima je sranje No country for old men :D

 

odma sam im rekao da su 2 tutubana ali kad pogledas ukusi su razliciti,njima je gone girl pokidao,meni je bio prosek,a ne znam zasto se tebi redirected ne svidja,nije nivo snatcha ili cadjavih dvocevki ali svakako moze da se uziva u njemu,bar znam da ja jesam...

Link to comment
Share on other sites

@Corey: Sala 9 je jedna od manjih, nije tu 4K platno, no dobro. Od petog reda pa na gore su sasvim u redu, sto se tice ugla gledanja, sedista 4-7. :)

Ау коју ми конфузију правите : )

Пише INTERSTELLAR 4K, како сада није 4K...

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

pishe i na tarabi...

ili leraju ljude sada ili su to radili u novembru kada su pricali da su samo u prve 4 sale 4k projektori

teoreCki je moguce da u svim salama pustaju istu 4k digitalnu kopiju ali u ovim salama posle 4. su projetkori sa manjom rezolucijom...tako da zaista pustaju i sada 4k kopiju =oD

ako nisi u zurbi i velika ti je frka da saznas mogu do kraja nedelje da se tacno raspitam gde je prekid u komunikaciji =o)

Link to comment
Share on other sites

Ау коју ми конфузију правите : )

Пише INTERSTELLAR 4K, како сада није 4K...

Potpuno je svejedno s obzirom da je Nollan snimao sa 35mm i IMAX kamerom, tako da govora od 4K rezolucije nema ovde. Projektor može biti 4K, ali ono što izlazi neće biti 4K. Btw, gledao sam film u BG u famoznom 4K i u NS gde nije bila projekcija 4K i isto je bilo. Opusti se i uživaj u filmu.

Edited by Crash Override
Link to comment
Share on other sites

35 mm film je 6k horizontalno, imax je 18k 

nekad se 35 mm film cak skenira u 8k pre ubacivanja specijalnih efekata da bi se posle radio downscale na 4k u projekcionu kopiju da bi efekti izgledali prirodnije/manje iskakali iz slike

u 4k salama u prvih 10ak redova se vidi razlika, u visim redovima toliko i ne (oko je predaleko/piksel je previse sitan - kao kad u prodavnicama nadjes 65 incni tv 2k i 4k koji stoje jedan do drugog prikazuju isto, udaljis se 4 metra i ako vidis razliku onda si pilot sa natprirodno dobrim vidom =o))

 

da li je 4k bitan za gledanje interstelara? 

naravno da nije =o)

Link to comment
Share on other sites

da, vidi se 4k jer je traka 6-8k =oD

 

4k kamera je digitalna kamera i 4k nije vrhunski visok kvalitet - manji je od analognog 35mm filma koji je, zavisno od granulacije emulzije srebro nitrata na plasticnom mosacu, 6-8k

 

to sto su digitalni projektori radili prvo u 2k jer je 2k bio kompromis kvaliteta, velicine fajla i naviknutosti publike na dvdove =o)

sad polako idu u 4k sto je posledica polakog priblizavanja analognoj tehnologiji (i zelje prodavaca tv-a da valjaju nove uredjaje ljudima =o)) jer je digitala jeftinija, mozes vise tejkova da snimas digitalno na hard disk nego na skupi film koji posle razvijas i cimas se...red epic i arri alexa su poceli od 2k sad su na 4 i 6, uskoro kad budu preko 8k onda ce da bude interesantno videti te filmove tvikovane da izgledaju kao sa trake...

 

also imax od 18k je analogni imax na ogromnoj filmskoj traci, ali samo 20ak % imax sala u svetu su filmski imax, vecina je digitalni imax koji je opet nesto slabiji, manje je platno da se ne bi video gubitak itd itd....

http://www.ifc.com/fix/2011/12/imax-guide

koga interesuje tema, dobar je onaj dokumentarac side by side o digitali vs trake, kijanu sto vodi pricu....

Link to comment
Share on other sites

Apdejt u 2 tacke! =o)

 

1. Zahvaljujuci Korijevom interesovanju i oku sokolovu cineplexx ce da izmeni sajt da odgovara cinjenicnom stanju stvari - nema 4k projektora u sali 9

ali!

2. Cineplexx je radio apgrejd projektora tako da je sad 4k u prvih 6 sala, a ne u 4 kao sto je bio slucaj u novembru!

 

eto =o)

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Ako središ i da razdvoje kupovinu kokica od kupovine karata, alal ti ćufte, ono je ubistvo koja je gužva, pogotovu subotom ko se zezne da ide da gleda nešto. I uveli da se naočare za 3D projekcije dobijaju na samoj kasi, jel vrede više od 600 dindži? :)

 

THE BOOK OF LIFE

 

The%20Book%20Of%20Life%20-%202014%20-%20

 

Lepo i nepretenciozno, sa predvidivom i jednostavnom pričom koja često pravi izlete u referenciranje modernie pop-kulture, ali ništa što bi smetalo previše. Vizuelno sve je na visokom nivou, CGI odrađen u fazonu stop motiona i marioneta, i krcato detaljima u prvom planu i u pozadini, što je i očekivati s obzirom na lajt motiv okruženja (meksički festival mrtvih i sve oko toga). Muzika je takođe na momente sjajna, i takođe predstavlja obradu i miksovanje postojećih pesama umesto da su komponovali nešto originalno (što je u ovom slučaju ispao kao dobar izbor).

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

nisam znao gde drugde da okačim

 

https://popcorntime.io/

 

Ali jako koristan program za direkt strimovanje filmova-serija-anime (sa sve prevodima); ima mogućnost i čuvanja po želji, ali se uglavnom store-uje u nekom temp folderu koji se briše kad se restartuje računar. zasnovan je na torentu, tj downloaduje se sve direktno iz torenta i strimuje. :)

 

sry ako je bilo. :c

:v

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...