Jump to content

Pričajte šta ste gledali u poslednje vreme


Guest

Recommended Posts

59 minutes ago, mladenq said:

naletao sam i na taj family plan par puta, i razmisljao da li da pustim, ali nekako mi taj wahlberg tokom godina bas postao smarac, tj ti njegovi filmici koje stanca

Daj, bre, ne možeš mrzeti Marki Marka, čovek širi dobre vibracije i slatke senzacije više od tri decenije :D

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, mladenq said:

abigail sam gledao do kraja. prva trecina, kao sto kazes nagovestava jos jedan "zatoceni u kuci borimo se za nase zivote" film, prosecnog kvaliteta za svoj zanr, ali onda samo odjednom odu u full retard mode, jer sto ne bi.

 

"juri nas objektivno superiorniji protivnik kojem ne možemo ništa čak ni nas pet odjednom. Stoga je plan sledeći - razdvojićemo se, svako na svoju stranu!"

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, mladenq said:

takve reakcije su naravno neosnovane, iako ne mogu reci da je djubre film

 

Znao sam da ovaj film nije za mene kad je "štreber" u sred ničega odjednom postao glavni akter pošto su suspendovali ovog drugog pandura. U fazonu - evo odjednom uskače on kao da je to legit nešto što bi panduri uradili 🙂 ali ajde, pređoh preko toga.

onda je došao onaj uvodni dijalog njega i onog prvog lika što naručuje ubistva i smorio sam se kad je 10 minuta sa njim razglabao za stolom u dajneru kao da treba da bude dijalog za oskara, i odmah sam znao da će tako da ide film nadalje 🙂 i tako i bi 🙂

bukvalno traje 40 minuta duže nego što bi trebalo, šta ima u ovom rom-komu da se razvezuje na 1:52h ja stvarno ne znam 🙂

U svakom slučaju da ne bude baš totalni hejt, gledljiv je film posebno to kod kuće sa ženom, pa kao ajde, inače solo da sam gledao verovatno bih ga FF-ovao dosta često 🙂

Ovaj glavni glumac, najbolja stvar koju su u filmu rekli je kad su mu rekli da ima "zaboravljivu facu" pošto je to istina 101%, lik je bukvalno AI kad upišeš da izgenerišeš "bachelora" za letnji rom kom i da nema nijednu specifičnost nego prosto da je generik 🙂

Dodatni "minus" mi je što radi tako "opasan" posao, gomila njih bude puštena nakon suđenja, ovamo je profan na faksu ovamo u panduraciji i baš mu se skoro nikad (osim ono u dajneru kad je sreo drugog pandura) nije dogodilo neko "ukrštanje" ili još očiglednije da ga neko prati nakon što ga puste iz tvorze i da ga izmlati 🙂

Pohvala za glumicu, ali da budem iskren podseća me na više drugih glumica 🙂 U nekim kadrovima malo i na Hali Beri (koju inače ne volim nešto preterano) ali zapravo više na Noru Džons iz mlađih dana 🙂 Što je plus!

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Lucky said:

onda je došao onaj uvodni dijalog njega i onog prvog lika što naručuje ubistva i smorio sam se kad je 10 minuta sa njim razglabao za stolom u dajneru kao da treba da bude dijalog za oskara, i odmah sam znao da će tako da ide film nadalje 🙂 i tako i bi 🙂

bukvalno traje 40 minuta duže nego što bi trebalo, šta ima u ovom rom-komu da se razvezuje na 1:52h ja stvarno ne znam 🙂

linklater efekat

u ovom slucaju/filmu skroz out of place, jer ne mozes da se lozis na neke dijaloge a ovamo ti film glup na 10 nacina

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, mladenq said:

linklater efekat

u ovom slucaju/filmu skroz out of place, jer ne mozes da se lozis na neke dijaloge a ovamo ti film glup na 10 nacina

ali i ceo seting je blesav 🙂 da je to bio neki dijalog ne znam kad, pa kao ajde, nego bukvalno lik "šonja" dobija zadatak, ulazi u dajner sa ovim likom, nakon 2 minuta kreće u godfather monolog dok sa druge strane onaj Joel Kinnaman sa Aliexpressa pravi neke grimase kao da mu se kenja :))

  • Haha (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

On 4/29/2024 at 1:32 PM, millanče said:

The Fall Guy preporuka, skroz ok filmić, Gosling i Emily Blunt odlični. Ima krindž momenata bez kakvih holivud prosto ne može, ne razumem zašto (a nije woke stuff), ale sve u svemu ok skroz.

https://www.imdb.com/title/tt1684562/

Krenuo sam ovo da gledam, počelo je kao ha ha, međutim tako brzo je otišlo u neku krajnost (kad je dobio "zadatak" otpr) da prosto nisam više mogao da gledam 🙂 Mislim da i ovog Goslinga baš ne mogu da svarim, pomalo me nervira kao pojava.

A Blunt sam skoro gledao u Edge of Tomorrow pa se ovde baš vidi ta razlika od deset godina na njoj 😞 🙂

A pogledao sam:

The Last Stop in Yuma Countyhttps://www.imdb.com/title/tt11674730/

image.png

I mogu da preporučim! Nisam pogledao trejler, samo sinopsis, ovaj tagline za film je zapravo dobar jer ne otkriva ništa... inače volim te "u sred ničega pet ljudi u istom prostoru nešto nešto" (nema ih pet ovde to sam dao samo random broj!).

Režija zanimljiva, radnja prosta (ne otkrivam ništa spec) - u sred ničega tokom sedamdesetih ljudi dolaze na pumpu da sipaju gorivo ali kamion sa gorivom kasni, sledeća pumpa je na 150 kilometara i prinuđeni su da ostanu tu u dineru pored pumpe. Naravno svako je tu iz nekih svojih razloga! 🙂

6.9 na imdb, lagano bih mogao dati i nešto višu ocenu.

 

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

A Quiet Place: Day One (2024)

pogledah ovo sinoc, nije los vizuelno, ali poprilicno spor i dosadnjikav

glavni problem je sto nakon prva dva dela gde pratimo par ljudi kako se trude iz petnih zila da budu tihi (cesto neuspesno), od najnovijeg filma u fransizi koji u naslovu ima 'DAY ONE', ocekujes da se zapravo bavi cudovistima/vanzemaljcima, kako su dosli, sto su dosli, sta su, itd, medjutim i ovaj deo je apsolutno isti kao prethodna dva i prati par ljudi kako se trude iz petnih zila da budu tihi (cesto neuspesno), i apsolutno ne donosi nista novo, sta vise, double-downuje na glupavu premisu

moze lagano da se preskoci

Spoiler

dodatnih par gluposti, nemam pojma zasto su odlucili da jebeni lead bude zena koja je u terminalnoj fazi neke bolesti, i na dan dolaska vanzemaljaca je vidimo kako je u domu za ljude pred smrt (kako god se to zvalo na nasem), jedva se krece i bukv samo ceka da umre, ali u nastavku filma lagano prezivljava par neposrednih eksplozija, jedna od kojih je zakuca za izlog, pa joj zatim kola zdrobe nogu, pa se davi, ali nekako sve to prezivljava

takodje, zasto su joj dali da ima macku, u post-apokalipticnoj prici gde bilo kakav zvuk znaci skoro sigurnu smrt, i onda mi treba da verujemo da ta macka apsolutno nijednom ne mjaukne tokom citavog filma i svih sranja koja se desava ispred nje :D, mozda je neka caka sa tim sto je 'service cat' koje su kao posebno istrenirane, ali ne vidim razlog sto bi deo treninga macke bio da nikada ne pusta nikakve zvuke...

takodje ovaj eddie iz stranger things, nemamo apsolutno nikakav backstory za njega, sto koj k on prati macku i ovu crnkinju sve vreme, spreman da se zrtvuje za nju itd itd, mislim koliko su rastegli citav film i koliko smaraju, mogli su bar neku pozadinu/licnost da mu daju...

 

Edited by mladenq
Link to comment
Share on other sites

ja nisam generalno neki fan ovih 'a quiet place' filmova, ali zena ima iz nekog razloga 'soft spot' za njih, pa me izvarala!

polagao sam neke male nade da ce da se objasni citava prica pa da nece delovati toliko glupavo, ali naravno nije

Spoiler

mislim stvarno me zanima, kako su cudovista koja ne deluju narocito inteligentno, a pritom su slepa, razvila tehnologiju da dodju na planetu zemlju :DD 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Fly Me to the Moon

jbg, u Holivudu ništa novo, opet ok filmić koji može da se pogleda, iako je ton "all over the place", nekad ozbiljno, nekad "random silly/goofy" događaji i likovi uskaču, eto, tako.

"Vadi" ga što se igra sa tom zanimljivom idejom o tome da li je moonlanding bio realan ili ne, ali ekstremno površno to radi :D I ta neka harizma i pristustvo Čeninga i Skarlet što nose film, koji je mogao biti 20 min kraći svakako. 6.5/10 jbg, "možse pogleda".

Da, imaju i Vudija u filmu, on je skroz faca i dobro rešeno pitanje kako imati "zlikovca" u ovakvoj vrsti priče, i onda odjednom kao nije zlikovac, i počne da se smeška i glupira na kraju, eto to mu je "arc".

https://www.imdb.com/title/tt1896747/

Edited by millanče

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Axel F

Ako ste voleli Policajca sa Beverli Hilsa, ovaj film će vam dobro leći. Iako je glavna trojka (Foli, Rouzvud, Tagart) baš matora i nemaju toliko energije, izneli su dovoljno film da bude zanimljiv. Britki dijalozi su i dalje najjači adut. Jedino što se film oslanja dosta na nostalgiju, pa nekom ko nije gledao prethodne delove ovo će pre biti generička akciona komedija #1674

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, cali said:

Axel F

Ako ste voleli Policajca sa Beverli Hilsa, ovaj film će vam dobro leći. Iako je glavna trojka (Foli, Rouzvud, Tagart) baš matora i nemaju toliko energije, izneli su dovoljno film da bude zanimljiv. Britki dijalozi su i dalje najjači adut. Jedino što se film oslanja dosta na nostalgiju, pa nekom ko nije gledao prethodne delove ovo će pre biti generička akciona komedija #1674

Hvala na opisu i preporuci.

 

Iskreno, ja ne znam nikog iz moje, BC generacije, da nije gledao više puta Policajca sa Beverli Hilsa, to mi prosto nezamislivo 😄

 

Gledali smo i Policajca sa Petlovog brda, a ne sa Beverli Hilsa 😄

  • Like +1 1

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, cali said:

Najneverovatnija stvar kod Policajca sa Petlovog brda je da je Ljubiša Samardžić ubedio tri zgodne, pametne žene da se udaju za njega 😄

Smoki je Smoki

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, cali said:

Najneverovatnija stvar kod Policajca sa Petlovog brda je da je Ljubiša Samardžić ubedio tri zgodne, pametne žene da se udaju za njega 😄

Nepravda prema Smokiju! Četiri žene! Milena Dravić, Svetlana Bojković, Neda Arnerić i Maja Sabljić (od nje se razvodi na početku filma/serije). 

  • Thanks (+1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

The Watchers https://www.imdb.com/title/tt26736843/

image.png

Dosta glup film 🙂 Ne znam kakva je knjiga, ako je ista kao film onda i ona nema smisla.

U svakom slučaju koncept mi se isprva dopao pa kao htedoh da vidim kuda će da ode - postoji nekakav "kontejner" u sred šume (koja se ne nalazi ni na jednoj mapi Irske!) koji sa jedne strane ima staklo i u kojem je četvoro ljudi "zarobljeno" jer tokom noći izlaze čudovišta koja ih posmatraju - tokom dana su čudovišta u svojim rupama (ovo me malo inače podsetilo na From) i ovi izlaze iz "kontejnera" da traže hranu etc. Međutim, ne mogu da pobegnu jer je šuma "mistična" i vide halucinacije plus je toliko velika da ne može tokom dana da se pređe pa kad padne mrak izađu čudovišta!

I kao ajde, pita se čovek šta će tu da bude. Međutim, sve drugo je dosta loše realizovano, a ova Dakota Fening kao da je zaboravila naprasno da glumi. Nije da je bila neki glumački car ali ovo je baš komično. Ovi ostali su polu poznati (glumi ona crnkinja iz black mirror i Barbarian kao i baba iz two minutes to midnight i oni su tu i tamo.

Međutim, najveći problem je generalni raspad filma od druge polovine koji nema pojma šta bi da bude - horor, drama, basna, bajka, triler, opet drama, kritika društva ... sve od toga. 

Može da se preskoči!

Link to comment
Share on other sites

Nekako u vrlo slično vreme izašli su pozni nastavci ta 2 oldschool akciona filma čije su ranije verzije meni nekako promakle, mislim sigurno sam ih gledao, ali kao da nisam, nemam pojma zašto. Elem, Bad Boys 4 mi je skroz dobro legao i ok mi je, iako skoro da nemam nikakvu konekciju sa prethodnim filmovima (lol kad išamara Vila Smita!), a po vašim utiscima vidim da je jako slična stvar i sa nastavkom Policajca sa B. HIlsa. Drago mi je zbog toga :D ne znam da si da gledam direkt poslednji ili obnovim prvo prethodne.

Elem, Dedpul 3 - mnogo dobrih, nostalgičnih momenata, šala, kameo pojava, ne baš dovoljno neke supstance i definitivno ne dovoljno podjebavanja Diznija i Marvela koliko je MENI trebalo, ali možda dobvoljno normalnom čoveku. Ok je, može da se pogleda, momenat sa Krisom Evansom mi je def. "ukrao šou". Ne očekujte ništa epohalno što će da promeni svet, i "cinemu" ili nešto zaista spase i preusmeri marvel/dizni/holivud/promeni politiku amerike i vrati nam Kosovo, idite na šalu i zajebacniju i biće do jaja, eto :D

Edited by millanče
  • Like +1 1

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Thelma https://www.imdb.com/title/tt23778968/

image.png

Babu od 93 godine telefonski prevare da joj se javio unuk koji je doživeo saobraćajku itd i da mora da im pošalje 10.000$ da bi ga izvukli iz zatvora, što ona i čini. Kad skapira da je prevarena, kreće da uzme svoje pare nazad.

Jasno vam je na osnovu ovog opisa koliko je film naivan i u tom smislu ga treba i posmatrati i ako se odlučite pogledati. MIslim da jedino radi u slučaju da neko ima babu sličnih godina ili je imao i može da napravi taj vid poveznice jer je film ta jedna "sladunjava dramedija" opet, više komedija nego drama, puna naravno rupa (baba hoće da ukrade onaj penzionerski skuter - vidi se i gore na slici da bi otišla po te pare, iako može uvek da sedne u taksi na primer 🙂 i slično, pa imajte to na umu.

Inače baziran na pravoj Telmi, babi od režisera, koju su umal' prevarili da da pare ali nije otišlo dalje od toga. Malkom MekDauel ima sitnu ulogu a Ričard Raundtri nešto veću, ali opet i on je mator kao biblija - a zapravo je i umro par meseci pre premijere filma.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...