Jump to content

Pričajte šta ste gledali u poslednje vreme


Guest

Recommended Posts

Pa zar nije svaka igra kao taj film, čim zagineš reload :)

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

"Arme Riddere"

http://www.imdb.com/title/tt1809231/

Ako volite Gaja Ričija, onda ćete voleti i ostvarenje norveškog Gaja Ričija :D Izuzetno zabavno, zanimljivo i duhovito. Odlično za gledanje sa društvom.

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

THE ANGRIEST MAN IN BROOKLYN

 

MV5BMjAxMTU5Mjk4OF5BMl5BanBnXkFtZTgwMTM4

 

Krš. Glupa "priča" i setting, apsurdno poigravanje sa vremenskim aspektom filma, buđava melodramatičnost, nepodnošljiva "gluma" u par momenata, a preko svega toga toliko jadno tehnički sve izgleda i u potpunosti je u stilu TV filmova iz 90-ih (sa nekim braon filterima prilikom flešbekova, i najjadnijim greenscreen efektima tekuće godine). Otprilike, kao da je režiser (koji pod pojasom ima par poznatih filmova) naprasno zaboravio da režira, pa se skupila ekipa dobrih glumaca-prijatelja i rekla mu "ma možeš ti to", i onda su kao snimili film. Prava misterije je i kako film koji efektnivno traje sat i 20 minuta deluje bar tri puta duže. Jedino pozitivno, osim par forica, je scena sa ženom u kojoj su počeli da kanališu jako Vudi Alena, iz čega sledi logičan zaključak da je upravo dotični trebao da režira film, sigurno bi izvukao mnogo više iz svega toga.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Pnaravno, zgnječili su ceo film još na posteru :)

On je mnogo besan i ljut, i onda on ima problem, i onda on jurca po gradu da se iskupi, i onda otkrije da ima srce i osećanja na kraju, šmrc.

Ima jedan dobar kameo na blic, doduše :)

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Одгледао Ној(е)а. Мех... иако нисам ништа ни очекивао.

 

Delim sentiment. Ja sam prost čo'ek, da ne kažem seljak, i ovo je za mene suviše umetnički. Garant će Oskare šleperom da voze kući.

... ukusi su razlichiti... reche djavo i sede u trnje...

Link to comment
Share on other sites

SABOTAGE

 

sabotage.jpg

 

Nije loše, više je krimi-triler nego pjur akcija, uz neobično puno brutalnih i gadnih scena. Švarcika je odličan (čak bih rekao da mu je ovo najbolji film od kad je "riinventovao" sebe kao glumac), ova riba iz WWZ odlična, glupava scena jurnjave pred kraj, ali u globalu nije loše (iako je nerazumljivo zašto nisu bolje iskoristili ostale glumce, aj Sem Vortington na stranu, nego što je jedan od ovih tipova Sojer iz Losta, i to sam provalio tek posle kad sam gledao na imdbu).

 

Btw, dve stvari mi nisu bile jasne:

 

Scena na aerodromu, kad meksikanka rokne ovog narko barona. Narator kaže da kartel nije hteo da ga Ameri dibrifuju, što nema smisla s obzirom da ga već predaju Meksikancima (ili su ga već dibrifovali, ili se to neće ni desiti kad ga već predaju).


Drugo, odma posle toga, dobija poziv da su mu žena i sin kidnapovani i da dođe do njih ako ne želi da ovi stradaju, i onda odmah kažu kako su ih svakako ubili. Zar Švarci ne bi odmah otišao dole i menjao se za članove porodice? Zašto bi čekao kod kuće da mu šalju njihove delove nedeljama? Zbunj

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

A Million Ways to Watch Seth Mcfarlane tells the Same Joke, Over and Over Until You Die

 

Dogurao sam do 36-og minuta i prekinuo sam film sa odlukom da ga ne odgledam do kraja. Hteo sam da prekinem još u početku kada je krenuo da nabraja po drugi put kako je divlji zapad sranje, itd ali nisam iz nekog razloga. Zaplet, scenario - glupost. U stvari da, nastavio sam da gledam da vidim kako se Šarliz snalazi u komediji ali ništa od toga. I uvek se smorim kada vidim Lijama Nisona u ovako nekom smeću. Ne mogu da preporučim.

 

Srećom pa gledam gomilu serija raznih senzibiliteta i kvaliteta jer poslednjih par filmova koje sam gledao su uglavnom bili totalno đubre, pa ove serije malo izbalansiraju stvar.

pljk!

Link to comment
Share on other sites

BLUE RUIN

 

large_blue_ruin.jpg

 

Izvanredno, od početka do kraja. Sjajna gluma, odličan tempo, tenzija, humor, realistično nasilje, plus neuobičajeno obraćanje na puno detalja koji realno nisu uopšte bitni, ali doprinose atmosferi. Glavni glumac perfektan, naročito zbog tog izgleda izmučenog računovođe koji fura ceo film, i koji se perfektno uklapa sa svime ostalim.

 

Jedino mi jedna stvar nije jasna:

 

Scena sa akumulatorom iz pikapa onog debelog ortaka, zar nije lik jasno stavio do znanja da ne želi da se meša u sve to, ako je poenta bila da je ovaj hteo da ga spreči da mu opet pomogne.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Sabotage - очајан, неуверљив и јадан у покушају да буде нешто као озбиљније. Глума... не знам, дал су уболи да већини глумаца наметну неког лика из сценарија који им не одговара, ил су сви просто само хтели да скину снимање са грбаче... Сценарио... бљутаво, бљутаво и још бљутавије кад се на све то додају сцене отпадака од људских тела и сл.

Link to comment
Share on other sites

Dead Snow 2 - http://www.imdb.com/title/tt2832470/

 

Nije loše, prvi film mi je bio jako osvežavajuć, ovaj nastavlja u tom maniru. Malo su mu ga dali više sa zajebancijom pa je dosta smešniji film od prvog.

 

Jedino što je realno moglo bez amera. Mada opet, kao repriza WWII, rusi vs švabe, a ameri tu nešto malo. Pa kao i može da prođe.

 

Ja sam skinuo anoxmous verziju, titl je očajan i izgleda nema boljeg trenutno. Dolazi i švedski titl u tom paketu, a ovaj engleski izgleda kao da je taj švedski neko provukao kroz gugl trenslejt i to je kao to.

Edited by CheighLee

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Ako je to titl u kojem viču "Balkan, Balkan", taj je odrađen prilično dobro (osim tog dela :)) Tj, ima i srpski titl da se skine :)

Slažem se ovo za Amere, ali nisu usrali motku koliko su mogli, i dosta su smanjili doživljaj sa njima (verovatno su morali da ih uglave jer su finansirali deo budžeta). Sa druge strane film je perfektan spoj slešera (na momente prilično mučnog) i vanserijske komedije, ima masu scena gde je tako humor nekako spontan i nije akcenat na njemu, nego se samo desi na blic i odmah idu dalje, bez komentarisanja i objašnjavanja. I one pandure su mogli više da iskoriste, ali sve u svemu, film je u rangu sa Evil Deadom 2 npr., potpuno mogu da zamislim da bi ovo bio ogroman underground VHS hit da je snimljen osamdesetih. I respekt za puno praktičnih efekata i kaskaderisanja, uz minimum CGI-ija (koji nije ništa naročito, ali je sekundaran i ne kvari scene).

 

E da, poster

 

dead-snow-2.jpg

Edited by Pipboy

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

CGI, ono malo što ga ima je neprimetno ukomponovano u film sa odličnim praktičnim efektima, swe p0xwale za to.

 

A titl je stigao iz ove verzije... 

Dead.Snow.2.Red.vs.Dead.(Doed.Snoe.2).2014.1080p.BluRay.x264.anoXmous_

... i nisam izvalio prvih pet minuta da išta fali dok nije onaj klinac krenuo da parla na engleskom, a ono ništa se ne slaže sa onim što priča. Pa još onda kada krene ostatak titla i sve neke rendom nabacane reči. Može da se izvali kontekst dobro ali opet... Koristio sam BSPlayerov Search all za titlove (opensubtitles.org, getsubtitle.com i bsplayer-subtitles.com) i nije ništa našao sem dve verzije ovog istog, a mrzelo me u pola filma da tražim sad drugde.

Edited by CheighLee

pljk!

Link to comment
Share on other sites

podnapisi.net is your drug

http://www.podnapisi.net/cyr/d-d-sn-2-2014-titlovi-p3273998

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

LA BELLE ET LA BETE (Beauty and the Beast)

 

affiche-escalier-la-belle-et-la-bete-110

 

Vizuelno i više nego raskošno i živopisno (gomila scena deluju kao renderi neke vrhunske point & click avanture, npr.), sa akcionim scenama u standardnom "francuzi imitiraju Holivud" stilu, ali bez neke prave poente osim valjda obaveze da poznatu priču snime na svakih xy godina. Ovome ne pomaže ni slabašna i neuverljiva romansa između naslovnih likova, i osećaj da je sve nekako ravno i bez ikakvih emocija i strasti koje bi ova priča trebala da ima (pogotovu što su ova mala francuska slatkica Leja i Vinsenst Kasel u leru tokom celog filma). Samo stvorenje je mešavina old skul izgleda i ograničenog CGI-ija (bar tako deluje u par kadrova), i nema nikakvih preterivanja sa njim, ali ni ničeg kreativnog i posebnog.

Edited by Pipboy

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...