Jump to content

SPLIT: Najbolja pizza na parče? 325. put


aLti

Recommended Posts

Generalno na picu moze da ide sta god hoces, ali se na dobru picu ne dodaje nista. 

 

Poznanik mi je pricao kako je bio negde u Italiji, tipa neki sever i manje mesto, ali zaboravih kako se zove, i tamo je kao jedna od desetak najboljih picerija u svetu. I on i kolega seli, narucili picu, donosi konobar i njegov kolega onako na keca "jel mozemo da dobijemo kecap?". Konobar kao "samo minut". Posle dva-tri minuta se pojavljuje kuvar sa sve onom velikom kapom, dolazi do stola i uzima mu picu uz komentar "vi niste zasluzili da jedete moju picu" i demonstrativno odlazi :) Ovi ostali u soku :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Generalno na picu moze da ide sta god hoces, ali se na dobru picu ne dodaje nista. 

 

Poznanik mi je pricao kako je bio negde u Italiji, tipa neki sever i manje mesto, ali zaboravih kako se zove, i tamo je kao jedna od desetak najboljih picerija u svetu. I on i kolega seli, narucili picu, donosi konobar i njegov kolega onako na keca "jel mozemo da dobijemo kecap?". Konobar kao "samo minut". Posle dva-tri minuta se pojavljuje kuvar sa sve onom velikom kapom, dolazi do stola i uzima mu picu uz komentar "vi niste zasluzili da jedete moju picu" i demonstrativno odlazi :) Ovi ostali u soku :)

 

A to je sve jedenje govana jer pica nije posh jelo da pa se kuvar uvredi sto neko hoce da stavi kecap na nju ...

 

Mos misliti, jelo koje je nastalo tako sto trpas sve na parce testa je sad postalo fenseraj ... Nasli ljudi budale koje ce da se loze na to pa im prolazi fora.

 

Dobra pica je izvorna pica i ona nikako nije na severu italije vec na jugu.

  • Upvote (+1) 1

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Ma naravno da stoji sve to sto si rekao, mislim sto se mene tice nek picu jede ko kakvu voli, ionako se sve to manje-vise izmislja u hodu. Ali stoji i cinjenica da Italijani od toga sad prave brend i da je pica ne znam ni ja kako zajebana tvorevina njihove vekovne kuhinje, a ne jelo koje je pravila sirotinja kad bi uspela da nadje nesto da baci na parce hleba :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Ma naravno da stoji sve to sto si rekao, mislim sto se mene tice nek picu jede ko kakvu voli, ionako se sve to manje-vise izmislja u hodu. Ali stoji i cinjenica da Italijani od toga sad prave brend i da je pica ne znam ni ja kako zajebana tvorevina njihove vekovne kuhinje, a ne jelo koje je pravila sirotinja kad bi uspela da nadje nesto da baci na parce hleba :)

 

Pa ne prave talijani, prave pokondirani ljudi sirom sveta, a kad imas potraznju eto i ponude ... tako da sever italije su sminkeri mada se to odnosi i na ceo svet.

 

Na jugu italije na primer jedva da mozes da nadjes piceriju u obliku klasicnog restorana.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

znao sam da će u nekom trenutku krenuti "gde je najbolja pica take 1389" rasprava :D

 

nisam jeo u bucku preko godinu dana sigurno i pre neko veče bio u prolazu pa odlučio da uzmem i dobar je bucko, mamu mu jebem, samo što tu ne pričamo u kvalitetu pice već o salatama. kli-kli je meni dobar, karibik isto, pončo zavisi od lokacije i tako...

Novi forum smrdi

3do1AEy.pngyxHzIOp.png

 

Link to comment
Share on other sites

Meni su fascinantni likovi koji odu u bucko da jedu cistu picu i onda kenjaju kako je sranje.



Ta njihova pica je savrsena podloga za njihove salate. Bolja pica bi bila losija jer sam probao slicne varijante na drugim mestima. Sendvic sa njihovim salatama nije ista stvar, jednostavno ta zvaka pica je najbolji kombo sa tim salatama stoga je to specifican fastfood, a ne klasicna pica.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Ranije je ona pizza u bulevaru kod Vladimira bila bas ta koja se hrsa BEZ tih premaza al su zatvorili....

 

Caribic ima velike slajsove al sa malo sastojaka, zato i strcaju majonez i kecap po njima....

 

El zna neko jos neko mesto gde su bas dobri slajsovi u BG-u?

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

^ i meni je caribic najbolji... bucka jedem samo zbog sendvica sa govedjom, 2 komada za 200din = useravanje 

kli kli je isto dobar, ali tanko im je testo i negde od sredine ka korici ima sve manje sastojaka, da ne kazem da je suva pica. ali 75din za parce je skroz dobra cena. takodje, u orlu sam jeo ranije stalno, ali su sjebali nesto i picu i salate. :(

Bjukenon Mitch

Link to comment
Share on other sites

i ja ću tradicionalno u ovom pedesetšestom razgovoru o pici da pomenem Kli Kli, po meni i dalje em dobra pica, em najbolji odnos cena/performanse :)

 

što se bucka tiče, jeste loša pica, jeste kul kad staviš sastojke, ali mislim da je problem što i dalje to zovu pica, možda samo treba da nazovu "podloga za salate" :)

 

@ italijan koji odnosi picu - istripovao se, može da dođe i objasni kako po nejgovom shvatanju ne bi trebalo da se stavlja pica. Nadam se da su makar ovi drugi pojeli svoje i popili piće i nisu platili kad su demonstrativno napustili restoran!

Link to comment
Share on other sites

Meni su fascinantni likovi koji odu u bucko da jedu cistu picu i onda kenjaju kako je sranje.

Ta njihova pica je savrsena podloga za njihove salate. Bolja pica bi bila losija jer sam probao slicne varijante na drugim mestima. Sendvic sa njihovim salatama nije ista stvar, jednostavno ta zvaka pica je najbolji kombo sa tim salatama stoga je to specifican fastfood, a ne klasicna pica.

Тај неки фазон. Ја сам имао трип да устанем, упалим ауто, одем до буцка, узнем цијелу пицу, пола говедо, пола пиле, вратим се гајби и манчам онако ко свиња, није ме мрзело:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

pica na drva preko puta masinca je po meni bez premca, a jos im je kvalitet pice, cini mi se, porastao od kada im je posao buknuo. bas se razbijaju od posla

 

Da vrhunska pizza indeed, probao sam sve vrste koje imaju i tesko mi je da se opredelim koja je najbolja :)

 

 

Тај неки фазон. Ја сам имао трип да устанем, упалим ауто, одем до буцка, узнем цијелу пицу, пола говедо, пола пиле, вратим се гајби и манчам онако ко свиња, није ме мрзело:)

 

Kad si high as shit nista nije tesko uraditi za dobar manch :)

  • Downvote (-1) 1
Link to comment
Share on other sites

pica na drva preko puta masinca je po meni bez premca, a jos im je kvalitet pice, cini mi se, porastao od kada im je posao buknuo. bas se razbijaju od posla

 

prolazio sam par puta pored ovoga i htedoh da probam i nikako.

 

jel zna neko kakvo je radno vreme, posebno u večernjim satima?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...