Jump to content

Koju konfiguraciju uzeti?


Slađan

Recommended Posts

ima nekih Athlona na rasprodaji u emmiju ali carevi su mogli da stave i bar neku propratnu matičnu za njih da upotpune dil, a ne 1150 soket :D

 

http://www.emmi.rs/nedeljna_akcija.360.html

imas ploce za te procesore od 25e tesko da to moze jeftinije :) 

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav, imam Altos Rocket iz jan/feb 2013. god, konfiguracija sledeca:

- MB H61M-P31 (G3)

- CPU Pentium Dual Core g2020 @ 2,90GHz

- GPU Powercolor radeon hd 7750
- RAM 4GB Silicon power (1333MHz mislim)
- HDD 500GB

- Napajanje 500W Spire

Igram se na Full HD monitoru 21.5', malo CAD/Office i multimedia ofc

Da li se isplati menjati cpu/gpu i dodati jos 4GB RAMa, recimo neki i5 za lga 1155 socket i neki r7 260/260x ili gtx 750ti, sto bi me sve izaslo verovatno oko 30-35k, hoce ovaj 500W Spire to izdrzati? :)

Ili da cekam neke novogodisnje popuste i sklopim nesto krsteno za 70-80k tamo u decembru?

Edited by LoSmi
Link to comment
Share on other sites

Hvala gosn Vudu, proverio sam, 1 modul od 4GB imam.

Sta onda predlazes, gtx 750ti, jos 1 modul od 4GB metnem (jel to ok?), i jos recimo i5 3350p ili i5 3470 (mada sam ga samo preko oglasa nalazio..)?

Na sta bi to licilo, hocu mocu da poteram next gen igre na nekom ~mediumu, tipa shadow of mordor, witcher 3 itd, da ne nabrajam? 

Link to comment
Share on other sites

Ok, ondak cu tako, i5 3350p, gtx 750ti i jos 1 modul 4gb.

Za update biosa, kako to najbolje uciniti a da ne zaserem nesto? Nasao sam na MSIovom sajtu poslednju verziju BIOSa za moju plocu, samo skinem i pokrenem i miran sam ili sta? Btw zasto to uopste da radim, malcice sam kopko po netu, cini mi se da vlada stav "if it's not broke, dont fix it" ? [:)]

Hvala jos jednom.

Link to comment
Share on other sites

Skini manual, u njemu piše sve oko apdejta biosa za tvoju matičnu konkretno. Imaš više varijanti, izaberi koja ti je najlakša.

 

U principu i ne moraš sem ako nova verzija biosa rešava neki konkretan problem koji imaš ili komp neće da butuje kada ubaciš novi procesor.

pljk!

Link to comment
Share on other sites

dat DDR4 tho :p

 

Elem imam par čudnih pitanja, pošto treba da uzmem mali mali malecki ovolicki komp klincima za sobu.

 

Namena bi bila isključivo igranje flash/popcap/rovio/kuracpalac igrica, nekih platformica tipa rayman itd i gledanje crtaća kad im se dozvoli.

 

a)  Kapiram da za ovo mogu da uzmem i neki APU, correct ?

 

b)  Umesto nekog skrnavog hdda bih stavio mali (64) SSD, pitanje je, da li će gledanje crtaća kroz kućnu mrežu praviti konstantne upise na SSD i jel me se to uopšte tiče ?

 

c)  Da li ima nekih ok monitora sa staklom ispred, TV style, pošto deci koncept "crtanja na računaru" uključuje hemijsku olovku (šlogirao sam se kad je ižvrljala oba monitora))

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

Imas u tom smislu i ovako neke varijate http://www.emmi.rs/brand-name-ra%C4%8Dunari-piko-pc.11.html?productId=43266 ako bas kuburis s mestom. 

 

a) mislim da ti je cak i to mozda malo overkill :) ako se bukvalno igraju samo browser igre i gledaju filmovi. 

 

b) razlika izmedju 60 i 120GB ssd ti je sad 1.000 din, realno bolje uzmi ovaj malo veci, uvek ce biti "jos neka igrica". Ovo drugo ti je Vudu odgovorio. 

 

c) ja mislim da nisam video takve modele, ali imas na aliexpresu da kupis stitnike za monitor kao sto je i stitnik za ekran telefona, s tim da su malo skuplji, oko 30-40$. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...