Jump to content

Concrete house - BAK Architects


Recommended Posts

Elem drugari... ovo je work in (long)progress, i takodje personalni projekat zbog radi vezbe. Kucu su projektovali BAK Architects iz Argentine, evo kako ona izgleda

 

concrete-house-bak-architects-1.jpg

 

A evo i mog modela. Cilj nije bio totalna replika nego ipak malo vise i istrazivanja i igranja sa atmosferom itd. Nije gotovo.. na ovom renderu ima nekih pogresnih stvari, tipa neke ostre senke, malo tekstura tu i tamo jebe, ali to je za sada... videcu da apdejtujem kada bude napretka. Takodje sam modelovao i enterijer pa cu i to zakaciti.

 

Kritike i komentari dobrodosli.

 

test-sve-pp_zpse1d8ddb7.jpg

  • Upvote (+1) 1

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

Meni se ne sviđa lokacija gde si postavio svoju kućicu, ovaj pašnjak nikako ne leži ovome i stvarno odaje utisak nekog bunkera. Ali sam objekat mi se sviđa, jer generalno volim brutalizam, ukoliko je sam dizajn dobar naravno, što ovde jeste slučaj. Posebno mi je zanimljivo kad vidim elemente brutalizma da se kombinuju sa modernim trendovima, dobije se nekakav sirovi futuristički fazon.

Edited by Савовски
  • Upvote (+1) 1

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Pa vidite fotografiju kuce.. to je to, sirova betoncina. Unutra enterijer nije nista bolji, cak i deluje neudobno. Ovde je bio cilj jeftina gradnja kolko sam video dok sam istrazivao kucu. Deluje ko bunker u principu.

 

@Peja : Ma jeste, ko mentol sam ostavio preko noci da se renderuje, a ostao mi i HDRI s ovim nebom i direktno sunce koje je napravilo te senke mrtve, ali posto je wip, resio sam da ga izdrkam malo s fotoshopom itd cisto da vidim sta moze da se uradi.

 

Sto se tiche "pasnjaka" .. nece to biti tako kad se zavrsi, bice shuma okolo, drvece, zbunje, trava, rastinje.

 

@ Doca : Ovo je u kraju gde nije potrebna nikakva izolacija u principu, zato je i go beton, i kao sto sam pomenuo, cilj je bio da se jeftino izgradi gajba (mislim da je cak i ovo neka vrsta vikendice a ne gajba za ful zivot).

 

Koga zanima nek progugla "Bak architects - concrete house"

Edited by Pesma-mrtve-dece

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

Pa u principu....da. Uvek postoje i zavese/zastori za te prozori.. ali obicno su ovakve kuce negde na privatnim imanjima okruzene prirodom... nije kao da je pored ulica (ko u Holandiji na primer sto ima kuca sa staklenim povrsinama i gde ljudi bleje a narod im prolazi fazon na 2 metra)

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

Da, u Holandiji je fora da su skoro sve kuce sa prozorima od zemlje do plafona i boli ih uvo. To je neki religijski fazon, kao nemash shta da krijesh ili tako neshto.

 

Mislim daje vise fazon... "Imamo 3 dana sunca godisnje i svetlo dobijamo na kasicicu" :)

 

 

@Mohi : Jebiga to su ukusi. Nego, ako ti nije cimanje, ajde izguglaj neku kucu koja se tebi svidja i postavi... Ne zbog prozivke niti hejta, nego me zanima uvek kad se nekome ne svidja neki tip arhitekture, da vidim sta mu se svidja, posto i sam imam neki ukus i subjektivan je naravno. Tipa.. skoro sam pokazao ortaku neku kucu koju sam projektovao i on je bio u fazonu "Kakvo je ovo govno?" i kad sam mu trazio da mi pokaze sta se njemu svidja pokazao mi je nesto totalno suprotno... jbg, zato sto on tako percipira kucu.

Edited by Pesma-mrtve-dece

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

Мени се лично допада то што изгледа строго и као бункер. Оно што ми се не допада су велике стаклене површине. Ја сам више за овако нешто:

http://thelayer.me/wp-content/uploads/2012/05/modern_architecture_japan_2.jpg

 

или овако

 

http://www.vendoluzes.com/wp-content/uploads/2011/08/Cubic-Architectural-Interior-Design.jpg

 

Или једна друга кућа:

http://lh4.ggpht.com/_8aUL4ebD7fo/S3Dq5eDC4RI/AAAAAAAAAiE/C0gRIAIb1zI/s800/Minimalist%20Private%20Residence%20Architecture%20House%20Design%20Bathroom%20Interior.jpg

 

http://lh6.ggpht.com/_8aUL4ebD7fo/S3C8XxDqPoI/AAAAAAAAAhc/uSgynkt1H5I/s800/Minimalist%20Private%20Residence%20Architecture%20House%20Design%20Bathroom.jpg

 

Ако бих могао да бирам, негде далеко на осами, окружено шумом у планинама.

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

Mislim daje vise fazon... "Imamo 3 dana sunca godisnje i svetlo dobijamo na kasicicu" :)

 

 

@Mohi : Jebiga to su ukusi. Nego, ako ti nije cimanje, ajde izguglaj neku kucu koja se tebi svidja i postavi... Ne zbog prozivke niti hejta, nego me zanima uvek kad se nekome ne svidja neki tip arhitekture, da vidim sta mu se svidja, posto i sam imam neki ukus i subjektivan je naravno. Tipa.. skoro sam pokazao ortaku neku kucu koju sam projektovao i on je bio u fazonu "Kakvo je ovo govno?" i kad sam mu trazio da mi pokaze sta se njemu svidja pokazao mi je nesto totalno suprotno... jbg, zato sto on tako percipira kucu.

 

Kacio sam peji danas, na primer ovako nesto, samo sad kad pogledam vece prozore bi samo stavio

 

kuca.jpg

 

Ovo sam na senjaku negde video.

 

Inace volim kombinacije drvo-kamen, ali ne ove novokomponovane fejsi varijante sa savrseno ravnim daskama poredjanim u radijator fazonu itd itd vec grubo drvo, balvani itd itd i ceo kamen, a ne fasada kamen itd itd

 

Ovo srbino mi je recimo ok ali mi je previse ustogljeno.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

@ Doca : Ovo je u kraju gde nije potrebna nikakva izolacija u principu, zato je i go beton, i kao sto sam pomenuo, cilj je bio da se jeftino izgradi gajba (mislim da je cak i ovo neka vrsta vikendice a ne gajba za ful zivot).

 

Koga zanima nek progugla "Bak architects - concrete house"

The thing's hollow — it goes on forever — and — oh my God — it's full of stars!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...