Jump to content

Jedan vas štiti, drugi hoće da vas ubiju - izaberite


nikita_

Recommended Posts

jebote, Mohi, stvarno iskuliraj, nema smisla tako vređati nekog.

 

izvini se lepo Čiliju, pa nemamo po 13 godina da tako razgovaramo jedni s drugima.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

opušteno, ne treba da mi se izvinjava jer u njegovom mozgu on nije ništa zgrešio. Nit mene zanima izvinjenje, prosto ubija čovek koliko je ... ne znam, Mohi i mene to smara jako i prosto me ne zanima da imam kontakta sa takvima ako nema potrebe. Nit sam u fazonu da se pokrene rasprava o tome, prošla stvar, svako svojim putem i gg.

Edited by CheighLee

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Ja nesto nisam primetio da se vejder jedva mrda, cak naprotiv, a i da jeste tako opet SILA JEBENA ... i joda je mali raspali gmizavac ali size matters not.

 

Mislim jel ti imas 5 godina pa ne kontas koncept da betmen u filmu o betmenu mora sabijati, a da je vejder bedgaj koji mora umreti da bi princ oslobodio princezu od azdaje ...

Али ти кад узимаш неки фиктивни сетинг у обзир, ти узимаш све податке из тог сетинга, а не само оно што ти је кул да узмеш. Баш зато што је сетинг фиктиван. Кажеш, ''бетмен у филму о бетмену'' - па сви су у својим филмовима. Да вејдер гостује у командосу, шварци би му јебо матер на крају са све виспреном опаском - и то би био канон, шта год говорила ''физика''.

 

Ако се нађу творци свих ових ликова и направе филм где их судија дред све побије и ставе печат, то је канон и то је физика и то ставља тачку на расправу. До тога није дошло и ето, отуд и овај топик. Али једне ствари стављати у кош готивности јер ето ''то је чињенична физика'', а друге у ''то је наративна поштапалица'' кош који ''нећемо да дирамо'', то је лол. Мислим, фазон ''вејдер је прсо зато што је морао наративно'' је мета-ујебавање концепта јер тај вејдер је фиктиван лик и има све особине које има, па нек је пола њих ради нарације. Исто би било да кажемо да је вејдер мастер гимнастике, али нису тада имали цги да то одраде. Па нису и ето. Ако направе нови св са цги вејдером који скакуће ко мала рускиња, мењаш канон, али до тада не.

Зато јесте важно да се прати И тај дебели сценариста или ко већ.

  • Downvote (-1) 2

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

управо сам и говорио о томе да треба да дефинишемо оквир. свако долази из свог универзума и требало би да понесе дарове и ограничења из тих светова.

 

по мени, Вејдер контролише Силу, сматран је у свом универзуму појединцем са највећим даром за контролу Силе и он треба у овај ринг то и да унесе. он је јебени Сит лорд, а ту нема много тога да се каже додатно.

 

Хелбој је син пакла, натприродно биће, резистентан на ватру, отпоран на оружја било које врсте, по некој аналогији могао би да га убије само неко типа Арханђел Михајло.

 

Бетмен је Бетмен, геџети, агилност, страх као савезник. не знам да ли Вејдер и Хелбој познају страх. истина је да се Бетмен сматра најјачим, јер има ту ауру око себе да је ненадјебив па макар се рокао са Суперменом, што је мени лол, али 'ајде, то нека му је перк.

 

од ових осталих, најтврђи је свакако, опет по мени, Предатор, па Терминатор. остали су нижа лига.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Хелбој се не плаши ни господара пакла лично, "Кутија зла пуна", сумњам да се плаши лика у црним хеланкама са маском :)

 

Едит:

Иако је мени лично кул лик, нема предатор шта да тражи овде. Смртно физичко биће. Ванземаљац, јак и брз да, може да се клокне, али и даље га један балван, правилно постављен, зауставља. Нема никакве натприродне способности. Не знам шта би га спасило од Вејдера? Или Хелбоја.

Edited by overkind
...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

дајем малу предност Вејдеру само из разлога што мислим да га Хелбој не би могао повредити, ни доћи до њега. Хелбој нема никакве активне магије и стога би морао брут форсом да се пробије до Вејдера, а то не би било могуће. а можда, дакле само можда, Вејдер може да га чоукује или да му Силом типа растави делове тела ако би хтео или га сабије на кубни центиметар. мада је све то дискутабилно.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Ако је Сила божанска моћ, а има елемената дефинитивно, онда мој пулен нема шта да тражи ту :( Рашчетвори га Сит Лорд.

Једино да га на спавању навата, али Сила не спава.

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

Ja po običaju, pravo u jarak (poz dule:)) , ali ne vidim zašto bi Betmen morao da "pobedi" Vejdera ili bilo koga da bi vas ubio, zar nije podjednako validno razmatrati ko bi vas najbolje branio, ako nista sa Hellboyem pravo u pakao pa ko voli nek vas juri :)

  • Upvote (+1) 2

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

разматрао сам и то Шеки. мислим да би ме најбоље бранио опет Вејдер од осталих, опет само због Силе.

 

Овере, не мислим да је Сила божанска. тј. рецимо да јесте Божанска (Бог ју је направио), али очигледно је да је по себи неутрална, тј. може да буде коришћена и за добро и за зло.



Није фер, употребљаваш Исток размишљање![:D]

Исток би тврдио да је најбољи Дред или Робокап, јер може све да их похапси за трен ока.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Не, мораш бити маштовитији!

 

Исток би тврдио нешто типа ''бетмен, јер може да плати ауторима ових осталих да их направе слабијим од просечног десетогодишњака'' или ''нико, пошто измишљени ликови не могу да ми науде''!

  • Upvote (+1) 1

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Сад ће Мохи да ти каже како то није тако него су то лажи исконструисане да би се направио погодан филм!

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Ja ne znam o cemu ti pricas duljo ali nama je za ovu raspravu bitno samo kakve im je psihofizickotehnoloske mogucnosti dao autor. Sve ostalo je nebitno jer su plotovi pravljeni za te tuzne stripove sa miksovanjem heroja radjeni analizom interesovanja bubuljicavaca.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

тачно је да треба рачунати само са оним што је аутор дао као основу.

 

а нашем Вејдеру је аутор ипак дао све што је Игор побројао. није психофииобиолошкоменталнотехничке природе, али може да одлучи борбу.

 

:)

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

sa moćima koje su date, opet, vader nema konkurenciju.

helboja ne volim, i ne znam nista o njemu.

Od čega?

wtf voodoo shtap ffs.

od sitha jeboga. ubio je mastera, a nije sam postao master i nema učenika. učinio je ultimativnu žrtvu, evo suze mi krenu kad pomislim da nikad Luka nije vodio na kolače, učio ga da vozi bajs...jadan čovek

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Zasto ubijati napadace, mogu i samo da se kontejnuju. Uzmes Vejdera (imba najsposobniji od svih za tako nesto) i reknes mu da forsom ubaci <napadac> u bazence svezeg cementa od 25x25x25m recimo. :D

 

Vulverin nek se regenerise do mile volje, taman upozna neke gotivne civilizacije kad se raspadne beton za koji eon.

Betmenu ostaviti kanal do usta, da moze da dograuluje Alfreda.

Djavolku ce biti dosadno do bola, pa mu ostaviti kanal do usiju da moze da cuje Alfredov pijuk (alatku, ne zov zivine :) ). :D

Link to comment
Share on other sites

bitno samo kakve im je psihofizickotehnoloske mogucnosti dao autor

И ту постоји тај ''психо'' моменат, који одваја нпр. мене са моћима које су потпуно исте као Вејдерове од самог Вејдера. И зато је Игоров пост, иако лоласте природе, заправо тачнији него што се чини.

 

Исто тако, сетинг је битан. Сад ћеш рећи ''дај им свима моћи из свог сетинга и стави их у неутрални заједнички сетинг''. Али замисли нпр. да неко од њих вуче божанске моћи у свом сетингу, а да неко други поседује моћи баш зато што је у сетингу без бога. Ово је имагинарни пример али капираш трип.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Sta nas boli uvo sta nekome daje moc? Ako samo postojanje "bozije moci" kod jednog deklasira nekog drugog heroja onda je on prosto deklasiran kao na primer dred robo svarci itd itd ...

Tako da je izbor izmedju ostalog sranje jer je vecina ovde deklasirana i trebalo je recimo jean gray ili magneto iz xmen sveta itd itd ...

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Мислио сам на то шта се дешава у случају да се сетинзи клешују са законитостима. Ако имамо стрип ''дуљо'', у коме Дуљо црпи снагу из великог зеленог океана који је настао после нуклеарног рата и налази се у тексашком кратеру и стрип ''мохи'', где мохи живи у доба диносауруса и напаја снагу једењем тираносаурусове коштане сржи, како то решавамо? Како решавамо предности и слабости мохија и дуља? У ком сетингу се они пеглају?

 

Можемо да кажемо ''свака моћ постоји по дефаулту и свака моћ се важи'', али онда то значи да не може дуљо нпр. да спали све тираносаурусе и тиме сјебе мохија, што је безвезе.

 

А ако занемаримо особине јунака, а примера ради, нек дуљо има особину да није најбистрији:), а мохи је социјална ласица и мува рибе, мохи не би могао да на жваку одвуче дуља ван рејнџа његовог зеленог океана и понабада, што није баш океј.

 

 

Мислио сам на те ствари. А што се тиче Дреда и тих трипова, то јесте глупо и нобрејнер, али сам ја у фазону да је цео постер зајебанција на нивоу ''чак норис би пребио хулка јер је чак норис осом а хулк није хохохо''.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

У том случају, моја два динара иду на ''свеједно''. Ако морам да бирам, изабрао бих Вејдера, ал мислим да би га генгбенговали ови остали методом генгбенга:) Ако га некако и не би генгбенговали, један би ме преклао за милисекунд, може и Дред то да уради а да не закаже, а ови други би се млатили са Вејдером, па макар их све издобијао на крају.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...