Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

momci, sta covek da uradi u ovoj zemlji da zaradi 10-20e mesecno a da nije bleja kod vuka

http://forum.benchmark.rs/showthread.php?300292-LITECOIN-kako-shta-gde-i-druga-pitanja-odgovori

Iscimaj se malo i podesi svoju graficku da generise neku od scrypt kriptovaluta (preporucujem ti ovu sa linka kao mainstream) koju kasnije mozes da prodajes za pravi $. Nakon dan-dva tweakovanja tvoj gpu ce da generise novac za tebe, a svaki dolar sa strane je dobar dolar...

Meni moja graficka donosi 25-30$ mesecno i to dok nisam kraj kompa, ali ja sam entuzijasta a postoji i ozbiljna strana ove price i ozbiljni igraci

Info o tome koliko tvoj hw/gpu moze potencijalno da generise

http://litecoin.info/Mining_Hardware_Comparison

I kalkulator

https://give-me-ltc.com/calc

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Ne, nisi skontao, to sto zaradim mi je da prakticno platim struju za CELU gajbu, a ne ono sto vuce iz kompa. Ako mi cela gajba potrosi 600-650 kWh mesecno, udeo kompa je tu tek jedna trecina, odnosno do 200 kWh mesecno. Trenutno je isplativo, videcemo dokle s obzirom da cena kWh ide gore, a generisati novcice je teze i teze :/

Edited by eclctc
Link to comment
Share on other sites

Tu je fora sto je cena struje kod nas i dalje bagatelna, tipa da uzmemo da komp trosi oko 330W pod opterecenjem kad to radi (mada je i to malo precenjeno, ali aj), to ti dodje oko 8 kWh za 24 sata, ali imas i nizu i visu tarifu, dakle trecina tog vremena je u nizoj tarifi. Kad to pomnozis s 30 dana dobijes oko 150kWh u visoj i 90 u nizoj tarifi, sve zajedno to je oko 1.400 dinara. I to sam uzeo poprilicno siroke cifre potrosnje struje, realno je sigurno manje. Ne bi to bilo isplativo da je struja iole normalne cene kod nas. E sad tu je problem ako predjes u one vise zone potrosnje i sl, ali opet za sada se isplati za nivo kesa za koji je Kili pitao, a sto bi se reklo leba ne jede. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Ljudi kupe po 5-6 grafickih pa prave custom made kucista koja samo rade to i nista vise i kao zarade neki dinar od toga. Ne znam koliko je to efektivno na kucnom kompu dok niste tu, ipak tu treba izabrati graficku koja daje najbolje rezultate pa minovati sa tim, ima cak po netu da se kupi gotov appliance koji je napravljen bas za to. http://bitcoinexaminer.org/7-awesome-asic-bitcoin-miners/

Link to comment
Share on other sites

Nisam to radio, ali koliko sam skontao to sa kupovinom kompa je bilo isplativo pre dve-tri godine, jer si mogao da zaradis za 6 meseci para za nov takav komp. Sad je to mnogo manje isplativo pa moze biti samo kao nesto da komp radi samo da ne bleji. A ovi dedicated mineri se kupuju, samo sto je bila ona neka slika kad su liku na carini zabranili da ga uveze :)

I ono - za ove dedicated minere je break even poing negde i 30 do 50 nedelja, nije bas da se mnogo isplati...

Edited by Zwerko

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Difficulty je mnogo skocio od pojave ASIC-a i to za jako kratko vreme. Pitanje je da li su i ovi mineri isplativi sad. A to sto su kao zaplenili na carini pokazuje samo jadnost te sluzbe.

This video contains content from Jimmy Kimmel Live, who has decided to block it in your country.

[23:47] <manager-> jao dete jao dete :D

chickenonaraft.kom

Link to comment
Share on other sites

Pa to, na ovom nivou uzimati nov hw samo iz tog razloga je a bit gamble. Mada kopati sha256 (bitcoin) valutu sa gpu-om je od pojave asica postalo neisplativo, zato i govorim o alternativnim, scrypt valutama koje su za sada još uvek isplative i imune su na asic...

 

Sta kaze difficulty - pa na ovom nivou kaze da bi se investicija u nov  hardver danas isplatila za 11 meseci uz dedicated mining, ali treba i tu imati u vidu da je varijabilan (ne ide samo up, nekad ide i down, mada generalno ima tendenciju rasta), sto uslovljava smanjenje profita vremenom...

Brat je novembra prosle godine uzeo nov hardver u vrednosti  800 EUR (3 x  Radeon 7850), u pocetku je zaradjivao 200EUR mesecno, pa 150, pa 100, danas mu ta masina donosi oko 60-70 EUR mesecno, ali on je za 7 meseci otprilike  je vec bio na nuli, a sve od tada do danas mu predstavlja cist profit i plus mu ostaje minimum 50-60% vrednosti hardvera koji mu je pod garancijom. Dokle god mu ta masina generise veci priliv od potrosnje struje, isplati se da eksploatise te kartice...

Ali ja nisam pricao o investiranju, vec sam hteo kiliju da dam ideju o casual miningu... Meni to radi, ranije mi je komp bio idle, sada je uposlen dok sam afk, a ti novcici sto kaplju mi dobro dodju za koji dolar sa strane :)

Edited by eclctc
Link to comment
Share on other sites

disklejmer - ovo nije oglas!

 

Dakle za drugare grobare - lik daje autentične dresove fudbalera Partizana koje je dobijao na utakmicama od igrača, celu kolekciju će dati u dobrotvorne svrhe, odnosno svako ko uplati minimum 2000 dinara pomoći za Anu Živković može od njega da dobije dres po izboru uz dokaz o uplati.

 

Evo šta je napisao:

 

evo i ja da nesto pokusam pomoci, ovo su orginalni dresovi koje sam licno dobijao i neke sam skidao sa njih svaki je dres uzet sa utakmice svaki grobar zna STA TO ZNACI I DA SE TAKVI DRESOVI NEMOGU KUPITI U NASIM SOPOVIMA,,KO UPLATI DONACIJU ZA ANU NA NJEN ZIRO RACUN JA MU SALJEM EKSPRES POSTOM DRES A AKO STE U BG LICNO GA DOSTAVLJAM ALI UPLATE SVE NA ZIRO RACUN ANIN,,,DRAGI GROBARI MINIMUM DONACIJA ZA SVAKI DRES JE 2000DIN UNAPRED HVALA DOKAZIMO DA SMO I MI GROBARI HUMANI A NE HULIGANI KAKO NAS PREDSTAVLJAJU..

 

 

Evo i stranice sa dresovima https://www.facebook.com/meda.dorcolac/media_set?set=a.1407420979474228.1073741919.100006190181249&type=1

 

A ovo je stranica sa pričom oko Ane Živković https://www.facebook.com/groups/568332669883868/?fref=ts

 

Evo vam prilika ko hoće da nabavi nešto autentično i pritom bude human.

Edited by Савовски
  • Upvote (+1) 2

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Sedim ispred kancelarije profana kod koga cu da prijavim casove. Posle dosta razmislhanja, raspitivanja i istrazivanja odlucio sam da krenem ka Bachelor of Civil Engineering. Nisam imao puno opcija (u vidu sta oni nude od programa i sta se meni svidja). Alternativa je bila Computer Information Systems ali to ima dosta manju perspektivu nego ovo sto sam izabrao. A i odlucio sam da ne idem linijom manjeg otpora pa makar i podbacio o/

"U dresu Redzi Millera idem do svog dilera, vutre puna kesa al' ost'o sam bez dresa"

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...