Jump to content

Mašinac vs. Megatrend


Recommended Posts

Немој да се заносиш глупостима. Мегатренд је за мамине и татине ретарде (и сисаче пениса). Било који факс > мега тренди, синги динги и сл срања.

  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 1

Олимпијске игре на РУРу

Link to comment
Share on other sites

Tako da je malo trulo da napises nesto o cemu ne znas

spremao sam pre dve nedelje sestru za prijemni za masinac. Zadaci su sablonski i odavno nisam video da se nesto laganije sprema (ilustracije radi moju sestru smara matematika a imala je sad fazon maksimum poena na ispitu)

veruj mi, ako te mrzelo da sednes i prodjes onu "zbirku" tanju od dnevnog izdanja Blica, poramisli dobro o tome sta te ceka na fakultetu i dal ces moci tim tempom kroz njega

Edited by trooper
Link to comment
Share on other sites

Trupsi 90% srednjoškolaca nije spremno na ono što ih čeka na faksu. Tinejdžeru je muka da sedne da pročita 30 strana za odgovaranje iz random geografija/biologija predmeta, gde je font 68 i 2/3 stranice čine margine i slike, a onda na faksu bude srećan kad čuje da za ispit ima ''samo'' 500-600 strana suvog teksta da nauči, takav ispid spada u lakše.

i

  • Upvote (+1) 2

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

spremao sam pre dve nedelje sestru za prijemni za masinac. Zadaci su sablonski i odavno nisam video da se nesto laganije sprema (ilustracije radi moju sestru smara matematika a imala je sad fazon maksimum poena na ispitu)

veruj mi, ako te mrzelo da sednes i prodjes onu "zbirku" tanju od dnevnog izdanja Blica, poramisli dobro o tome sta te ceka na fakultetu i dal ces moci tim tempom kroz njega

 

Meni nije jasno kako tvoje kolege zavezu pertle ujutru kad ovo napravise od skajpa, pa sta da se radi.

  • Upvote (+1) 1

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Sta god da upises i zavrsis nece ti garantovati uspeh u zivotu, mozda ce samo na neki nacin odrediti put kojim ces ici. Fakultet te sam po sebi ne cini pametnijim niti sposobnijim vec obrazovanijim ali cak i to je relativna stvar i mnogo zavisi od samog pojedinca. Ja sam zavrsio Megatrend (davne 2005) i mogu i reci da sam se dosta dugo kajao sto nisam upisao ekonomski ali jbga, neki ljudi sazre dosta kasnije i neke bitne odluke u svom zivotu donose nedovoljno zreli da sagledaju stvari iz pravog ugla (vec prate drustvo, devojke ili sta vec). Opet, to je bilo ranije, sad imam dobar posao i radim sa kolegama koji imaju ekonomski fakultet, pravni i jos neke "drzavne" a opet je vecina njih ispod mene a ono sto ces ti veoma brzo uvideti po zavrsetku bilo kog fakulteta je da u stvari nista ne znas i da tvoje obrazovanje i usavrsavanje pocinje onog trenutka kad se zaposlis i pocnes da radis na konkretnim projektima. Ima dosta sekretarica, salterskih sluzbenika, cistacica sa "drzavnim" fakultetima, ima ih i sa privatnim i to opet govori da je diploma samo polazna tacka u razvoju tvoje karijere. Opet ako bi te savetovao to bi uvek bio "drzavni fax" ali i da MNOGO paznje posvetis stranom jeziku jer koliko ce ti ta diploma znaciti sutra toliko ce i broj stranih jezika koje govoris. Upisi fax koji tebi odgovara, zavrsi ga, nauci jezike, zaposli se sto pre, stekni dovoljno radnog iskustva, dobre preporuke i onda uguraj u jaku i stabilnu firmu, na taj nacin si jedan bitan deo svog zivota zaokruzio (karijera) ali opet, nemoj ni to da te previse opterecuje posto je slobodno vreme i nacin na koji ga trosis podjednako bitno u tvom zivotu.

 

P.S. Prilikom odabira kadrova mnogo vise paznje se posvecuje radnom iskustvu pojedinca, njegovim sposobnostima i broju jezika koje govori nego konkretno proseku koji je imao i koji je fax zavrsio. Ovo nikako ne znaci da je fax nebitan vec samo da nije najbitnija stvar prilikom zaposljavanja.

...

Link to comment
Share on other sites

P.S. Prilikom odabira kadrova mnogo vise paznje se posvecuje radnom iskustvu pojedinca, njegovim sposobnostima i broju jezika koje govori nego konkretno proseku koji je imao i koji je fax zavrsio. Ovo nikako ne znaci da je fax nebitan vec samo da nije najbitnija stvar prilikom zaposljavanja.

 

prilikom odabira kadrova biraju se kadrovi koji imaju tri pet stepena kvalifikacije iznad traženog (najbolje ako može akademik da radi kao magacioner), govore deset jezika, nije im problem da rade prekovremeno, subotom i nedeljom, dovoljno im je nedelju dana odmora godišnje, ne slave slavu, ne puše, ne piju, ne planiraju porodicu, nemaju hobije i naravno dovoljan im je minimalac.

Link to comment
Share on other sites

To je problem u Srbiji. Svako ko zavrsi fax misli da je bogom dan za rukovodioca ili nekog viseg menadzera. Ljudi moraju da shvate da ih fax ne cini uspesnim u svojim profesijama vec da moraju da krvare za uspeh u buducnosti. Ja znam cistacicu sa pravnim fakultetom i to mi nije nista cudno. To sto je zena znala da sedi po 16 sati i bulji u knjigu ne znaci da ce sutra biti uspesan pravnik, sudija ili advokat.

  • Downvote (-1) 1

...

Link to comment
Share on other sites

To je problem u Srbiji. Svako ko zavrsi fax misli da je bogom dan za rukovodioca ili nekog viseg menadzera. Ljudi moraju da shvate da ih fax ne cini uspesnim u svojim profesijama vec da moraju da krvare za uspeh u buducnosti. Ja znam cistacicu sa pravnim fakultetom i to mi nije nista cudno. To sto je zena znala da sedi po 16 sati i bulji u knjigu ne znaci da ce sutra biti uspesan pravnik, sudija ili advokat.

Naravno da ne znaci po automatizmu da ce biti sad neki mega advokat ako je zavrsila faks, ali je mnogo veca sansa da ce biti mnogo bolji advokat nego sto ce biti cistacica. Svakako neko s fakultetom moze da bude cistacica dok obratno nije moguce. I taj neko ko je gulio faks po 16 sati dnevno mozda ne mora biti idealan pravnik, ali svakako ima kvalitete koji ga preporucuju za mnogo vise od cistacice. Fakat ima ljudi koji su kod nas u fazonu "zavrsio sam faks, necu da radim bilo kakav posao" i bleje kod kuce dok im ne padne s neba odgovarajuci posao. Treba da rade sta god upadne dok ne nadju pravi posao, ali nije normalno da ljudi s fakultetom (bilo kojim) ne mogu da nadju bolje od cistacice ili domara. Edited by Zwerko
  • Upvote (+1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Slazem se sa tobom ali samo delimicno. Fakultet svakako olaksava pojedincu razvoj karijere i to dosta ali treba uzeti i druge stvari koje takodje uticu kao na primer licnost pojedinca, njegovu energiju, sposobnost da se nametne i istakne, zatim snalazljivost i kreativnost, ma koliko ovo smesno nekome zvuci i naivno razmislite samo kako neke galamdzije i egomanijaci napreduju i penju se hijerarhijski i ako mozda po znanju zaostaju za pojedincima ali te pojedince sefovi ne primecuju jer su nevidljivi.

Iskreno, sreca ima velikog udela u razvoju karijere, neki ljudi su se jednostavno nasli u pravo vreme na pravom mestu ili kod pravog rukovodioca i njihove karijere su eksplodirale dok su drugi (isto tako sposobni i obrazovani) ostali zaglavljeni u nekoj kancelarijici i po 15 godina radeci isti posao iz dana u dan... Opet da me ne razumes pogresno, izmedju privatnih i drzavnih fakulteta UVEK treba izabrati drzavni ali isto tako ne treba se zavaravati da ce Vam diploma obezbediti uspesnu poslovnu karijeru, problemi i izazovi dolaze tek nakon skolovanja i to je ono sto sam hteo da kazem. Ako ste pametni, dalje od Megatrenda i ostalih privatnih fakulteta ali budute spremni debelo da grebete i rukama i nogama posle dobijene diplome.

 

Ovde namerno nisam pricao o vezama i vezicama koje naravno imaju najvise udela u razvoju Vasih karijera :-)

...

Link to comment
Share on other sites

e matori, ako završiš fakultet time svma kažeš da si batica koji sabija prepreke, zna da bude sistematičan, uporan i odgovoran. oni koji nisu završili fakultet, a bavili bi se poslom za koji je potreban fakultet, obično nisu od kvalitetnog materijala. kažem obično, jer ima izuzetaka, tipa neko koga je život sprečio da završi faks.

 

ALI, oni koji su odsedeli na klupicama u kraju 4 godine i kažu kako fakultet ništa ne znači, mogu samo da nastave da žive u svom svetu.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...