Jump to content

zanimljive slike


Guest

Recommended Posts

Džaba što je velika kad forum sve prilagođava formatu stranice, ili dajte da može post polje da se širi sa postovanom slikom ili vratite onu mogućnost klika za fulsajz!

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Не знам од чега то зависи али некада се отвори некада не ....

Десни клик и View Image увек ради :)

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

posto kad kliknes ne otvara se fullsize?

 

Meni ne, uvek idem desni klik open image in new tab

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

koji je to browser i koji kompjuter? :)

 

browser je chrome, a ne radi mi ni na laptopu, ni na desktopu, tako da je jedino do chrome-a možda. Evo sad sam probao ie , tu mi otvori u pop up prozoru nakon klika :D

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Deluje matoro ovo, iz koje je godine? Gledao sam emisiju gde objasnjavaju koliko je tesko ovako puniti gorivo, jezivo.

 

Na slici je Tu-95, tako da je u teoriji slika potencijalno i iz 50ih godina proslog veka. Ipak, uzimajuci u obzir da se na slici puni sa mlaznog aviona, kao i sam kvalitet slike realno je da je nastala negde u drugoj polovini 60ih ili tokom 70ih godina. Edit: tek sad vidim da ima ovu budzu ispod nosa, tako da je to aktuelna verzija Tu-95MS, sto znaci da je slika mozda i dosta skorija, cak iz 90ih ili kasnije, samo Rusi i dalje koriste lose kamere :) Ali u svakom slucaju su to oni radili jos 60ih. 

 

A da je zajebano nakaciti ga na punjenje jeste, zato se to vezba. Inace evo slike kako Tu-95 simulira punjenje u vazduhu tokom parade u Moskvi 2008. 

 

800px-Tupolev_Tu-95_at_Victory_Day_Parad

Edited by Zwerko
  • Upvote (+1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...