Jump to content

Blizzardov Titan MMO odložen. 2016 u najboljem slučaju


Recommended Posts

blizzard

Kako saznaje venturebeat, Blizzard je resetovao ceo Titan MMO projekat i smanjio tim ljudi koji na njemu rade sa 100 na core tim od 30 ljudi, koji bi trebalo da rad na sledećem MMO-u otpočnu u velikoj meri iz početka. Kako se navodi, igra bi u najboljem slučaju bila završena tek 2016.

Nakon što je gore pomenuti sajt objavio svoja saznanja, jedan od zvaničnik Blizarda se i zvanično oglasio povodom ovoga za polygon:.

“We’ve come to a point where we need to make some large design and technology changes to the game. We’re using this opportunity to shift some of our resources to assist with other projects while the core team adapts our technology and tools to accommodate these new changes.”

Iako se u njegovoj izjavi prema očekivanjima ne spominje nikakav datum, čini se da su prvobitna saznanja bila istinita.

Jako malo detalja je do sada objavljeno u vezi sledećeg velikog MMO-a iz Blizzarda koji za sada nosi ime Titan. Jedino što je do sada bilo potvrđeno od strane Blizzarda je da igra neće biti nastavak za World of Warcraft.

http://klanrur.rs/blizzardov-titan-mmo-odlozen-2016-u-najboljem-slucaju/' send='false' layout='button_count' show_faces='true' width='450' height='65' action='like' colorscheme='light' font='lucida grande'>

Pročitajte na sajtu!
group-rur.png
Link to comment
Share on other sites

WOWovcima kad dirnes u grafiku ko da si im dirnuo ne znam sta.Sam koncept je cartoonish i neozbiljan,a lore je ozbiljan i ta kombinacija mi ide na zivce.Inace po meni pravi WOW koji sam voleo da igram se zavrsio posle Burning Crusade expanzije.I inace taj cartoonish fazon je mozda prolazio kad je WOW izasao ali sad mislim da  nece.

  • Upvote (+1) 2
  • Downvote (-1) 4
Link to comment
Share on other sites

WoWovcima? Koliko znam velika vecina igara je cartoonish, e sad sto si ti mozda fan Call of duty igara i ostalih komercijalnih grafickih sranja, to je druga prica. Meni se svidja cartoonish vise, a smatram da je tako i sa velikom vecinom, jer sam na takvim video igrama odrastao. 

  • Upvote (+1) 1

Можда је она седми разред.. али је друго полугодиште!

Link to comment
Share on other sites

Pa ceo WarCraft univerzum je bio cartoonish. Ne vidim zasto bi Blizz izbacio taj WoW koji bi bio graficki jednak njihovim sinematicima...

 

 

WOWovcima kad dirnes u grafiku ko da si im dirnuo ne znam sta.Sam koncept je cartoonish i neozbiljan,a lore je ozbiljan i ta kombinacija mi ide na zivce.Inace po meni pravi WOW koji sam voleo da igram se zavrsio posle Burning Crusade expanzije.I inace taj cartoonish fazon je mozda prolazio kad je WOW izasao ali sad mislim da  nece.

 

pa sad izlazi WildStar, i izgleda kao da ce je igrati gomila dece i velike dece. Grafika je isto cartoonish, ali gameplay i ceo vajb izgleda privlacno.

To je sada kao kada bi ljudi pljuvali TF2 zato sto ima Cartoon Network grafiku, dok TF nije bio takav...

Nije bitno da je velik, bitno je da je lep...
Link to comment
Share on other sites

da ali i WIldstar i Team Fortress su zanrovski nesto kao komedije ako mozemo okarakterisati tako igru za razliku od WOWa.Ali ne govorim ja o WOWu nego o Titanu i Diablu 3  koji je cartoonish ,a koji nikad nije bio .Zato kazem da bi mogli da se okanu tih cartoonish dizajnera i da naprave neki konacno mature MMO.Verujem da bi takav MMO doneo mnogo vise igraca nego neki "deciji"

  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 1
Link to comment
Share on other sites

Bas me interesuje sta ce da im popuni prazninu u izdavanju do 2016.

 

Ne razumem koju prazninu kad u narednom periodu treba da izađe završni deo trilogije SC 2 ( legacy of the void ) , i minimum jedna ekspanzija za Diablo III. Mene bi čak čudilo da izbace bilo šta novo pre nego što zaokruže SC 2 i Diablo 3.

Edited by Савовски

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

da ali i WIldstar i Team Fortress su zanrovski nesto kao komedije ako mozemo okarakterisati tako igru za razliku od WOWa.Ali ne govorim ja o WOWu nego o Titanu i Diablu 3  koji je cartoonish ,a koji nikad nije bio .Zato kazem da bi mogli da se okanu tih cartoonish dizajnera i da naprave neki konacno mature MMO.Verujem da bi takav MMO doneo mnogo vise igraca nego neki "deciji"

 

mislim da si u krivu...

cela Blizzardova koncepcija se bazira na tim cartoonish igricama i imaju dosta te "komedije" u sebi. Seti se BlackThorne-a, rokenrol rejsing, Vikinzi... Cak i SC i SC2 imaju taj stripoliki smek, i mislim da bi bilo bas sranje kada bi odstupili od toga i tezili ka nekim realnim modelima.

Sa druge strane, koliko sam razumeo, tim koji radi Wildstar je isti tim koji je radio WoW vanilu.

Nije bitno da je velik, bitno je da je lep...
Link to comment
Share on other sites

WOWovcima kad dirnes u grafiku ko da si im dirnuo ne znam sta.Sam koncept je cartoonish i neozbiljan,a lore je ozbiljan i ta kombinacija mi ide na zivce.Inace po meni pravi WOW koji sam voleo da igram se zavrsio posle Burning Crusade expanzije.I inace taj cartoonish fazon je mozda prolazio kad je WOW izasao ali sad mislim da  nece.

Ne kapiram tvoej argumente.

 

rafika...Hmm, sta fali grafici WoW-a?Iako sam igrao milion AAA naslova koji imaju, daleko "ozbiljniju" non "cartoonish" grafiku (skyrim, deus ex human revolution, primera radi), WoW i dalje ima vrhunsku grafiku.Tvoj argument nije validan. :(

 

Mrzis cartoonish grafiku i pishash po istoj, a kazes da si voleo wow?

Cek, nije ti smetala grafa tada, a sad ti ultra jako giga mega carski smeta?

Ne kapiram, osim nekih, veoma, malih promena u grafici - ona je ostala prilicno ista vec, koliko ? Usli su u desetu godinu postojanja?

 

Stvarno te ne kapiram.Evo ti minus.

  • Upvote (+1) 2
  • Downvote (-1) 1
Link to comment
Share on other sites

Ево гледам ову арт оф близард књигу и сав дизајн је у неком поп фазону, само су се људи навикли, па га можда и не примећују (искључујем ту дијабле, који имају много мање тих елемената, али их имају). И то не обухвата само визуелни трип, него и остале аспекте. А ако погледамо инспирације и те трипове, ту је тек весело, пошто су ликови рокери и металике гикови онда је фазон да нпр. 99% чизама буду неке металске чизме из осамдесетих или да најт елфови имају кис/корпс пејнт по фацама (фора је да баш због тога имају оне шаре, није, не знам, надахнуће маорским трибалним триповима, него баш фак јеа ај воз мејд фор лавинг ју бејбе). Старкрафт је тек препун трипова, и више од воркрафта, јер се отворено игра са њима.

Што се тиче дијабла тројке, тешко да се може назвати картуноликим. Стил је другачији, да (мени се нпр. не свиђа), али није свака ''другачијост'' стила на скали реално-картун.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

pa kad je izasla igra nije bila losa ali za danasnje MMO standarde je mehhhh skroz.Ali kazem da bi voleo da Titan art bude daleko ozbiljniji.I tad kad sam igrao WOW presao sam preko toga zato sto je tada bila dobra igra.Ali pogledaj Art Diabla 2 i Diabla 3 pa onda reci zar nisu mogli da nastave sa artworkom kao iz dvojke a ovde je u trojci to tako daleko od tog dark wibea dvojke i to me nervira.Hocu da kazem cak i da je ok imati u WOWu takav wibe ,ne moraju sve igre copy/paste da imaju takav wibe kod blizzarda.

Link to comment
Share on other sites

Nuducnost MMO igara je u dva pravca. Totalni casual gameplay, gde mozes da udjes na sat vremena i da uradis nesto plus da imas mogucnost da "nesto" uradis i sa mobilnih telefona, kao sto NW ima gateway pa mozes craft da radis iz browsera. Ili sandbox, duge linije napretka, razvijas lika godinu dana, ostavljas trag u igri, biras sam svoju avanturu. Znaci WoT, LoL, DoTa2 ili ArchAge, WildStar, EOS.

 

Imate dosta sandbox naslova, cak je i onaj Xsyon izasao.

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

pa kad je izasla igra nije bila losa ali za danasnje MMO standarde je mehhhh skroz.Ali kazem da bi voleo da Titan art bude daleko ozbiljniji.I tad kad sam igrao WOW presao sam preko toga zato sto je tada bila dobra igra.Ali pogledaj Art Diabla 2 i Diabla 3 pa onda reci zar nisu mogli da nastave sa artworkom kao iz dvojke a ovde je u trojci to tako daleko od tog dark wibea dvojke i to me nervira.Hocu da kazem cak i da je ok imati u WOWu takav wibe ,ne moraju sve igre copy/paste da imaju takav wibe kod blizzarda.

Е, ал фазон је што су оснивачи близарда у фазону ОМГ КИС МЕТАЛИКЕ ФАЈРФЛАЈ МОТОРИ БАЈКЕРИ ПОПКУЛТУРНЕРЕФЕРЕНЦЕ СМИЈЕШНОЋА. И онда имаш њих неколико који се лудо забављају и нпр. дан данас раде концепте, а немају везе са цртањем (али баш оно, благе везе) јер им се може, а вероватно им је и его ненормалан и онда 3д ликови се зноје пет пута више да пребаце неку њихову жврљотину у полигоне, али ћуте и причају ''ах, јако сам срећан што радим овде'' около, да не би добили шут карту. Отприлике сам ја стекао да је неки такав вајб, пошто су ми неке ствари просто невероватне што се тога тиче, а и гледао сам неке интервјуе и представљања и као историјат компаније итд, ништа претерано, али сам добио такву слику.

И оно, океј је да Мецен и Семвајс раде концепте за, не знам, воркрафт један и два, тада нико није знао де је лево, али они то и даље раде да би трљали пише.

 

Зато имаш ''близард вајб'', а не трип да је близард безвајбна компанија, па јој игре имају разне вајбове.

 

Џим Рејнор, бај Крис Мецен

JimRaynor_SC1_Cncpt1.jpg

 

 

Иста илустрација, прерађена од стране извесног Веија (не знам име, то је презиме) који је једно време радио за близард - наравно, више не ради јер је побегао одатле зато што главна екипа захтева да те упрца у тунел где ћеш нон стоп да радиш веселе металце и панде и то на тачно одређен и дефинисан начин.

tumblr_m1ijxhwHx51qzyhb5o1_r1_1280.jpg

 

 

 

 

Ова риба исто кида, чак и стилски ради прилично близардовски (али није ми у томе поента, већ оћу да покажем колико су тамо у неком кастинском фазону), али не ради за близард већ им ради хонорарно. Да ли нпр. у књизи арт оф близард постоји једна њена илустрација? Не. Океј, она није ин хаус. Али зато је буквално више од 70% књиге (буквално) испуњено меценовим и семвајсовим ремек делима:)

141_max.jpg

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Biće nezavisna i potpuno nova franšiza, tako se bar pričalo do sada.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Dule, go home you're.... oh wait.

 

 

Voleo bih da ovaj Titan ima normalnu grafiku. Ne wow-ilu, ne starcraft-oliku, i ne diablo-liku ! nego napucanu !... i da ima dobre animacije, mada blizard pravi dobre animacije tako da za to ne strahujem.

 

I da... taj SC mmo bi mogao da izadje nekad!

  • Upvote (+1) 1

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...