Jump to content

Blizzardov Titan MMO odložen. 2016 u najboljem slučaju


Recommended Posts

Pa blizzard nije bio najpopularnija firma na svetu ali je bio poznat. Ako bi poredili, recimo blizzard vs ea je nesto kao tom waits vs gaga ili je tebi vejts alternativa?. Wh kao pc igrica, ne bordgejm je govno kao i muzika koju ti pustas i koju niko zivi ne slusa, a ti se lozis da je to zato sto svi slusaju gagu pa ne razumeju pa onda jos stavljas vejtsa u isti kos sa tim govnima ... eh

 

A warcraft nije bio corba, za to bi mu falilo jos tih vasih "elemenata". Savrseno se uklopio rpg element u fantasy okruzenje.

 

To sta si ti igrao je apsolutno nebitno, a cak i govori u prilog ovome sto sam rekao gore. Sc je nekad bio u toj "kul" kategoriji ali sad kako se blizz prodao vise nije dovoljno kul. Moralo se naci nesto alternativnije. Wh je bas ono RISTEPAK medju odabranom ekipom!

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

ja bih se samo ubacio u vezi ovoga

SC je strategija u kojoj se zapravo sve zasniva na tome ko može brže da klikće. Zašto? Zato što ako igraš ZvZ MORAŠ da pravi linge i mute, ako igraš TvP MORAŠ da praviš tenkove itd. Onda uzmeš DoW2 i imaš 300 rešenja za jedan isti problem.

to je zato sto je sc toliko izlevelovao i ljudi su provalili sve zivo i zato 'moras' da radis odredjene stvari. pro level je, jbg. isto kao i u sahu sto prvih 30 poteza proovi naprave za 30 sekundi, zna se sta se radi i nema tu sta

 

 

edit: pricam o bw, za 2 ne znam, ali mislim da to tamo nije slucaj jer je igra jos uvek nova

Edited by peja_

The thing's hollow — it goes on forever — and — oh my God — it's full of stars!

Link to comment
Share on other sites

ja bih se samo ubacio u vezi ovoga

to je zato sto je sc toliko izlevelovao i ljudi su provalili sve zivo i zato 'moras' da radis odredjene stvari. pro level je, jbg. isto kao i u sahu sto prvih 30 poteza proovi naprave za 30 sekundi, zna se sta se radi i nema tu sta

 

 

edit: pricam o bw, za 2 ne znam, ali mislim da to tamo nije slucaj jer je igra jos uvek nova

Pa da, i ja igram DoW sa ljudima koji su među najboljima, ali nije samo to u pitanju. DoW i CoH od prvog engejdžmena već često drugačiji od stotina drugih partija koje si igrao. Zavisi i od cover-a i pointa oko kog se krljaš i protiv koje si rase itd. Jednostavno je mnogo manje "Cezar 3" a mnogo više "pew pew" i taktiziranje, pozicioniranje itd. Svaka igra ima "by-the-book" momente, ali od igre do igre zavisi koliko ima prostora za vrdanje. Kao što šah ima više prostora od iks-oksa, tako DoW i CoH imaju više prostora od SC-a.  

U 2 je isti slučaj. SC2 mi je bio zabavan prvih 2-3 meseca dok se još nije ustanovilo šta radi najbolje. Naravno da se meta menja iz peča u peč, a samim tim i taktike, ali uvek ima taj jedan kombo koji je "to je to". Jako mi žao zbog toga jer sam baš želeo da mi se svidi igra. 

@trokty Okej. Nemoj pročitati šta su ti dva čoveka koji igraju i gledaju SC 10 godina napisali. ;)

@Bliss probao sam sve tri igre da igram na visokom nivou.

neka osoba glupak hehe

Link to comment
Share on other sites

Pa SC je došao do toga da nisu izlazili pečevi. Kao što rekoh - u dvojci svaki novi peč promeni meta-gejm pa ima neke fluktuacije. Probaj CoH recimo u multiju (evo taman izlazi dvojka). Biće ti jasno na šta mislim pod "jednom taktikom". :) Naravno da nisam u fazonu bukvalnom (mada za određene matchupe khm ZvZ i igrače khm Bisu važi i bukvalno).

neka osoba glupak hehe

Link to comment
Share on other sites

Ja cu samo da pridodam, Blizzard licensing materijal (mislim na sve igracke, knjige i ostalo sto im partneri prave - steelseries, megablooks, paninibooks, Jinx etc), meri se iznad marketing share Star Treka.

 

Eto cisto informacija ako cete da gledate po popularnosti, licensing materijala kojeg prodaju.

rur-1.jpgrur-2.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ja kada god odgledam  mec iz pro lige u SC2 uvek isto rade.I dzaba ti sto ti mozes drugu taktiku da koristis kad svi samo tu jednu furaju.Mozda i gresim ali dosta sam odgledao SC 2 meceva i nekako su mi svi bili takticki slicni.Ali to je i manjkavost tog koncepta "Skupi,izrodi i u rat hodi".I po meni je SC1 stvarno dobra igra koju sam dosta igrao ne vezano za lore i ostale gluposti ali SC 2 misli da vuce uspeh samo i iskljucivo od SC1 ,i da uopste nije tako kvalitetna igra.

  • Downvote (-1) 1
Link to comment
Share on other sites

Znaš šta su uradili u DoW2? Ne samo da govore stvari kada ih selektuješ i kada su napadnuti, već i kada vide stvari, a i to je još komplikovanije.

Evo par primera:

Kada Komisaru (herojska jedinica) daš da uđe u Chimeru (transportno vozilo) on izjavi "Drive me closer, I want to hit them with my sword!"

Kada Komisar (Komisari su badass likovi u Lore-u koji služe da svojim samopouzdanjem dižu moral, dok egzekucijama i disciplinskim merama održavaju red u odredima) naiđe (znači ne napadne nego ih samo vidi na ekranu) na Howling Banshees (Eldarska melee jedinica koja ima ability da krene da vrišti i time supressuje tj. debuffuje jedinice oko sebe), on jednostavno kaže - "Scream!".

Kada recimo Guardsmen-ima daš da zauzimaju point a blizu je Inkvizitorka (heroj) (Inkvizicija u lore-u služi da ispituje izdajnička ponašanja i aktivnosti kako Xenosa, tako i Chaos kultista), Guardsmeni kažu "I'm not asking any questions - that's her job". 

 

Dosta jedinica imaju ovih "blizu je neko a ja dobijam naredbu pa ću reći nešto u kontekstu" ili "video sam nekoga" komentara. Najbolji mi je Force Commander kada vidi Baneblade-a (ogromnu IG tenkčinu) - "BAAAAAANEEE BLAAAAADEE!" :D

Relic je uvek radio najbolji zvuk u strategijama, to je for sure. 



neka osoba glupak hehe

Link to comment
Share on other sites

Ja kada god odgledam  mec iz pro lige u SC2 uvek isto rade.I dzaba ti sto ti mozes drugu taktiku da koristis kad svi samo tu jednu furaju.Mozda i gresim ali dosta sam odgledao SC 2 meceva i nekako su mi svi bili takticki slicni.Ali to je i manjkavost tog koncepta "Skupi,izrodi i u rat hodi".I po meni je SC1 stvarno dobra igra koju sam dosta igrao ne vezano za lore i ostale gluposti ali SC 2 misli da vuce uspeh samo i iskljucivo od SC1 ,i da uopste nije tako kvalitetna igra.

To si dobro reko, isto je i za CS i neke serijale koliko je samo DS2 bolji od DS3 pa milion puta

  • Downvote (-1) 1
Link to comment
Share on other sites

Ja kada god odgledam  mec iz pro lige u SC2 uvek isto rade.I dzaba ti sto ti mozes drugu taktiku da koristis kad svi samo tu jednu furaju.Mozda i gresim ali dosta sam odgledao SC 2 meceva i nekako su mi svi bili takticki slicni.Ali to je i manjkavost tog koncepta "Skupi,izrodi i u rat hodi".I po meni je SC1 stvarno dobra igra koju sam dosta igrao ne vezano za lore i ostale gluposti ali SC 2 misli da vuce uspeh samo i iskljucivo od SC1 ,i da uopste nije tako kvalitetna igra.

pocinjem da ludim... ne konkretno zbog tebe ofc, nego zbog celog topica... :D

JEBEMMUMATER dosao sam do zakljucka da je fudbal najvece govno IKADA... u 90% slucajeva ekipa x igra istu taktiku godinu dana sa istom pocetnom postavom... 

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

ja sam tebe quoteovao kao poslednjeg u nizu koji ukazuje na monotonost sc2... svaka sc2 partija pocinje sa glavnom bazom i 6 radnika... ali nije fer iz toga izvlaciti zakljucak da je igra monotona... :D taktika i strategija ima i vise nego dovoljno... cuveni sc1 patch 1.08 je uveo replay sekciju i od tada velika vecina igraca krade jedna od drugih...

evo mog pogleda na ceo topic:

-sc jeste uber super omg igra, to i dalje ne znaci da je najbolja... ja to ne znam zato sto mnoge strategije nisam ni igrao...

- za igru je najbitnija atmosfera, gameplay... da li je nesto nacrtano ovako ili onako i da li prica lici na spansku seriju ili na zlocin i kaznu je gotovo nebitno... to je igra, a ne izlozba ili knjiga...

-najvise me pogodila lagova konstatacija da se u sc na kraju sve svodi na APM... ok pricamo o real time igri, ali brzina kliktanja je bitna taman toliko koliko i trcanje u fudbalu... ok moras da trcis, ali binic nije najbolji igrac zlatne zvezdine generacije iako je umeo da pretrci kao ceo protivnicki vezni red zajedno... odluke koje donosis u toku partije su mnogo bitnije od same izvedbe... kada bismo negirali spam shvatili bismo zasto je hicov dvocifren broj klikovao pishao po mnogim silovateljima misa i tastature...

-cak i kada igram sah na minut (popularno nazvan antisah) nije poenta da vucem kao muva bez glave, vec da za kratko vreme napravim problem koji ce protivniku oduzeti vise vremena da ga prevazidje ili da ga natera na gresku...

-najveci problem u sc1 je bio mirror z vs z... i tu se slazem sa lagom... ima varijacija, ali taj matchup je bio izuzetno dosadan i naporan za igranje... to me je u sc1 najvise nerviralo i taj problem je prevazidjen u sc2... kada dodamo da je igra olaksana u smislu da ne moras kliktati na svaku radilicu da bi je rasporedio da kopa i da mozes zaokruzivati vise jedinica u istu grupu dolazimo do toga da je potrebno jos manje kliktanja i vise nadmudrivanja sto samo govori da je igra napredovala, nikako da zivi na bazi slave svog popularnog prethodnika...

Link to comment
Share on other sites

Samo neka vrate warcraft 2 stil i imaće moju pažnju! kada kažem wc 2, mislim na ozbiljnost, morbidnost, 21+ animacije u igri ne frenzy gore ali taman toliko da nije za decu, krv mu jbm više i duge i jednoroge i cvetove i vetar u kosi...

Granice mogućeg možemo odrediti samo onda, ako ih pređemo odlaskom u nemoguće.

76561198022439373.png

Link to comment
Share on other sites

ajde da okrenemo pa onda ti objasni zasto je SC2 tako OMG uber-super u odnosu na druge strategije?Sta je to sto je toliko izdvaja pa da je mozes nazvati najboljom strategijom

 

zato je optimizovana za low end racunare, ima jednostavan interfejs, i nije toliko zahtevna za pocetnike.

 

Sa druge strane, dinamicnija je na pro nivou od bilo koje druge strategije i ujedno zahtevnija. Od izlaska HOtS-a igra se mnogo izmenila, i nema vise klasicnih Deathball strategija kao sto je bilo u WoL-u, vec su u upotrebu usle sve jedinice.

 

Igre poput CoH i ostalih DoW klonova su zaista sjajne, i imaju one "OGOGOGOGO, TEJK KOVER" momente sa jedinicama, ali to je jedino kul za ljude koji se loze na te tematike. Partije su krajnje dosadne za posmatranje i svodi se na klasicno prepucavanje trupama i onda press "T" button for retreat. Da ne pricam o 398493809 hp barovima, i ostalim stvarima koje dodatno komplikuju celu pricu da bi igra postala kompetitivna a ne neko SHBB KBB takticko prepucavanje.

 

I ja sam se svojevremeno lozio na World in Conflict, i stvarno je obecavala igrica da postane kompetitivna, ali Blizzard, na zalost, jos uvek ima najbolji pristup strategijama na tom polju.

Nije bitno da je velik, bitno je da je lep...
Link to comment
Share on other sites

Sa druge strane, dinamicnija je na pro nivou od bilo koje druge strategije i ujedno zahtevnija. Od izlaska HOtS-a igra se mnogo izmenila, i nema vise klasicnih Deathball strategija kao sto je bilo u WoL-u, vec su u upotrebu usle sve jedinice.

Jel je zbog toga svaki TvZ koji sam gledao od izlaska HOtS-a Zerg pravio Muta-Ling, a Terran Marince i Mine?

Igre poput CoH i ostalih DoW klonova su zaista sjajne, i imaju one "OGOGOGOGO, TEJK KOVER" momente sa jedinicama, ali to je jedino kul za ljude koji se loze na te tematike. Partije su krajnje dosadne za posmatranje i svodi se na klasicno prepucavanje trupama i onda press "T" button for retreat. Da ne pricam o 398493809 hp barovima, i ostalim stvarima koje dodatno komplikuju celu pricu da bi igra postala kompetitivna a ne neko SHBB KBB takticko prepucavanje.

Ja sam se i navukao na DoW preko kastovanih partija koje upalim dok jedem. Prvo sam ih gledao jer su mi zabavne, a onda sam tek kupio igru. Go figure.

  • Downvote (-1) 1

neka osoba glupak hehe

Link to comment
Share on other sites

Jel je zbog toga svaki TvZ koji sam gledao od izlaska HOtS-a Zerg pravio Muta-Ling, a Terran Marince i Mine?

zavisi koje terrane si gledao, ja sam pretezno vidjao early push sa marincima betl helionima, pa se onda saltaju na torove kad izadju mute, pa se ovaj salta na mass infestora...

 

 

Ja sam se i navukao na DoW preko kastovanih partija koje upalim dok jedem. Prvo sam ih gledao jer su mi zabavne, a onda sam tek kupio igru. Go figure.

 

pazi, igrao sam dow i coh neko vreme, i ceo vajb mi je sjajan, ali sjajan mi je do te mere da se skupi nas 6 i ode i prenoci u igraonici uz gomile alkohola i dobre zabave, ali uopste mi nije fast paced, posto se igra na normal game speedu, niti ga vidim kao neko kompetitivno cudo.

evo, i ovaj WIC je bio 5v5 takticka krljacina, bez ikakve razgradnje i gluposti pa je opet propao

Nije bitno da je velik, bitno je da je lep...
Link to comment
Share on other sites

pazi, igrao sam dow i coh neko vreme, i ceo vajb mi je sjajan, ali sjajan mi je do te mere da se skupi nas 6 i ode i prenoci u igraonici uz gomile alkohola i dobre zabave, ali uopste mi nije fast paced, posto se igra na normal game speedu, niti ga vidim kao neko kompetitivno cudo.

 

Jesi li siguran da smo igrali istu igru?

Ovo ti je slow pace u odnosu na starcraft gde prvih 10 minuta grade vojsku i fajt traje prosečno po 15 sekundi? Pa čak je i LoL puniji hepeninga vrednih gledanja i nail-bajtovanja od Starcrafta. 

  • Downvote (-1) 1

neka osoba glupak hehe

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...