Jump to content

Blizzardov Titan MMO odložen. 2016 u najboljem slučaju


Recommended Posts

Да, али то није артворк пер се, тј. он је радио пар цртежа за неко диабло три књижица издање и то је то. И то је била класична сарадња типа ''ми близард, ти петар меселџија, нас оба добити паре'', јер је близард алфа и омега у игрицама, а петар је алфа и омега у илустрацијама и то је спој снова. Иначе, наравно, илустрације које нису за близард и које не треба да уради у року од два и по минута јер смо сви ох заузети су му двеста пута боље. И то, наравно, знају и он и близард, али их боли курац, јелте. И то је и написао у свом блогу.

Мислим, он је у илустрацијама ко близард у играма (што, јелте, не знају ликови ван тог свемира), то је брак из бајке ако треба да се намлате паре, иако је лик нацртао нешто што би га било срамота да изда под другим околностима и што може да нацрта неки убоги студент ако га ангажују.

 

Мислим, песмо тебра, немој ми рећи да си потпао под хајп, ево ја киту дајем (ал озбиљно и буквално) да ти можеш да нацрташ ово што си линковао. А Петар може да нацрта сто пута боље од тога и педесет пута боље и од мене и од тебе, што може да се провери простим гуглањем, а поготово ако узмемо да гледамо чиме је добио Спектрум. И рантовао сам тада на милион форума и рантоваћу сваки пут када се то помене, па макар био окарактерисан као лик од тринаест година, истина је истина!:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

pa da tako nekako se i secam tog intervjua, malte ne ga bilo sramota sto je to odradio jer je imao veoma malo datog vremena za tako nesto :)  meni samo bilo interesantno sto imamo takvog mastera u tom poslu da ga je blizz jurio da im radio nesto, bilo sta

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Да, али то није артворк пер се, тј. он је радио пар цртежа за неко диабло три књижица издање и то је то. И то је била класична сарадња типа ''ми близард, ти петар меселџија, нас оба добити паре'', јер је близард алфа и омега у игрицама, а петар је алфа и омега у илустрацијама и то је спој снова. Иначе, наравно, илустрације које нису за близард и које не треба да уради у року од два и по минута јер смо сви ох заузети су му двеста пута боље. И то, наравно, знају и он и близард, али их боли курац, јелте. И то је и написао у свом блогу.

Мислим, он је у илустрацијама ко близард у играма (што, јелте, не знају ликови ван тог свемира), то је брак из бајке ако треба да се намлате паре, иако је лик нацртао нешто што би га било срамота да изда под другим околностима и што може да нацрта неки убоги студент ако га ангажују.

 

Мислим, песмо тебра, немој ми рећи да си потпао под хајп, ево ја киту дајем (ал озбиљно и буквално) да ти можеш да нацрташ ово што си линковао. А Петар може да нацрта сто пута боље од тога и педесет пута боље и од мене и од тебе, што може да се провери простим гуглањем, а поготово ако узмемо да гледамо чиме је добио Спектрум. И рантовао сам тада на милион форума и рантоваћу сваки пут када се то помене, па макар био окарактерисан као лик од тринаест година, истина је истина!:)

 

 

Pa gledao sam mu ovaj sajt i radove, odlicni su stvarno.

 

Sto se tice ovoga, lose sam ja napisao "artwork" jeste to jednostavna ilustracija. Ovaj sto sam linkovao mi je do jaja prvenstveno zbog kompozicije itd.. ne zbog tehnike crtanja, koja je odlicna ali vidi se da je nezavrseno.... mada sam ja sve vreme u nekom ubedjenju da blzzard i trpa te radove koje imaju work in progress vajb, sta znam.

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

Не, па то је намерно тако, онда га ставе на онај пожутели папир фазон и добију трип који оће, све је то јасно притом стоји и оно да он може да повуче линију на папиру фломастером и ти ћеш да видиш да је то урадио неко ко уме, не мора да заврши или да уфенси илустрацију да би се то контало, али његов врк ин прогрес оловка артворк илустрација коју уради са пола курца је десет пута бољи од овога што је урадио за близард:) Капирам да лик не зна шта је диабло, а имао је фазон два дана за две илустрације, тако да је вероватно читао википедију и гледао јутуб 90% времена у та два дана:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

je l ovde pricamo ko je bolji koncept artist ili o dizajnu samih igara? 

meni je recimo sc1 bio bolji 10^999999999999 puta.

bez obzira sto je metzen skicirao skrnavog rejnora bajkera, on je na kraju ispao ovako:

 

JimRaynor_SC1_HeadAnim1.gif

 

dok je u sc2 blizz podlegao aktuelnim trendovima da protagonista mora da ima bujnu kosu i da izgleda kao da ne izbija iz teretane gde se roka svemirskim proteinskim sejkovima.

 

Unkw.jpg

 

+zeratul koji je izgledao kao kenijeski maratonac i karikatura gladi isto je nabio masu pod stare dane.

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

То мање-више нема везе са оним што сам ја хтео да кажем. То што ви причате има више везе са праћењем трендова и сличним стварима. Слично као што када би мени дали да концептартујем бетмена сада, другачије бих га концептартовао него ако ми дају да то урадим за пет година, не због мог личног трипа него да бих урадио свој посао. Па онда ноланов бетмен нпр. има коцкаст ауто, а неки други (прошли, будући) неће имати коцкаст ауто. Али овај је, условно речено, МОРАО да има коцкаст ауто и да је дизајнер урадио неки мебијусасти ауто, добио би отказ, кратко речено.

 

Хтео сам да кажем да близард-вајб постоји као такав зато што све ово време исти људи диригују, а ти исти људи се ложе на исте ствари и у свакој игри их фурају. То је неком кул, неком није.

То што ви истичете је заправо ''ниша у ниши'' фазон, и старкрафт и старкрафт два и воркрафт итд. су у истој ниши дизајна, вајба, референци, генерално. А међу собом се разликују, што је нормално.

 

 

Блисе, врло конкретно сам одговарао човеку на квоут, тако да нисам причао ни о чему од поменутог - не у том смислу у коме ти причаш.

 

старкрафт кец ЛИЧИ да је озбиљнији од нпр. воркрафта, али то је до техничких ствари - како ћеш стилизовати свемирски брод вс како ћеш стилизовати катапулт, каква ће музика да буде за фантази трип а каква ће да буде за ворхамер фајрфлај трип итд. Другим речима - то је случајно. Вајб свих њихових игара (осим диабла нпр) је исти (да, причам о дизајнерском вајбу, не о неком другом), са смијешним бајкерима и стилизованим маринцима/футменима. Да је старкрафт кец имао 3д и резолуције од милион пута милион, био би вовији од вова, јер мецен дрка на то, а не на, не знам, озбиљност. Јединице у сц1 су мале и као такве не дају много простора за триповање. Окружење је свемир, па је и музика таква, а менији су тамни итд итд итд. сад лупам, али знате шта хоћу да кажем. Ништа од тога није зато што су они имали визију вајба о коме ви причате.

Још једна ствар ту је да је сам тај ''подвајб симпатичне отрцаности'' ког је близард некрунисани краљ у старту другачији за нпр. научну фантастику и епску фантастику.

 

Блисе, буди СИГУРАН да је Мецен надгледао сваки потез овог лика који је радио новог рејнора и да би нацртао таквог одавно - да уме да црта. Остале разлике потпадају у овај бетмен трип. сц1 је продукт свог времена и као такав је дефинисан и ЗАТО је дефинисан, не зато што су имали не знам ја какву визију.

 

Мислим, наравно, не могу да се закунем, али рецимо да бих могао да ставим неке осредње паре на то:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

dosao sam u tred da vidim ima li ikakvih informacija o titanu, jer mi je drug pustio buvu da je onaj trading card game zapravo titan (lolz), a posto se sve to najavljivalo oko 1. aprila, bio sam u fazonu daj ikakav teaser, hint, tinfoil teoriju, ISTA!

kad ovde traje diskusija grafika > gameplay, stari concept art > novi... nije tesko da se covek izgubi, zato sam prvo i pitao o cemu mi to.. :)

 

poenta mog posta je da se vajb promenio u nesto sto je direkno suprotno od originalnog vajba, i da ga prodaju sa sufiksom 2, dakle prodali su metal!

svemirski kauboji, tresherica, i love you sarge, je postalo umivena nabildovana trendi+hip politicki korektna (isprazna) prica. 

rejnor je odradio nadogradnju kose i iz UBICU TE KURVO MAKAR MI ZADNJE BILO, presao u MORAM TE SPASITI. 'hoes b4 broz', mozda je dobio i hormonsku terapije free?

ne radi se samo o fizickom izgledu i dizajnu, globalizacija je stigla u koprulu sektor.

 

takodje, ja mogu tebi SA SIGURNOSCU da kazem da su Mecena vezali da gleda kako mu skrnave ionako skrnavog bajkera i cine ga na generickog sf protagonistu. 

mogu da stavim i dobre pare da je pritom plakao! :)

 

718.gif

Link to comment
Share on other sites

Ја мислим да нема шансе:) Мени су сви они једнодимензионални ликови који дркају пишу на то што могу да дркају пишу на своје имагинарне гиковске светове и бајкере. Ја нпр. ту промену вајба видим само као онај бетмен трип и ништа више. Данас кад правиш ''велику'' игру, мора да буде ''озбиљна'' и политички коректна - ко бетмен:) А лисице из близарда типа Мецена ми не личе на неке уметничке душе које плачу за својим чедима јер их капирам као испразне момке малих кита и великих егоа:)

Наравно, ако будем блејао некад са Меценом и он буде неки цар лик, ја ћу му се јавно извинити!

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

moramo da teramo stevu silencera da upita tamo u blizzu kako tece kreativni proces, i da mu prepricaju anegdote, samo tako cemo znati SIGURNO! :)

 

meni se cini da oni nisu znali koliku ce igru da naprave tada, i koliko ce "velika" postati. 

ok, tebi se mozda ne svidja ili ti je previse cheesy taj cowboys in space fazon, i to je ok. ali, nevezano za seting - u prvom scu mogao si, recimo, da ubijas civile u laboratoriji. mogao si i da ih iskuliras, ali eto imao si slobodu da izaberes.

u hotsu postoje zidovi, ili civili jednostavno ne mogu da se targetuju. nije da nesto volim da ubijam botove, ali mislim da je takav pristup pravljenju igre veliki korak nazad. 

vracanje likova iz mrtvih ili nemogucnost istih da se upokoje je takodje u trendu. meni je u brood waru ostala urezana u pamcenje misija gde moras da ubijes dukea i fenixa, likove koji nisu nesto bili razradjeni, ali ipak... :)

Link to comment
Share on other sites

Не, немам ја никакав емо однос према тим сетинзима, ни добар ни лош. Само мислим да је то мењање фазона заправо временска адаптација (која може да буде лоша, не кажем - у смислу да је данас ''лоше време'' за те ствари, па су онда игрице политички коректне и шарене и слично). Поред временске адаптације, ту је и ''финансијска адаптација'', као и ''адаптација услед 'величине' игрице'' и ''адаптација услед свести о томе да франшиза треба да се музе''. И онда имаш бесмртне ликове, епске причице и нетаргетабилне цивиле. И ту јесте тачно да нису знали да ће игра да им постане ''велика'', а сад знају. Тада су рачунали да ће игра да им буде ''средња'' и тако су се испонашали. Да су хтели да направе игру за себе и још пет ортака, онда би се и кецу још мање ограничили, па би вероватно имали јединице а ла ''гола курва која дави пичком'', мислим серем, али капираш:)

 

И то све јесте тачно. Али ја не мислим да су се они ''продали'' или да је Мецен плакао, него да су такви ликови. Мислим да, кад би се старкрафт један правио 2012. у неком паралелном универзуму, да би био исти ко двојка.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

a u paralelnom univerzumu gde ih nije kupio activision?
 
ja itekako primecujem razliku u igrama koje izbacuju u poslednje vreme. 
prvi diablo je bio odlican, drugi fantastican. poredjenje endinga drugog dijabla (baal actully) i treceg je banalan primer. da bi mogao da se portuje na konzole i izasao na vreme, d3 je poluproizvod.
e sad, ne blebecem tek tako o "minulim vremenima kad je blizz pravio dobre igre" - prvu igru koju su cancelovali, lord of the clans, zvanicno su batalili zbog toga sto bi igra bila zastarela u trenutku u kom bi bila zavrsena.
postoji na youtubu dobar deo igre, ne znam da li je demo ili workprint, sta god - ono dobro izgleda, ali igra bi svakako izasla posle perioda kad je zanr avanturistickih igara zamro, tako da postoji i taj finansijski momenat.
 
poenta - BACK ON TOPIC - kad su odlozili ovakav projekat ne znam sta da mislim, do sada su postovali svaki najavljen deadline najavljen activisionu... :)
Link to comment
Share on other sites

ma 100% su krenuli sa nekim zastarelim engineom i na kraju uvideli da od toga nema nista i sad reworkuju celu igru.Pa i Diablo 3 drndali u nekoliko navrata i na kraju od tolikog drndanja ispade AH grind sa umobolnom itemizacijom i skill sistemom za koji i sestogodisnjak moze da kaze da je retardiran.

Link to comment
Share on other sites

Blizz je odavno krenuo u sunovrat. Ovo je prva indikacija da imaju i dalje trunku mozga da kažu "hoćemo da bude dobra igra, a ne da imamo para što pre". 

 

@Nemi Da, sigurno su resetovali celu mehaniku igre zato što im se nije sviđalo kako izgleda.

@Ilustracije Kao i uvek, Blizzard uzme koncept koji je brutalan, izbaci sve dobre delove jer kako će retosi sve konce pohvatati, proda se u više primeraka od originalnog source materijala jer je panjevima koji se sigurno neće cimati da krekuju lakše da svare njihovu igru, Blizz uloži pare u online presence, i na kraju postane poznatiji od originatora po odeđenom stilu, ili settingu. Lejm mi je što se ljudi kunu u Diablo lore (ima Đavo i Anđeo i treba da poraziš Đavola, a Anđeo će ti pomoći) pored nekog Baldurs Gate-a i Planescape: Torment-a. Lejm mi je što se ljudi kunu u Warcraft 3 lore (Patuljci ne vole Vilenjake) pored Forgotten Realms-a i Classic Warhammera. Lejm mi je što se kunu u Starcraft lore (priča koja je skoro identična Warcraft 3 priči - jao jao neko ko je bio dobar postao je glavni šampion onoga protiv čega se borio), pored EVE online-a i Warhammer 40k.

Da ne pominjem da je vizuelni stil skoro potpuno ukraden od Games Workshop-a. Oko stila i samog koncepta univerzuma su se čak i tužili (jer je sve jebeno isto kao u Warhammer svetu), pa je Games dobio ne znam kakvu odštetu i prava (nadam se).

 

Evo par slika iz WH 40k svega

Jao vidi marinac i random zerg

981968_504305886284544_946451414_o.jpg

Jao vidi korumpirani marinac

966409_500399140008552_1445897632_o.jpg

Jao vidi korumpirani marinci i korumpirani Thor

466911_499060513475748_1322922923_o.jpg

Jao vidi Ghost

943366_498739936841139_266088878_n.jpg

Jao vidi marinac i neka napredna alienska rasa koja je imala period utopije i onda period pada u okviru kog je puno njihovih moći izgubljeno

62682_497148597000273_2097038133_n.jpg

Najtužnije mi je što ih i dalje kopiraju.

 

neka osoba glupak hehe

Link to comment
Share on other sites

hahaha ovo za Starcraft si u potpunosti u pravu.WH40k svet je deset puta bolji,mracniji i sveobuhvatniji od SC sveta koji ko da je isecak iz WH40K lorea.Ali problem je u tome sto je Blizzard napravio dobru igru ,a za WH40K tek prestoji da naprave neku Grand Strategy igru koja bi po meni jedina uspela da verno prenese sliku WH40K sveta.Sto se tice Diabla 1 i 2 igra je bila  super ,a niko ni ne razmislja o loreu posto je pravi klishe,pogotovu ova trojka.

Link to comment
Share on other sites

De je SC dobra igra. Baš ono što sam rekao - izreklamirali dobro, ljudi nisu znali za bolje i "jao kako je dobra igra".

SC je strategija u kojoj se zapravo sve zasniva na tome ko može brže da klikće. Zašto? Zato što ako igraš ZvZ MORAŠ da pravi linge i mute, ako igraš TvP MORAŠ da praviš tenkove itd. Onda uzmeš DoW2 i imaš 300 rešenja za jedan isti problem. Upravo sam odigrao partiju gde sam, posle godinu i nešto dana igranja, prvi put na određeni način rešio neku situaciju.

POSTOJI brutalnih WH igara, samo nisu izreklamirane kao Blizzard igre. 

neka osoba glupak hehe

Link to comment
Share on other sites

Je l ima negde neka integralna verzija DoW 2 sa svim ekspanzijama i pečevima?

Takođe, je l još uvek postoje oni problemi sa GfW Live i kompjuterima sa više od 4 GB RAM-a, ili su to sredili?

Zaintrigirao si me (lol) ali ne bih ništa kupovao dok ne isprobam...

Link to comment
Share on other sites

Taman da se vrati ekipa koja je radila WoW. Pokupili 60 najboljih developera koji su napravili igru, dali retardima da je poboljsaju i za par godina je sjebali :)

Sad su valjda videli problem, da moraju oldschool ppl da vrnu nazad.

 

 

ti rece pre par meseci da je wow nikad bolji

 

 

 

inace shto se mene tice od blizzarda vishe ne ocekujem nishta dobro, kod njih je odavno all about $$$$

 

u poslednjih 5 godina nisu izbacili nishta kvalitetno (par nastavaka/expanzija tuned za decu do 12god) + su se posrali na warcraft lore u svakom smislu x puta

 

shto se tice titana, 2016. je stvarno daleko, projekat krece od pocetka tako da tu konkretno nema shta da se komentarishe. meni ne bi smetala cartoonish grafika kada bi se vratili starom prostupu (d1/2/wow/tbc) i batalili retardiranu pricu zvanu "endgame za sve" aka udjete u igru, kliknete dugme, sidjete da skuvate kafu i u medjuvremenu ste ubili poslednjeg bossa u igri

Edited by psy
Link to comment
Share on other sites

Blizz je odavno krenuo u sunovrat. Ovo je prva indikacija da imaju i dalje trunku mozga da kažu "hoćemo da bude dobra igra, a ne da imamo para što pre". 

 

@Nemi Da, sigurno su resetovali celu mehaniku igre zato što im se nije sviđalo kako izgleda.

@Ilustracije Kao i uvek, Blizzard uzme koncept koji je brutalan, izbaci sve dobre delove jer kako će retosi sve konce pohvatati, proda se u više primeraka od originalnog source materijala jer je panjevima koji se sigurno neće cimati da krekuju lakše da svare njihovu igru, Blizz uloži pare u online presence, i na kraju postane poznatiji od originatora po odeđenom stilu, ili settingu. Lejm mi je što se ljudi kunu u Diablo lore (ima Đavo i Anđeo i treba da poraziš Đavola, a Anđeo će ti pomoći) pored nekog Baldurs Gate-a i Planescape: Torment-a. Lejm mi je što se ljudi kunu u Warcraft 3 lore (Patuljci ne vole Vilenjake) pored Forgotten Realms-a i Classic Warhammera. Lejm mi je što se kunu u Starcraft lore (priča koja je skoro identična Warcraft 3 priči - jao jao neko ko je bio dobar postao je glavni šampion onoga protiv čega se borio), pored EVE online-a i Warhammer 40k.

Da ne pominjem da je vizuelni stil skoro potpuno ukraden od Games Workshop-a. Oko stila i samog koncepta univerzuma su se čak i tužili (jer je sve jebeno isto kao u Warhammer svetu), pa je Games dobio ne znam kakvu odštetu i prava (nadam se).

 

Evo par slika iz WH 40k svega

Jao vidi marinac i random zerg

 

Jao vidi korumpirani marinac

 

Jao vidi korumpirani marinci i korumpirani Thor

 

Jao vidi Ghost

 

Jao vidi marinac i neka napredna alienska rasa koja je imala period utopije i onda period pada u okviru kog je puno njihovih moći izgubljeno

Najtužnije mi je što ih i dalje kopiraju.

 

 

De je SC dobra igra. Baš ono što sam rekao - izreklamirali dobro, ljudi nisu znali za bolje i "jao kako je dobra igra".

SC je strategija u kojoj se zapravo sve zasniva na tome ko može brže da klikće. Zašto? Zato što ako igraš ZvZ MORAŠ da pravi linge i mute, ako igraš TvP MORAŠ da praviš tenkove itd. Onda uzmeš DoW2 i imaš 300 rešenja za jedan isti problem. Upravo sam odigrao partiju gde sam, posle godinu i nešto dana igranja, prvi put na određeni način rešio neku situaciju.

POSTOJI brutalnih WH igara, samo nisu izreklamirane kao Blizzard igre. 

 

Ajmo redom.

 

I blizzard uzme ideju i napravi bolje koncept artove i bolju igru. Nije to reklama, blizzardov marinac izgleda gotivnije od wh marinca, protosi izgledaju bolje od ovog gore prosvetljenog vanzemljaka itd itd.

 

Igrica nije samo prica inace bi bila knjiga. Gameplay i razne druge stvari su bitne tu, a tu sc sije bilo koju wh inkarnaciju, a igrao sam neke wh rtsove u doba sc1.

 

I na kraju se svodi da wh jedino sto ima je "original" pricu, a da li je tako?

 

Kad je izasao film alien, a kad je osnovan games workshop?

Svaka njima cast na bord gejmovima, ali u svetu pc igara su sranje.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

marinac u SC nikako ne izgleda bolje od WH40K .Protosi mozda izgledaju ozbiljnije od Eldara ali nikako ne izgledaju ozbiljnije od Dark Eldara koji su ti u neku ruku druga strana maca kod Eldara.Po meni je SC dobar iz jednog jedinog razloga ,a to je da je ispeglan do maximuma i da je user friendly i mp friendly .Mnoge druge strategije imaju mnogo vise toga od SCa ali je on toliko ispeglan i izbalansiran i normalno da je jedna od najigranijih i u sp i u mp strategija.Inace Alien i Tyranidi nemaju bas mnogo zajednickih tacaka.A i ne mozes bas reci da je sranje svaka WH40K igra .Pogledaj samo Dawn of War 1 koji je sjajno prosao i dobio odlicne ocene i za koga su izasle 3 expanzije,sto govori o uspehu igre.Isto tako se i ocekuje Warhammer Fantasy igra koju pravi Creative Assembly ,a koji nisu omanuli ni sa jednim rts naslovom

Edited by Nemi Zmaj
Link to comment
Share on other sites

Pa ne mora igra biti kompleksna do bola da bi bila dobra ... Postoji brdo razlicitih rts-ova koji imaju razne stvari i jel onda treba sve sto je ikada vidjeno u rts-ovima staviti u jednu igru i to je onda najbolja igra? Ne brate igra se gleda kao celina, koliko je sve uklopljeno, koliko je igrivo, koliko je zanimljivo i onda na sve to dodas i kompetitivne aspekte.

 

Ajmo sad sc3 ubaciti kreiranje jedinica, ubaciti heroje, ubaciti apgrejdovanje zgrada, ubaciti rpg elemente kod jedinica i tako i onda imamo najbolju igru ikada? Imamo kurac. Imamo losu corbu.

 

Nisam igrao dow, pricao sam o sc1 i tadasnjim pandanima, ne secam se imena ali bio je wh40k rts neki tad.

 

Sve u svemu ja sam odgovarao na "sc je sranje al se svi loze zbog reklame dok je wh milijunas puta bolji" post sto ako si iole nepristrasan (sto lag svakako nije) ne mozes reci.

 

Sc je sc i zato je tu gde jeste, a tom wh40k rts-u se ni imena tacnog ne secam.

 

I jasno mi je zasto bas lag izjavljuje ovako nesto. Zato sto je on drugaciji i poseban, a wh je starija fransiza i misli kako je kul loziti se na isti i pljuvati po popularnosti sc-a jer je on pop i mainstream i sl. Jednom recju hipster.

  • Upvote (+1) 1

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Aj nemoj da se blamiraš. THQ je bankrotirao zato što nije nimalo ulagao u marketing. To je biznis model koji je mogao da funkcioniše devedesetih i početkom 2000ih. Pored toga lik koji je bio CEO je doneo brdo loših odluka. 

Kakve veze gajgerov dizajn ima sa WH40k svetom? Naravno da imaju gomilu koncepata koje su pokupili od raznih sf-ova od ranije (Dina i sl.) ali su od tih fragmenata napravili jednu brutalnu stvar koja je neuporedivo veća od svega pre toga. Blizzard je bukvalno uzeo njihovu priču i dumb-downovao je. Dakle nisu uzeli fragmente i napravili nešto svoje, već su uzeli tuđe i malo prepravili. 

DoW2 >>>>>>> SC2 i eto samo >>> SC1. Ti sad možeš da kažeš "nije", a ja mogu da kažem "jeste", ali po ovome što si napisao za THQ i još neke stvari ne znam kako te iko u ovoj diskusiji može shvatiti ozbiljno. 

Protossi su više Tau vizuelno, dok su od Eldara pokupili "samo" priču i generalni feel. 

Tau:

m490044_99060113007_TauAunShiEtherealMai

TauFireWarrior.jpg

 

Eldari:

Eldar_Warlock_Spear.jpg

 

Eldar vs Tau:

463px-Banshee_x_Tau.jpg

OP ELDAR

 

@Voodoo ja kupio Retribution koji ti treba za igranje multija sa svim rasama i novim jedinicama za 7 jura na sniženju. Ako ti se igra single ima da se skine krekovan original (koji je okej), Chaos Rising ekspanzija (brutalna kampanja), a verovatno i Retribution (sranje kampanja, ali makar nije uvredljiva za mozak kao što je SC2 kampanja). Naravno, single player nema VEZE sa multijem i potpuno je drugi fazon igre. Evo malo klanja za kraj - Zergovi vs Imperial Guard (the other "human race" koji funkcionišu po principu "nemate vi metaka koliko mi imamo ljudi").



Pa ne mora igra biti kompleksna do bola da bi bila dobra ... Postoji brdo razlicitih rts-ova koji imaju razne stvari i jel onda treba sve sto je ikada vidjeno u rts-ovima staviti u jednu igru i to je onda najbolja igra? Ne brate igra se gleda kao celina, koliko je sve uklopljeno, koliko je igrivo, koliko je zanimljivo i onda na sve to dodas i kompetitivne aspekte.

 

Ajmo sad sc3 ubaciti kreiranje jedinica, ubaciti heroje, ubaciti apgrejdovanje zgrada, ubaciti rpg elemente kod jedinica i tako i onda imamo najbolju igru ikada? Imamo kurac. Imamo losu corbu.

 

Nisam igrao dow, pricao sam o sc1 i tadasnjim pandanima, ne secam se imena ali bio je wh40k rts neki tad.

 

Sve u svemu ja sam odgovarao na "sc je sranje al se svi loze zbog reklame dok je wh milijunas puta bolji" post sto ako si iole nepristrasan (sto lag svakako nije) ne mozes reci.

 

Sc je sc i zato je tu gde jeste, a tom wh40k rts-u se ni imena tacnog ne secam.

 

I jasno mi je zasto bas lag izjavljuje ovako nesto. Zato sto je on drugaciji i poseban, a wh je starija fransiza i misli kako je kul loziti se na isti i pljuvati po popularnosti sc-a jer je on pop i mainstream i sl. Jednom recju hipster.

Sine, ja igro sc 10 godina, prao, kunuo se u njega. Možeš biti samo glup i tvrditi o nekome nešto, a ispred nosa ti je sav info. Ali dobro, ti si Mohi, ti si se već navikao da ispadaš panj u javnosti.

BTW ta loša čorba koju si upravo opisao je Warcraft 3, još jedna Blizzardova igra. U koliko se beše komada prodala? Gospode koliko možeš ne znati šta pišeš. 

U svakom slučaju - to što ceo svet zna za Nicki Minaj i Lady Gagu ne znači da one rade bolji mjuz od Leonarda Cohena i Tom Waits-a. Ali dobro, ja sam hipster i na silu slušam dobru muziku da bih bio drugačiji. ;)

neka osoba glupak hehe

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...