Jump to content

Наручивање робе из иностранства


Recommended Posts

Ocarinjeno znaci da su otvorili, proverili sta je unutra, utvrdili vrednost i naplatili ti odgovarajuce dazbine. Posto je manje od 50 evra ne placa se carina od 10% nego samo PDV od 20%, sto dodje ta tvoja neka cifra plus ti troskovi za otvaranje. Da podleze carini naplatili bi ti i 10% i jos 20% na to.

 

Jedino kad mozes da se izvuces je kad lupe pecat "ne podleze carini", a to je, prema mom iskustvu, uglavnom kad su paketi manjih dimenzija, valjda im manje upadaju u oci...

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Evo kako su mene izjebali kineski cigani:

Naručio sam 13. septembra neku futrolu za telefon i pošto nije stigla u roku od 25 radnih dana koliki im je i rok isporuke, kontaktirao sam ih i poslali su mi opet. Prošlo je još 25 radnih dana i ništa ne stiže. Kontaktiram ja njih opet, na šta mi kažu da će refundirati pare i ja im, misleći da ne može da se refundira na srpski paypal, pošaljem nindžin nalog i od tad me kuliraju.

Poslao sam im 5 puta poruku da ih pitam koji im je kurac i šta čekaju. Vidim da od njih nema leba i obratim se paypalu koji kaže da se oni bave problemima koji su nastali u roku od 45 dana od dana plaćanja i da mogu da im sišem mala kineska jajašca pošto je prošlo skoro 3 meseca.

Ostalo je samo da im poželim da za tih 12 dolara plate hemoterapiju ali nemam više živaca da im pišem.

Znači ako roba ne stigne u prvih mesec dana i oni obećaju ponovno slanje, odjebite ih i pravac paypal.

Link to comment
Share on other sites

Kolega narucio 10 kom kineskih "beats" slusalica za $17 sa alibabe ili tako nekog sajta. Carina otvorila, zakljucila da je vrednost $50 (na posiljci je pisalo $9) i naplatili mu PDV u iznosu od 850 dinara. Tako da kad narucujete obratite paznju da verovatno to cega ima vise komada, cak i ako je jeftino moze biti procenjeno na vise. Dobro je samo sto mu nisu procenili na vise od vrednosti za carinjenje da mu ne naplate i PDV i carinu :) Doduse bas mi nije jasno kako su cenili, ako bi racunali da su te slusalice original onda bi kostale 4.000 dinara komad, a ne 10 komada... 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Мене опет сере са поштарима, изгледа да је то неки цар лик који није радио ту раније лол. Мада добро, то је неки календар који има нула грама у 50х20 кутији. Ал опет, ово је други пут заредом да ми доносе на врата, а не да ме обавијесте папирићем да идем до поште, шта је ово де се налазим.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Сад ме звао другар, стигле му неке фигурице из Америке. Фигурице су 25 долара, а ови на царини му оценили да је 70 долара +40 шипинг и лупили му царину и пдв од 3-4 иљаде.

 

Е сад, он је тај пакет узео и платио је те трипове зато што је наручио неколико тих пакета са различитим фигурицама, па су пакети као исти и он да би царини послао шотове са ибеја и тако те форе, треба да види које су тачно те фигурице које су му стигле прве. Ја контам да се мало зајебо ту ал добро. У сваком случају, он је у фазону да се прегања са њима и смаро их је и они су му рекли да треба да напише тужбу и да им пошаље заједно са тим шотовима или које већ доказе има да би се то регулисало и ваљда то кошта 400 кинти.

 

И сад ме звао да питам ћалета јел зна шта да напише ту. Мени ту шкрипи што је он то назвао тужба, мислим да се пре ради о некој жалби и да се он дебилно изразио. Питаћу га опет, али реко можда је неко са топика радио то исто, па зна шта је радио, која је процедура и шта је то писао и слао.

 

Не могу 15 страна да листам, па би било екстра ако је неко упућен да напише, па да му јавим шта и како.

 

Фала ви

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

ja sam to razumeo, bar mi je tako rekao lik u pošti, da kad odbiješ da preuzmeš tj. osporavaš carinjenje onda plaćaš tih 400 din da oni to vrate njima uz tu žalbu ali ako preuzmeš, možeš lično da odeš tamo kod njih i da ih smaraš bez nekog troška sem vremena i živaca.

pljk!

Link to comment
Share on other sites

bila je fora do pre 2meseca da se narucuje sa "sportsdirect.com" preko hrvatske gde je postarina iznosila 7e i DHL uredno donese paket na kucnu adresu u Srbiji (posiljka za Srbiju je bila 19e + Xe u zavisnosti od tezine), ali toga vise nema zbog previse abjuza, te su komsije odlucile da pakete sa pogresnom adresom vracaju nazad.

 

uglavnom, odlucim da pazarim nesto do 50e kako bih izbegao carinu/pdv i gluposti. narucim na druga u rijeci planirajuci da mi posalje busom i da me izadje ~15e jeftinije kad ono medjutim! stize bus na stanicu, prilazim vratima, "dobro vece!" izusti komsijskim naglaskom. kazem mu ja sta cekam, a on ce na to 107 kuna (~16e)! ja u neveri, sklonih se sa strane da iskuliram i da sacekam da se guzva rascisti. vratim se i posle duge rasprave ~15min, dobijem paket za 500din. 

 

Cisto ako se neko nadje u slicnoj situaciji da zna kako da se postavi, posto su i vozaci postali opasni banditi!

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Сад ме звао другар, стигле му неке фигурице из Америке. Фигурице су 25 долара, а ови на царини му оценили да је 70 долара +40 шипинг и лупили му царину и пдв од 3-4 иљаде.

 

Е сад, он је тај пакет узео и платио је те трипове зато што је наручио неколико тих пакета са различитим фигурицама, па су пакети као исти и он да би царини послао шотове са ибеја и тако те форе, треба да види које су тачно те фигурице које су му стигле прве. Ја контам да се мало зајебо ту ал добро. У сваком случају, он је у фазону да се прегања са њима и смаро их је и они су му рекли да треба да напише тужбу и да им пошаље заједно са тим шотовима или које већ доказе има да би се то регулисало и ваљда то кошта 400 кинти.

 

И сад ме звао да питам ћалета јел зна шта да напише ту. Мени ту шкрипи што је он то назвао тужба, мислим да се пре ради о некој жалби и да се он дебилно изразио. Питаћу га опет, али реко можда је неко са топика радио то исто, па зна шта је радио, која је процедура и шта је то писао и слао.

 

Не могу 15 страна да листам, па би било екстра ако је неко упућен да напише, па да му јавим шта и како.

 

Фала ви

Da ne poveruje covek kakvi majmuni i kakva lopovska drzava!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

jedno pitanje - ako mi nešto stiže odnekle, a recimo da je glomazno veličine monitora i u retailu košta 1.500$ ali je poklon, jel podložno nekim taksama i kojim? Znači oficijelno, a ne šta peramikažika carinik misli.

Najebaćeš. Ako stiže poštom manje ćeš najebati.

Ovdashnji

 

P.S> nickwoode, zasto se ne "log_out"-ujes kad si na forumu sa mog kompa? DovlaGSI

 

:)

Link to comment
Share on other sites

ja sam moj poklon svojevremeno morao da vratim jer cariniks gonna carinik

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

U praksi dva slučaja tog tipa:

 

- kao fliper, ali manji

- neka kao manja arkadna mašina

 

oba puta naznačeno da je poklon, oba puta POKIDALI sa carinom po ne znam kom računanju i kojem "ams-ovom katalogu vozila" samo za ovakve tehničke stvari, bilo je u bukvalnom smislu skuplja dara nego mera jer su carinu naplatili u vrednosti na primer koliko bi taj fliper bio plaćen da je kupljen nov kada se pojavio a ne u "današnjem danu" kada je funkcionalan ali raspao sa vidljivim tragovima višedecenijskog korišćenja.

 

doduše, sad vidim da si napisao monitor a ne televizor (nešto sam se prebacio na crt televizore :)) Možda prođeš nešto bolje, ali sumnjam.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...