Jump to content

Наручивање робе из иностранства


Recommended Posts

Зато је ту систем оцењивања, да ту подложност малверзацијама и преварама сведе на минимум.

Лаки, нема више верификације личном картом због закона о приватности. Морали су да избришу тај део базе података, и врате систем верификације на онај од раније, путем телефона.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ja kao sto sam i pisao ranije sam s istog sajta narucio, doduse nesto oko $46 je bila vrednost porudzbine i islo je DHL-om i nisu mi nista naplatili. Nije nemoguce da zavisi i od kurirske sluzbe, ali niko to ne moze da tvrdi. Najvise zavisi ipak od raspolozenja carine u tom momentu. Mada ja mislim da tebi nisu naplatili carinu, vec samo PDV, jer da su ti naplatili i carinu to bi bilo 10% carina+20% PDV.

Bas su mi carinu naplatili... Dobio neki papir na kome pise 1 stavka naziv SUPLEMENTI, osnovica ~4800 iznos ~860din (sracunao tacno i 20% je sigurno)

 

e: uf cek carina je 10, ne 20% :D Ne znam onda... Naplatili su mi 20% + ~50din + ~50din

Edited by primo
Link to comment
Share on other sites

Pa naplatili su ti PDV, on je 20% :) To je ta logika da ako posiljka dodje na carinu placas na nju PDV bez obzira na vrednost, to je 20%, pa na to jos 10% carine ako zakljuce da je preko onih vrednosti. A tih jos sitnih dinara je nesto tipa trosak za otvaranje posiljke i to je fiksni iznos. E sad je samo pitanje kako da posiljka uopste ne dospe na carinu...

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Eh jbg meni stiglo pre nedelju dana paket od steelseriesa sluske misevi etc. Reko im ja metnite da kosta sve po pet evra i da napisu office use only.

Elem posalju fedexom kad ono racun da platim:

Usluga

Troskovi MANIPULACIJE 1000 din

PDV 100 din

Naravno platio jbg oprema sveukupno 300e za dz.

  • Downvote (-1) 2
rur-1.jpgrur-2.jpg
Link to comment
Share on other sites

manipulacija kazes

 

Pa da, samo kolko to glupo zvuci kad procitas sa papira, tolko je i logicno da stvarno mogu da napisem troskovi manipulacije i da naplatim uslugu na taj nacin :D

 

P.S. Oprema za dz, jer su mi poslali kao poklon sto sam svracao u Blizzard i upoznao se sa regionalnim menadzerom :D

 

Evo jednog detalja kad su mi slali ljudi iz Zowie Gear opremu :)

 

Hello Stevan,

 

We will send the package with normal post from Portugal, I believe Serbia is part of EU(?) so there should be no customs. Right?

 

If not, we will put the customs value low, so hopefully it will go through.

 

Best regards,

Chief Marketing Officer

 

Elem od kako je paypal usao u Srbiju, tako sam primetio da moram da placam 1200 din na sve gluposti koje mi salju. Bolje da nije ni dolazio, videli ovi slepci da cemo kupovati ko blesavi preko neta i da mogu da uzmu pare :(

Edited by Silencer
rur-1.jpgrur-2.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ono što mi je stizalo iz Kine, Honkonga, Singapura za 2 nedelje na ruke i dalje stiže za dve nedelje, do naše carine. Potom čekam još dve do tri nedelje da se paket iz te ogromne prostorije u pošti na Štajgi oslobodi. Vidim da je ušao u zemlju, pratim po tracking broju i jebu me pa rasturaju. Propada mi mali biznis jer moram da naručujem DHL-om koji košta x5 u odnosu na regularno slanje. Jebem ti mater Dinkiću, JAsna, Istoče, nabijem vas sve na kurac i vas i Paypal stoko alava i nesposobna

Ovdashnji

 

P.S> nickwoode, zasto se ne "log_out"-ujes kad si na forumu sa mog kompa? DovlaGSI

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Pa skontao Dinkara da mu tajis porez na malom biznisu  :tf:

 

Elem, ali mozda je tu nesto bitno da utvrdimo - ti kazes kad narucujes DHL-om sve stize normalno i ne ide na carinu? Mislim moje je iskustvo takvo, da su verovatno oni iz DHL-a videli da je vrednost manja od one propisane i nisu ga ni slali na carinu, uredno dostavljeno bez carine, pdv-a i slicnih stvari. U tom kontekstu ako narucujes nesto sto kosta tipa 40evra ti se vise isplati da ako je shipping DHL-om 10 evra skuplji (sto je otprilike tako ako su u pitanju neke male stvari) lepo posaljes tako, ionako bi toliko platio PDV, a stigne ti brze, niko ne otvara paket i sl? Samo pokusavam da utvrdim neki obrazac koji mozda moze biti koristan kad ljudi narucuju. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Pa skontao Dinkara da mu tajis porez na malom biznisu  :tf:

 

Elem, ali mozda je tu nesto bitno da utvrdimo - ti kazes kad narucujes DHL-om sve stize normalno i ne ide na carinu? Mislim moje je iskustvo takvo, da su verovatno oni iz DHL-a videli da je vrednost manja od one propisane i nisu ga ni slali na carinu, uredno dostavljeno bez carine, pdv-a i slicnih stvari. U tom kontekstu ako narucujes nesto sto kosta tipa 40evra ti se vise isplati da ako je shipping DHL-om 10 evra skuplji (sto je otprilike tako ako su u pitanju neke male stvari) lepo posaljes tako, ionako bi toliko platio PDV, a stigne ti brze, niko ne otvara paket i sl? Samo pokusavam da utvrdim neki obrazac koji mozda moze biti koristan kad ljudi narucuju. 

 

 

Jebo te Dinkić!  :tf:

 

Ja od 5 DHL-ova, tj DHL shippinga koje su mi stizale za tu robu koju mi sada jebu u pošti na Štajgi, 4 je stiglo normalno, efikasno, brzo i bez smaranja i otvaranja. Jedan paket, koji je bio malo veći i unutra imao dva napajanja za Xbox 360 Slim, jedan PS3 kontroler i čipove pičke materine je zapao za oko DHL carini i smorili su me. PRvo su tražili da ide proces uvoza, tražili pare i proceduru sa petsto papira, na fizičko lice, onda smarali za ta napajanja da mora da se radi atest u Nišu, ja kontaktirao Žute da to vratim, oni kao "Znaš koliko to košta, poz" i na kraju me je spaslo proviđenje, odnosno lik kome sam radio konzolu tri ipo dana pre toga je vozač kurir u DHL, ja ga bez veze okrenuo da pitam, on okrenuo nekog tamo šefa i za pola dana su mi pustili paket sa carine bez drkanja i plaćanja i uvoza i slično.

 

Poenta je da se izdrkavaju i da su sada uveli nov element izdrkavanja da jebu marvu. 

Ovdashnji

 

P.S> nickwoode, zasto se ne "log_out"-ujes kad si na forumu sa mog kompa? DovlaGSI

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Ja od 5 DHL-ova, tj DHL shippinga koje su mi stizale za tu robu koju mi sada jebu u pošti na Štajgi, 4 je stiglo normalno, efikasno, brzo i bez smaranja i otvaranja. Jedan paket, koji je bio malo veći i unutra imao dva napajanja za Xbox 360 Slim, jedan PS3 kontroler i čipove pičke materine je zapao za oko DHL carini i smorili su me. PRvo su tražili da ide proces uvoza, tražili pare i proceduru sa petsto papira, na fizičko lice, onda smarali za ta napajanja da mora da se radi atest u Nišu, ja kontaktirao Žute da to vratim, oni kao "Znaš koliko to košta, poz" i na kraju me je spaslo proviđenje, odnosno lik kome sam radio konzolu tri ipo dana pre toga je vozač kurir u DHL, ja ga bez veze okrenuo da pitam, on okrenuo nekog tamo šefa i za pola dana su mi pustili paket sa carine bez drkanja i plaćanja i uvoza i slično.

 

Poenta je da se izdrkavaju i da su sada uveli nov element izdrkavanja da jebu marvu. 

 

Cek, ali ti si znaci isao na onu foru da ti zuti ne napisu koliko to zaista kosta, nego neku mizernu cifru i onda su ovi zajebavali oko paketa koji je delovao kabasto i skupo ako sam dobro skontao? Sto znaci da ako neko naruci DHL-om paket koji spada u onu cifru ispod koje se ne carini vrlo je velika verovatnoca da nece ni zavrsiti na carini?

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Evo novi "Confirmed" savet iz svog licnog iskustva.

 

Kupio sam nausnice za logitech g35 sluske, posto zbog dugog nosenja su propale. Platio sam 9$

Carinik je racunao 20 evra da kostaju pa sam morao da platim oko 500 din PDV i otvaranje. E sad poterao me je inat da vidim kako je on to odredio da kosta 20 evra ako je na racunu 9$ lepo pise, a njemu se ne svidja cifra.

 

Istampao sam racun sa paypala, izvukao iz ebaya isto informacije o placanju i kupovini iste robe. Ujedno izvod iz banke gde sve regularno stoji 9$ da je placeno.

Iso sam u spor sa njima da vidim po kom osnovu su oni digli cenu na kontu mojih papira, i morali su da mi uvaze zalbu i da mi rade PDV na 9$. U mom slucaju 200 kinti sam izvadio.

 

Eto cisto ako kupujete nesto a hoce da vas oderu, zovite zalite se dajte izvod iz banke, paypala i ebaya. Ne moze da vam ospori jednostavno da to tolko kosta i da je tolko placeno.

 

Uglavnom to rade ili da narodu uzmu pare ili im je kao sumnjivo da to moze da kosta toliko pa oni podignu cenu, u sta necu da zalazim.

 

Eto cisto novo iskustvo, nije da nisam hteo da platim 500 din :) Al me je iznerviralo sto su mi oni procenili kolko to kosta. Ne moze niko mene da ubedi i natera da nesto kosta 20 evra ako sam ja platio 9$ kraj price.

Edited by Silencer
  • Upvote (+1) 2
rur-1.jpgrur-2.jpg
Link to comment
Share on other sites

Brate platio sam al nisam 500 nego 200. I ne znam dal treba da se zalim i necu da zalazim u to da li treba ili ne treba da se plati. Ako ima zakon a ima sigurno po kom oni to rade tu jedino da se ceo narod pobuni pa da promenimo nesto.

 

A ovaj detalj da on meni mece cifru koja njemu svirne, ne moze.

rur-1.jpgrur-2.jpg
Link to comment
Share on other sites

17.6 moja porudzbina jenposlata sa dx.com, status je full shipment. jos uvek nista nije stiglo?

jel sennekom desilo da "propadne" narudzbina, osim draganu?

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

evo mojih narudžbina sa dx:

 

5/23/2013 5:06:28 AM Completed Delivery confirmed or no order enquiry within 40 days from shipment.
4/22/2013 8:09:54 AM FullShipment All items have been shipped.
 

 
4/9/2013 1:17:07 PM Completed Delivery confirmed or no order enquiry within 40 days from shipment.
3/20/2013 9:32:07 PM FullShipment All items have been shipped.
 
 

 

 

 
tako da si ok verovatno, sačekaj još malo.
Edited by Doca.

Novi forum smrdi

3do1AEy.pngyxHzIOp.png

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...