Jump to content

Дуљо у епизоди: анализа Евангелиона


Recommended Posts

Ma Gendo. Ali može i Asuka.

A i češće je tsun tsun, a baš retko dere dere. :P

Which makes it so much more rewarding when there's that tiny precious dere dere moment!

 

Штајнман:

Мислим да има по нету ако се гугла, али немам појма овако. Рецимо да сам наилазио на неке онако фино конципиране (током живота), али нема леба да сад као препоручим нешто конкретно. Морао бих да гуглам и да решавам... али извали се дал је тест добар, углавном по филингу, јел велики, јел питања делују добра итд. Пробај да гуглаш, па види шта ти избацују неки сајтови који делују озбиљно.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Мени је тројка најбоља и даје ми наду да МОЖДА (мада је то немогуће) ева ребилд ипак није више дуд верз мај кар него што је евангелионаста.

 

У смислу да је мене страшно погодило што је психоанализа, карактеризација и те ствари на много нижем нивоу у ребилду и што се више ишло на ''ин-гејм'' елементе него на псиџу. И онда имамо мајндфакове и интервенције у сетингу и све је то кул, ал брате, где је ту месо, где су ту ликови:(

Мада, стварно је искуство гледати ребилд у 1080п, а тројка је толико болесно режирана да се буквално питам дал сам гледао нешто са бољом режијом, било то аниме, филм, представа или било шта друго. А и ако се откачим од фанбојости, опет чак и ребилд има вредност тог типа која је вишеструко већа од нпр. лоливудских оскаровских ''филозофијица'' и томе слично. Само што у поређењу са евангелионом трокира у пичку материну. Вероватно зато што се онај трол оженио и боли га курац и нема више толки еџ него човек ''прави аниме''. Али као ''остварење пер се'', тројка ми је нешто ко кад сам одгледао аватар у 3д и скупљо вилицу са патоса. Мислим, лупам, оно кадрирање кад Асука скида шлем на почетку је толико маестрално да сам имао профешнгазм (добро, јесте да сам илустратор, а не режисер, ал у моју одбрану, имали смо предмете де смо гледали филмове и учили фотографију и те форе, а примењују се те ствари и у илустрацији). А таквих захвата има пун курац у филму и за то им стварно свака част (мислим да је добио и неку награду за режију).

 

Ја чекам четворку да видим шта ће да буде, али свакако ми није бесмислено ништа, само ми је, гле чуда, прилично тролујуће и мајндфаковски. Али не и бесмислено. Заправо, бесмислено је последња реч коју бих употребио лол:) Наравно, ствари су нејасне, поготово оне које су везане за заплет и сетинг (пошто је псиџа прилично лоу левел, а више се форсира фиџа, која је увек била мање-више лоу левел у евангелиону), али то није бесмисленост.

 

Мада, почињем да капирам да сам можда ја неки готивни рисивер за евангелион конкретно, не знам, можда што сам псиџа-хобиста фазон петнес дина, можда зато што ми је мозак аноаст, ко ће га знати. Али рецимо, морао сам искуствено да научим информацију да је нпр и ЕоЕ многим људима био нејасан на прву лопту и да чак има и такву репутацију, оно, зезање по нету и мемеисање. Што је мени било оно вааат.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Slazem se da pocetni fajt sa Asukom sabija i da je reziran dobro, ali najvise me je razocarao ceo jebeni prelaz posle odlicnog Eva Rebuild 2,iako mi upocetku ni on nije bas lezao zbog promena kao nprAsuka u angelu, mada kasnije mi je imao smislia zbog scene gde prica sa Mistao telefonom koja je dala dubljinu njenom liku koji je npr falio malo u orignalnom anime-u. Istio je do jaja sto je Sinji postao vise aktivan nego pasivan lik pri kraju drugog dela i sto je Rei (iako nije pravi 'lik' jelte) dobila na humanosti i pocela je da shvata vaznost porodice. Jos namerno sacekam ceo dan da odgledam treci deo da mi se drugi malo slegne i ne dobijem nista sto sam ocekivao niti sto sam zeleo da vidim. Asuka je ponovo matora Asuka, Misato je iz nekog razloga totalno kuckasta prema Sinjiu iako je jebena poslednja scena u drugom delu ono sto je ona najvise zelela da vidi a to je Sinji koji upravlja Evu zbog njegovih sopstvenih razloga aka poceo je da dobija muda.

Sta je jebeni 'curse of the eva pilot' zasto piloti prestaju da stare. Cela car evangeliona je meni bila ta metafora za odrastanjem i pilotiranje 'zivota' dok svako nadje svoj smisao. Nikakav payoff nisam imao iz treceg dela, cak sam se iznervirao jer je Sinji ponovo malena sisica u fetus polozaju.
 

Edited by nikita_

sine nikita, postao si nik kejv
 
Vagine 90 posto zena sveta su ti otvorene 
Link to comment
Share on other sites

dajte neke normalne torrente za sva 3 eva rebuild plox

za prvi i treci

http://kickass.to/usearch/youshikibi%20evangelion/

drugi

 

http://kickass.to/nemdiggers-evangelion-2-22-you-can-not-advance-bd-720p-h264-aac-mp4-mp4-t7186781.html

sine nikita, postao si nik kejv
 
Vagine 90 posto zena sveta su ti otvorene 
Link to comment
Share on other sites

Ја сам данас и званично завршио гледање Еве и, наравно, морам да кажем да је дојаја и да оставља баш јак ВТФ утисак.

 

Апсолутно сам убеђен да су људи глупи, али сам склон да пребацујем то на неки мета ниво и да не мислим да смо баш окружени марменима. У сваком случају - мени није било јасно што Дуљо понавља стално да је тешко похватати о чему се у серији ради, поготово након што сам почео гледање. Ал сад, кад сам завршио, морам да кажем лол јбт. Мислим, капирам да не могу ни приближно да владам информацијама, попут Дуља, након само једног гледања - и сам сам имао више пута втф реакције било на болесне, било на неочекиване сцене и наравно да је било неких нејасноћа, али ни у једном моменту нисам имао трип да не знам о чему се ради и шта је заплет у серији. Ал сад, кад сам мало прогуглао по нету и прочитао овај топик, видим да је и овде било људи који дођу у фазону "не знам шта гледам", неко је чак рекао и као нисам поткован психологијом и философијом, па можда зато не капирам шта се дешава. Лупам, ја бих од тога био најстручнији по питањима религије, а религијски елемент у Евангелиону је лол. Не сад да се нешто правим паметан, нек Дулио сам каже колико је лол и небитан, итд.

Мислим, отерајте ме у пичку материну ако ово звучи некако ложачки и елитистички, ал ја сам фо' рил запањен тиме да неко може да (по)гледа овако питку серију и да му не буде јасно о чему се ради.

Edited by Ребел
Mislim da sam frustriran zbog svega od navedenog, kako si me procitao, ciganmala frojdovac.
Link to comment
Share on other sites

СПОЈЛЕРИ, СПОЈЛЕРИ ДОЛЕ ЗА РЕБИЛД, КО НИЈЕ ГЛЕДО СВА ТРИ НЕК НЕ ЧИТА ОДГОВОР НИКИТИ, ОДГОВОР РЕБЕЛУ МОЖЕ, ТУ СУ СПОЈЛЕРИ САМО ЗА СЕРИЈУ.

 

 

 

Slazem se da pocetni fajt sa Asukom sabija i da je reziran dobro, ali najvise me je razocarao ceo jebeni prelaz posle odlicnog Eva Rebuild 2,iako mi upocetku ni on nije bas lezao zbog promena kao nprAsuka u angelu, mada kasnije mi je imao smislia zbog scene gde prica sa Mistao telefonom koja je dala dubljinu njenom liku koji je npr falio malo u orignalnom anime-u. Istio je do jaja sto je Sinji postao vise aktivan nego pasivan lik pri kraju drugog dela i sto je Rei (iako nije pravi 'lik' jelte) dobila na humanosti i pocela je da shvata vaznost porodice. Jos namerno sacekam ceo dan da odgledam treci deo da mi se drugi malo slegne i ne dobijem nista sto sam ocekivao niti sto sam zeleo da vidim. Asuka je ponovo matora Asuka, Misato je iz nekog razloga totalno kuckasta prema Sinjiu iako je jebena poslednja scena u drugom delu ono sto je ona najvise zelela da vidi a to je Sinji koji upravlja Evu zbog njegovih sopstvenih razloga aka poceo je da dobija muda.

Sta je jebeni 'curse of the eva pilot' zasto piloti prestaju da stare. Cela car evangeliona je meni bila ta metafora za odrastanjem i pilotiranje 'zivota' dok svako nadje svoj smisao. Nikakav payoff nisam imao iz treceg dela, cak sam se iznervirao jer je Sinji ponovo malena sisica u fetus polozaju.
 

 

 

ахаха, па јеботе, ти и ја имамо буквално, али буквално ОБРНУТ трип са целим ребилдом:) Царски:) Мислим, није оно да се срећемо негде, него баш оно, ко у стрипу неком:) Екста ми је занимљиво то:)

 

Нпр

 

-причање са Мисато и Асукин девелопмент су мени ''како малом амеру представити асуку'' и онда ај да правимо полу-аутентичне дијалоге и понашања и сцене да би тај мали амер схватио асукин лик. Заправо сам у фазону да су сви много плићи у ребилду (то сам и написао, али да затефтерим још једном:) ). Асука у оригиналној серији има своју дубину и обраћена је пажња на исту, само је серија кондензована (треба да има стотинак епизода да би флоу био нормалан и да не би сваки фрејм био ПРЕБИТАН за психоанализу). Исто тако, нема објашњавања нечијег понашања, што ми је царски, због аутентичности, али да, ту је теже похватати трип ко шта где како. Исто тако, серија је троластија од ребилда, поготово са неким архетиповима и људи имају тенденцију да их испрате и да остану ''глухи'' за интервенције ван архетипа, а то је специјалност серије (нпр. деконструкција асукиног цундере-ства).

И, треба да се гледа више пута, то јесте и то јесте у неку руку пропуст оригиналне серије, али са друге стране, мени је то до јаја јер ми је као да гледам неког аутентичног великог брата са псиџама, а не бетмена:) Док ми је ребилд цео бетмен (а двојка понајвише), тако да сам у ребилду онда, да бих га прихватио, свесно одбацио могућност бриљантне анти-тацна психоанализе и аутентичне нарације, тако присутне у оригиналу. Е, тако да је мени тројка до јаја јер ми је мање дизни од двојке, а са друге стране, пошто сам одустао од псиџе и карактеризације, нуди иживљавање над ликовима и емо ролер коустер које успешно засењује оно у прва два филма:)

 

-промене су мени сасвим кул, пошто сам знао да ребилд није римејк него, па, ребилд, тако да ти трипови су ми океј, штавише, пожељни су ми.

 

-оно што је мени сметало је то што, иако је ребилд, тетралогија се превише ослања на то да је неко гледао серију. Мислим, то мени може само да одговара, али сам у фазону зашто? Јер је ребилд прича опет испричана, а не збирка мемеа на рачун оригинала - тј. тако би требало да буде.

Нпр. лик који није још гледао евангелион, узео је да гледа ребилд и био је у фазону ''зашто тођи забада шинђија?'' и ја као лол рофл па пилот ева швеца болнаја лол и он као ''ват'' и ја погледам ''ресетованим очима'' и скапирам да уопште нема сцене где шинђи призна да је пилот и онда га овај бије и човек који није гледао евангелион је у фазону ''овај лик је були батица и иживљава се на рандом лику''. А рецимо, пошто сам срођен са серијом нисам ни извалио да је то тако, него сам сам у глави направио трип ''а па да, то је тођи и он га сад лема зато што му је порушио јкра и сјебо швецу''.

 

-ето, морам да признам да сам и ја океј са реиним ''скрин тајм девелопментом'' у ребилду, али са друге стране, толико сам имао трип ''јао види реи, епитом јапанске послушне домаћице опет хара екранима и добија скрин тајм да бисмо ми продали милијарде фигурица'' да нисам могао да се отргнем:) Дакле, сам девелопмент ми је океј, али сам уверен да је мотивација геј. Јер Реи СЛУЖИ да не добије тај девелопмент (тј. не толико) и то је њен трип слагалице. Са друге стране, ту се просеравам, зато што ако је ребилд ребилд, онда то није та реи и филмови могу да се размахују куда оће.

Ипак, цео трип са кувањима и триповањима ми је исто мало амерски.

 

-ја сам замало бацио пеглу на мисатино напред звезда леале на крају двојке и ту сам баш био у неверица фазону дал је могуће да је ово Ано:) Тако да ми је до јаја тројка и из тог трипа - јер је све то био класичан Анов трол, јао види наш јуноша се левелује, расте киту итд. е курац ево ти трећи импакт, фузија са евом и сјебавање пола света и сад те сви мрзе. Што ВРЛО има смисла. Зашто? Зато што је поента да шинђи тада није израстао прави курац (као што у серији једно десет пута ''одлучује'' и иде па се враћа па се људи па је као одлучан па као има курац па нема итд. и све је то свирање курцу до самог краја кад одбије инструменталити и прихвата неки пут ка зрелости и рл-у). Тако и овде, он јесте израсто курац (''гив бек ајанами'') али погрешан курац и, као што то обично бива у псиџи, погрешан курац се крваво плаћа и онда добијамо трећи филм, који нам то толико јебозовно и брутално баци у фацу да сам био просто одуван у позитивном смислу (иако сам био сјебан емотивно, али тако и треба, то филм ради и томе служи).

 

-што се тиче ин-гејм-плот-сетинг објашњења и разлога за то што му сви јебу матер, за проклетство еве, асуку итд. то ми је океј што је тако јер ми о томе ништа не знамо. У преводу, можда је све то савршено логично. Ипак је прошло четрнес година. Иако мислим да је проклетство еве само мета-начин да пилоти остану у категорији лоли-јебозовности иако је прошло 14 дина:)

И, иако јесам у фазону да је Мисато некако једнодимензионално сморена, што је лоливудски, опет се враћамо на оно да сам ја једнодимензионалности прихватио кад сам одгледао први филм, а после другог сам био у фазону ''душане, ако не прихватиш да ликови имају димензија колико и просечан дизни филм, ти нећеш моћи да одгледаш овај ребилд'' и онда сам се само прештекао и онда ми је било кул. Мада ту морам мало да браним цео трип у тројци јер је шинђи ипак епски засро. Ја просто мислим да мисато није знала шта се дешава на крају двојке (да ће овај да направи трећи импакт својим погрешним курцем) па је била у фазону да навија.

Ипак ми двојка држи рекорд у амерости и простоти ликова и одсуству психоанализе. Поготово то што је теби кул, то са асуком, ја то не видим као девелопмент него као цртање асукиног карактера за монголоиде, коришћењем невештих и неприродних штака типа прича са лутком или телефонирање са мисато или кување.

 

-евангелион серија је имала своју поруку и трип. Евангелион филмови мислим да то не могу да понове (не знам, то би било као да узмеш и некако караш први пут два пута, па не може:) ) и више су у блокбастер фазону. Стога сам убеђен да филмови више играју на неки фајт клаб престиж дежурни кривци вајб него на психоанализу и карактеризацију. У преводу, заплет, сетинг, мајндфакови као окосница тетралогије, а не феноменално и брутално деливерована ''идите у рл ма колико био хеви, вреднији је од анти-рл-а'' порука оригиналне серије. Дакле, имају сетинг, имају франшизу и сад узимају и праве серију са другим вајбом. Зато сам нпр. у фазону да је серија ремек дело и сасвим озбиљно то мислим, у правом смислу те речи, као што је то и таваница сикстинске капеле, а да ребилд то није него да је само суперквалитетно дружење са другарима у познатом сетингу који готивимо.

Иако сам имао озбиљних проблема да се убацим у тај трип. Сад ћеш ти рећи ''али није фора да се убациш у трип'' - слажем се у генералном смислу, али опет, да нисам то урадио, ја бих после пола сата првог дела престао да гледам и ишао да протестујем испред владе у некој фанбој мајици или тако нешто:)

 

 

 

И опет морам да кажем да ми је презанимљиво што су нам погледи скроз обрнути лол:) То само значи да ребилд могуће не зна шта хоће (мада нешто трипујем да Ано зна шта хоће увек) и не успева да представи сам себе различитим људима како треба и онда имаш ове трипове да два лика која су упозната са евом, слажу се у триповима итд. дођу и имају СУПРОТНЕ трипове са ребилдом:)



Ја сам данас и званично завршио гледање Еве и, наравно, морам да кажем да је дојаја и да оставља баш јак ВТФ утисак.

 

Апсолутно сам убеђен да су људи глупи, али сам склон да пребацујем то на неки мета ниво и да не мислим да смо баш окружени марменима. У сваком случају - мени није било јасно што Дуљо понавља стално да је тешко похватати о чему се у серији ради, поготово након што сам почео гледање. Ал сад, кад сам завршио, морам да кажем лол јбт. Мислим, капирам да не могу ни приближно да владам информацијама, попут Дуља, након само једног гледања - и сам сам имао више пута втф реакције било на болесне, било на неочекиване сцене и наравно да је било неких нејасноћа, али ни у једном моменту нисам имао трип да не знам о чему се ради и шта је заплет у серији. Ал сад, кад сам мало прогуглао по нету и прочитао овај топик, видим да је и овде било људи који дођу у фазону "не знам шта гледам", неко је чак рекао и као нисам поткован психологијом и философијом, па можда зато не капирам шта се дешава. Лупам, ја бих од тога био најстручнији по питањима религије, а религијски елемент у Евангелиону је лол. Не сад да се нешто правим паметан, нек Дулио сам каже колико је лол и небитан, итд.

Мислим, отерајте ме у пичку материну ако ово звучи некако ложачки и елитистички, ал ја сам фо' рил запањен тиме да неко може да (по)гледа овако питку серију и да му не буде јасно о чему се ради.

Сад те не разумем, тј. не знам на шта мислиш, па јесам ти извотово милион ствари, типа асука-шинђи или сееле инструменталити-гендо инструменталити итд итд итд, а то су заплет-сетинг-''ингејм'' трипови, а не метафоре?

 

А и ја сам нисам скапирао гомилу заплета и трипова фазон ни после пет гледања:) Заправо сам лакше (због псиџатости која ми је хоби) скапиравао и пинпоинтовао те елементе од чисто сетингастих или плотовских. Наравно, не мислим сад да ми није било јасно шта се ту дешава, оно ''А ЈЕЛ ОВИ ВЕЛИКИ РОБОТИ, ЈЕЛ ОНИ ПУЦАЈУ А ОВА ДЕЦА СУ УНУТРА А?'' после дваес епизода:), али неке финије (или можда чак не ни толико финије аспекте нисам сконтао).

 

Иначе, не мислим да су људи глупи (гомила јесте, је ли), него да су навикли да их прича води и да су мало лењи и да се препуштају архетиповима. А Ано је тролчина који ће да ти да архетип намерно да се исцимаш, али да се испостави да то није тако. И онда рецимо сам ја то умео да see through код доста ствари везаних за психоанализу и кокетирање са истом (нпр. и пре него што је дошла асука ја сам био у фазону да нема прцања шинђи и реи јер је реи просто мета-невалидна за то) и баш сам пинпоинтно капирао те међуљудске ствари и карактеризације и фројдове. Али ми није дебил неко ко то не ухвати, ја сам имао срећу да ми је то неко поље интересовања, а Ано је у доста ствари убацио сајколоџи 101.

Што се тиче плот-сетинг скапиравања, ту исто нисам у фазону да су људи пиглу, јер ту ни сам нисам претерано бриљирао, иако ме је серија купила после три и по кадра и одгледао сам је са фокусом који је направио рупу у монитору:) Мислми, објективно, тешко је све похватати. Велики део слагалице може да се склопи накнадним сецирањем и анализом и гуглањем, али на прво гледање је то баш тешко. Чак и тада постоје ствари које се просто не знају (чија душа је у еви 00 нпр) или ствари које се могу сазнати из званичних извора ван серије (интервјуи, игрице, тцгови, изјаве Аноа итд).

 

Што се тиче религије, ја сам писао у ком сам фазону, гомила тога је истер ег. Е сад, то не значи да су референце и трипови НЕАДЕКВАТНИ, штавише, врло су згодни и у пренесеном трипу врло добро раде свој посао (адам, лилит, ева, лонгинус, крст, сефирот, гуф итд), али сам сигуран да немају тријес лејера (као рецимо карактери и псиџасте ствари) него фазон два:)

А и гаинаксовци су ја мислим више пута рекли ''људи, људи, мув алонг, експлозије су крстасте јер су кулије кад су крстасте него кад нису'':)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Meni se čini da je Rebi hteo da kaže manje-više što i ja, samo je umesto mog finog i nežnog posta, ispao njegov nadrkani, a suština je u tome da ga Ano nije ni približno pukao kao tebe i u tom smislu se malo razočarao i onda je logična reakcija koju ima. To ne znači ni da je on (ja) u pravu, niti da si ti. Jednostavno, različite ljude pucaju različite stvari.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Омашио си о чему је писао Боле брате, скини ''боле наочаре'':)

 

Јер сам комуницирао доста са Ребијем о евангелиону (између осталог и овоме о чему прича у свом посту) и прилично сам сигуран да га је ева ''пукла довољно'' и да је далеко од твог фазона јер - причате о потпуно различитим стварима. Реби прича о лакоћи праћења сетинга - у смислу тога да је рецимо у инсепшну то теже него у спајдермену, пошто треба пратити ко је кад заспао и ко је у ком лејеру. Дакле, та врста питкости је ин квешчн, ништа друго.

 

Ти си и даље у фазону ''сваком своје'' иако ја упорно не причам о томе у својим вотовима.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Upravo da ti pričaš o tome u svojim postovima je svakom svoje.

 

Ali sad bez šale, onda sam omašio Rebijevu poentu. Koliko sam skapirao iz opšte diskusije na forumu on, Rebi (ili ti, Rebi) nije preterano upućen u teoriju psihologije, a samo tako potpuni sadržaj, o kome ti, Duljo, pričaš, može da se obuhvati. Iz tog razloga mi nije onda jasan njegov post koji je on sam nazvao elitistički.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Да је религја лол кажем из разлога да није неопходно бити мастер религија да би разумео коришћење религијских симбола, а религија је нешто у чему сам најпоткованији од ова три, јелте. :) У односу на психологију - поента дела и философију - подршка психологији и избацивање одређеног погледа на живот, религија је ту малтене скроз козметички и има декоративну улогу. Симболи нису укомпоновани добро, него одлично и то можемод а видимо ти и ја, ал онај ко не зна за кабалу или не зна особине Мардука или не зна чак ни шта је Лонгиново копље, а камоли који су атрибути Лилит и даље може да зна о чему се ради у серији, брате. :)

 

Написао сам у мом посту да је наравно било неких нејасноћа, али рецимо и да ми ниси разјаснио ствари за које сам питао, да је дошао неко и питао ме да објасним која је радња Еве, не бих дао нетачан одговор - на то мислим. А по нету се јављају људи, који не капирају шта се уопште дешава у 26 (+2) епизода или мање, ако прекину раније и ја сам изневеровао на то.

 

Боле, водимо Дуљо и ја дуго разговоре о Евангелиону и штета је можда што део тога није дошао на топик, али ја верујем да сигурно хоће, кроз будуће Дуљове вотове. Мене Евангелион јесте добро пукао, стварно. Не као Дулија сигурно, јбг, различити смо људи с различитим триповима и не знам како си ти доживео, али свакако нисам разочаран, ни приближно - напротив. :)

 

И да, мој пост вероватно само звучи надркано, ал стварно није такав, то је пре оно израз чуђења. Као да се дерем у чуду "омг не могу верујем, да л' је јебено могуће?!?!?" у том фазону. :)

Mislim da sam frustriran zbog svega od navedenog, kako si me procitao, ciganmala frojdovac.
Link to comment
Share on other sites

у (иако сам био сјебан емотивно, али тако и треба, то филм ради и томе служи).

 

Pa ja sam ovo zeleo da se desi meni u trecem delu, ako ne u trecem (nisam gledao trejlere niti citao sta ce da se desi da bih dobio potpun trip) nego u cetvrtom bas zbog diznijevskog razvoja likova i emocionalne manipulacije sa Asukom. Bio sam u fazonu 'jao jao sad ce najbolji deo kad sve ode u kurac, pogotovu Asuka' da bi u sledecem delu dobio nista. Nisam nista emotivno osetio u trecem delu i to je moj najveci problem. Usao sam i ja u trip da gledam odvojeno od serije i da znam da ce biti izbaceno dosta materijala iz nje pa cak i odlican originalni kraj (dobar je i End of Evangelion).

 

Ne znam, eto, najvise me nervira sto prva dva dela imaju taj 'izvolte sve na tanjiru' razvoj likova dok ovde nema nista. A i ono sto je ima to ne vidimo ili cemo mozda videti u cetvrtom delu.

Gledao sam Berserk rimejk skoro i kao eva rebuild ima isti problem a to je da moraju da zbrzaju likove stim sto u trecem delu Berserka i onaj ko nije gledao originalu seriju bi imao emo trip dok ovde ne znam sta bi ljudi mislili koji nisu gledali originalni Evangelion, verovatno bi bolje podneli nego ja :D

 

sine nikita, postao si nik kejv
 
Vagine 90 posto zena sveta su ti otvorene 
Link to comment
Share on other sites

Upravo da ti pričaš o tome u svojim postovima je svakom svoje.

 

Ali sad bez šale, onda sam omašio Rebijevu poentu. Koliko sam skapirao iz opšte diskusije na forumu on, Rebi (ili ti, Rebi) nije preterano upućen u teoriju psihologije, a samo tako potpuni sadržaj, o kome ti, Duljo, pričaš, može da se obuhvati. Iz tog razloga mi nije onda jasan njegov post koji je on sam nazvao elitistički.

 

Ниси ме скапирао. :) Ја сам молио да не будем схваћен као елитиста неке врсте. Ал кажем слободно ме отерајте у пм, ако ме тако доживљавате, ал упркос томе морам да изневерујем јавно. :) То је ВАЈБ мог поста. :)

 

Почећу сад да се гадим сам себи, али мислим да психологију и генерално обрасце капирам јако добро, упркос томе што нисам поткован теоријски. И сам Дуљо каже да сам два универзума бољи гледалац за Евангелион од једне особе коју смо спомињали, а психолог је по струци. Поента је да позавање техникалија може да буде бонус, али да није пресудно. Рецимо ја видим неке ствари и скапирам их, а да ме питаш како се то стручно зове, не знам - што и даље не значи да нисам препознао. :) Ваљда нисам превише замрсио. 

Edited by Ребел
Mislim da sam frustriran zbog svega od navedenog, kako si me procitao, ciganmala frojdovac.
Link to comment
Share on other sites

Ne, ne, ne, ja sam pogrešio, pogrešno sam protumačio. Valjda sam hteo na drugom primeru Dulju da pokažem svoj stav u nadi da ću da smirim njegove niske strasti prema Eveu, ali nisam uspeo. Ne da Duljo ne kapira moj stav, nego da ne kapira da je neumeren u svom! Tako da, Rebi, sori, nisam uopšte mislio da si sve to šta si rekao, nisam ja u tom fazonu.

 

Tako da oprosti i ti Duljo, brate i neka ljubav vlada!

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Ne vezano za ovu diskusiju, jbt ja sam gledao seriju u Junu prosle godine a imam trip kao da sam ga gledao pre mesecak dana. Prvi susret sa Evangelionom sam imao 2004e godine kad mi je ortak na disku dao gomilu flash igara a jedna od njih je bila Evangelion Dating Simulator fazon, sad sam ga nasao i umirem od smeha. A odgledao sam ga prosle godine jer mi je preporucila neka asexualna amerikanka koja je fazon ostecenija od svakog lika u seriji :D

Edited by nikita_

sine nikita, postao si nik kejv
 
Vagine 90 posto zena sveta su ti otvorene 
Link to comment
Share on other sites

Боле:

-јао, опет то:) Океј, ја поштујем твоју сугестију, нек буде да је не прихватам јер ми и после калкулација не делује тачно. Да не мислиш да идем около и дисујем трипове које пишеш. Него вршим те калкулације.

 

Пази, оно где могу да будем неумерен је друге природе од онога што (ето ја сам у фазону да успевам, а ти да покушавам а не успевам) пишем и причам о евангелиону. Значи, он јесте пуко МЕНЕ, а тебе не мора. Он не мора имати ''објективну пуцабилност'' левел милион, то ће имати за мене, за тебе неће. Али, ствари о којима причам и које прејзујем су постојеће, нису, не знам, плод мог невиђеног прејзовања или моја нека жеља. И стварно пазим да у анализи не заблудим у неке свемире којих нема.

Стога није реч о неким фатаморгана триповима које ја генеришем него о реалним стварима (за које ја кажем да су суперквалитетне и све што иде уз то и у трипу сам да сам то одвојио од мог дркања на еву, док си ти у фазону да нису него да ја нисам то одвојио од мог дркања на еву). Е САД, оно што ја могу да прихватим је да тебе те ствари не фасцинирају, а мене фасцинирају и то ми је океј. Али зашто би то било ''моје слепило'' и моја неумереност, ја ту видим само разлику у ставовима? Ти мислиш да је дело икс квалитетно за шестицу, ја мислим да је квалитетно за десетку. Ти си онда у фазону да сам се ја исфанбојисао, ја сам у фазону брате нема то везе са тим и онда идемо у круг.

Али не видим нигде неумереност. Мислим, не видим ни да си ти у фазону ''хеј, можда је евангелион најбоље нешто икад али ето ја не видјех свјетлост'', ко што ја нисам у фазону да сам ''превише видео светлост'' или шта већ. Значи да си неумерен (у својој умерености!) исто ко и ја, што се преводи као различит став.

 

 

 

 

Никита:

Јебига, капирам шта причаш. ''прошло је поред тебе''. Е сад, не знамо дал је то до другачијег сензибилитета мог и твог или сам можда ја ''погодио свемир'' са начином убацивања у трип, па ме је усрало:)

 

Нпр. пошто сам после фазон дваес минута првог дела видео колко је сати, убацио сам се у ''нема овде ништа од еве, ајде да гледамо суперквалитетни суперскупи блокбастер који не само то, него још има и карактеризацију бољу од бетмена, а фазон ''исто је скуп'', па то је сјајно!'' мод. И онда ми је било супер, мало ме избацивало на моменте кад је превише америкафакјеа типа Мисатоино напред звезда итд.

 

Е, али у тројци сам, поред тога, добио још и врхунски ПАТХОС који није био толико присутан у прва два, можда на крају двојке. Успели су да подигну малтретирање ликова на виши ниво него што сам очекивао и то ми је било до јаја. Е сад, ја и то што су сви оматорили и/или се променили, капирам као ''малтретирање ликова'' - мени је хеви да гледам онакву Мисато, Мају, Асуку... У фазону сам бвааааа дајте ми другаре. Да не помињем да су шинђија толико сјебали да сам скроз био у фазону ''вел плејд ано, вел плејд'', пгоотово што то нисам очекивао након онаквих кеца и двојке. Скроз су га сјебали, таман је добио курац и онда је толко НАЈЕБО, да не знам дал је у оригиналној серији толко најебо. Он у тројци толико јадан не зна шта да ради и дал да расте курац или не да је фазон регресирао с мозгом више него тамо у 24 епизоди/ЕоЕ. И ту сам био задовољан.

 

Шта ми је још добро у тројци у односу на прва два: епикнес. Дакле, добио сам антикатарзу, добио сам имерзију (која ми је мало фалила у прва два, иако могу да се имерзујем за микросекунд јер је то ева и њу волим и све ликове бих држо гајби и звао их ђоле). Добио сам ролер коустер сјеба. Добио сам режију која је стварно вансеријска. Све то заједно ми је дало плус десет на епикнес, у смислу да сам имао (можда јефтине, јер је то и даље блокбастерски свемир за мене, али добро, ту су, добио сам ''доста за своје паре) thrillove  и оне трепераве епик трипове где ти се фазон плаче, ал не од туге него чисто од опхрваности интензитетом неке сцене или трипа (ваљда знаш на шта мислим). Нпр. сцена кад долази реи и закачи се за брод и стоји онако са евом, онако реиасто-стоички и држи длан да се шинђи попне, док пичи царска зика (то ми се свиђа код ребилда стварно, што је госн Широ узео да прави неке лотр-гладијатор-католичке нумере, а опет је испоштовао и олскул евангелион неадекватне веселе суицидалне песмице и севнтиз бондолике теме), мени је то било пресјајно искуство, баш сам добио блокбастер трилове за свој гуд американ торент мани:) Тај цео трип, она поза еве, она камера на вугли што зумира и одзумира, она која стоји тако и чека да се овај смилује док јој ракете ударају по вугли (ал пошто је то реи она је у фазону ''ја сад имам мисију и радим мисију''), он коме није добро и полако се трипује на ''реи страну'' док му мисато и ова, како се зове, Сакура ваљда, серу да то не ради... дува ветар... баш ми је легло. И после, кад реи (опет стоички, ко терминатор) напумпава оне млазњаке и кад јој Мари скине вугла онако, а ова запали, све ми је то епик толико да нисам очекивао да нешто буде толико епик у ребилду.

Добра ми је и атмосфера код неепик ствари, јер је потпуно другачија од прва два филма. Има оне мучне клавирске деонице, ћутања, мрачења, цео безнадни трип шинђија коме ништа није јасно, а сви га мрзе, све сам то некако рисивовао, иако, кажем, на блокбастер нивоу уживања, али ми је баш био јебено добар блокбастер.

Наравно, кад нисам под тим гасом (у преводу ако нисам гледао то пре пет минута:) ), онда сам у фазону па де вам је психоанализа, де су вам ликови, јебите се, али оно, пошто сам у зен маниру прихватио ребилд као такав какав је, онда ми је кул.

 

 

 

 

 

Ребел:

 

Па не, тачно је да ти треба да будеш перцептиван као гледалац, а не да будеш псијолог, али има баш доста трипова који се технички ослањају на психологију (најчешће фројда), чак и са техничким терминима и намерним грађењем трипа да је баш психолошки, скоро уџбенички, а не ''перцептивна карактеризација''. И код тих трипова (иако се они могу похватати донекле) већ постоји фина једна линија код које ти много помаже знање псиџе као такве и остаје ти мање за анализу, плус што анализа постаје лакша јер већ нечим бараташ итд.

У преводу, не, не мораш да будеш Фројд са блокчетом и оловком и да заустављаш фрејмове да би одгледао серију и имао ''тачан утисак'' о њој, али и те како има таквих ствари.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...