Jump to content

Eador Genesis


cali

Recommended Posts

Browsovao malopre forume, naleteo na dosta ovakvih threadova, vecina ljudi ima taj bug (i ovi koji su kupili sa GoG-a i ovi sa Steama i neki treci).

 

Neki nebitan (heh, "nebitan") bug.

Do DEP-a je.Morao sam igru da dodam tamo na DEP listu i sada mi radi kao sat.

 

Tako da, ako neko naleti na ovaj bug, cisto da zna sta treba da se uradi!

 

Za sada mi se igra svidja, bacam neki post kasnije, kada budem igrao duze od 30-45 minuta!

Edited by k0baya
  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Topla preporuka da se poveca brzina borbe, default je kao gledanje boje kako se susi. Permadeath trupa je vrh, nema stackova vec je squad based HoMM . Skupis grupicu pa u sumicu da te naguze puzevi. Da, puzevi. 

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

Осим техникалија, каква је сама игра? Читао сам неке коментаре на ГОГ-у да је баговито и полузавршено. ХЦ стратегија се не допада свима и мало је ван времена, спец ако је тешка, то знам, али опет ваља ли?

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

Увек има нешто друго.

Имам, само питам вреди ли времена и труда?

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

Valja igra.Ako ne racunamo bugove.

 

Vec 2 dana se zaludjujem njome.Ima koji bug tu i tamo, nisam naleteo na mnogo njih.Za sada mi smeta to sto, kada hocu da regrutujem drijade i vile iz neke provincije, umesto da mi dozvoli da regrutujem XYZ u jednom mahu, ono regrutujes jednu i automatski ti skroluje na barake iz Strongholda.Mora da se ceka sledeci turn za sledecu itd....Kontam da je to neki random bug, jer uopste nema smisla sto to radi, mislim, nisam ni blizu strongholda, a mogu da regrutujem i prevlacim jedinice kao da sam tamo.

 

Nisam igrao prvi deo, ali igra je ultra teska.Bar meni, kao pocetniku.Kul su i oni mini questovi po provincijama.
Ne znam kakvi su bili u prvom delu, ali ovde su hero-wise.Koj heroj ih pokupi - samo taj moze i da odradi.Zanimljivi su mi i shopovi koje otkrijes dok se istrazuje provincija, pa pored dobre opreme, mogu da daju i quest, koji te rewarduje nekim delom armora (igrac bira koji item uzima).

 

Jos jedna stvar  smara - kada hocu da odradim quick combat, nekad je toliko glup sistem da nemam reci.Pobije mi celu vojsku protiv, tipa, 5 goblina (a ja teglim 5 ogromna trolla sa sobom - koji imaju po 60+ hp-a, dok jadni goblini imaju 7).I oni zaginu, ali koj moj meni umru svi, ukljucujuci i heroj.

 

Zatim, ima i dosta kul rituala, koje jos nisam provalio kako rade.Bar ne sve.Imam neke koje seju haos po provincijama, pa ne kapiram da li to radi i na protivnike iz "dungeona" isto, ili samo na npc lordove.

Kapiram da ce kroz mesec-dva-tri, kada se sve ispegla kako treba ovo biti precarska igra.U svakom slucaju, preporucujem, bez obzira na stanje igre.

 

A da, na level 10, heroju birate koja ce klasa biti kasnije.Scout mi je imao da bira 5 klasa (ranger, archer, tracker ili pathfinder (ako se dobro secam), i ne secam se vise).Takodje mi ima neke "specijalne" abilitije na pocetku fajta, za odredjenu sumu golda, mogu da biram da li cu da demoralisem protivnicke jedinice, dignem malu uzbunu (smanji im staminu) ili da zatrujem zalihe vode (klasican poison: po potezi ih otkida).Naravno, to ne radi protiv duhova i ostalih undead jedinica.

Dok za warriora (koji mi je kao, "primarni" heroj) nisam ni gledao sta biram ili mu je automatski dodeljeno da bude berserker.To su jedine dve klase koje sam probao do sada.Naleteo sam na dosta "oruzija"  u vidu Bannera  - kapiram da je to za onu klasu Commander.

Dosta zanimljivih stvarcica ima.

Edited by k0baya
Link to comment
Share on other sites

A da, na level 10, heroju birate koja ce klasa biti kasnije.Scout mi je imao da bira 5 klasa (ranger, archer, tracker ili pathfinder (ako se dobro secam), i ne secam se vise).Takodje mi ima neke "specijalne" abilitije na pocetku fajta, za odredjenu sumu golda, mogu da biram da li cu da demoralisem protivnicke jedinice, dignem malu uzbunu (smanji im staminu) ili da zatrujem zalihe vode (klasican poison: po potezi ih otkida).Naravno, to ne radi protiv duhova i ostalih undead jedinica.

 

taj specijalni ability nije specijalan prema klasi koju kasnije biras, vec ga imas od pocetne klase... zavisi dal odaberes taj skill.

Link to comment
Share on other sites

нп :)

 

елем, домаћица ради перфектно. скида печеве без проблема, ево већ је 1.03 изашао. Не питајте шта су поправљали, не пратим, да се не бих нервирао :)

Link to comment
Share on other sites

Napravili su neke vrlo fine kozmeticke izmene, plus standardno ispravljanje bagova. Jel neko otkrio neshto pametno, neku strategiju da podeli? :)

 

 

Za sad igram drugu partiju sa 5 kompova i poceo sam ovoga puta sa Scout herojem. Lakshe je sa wariorom mnogo, sledeci put pocinjem sa magom ::)

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

Drugar krenuo sa komanderom, nije loshe mogu da vam kazem. Kontam da je najbolje sa magom, jer imash pun kurac gemsa, ali to je vec nekako suvishe gej.

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

Ја из неког разлога стално крећем са стрелцем.

Skaut je ojačan u dvojci - sada opremaš heroja i melee i ranged oružjem, pa više nije svilen u borbi prsa u prsa.

A ako se dobro sećam ringleader pored medium armora može da nosi štitove, pa nabudžen skaut može da dobije T2 jedan na jedan dok gađa druge jedinice

Link to comment
Share on other sites

mag je po meni za start jako los jer je jada na pocetku.Sa druge strane ja sam uzeo commandera i mogu reci da odvaljuje kolko je jak.Budzi sposobnosti tvojim jedinicama,a uz to ih vodis mali milion.Nego neko bi mogao da baci neki guide za makar prvih 40-50 poteza.Sta ,kako ,kada i gde raditi.Posto je ovo 4x igra ,ja sam skapirao da na pocetku treba da se razmilis i da osvajas sto vise teritorija ,a kasnije te doticne da uredjujes i da precesljavas.Isto tako warrior je najbolji heroj za ciscenje lokacija i uvek treba imati jednog .Isto tako je vazno da sto pre ako je moguce napravis theatre da bi mogao da dizes mood u drugim provincijama.That is all [:D]

Edited by Nemi Zmaj
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...