Jump to content

zanimljive slike


Guest

Recommended Posts

mass nerd orgasm incoming

1364039411273.gif

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

živeli mendži

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

H8zFSCt.jpg

horse.gif

t5VHGck.gif

  • Upvote (+1) 1
How long will this last, this delicious feeling of being alive, of having penetrated the veil which hides beauty and the wonders of celestial vistas?
It doesn't matter, as there can be nothing but gratitude for even a glimpse of what exists for those who can become open to it.
Link to comment
Share on other sites

meanwhile in indonesia

article-2193132-14ACFD2F000005DC-433_964x650.jpg

http://www.dailymail.co.uk/news/article-2193132/Mummies-dug-change-wardrobe.html

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Aha, našo sam, ne znam kako nisam primetio. U svakom slučaju bar eto ima ispod link sa još slika i tekstom, pa nek bude kao apgrejd :)

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Tsutomu-Yamaguchi-Japanes-001.jpg

Tsutomu Yamaguchi (山口 彊 Yamaguchi Tsutomu?) (March 16, 1916 – January 4, 2010) was a Japanese national who survived both theHiroshima and Nagasaki atomic bombings during World War II. Although at least 160 people are known to have been affected by both bombings,[1] he is the only person to have been officially recognized by the government of Japan as surviving both explosions.[2]

A resident of Nagasaki, Yamaguchi was in Hiroshima on business for his employer Mitsubishi Heavy Industries when the city was bombed at 8:15 am, on August 6, 1945. The following day, he returned to Nagasaki and, despite his wounds, also returned to work on August 9, the day of the second atomic bombing. In 1957, he was recognized as a hibakusha (explosion-affected person) of the Nagasaki bombing, but it was not until March 24, 2009 that the government of Japan officially recognized his presence in Hiroshima three days earlier. He died of stomach canceron January 4, 2010 at the age of 93.

http://en.wikipedia.org/wiki/Tsutomu_Yamaguchi

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...