Jump to content

zanimljive slike


Guest

Recommended Posts

evo, ja sam napravio jednu zanimljivu sliku

4H0FcRY.jpg

Ocajna fora ali me podseti na ortaka iz Holandije koji je slusajuci nas Srbe kako stalno govorimo "mrs u picku materinu" skontao kao machu pichu pa se zajebavao stalno sa nama i pokusavao da izgovori mars u picku materinu :)

  • Downvote (-1) 1
Link to comment
Share on other sites

Ocajna fora ali me podseti na ortaka iz Holandije koji je slusajuci nas Srbe kako stalno govorimo "mrs u picku materinu" skontao kao machu pichu pa se zajebavao stalno sa nama i pokusavao da izgovori mars u picku materinu :)

nikada mi nece biti jasno ovo ucenje stranaca da psuju

dokle tako da se predstavljamo u svetu?

  • Downvote (-1) 2
Link to comment
Share on other sites

nikada mi nece biti jasno ovo ucenje stranaca da psuju

dokle tako da se predstavljamo u svetu?

Мислим да осликава менталитет и темперамент. Мало који европски језик може да калеми речи у псовке као Српски.

Као што амери навијају са: "Одбрана, одбрана", а ми са: "Силов'o си дете, Никола!", рецимо.

Не хвалим се ја псовкама и простаклуцима, и не мислим да треба да их гурамо у први план, али и то је Српски језик, па не треба ни да се стидимо.

Edited by overkind
...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

Па сви свуда одмах науче псовке, није то само са нама трип.

А и ово што каже оверкајнд, мада сам ја на другој страни спектра са мишљењем о томе.

Као што амери навијају са: "Одбрана, одбрана", а ми са: "Силов'o си дете, Никола!", рецимо.

Ово можда није најсрећнији пример јер није заправо трип у томе већ у фундаменталним разликама у контању навијања и тих ствари, које нису само на језичком и културолошком нивоу. И ту се рецимо амери разликују од гомиле других и врло су специфични са својим ''дошо сам овде да једем'', није баш фазон ''ми смо мајстори псовања, а они нису, па зато тако навијамо''.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Те разлике у навијању бих ја подвукао под менталитет и културолошке разлике. И то фундаменталне. Али ја сам лаик :)

Нисам мислио само на Амере. Англофони не могу да псују као ми или Мађари рецимо. Мада ово друго знам само из чувења.

Ни Французи не иду у толика ситна цревца.

Ја наше псовке видим као рецимо идиоме у Енглеском. Особеност страног језика коју мој матерњи језик нема. А осликава и менталитет, превртљив и поган у случају Енгеза :)

Псовке се лако уче и лепе, слажем се. Њима је занимљиво да чују како ми псујемо, јер они не могу то да кажу а да има смисла. Мени су њихове псовке, ОК, али није то псовка :) Н'умете ви то.

Ја уопште скоро да не псујем, не лежи ми. Но ако већ питају а шта значи и како се каже, нема разлога да се не одговори.

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

Нисам мислио на то, мислио сам на трип да амери ''не навијају'' у неком смислу у ком навијају нпр. европљани, па и енглези. И да је тај дифенс дифенс трип одатле. Англо ликови немају маштовите псовке, али то нема везе са примером јер ће енглези на текми да се деру ''пуши курац'' или шта год имају и умеју у свом арсеналу, док амери неће јер ће да жваћу хот дог и да имају беверлихилснији приступ целом догађају.

То што ти хоћеш да кажеш, то је више на релацији енглези - пуши курац вс срби - јебем ти дете гумено и управо је у том идиомском смислу. Док овај пример са америма само показује да амери на текми гледају лијепог баскета и једу крилца, док гро европљана виче неку своју верзију ''силово си дете никола'', па сад какву ко има. Да енглези имају ''силово си дете никола'', викали би то на текмама, док амери и даље не би. То сам хтео рећи.

Ово остало што си рекао, то је океј, али нисам на то мислио:)

  • Downvote (-1) 1

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

највише волим да им преводим псовке. тад дефинитивно поцрвене и кажу како са нама нешто дефинитивно није у реду, кад уопште можемо да смислимо, а камо ли кажемо тако нешто. немам срца да им кажем да они имбреди нису у стању више ни за какав креативан рад, па ни на псовкама.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Непрецизност писане ми комуникације :)

Али размели смо се, то је битно.

Улете Драле.

Edited by overkind
...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

Мени је код енглеза и амера то са псовкама заправо екстра фејл и то не у неком трололо блоковском смислу сад сам ја луд и фејл ми је кад неко нема готивне псовке, него озбиљно. Зашто? Па просто, зато што они - псују. Они нису ликови који не псују или зазиру од тога или им то није део културе. И на крају опет, иако нису народи који генерално не псују, знају само фак отприлике. И онда ако се неко баш изнервира, типа поправља ауто и не успева му, викаће нешто типа ''fuck this fucking shit fuck fuck shit fuck FUCK".

Па мене би било срамота да псујем тако леба ми:)

Замишљам јапанце који, не знам, не знају шта је суши и испада им храна кад је једу штапићима, па лол брате

највише волим да им преводим псовке. тад дефинитивно поцрвене и кажу како са нама нешто дефинитивно није у реду, кад уопште можемо да смислимо, а камо ли кажемо тако нешто.

Па да, добро што не бацамо атомке по људима, тако ненормални! оу вејт...:tf:

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Мислим да осликава менталитет и темперамент. Мало који европски језик може да калеми речи у псовке као Српски.

Као што амери навијају са: "Одбрана, одбрана", а ми са: "Силов'o си дете, Никола!", рецимо.

Не хвалим се ја псовкама и простаклуцима, и не мислим да треба да их гурамо у први план, али и то је Српски језик, па не треба ни да се стидимо.

bio je trol za Dei-a

Link to comment
Share on other sites

Они нису ликови који не псују или зазиру од тога или им то није део културе. И на крају опет, иако нису народи који генерално не псују, знају само фак отприлике. И онда ако се неко баш изнервира, типа поправља ауто и не успева му, викаће нешто типа ''fuck this fucking shit fuck fuck shit fuck FUCK".

Па мене би било срамота да псујем тако леба ми:)

:)))))))

bluza-z-napisem-fuck-you-fuckin-fuck-likely-pl-ab907b54.png

ne znam, meni je to i ok nekako, naša verzija toga bi bilo recimo "debilko debilni", lupam sad :) ekstremna. tj. verzija sa približno istim brojem reči kao iz primera koji si naveo bi bila "debilčino debilska debilasti debilko debilni", što je lol naravno :)

Link to comment
Share on other sites

Да, али наш повод за ''дебилко дебилни'' је креативан - оћеш да нешто нагласиш, да буде смешно, да претераш итд. док је њихов повод за ''фак ју ју факинг фак'' просто сиромаштво:)

Ти можеш да кажеш ''дебилко дебилни'', а можеш и ''дебилу кретенски насадим ти матер крезаву глупу'', док он може да бира између ''дебилко дебилни'' и ''дебилко дебилни дебилни дебилко дебилни дебилко дебил'' :)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...