Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

Hvala drugari :)

jedno pitanje! Idem kod sestre u Norvesku za nedelju dana, i treba da joj odnesem dve slike koje je dobila kao poklon za vencanje. Koja je procedura oko toga, jel treba da pribavim neke papire (ne znam ni koje papire bih mogao oko toga da nadjem)?

Link to comment
Share on other sites

Hvala drugari :)

jedno pitanje! Idem kod sestre u Norvesku za nedelju dana, i treba da joj odnesem dve slike koje je dobila kao poklon za vencanje. Koja je procedura oko toga, jel treba da pribavim neke papire (ne znam ni koje papire bih mogao oko toga da nadjem)?

Tako je moras da nosis papire, tacnije moras da trazis od nekog drzavnog organa dozvolu za iznos slike jer moraju da procene da li je slika od neke vaznosti za Srbiju. Ne secam se kako se zvala institucija kad sam ja to obavljao ali svakako mozes sve informacije da dobijes od carinske sluzbe na aerodromu. Kad budes dosao na aerodrom onda moras prvo sa njima da sredis to da doneses papir koji ce da ti izda nasa drzavna uprava a onda ce oni da ti lupe pecat i to je to, najbolje je njih nazvati jer oni znaju celu proceduru pa mogu da ti objasne odma.

Inace ne znam da li ces uspeti da sredis dozvolu za 10 dana, tako da preporucujem da krenes odma u realizaciju :)

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

у кајблу се дочекао први дан пролећа уз гајбу пива, АЕ ИДЕМО

знам да од сутра креће трол време, ал нема везе, ми смо испоштовали!

у осталим вестима:

<Ce2la> jebote da smo mi ozbiljna drzava

<Ce2la> da posaljemo tajnu sluzbu tamo da ubije nekog naseg igraca

<Ce2la> i kazemo da su oni

<Ce2la> pocne rat

<Ce2la> vratimo krajinu

<Ce2la> osvojimo more

умро сам, Ћела друг

Um caruje, Dundo Maroje!

Link to comment
Share on other sites

Kad nemamo život i time o čemu da pričamo :(

Čeka se da neko pomene neku life related situaciju, pa da teoretišemo o njoj na budućem splitu.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Jel izvalio neko kanal ovog cara? Amer dosao u Srbiju i odusevio se i sad spamuje youtube sa svakojakim clipovima o svacemu vezano za Srbiju. A on je orginalno iz nekog mesta koje je inace na sat vremena od mene ovde u Illinoisu. Sad pravi i neke ozbiljnije dokumentarce o gradovima u Srbiji a sve u cilju sirenja dobre slike o Srbiji. Ja ga kontaktirao na fejsu i rekao sam mu da sam ja kod njega u komsiluku i da igram basket. On se odusevio, kad dodjem u Srbiju idemo na pivo da cuje kakvi su mi utisci o Americi, oce i da me intervjuishe :D

http://www.youtube.c...6?feature=watch

edit: Vanja kakve su ti kontre?

Edited by moyo

"U dresu Redzi Millera idem do svog dilera, vutre puna kesa al' ost'o sam bez dresa"

Link to comment
Share on other sites

Odgledao ja sve klipove skoro, do jaja sto si postavio kanal, nisam znao da je izbacio nove klipove :) uvek mi je izvanredno da gledam klipove/slike stranaca koji su se prijatno iznenadili srbijom :)

"The horse ran away with the spoon, I wish I was on the moon, too"

Link to comment
Share on other sites

ova capljina prica mi lici na beogradjane koji prvi put dodju u novi sad (ili prvi put odu bilo gde u srbiju van bga). to je prepricavanje utisaka kao da su dosli s drugog kontinenta.

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

Jel izvalio neko kanal ovog cara? Amer dosao u Srbiju i odusevio se i sad spamuje youtube sa svakojakim clipovima o svacemu vezano za Srbiju. A on je orginalno iz nekog mesta koje je inace na sat vremena od mene ovde u Illinoisu. Sad pravi i neke ozbiljnije dokumentarce o gradovima u Srbiji a sve u cilju sirenja dobre slike o Srbiji. Ja ga kontaktirao na fejsu i rekao sam mu da sam ja kod njega u komsiluku i da igram basket. On se odusevio, kad dodjem u Srbiju idemo na pivo da cuje kakvi su mi utisci o Americi, oce i da me intervjuishe :D

http://www.youtube.c...6?feature=watch

edit: Vanja kakve su ti kontre?

јенки друг!

а контре... не знам шта бих ти рекао, ал оно... кросовер, пивот, па додавање, озбиљно играмо нема зајебавање!

а и за колективну игру залажем се стално, тако да сваки баскет завршавамо три(ј?)умфално!

ova capljina prica mi lici na beogradjane koji prvi put dodju u novi sad (ili prvi put odu bilo gde u srbiju van bga). to je prepricavanje utisaka kao da su dosli s drugog kontinenta.

утисци Београђана кад оду ван Бг-а у неко друго место у Србији:

1) све рибе се ложе на Београђане

2) све је јефтино, посебно такси

3) мо'ш да препешачиш место лагано

4) чудан (педерски за Вошу) акценат

није трол, стварно то сви кажу :D

  • Upvote (+1) 1

Um caruje, Dundo Maroje!

Link to comment
Share on other sites

vanja objasnio, NS, Subotica i Vojvodina jesu kul, ali sad baš da se neko oduševljava i drugi kontinent fore, nigga please

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

pricamo o ljudima koji jednom godisnje odu na odmor na pefkohori i ostatak zivota provode u cetvorouglu brdo - vozdovac - dorcol - bezanijska kosa. za njih je put u novi sad epic izlet. licno znam par takvih parova. nije nivo odusevljavanja, nego jednostavno prepricavanja utisaka

edit: sad primetih da sam sam ubacio kontekst odusevljavanja u pricu nadovezavsi se na capljinu pricu o odusevljenom jenkiju

nego gle zarkovo nije u ovom cetvorouglu :tf:

Edited by dvnitycker

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...