Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

Jos jedan CSB inc!

Bio prosle nedelje na nekom "treningu" sto me firma poslala, i juce kao zavrsne reci, tehnologije, bla i povede se prica oko intel xeona.

I pitanje je bilo koji se transportni mehanizam koristi izmedju jezgara xeona, ah www.google.com (ne bing ofc) i prvi rezultat na veeeelikom projektoskom platnu koji izlazi je attunement to the core :)

Sreca pa se nisam jedini smejao.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

brate teras me na objasnjavanje izvlacenjem tako poruke iz konteksta.

ako jedan programer zaradjuje 800e, a drugi 1500e, primera radi, da to znaci da je ovaj drugi u 95% slucajeva bolji programer od prvog.. mislim da je moja poenta u toj poruci vise nego jasna

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

poenta je da je ivan izvukao izjavu iz konteksta i stavio je na stub srama

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

Tako su kod nas bili na praksi neki ETF-ovci koji su svečano izjavili da "nemaju računa da rade za manje od 1300 evra", a pritom su imali problema da izvuku donjih osam bita iz 32-bitnog broja i da prepakuju bajt-order iz jednog u drugi endianess.

Što je najgore, verovatno su i našli nešto za te pare, al dobro, ko može da ih plaća takve, neka ga.

Link to comment
Share on other sites

Bio prosle nedelje na nekom "treningu" sto me firma poslala, i juce kao zavrsne reci, tehnologije, bla i povede se prica oko intel xeona.

I pitanje je bilo koji se transportni mehanizam koristi izmedju jezgara xeona, ah www.google.com (ne bing ofc) i prvi rezultat na veeeelikom projektoskom platnu koji izlazi je attunement to the core :)

Sreca pa se nisam jedini smejao.

morao sam da guglam šta je to...

igrao sam taj WoW x puta ali sve po par meseci sa ogromnim pauzama između i onda ni u jednoj ekspanziji nisam stigao do end game questova ... Kapiram da sam propustio solidan vajb te online senzacije :/

Link to comment
Share on other sites

Tako su kod nas bili na praksi neki ETF-ovci koji su svečano izjavili da "nemaju računa da rade za manje od 1300 evra", a pritom su imali problema da izvuku donjih osam bita iz 32-bitnog broja i da prepakuju bajt-order iz jednog u drugi endianess.

Što je najgore, verovatno su i našli nešto za te pare, al dobro, ko može da ih plaća takve, neka ga.

e meni je jednom trebalo da prebacujem little endian u big endian i nisam našao nikakav online alat, morao sam ručno, wai iz dis?

Link to comment
Share on other sites

Poenta je da si čopke?

Ne znam da li je ovo nova varijacija na čabke/čavke i slično, ako jeste, kakve sad ja veze imam sa programerima, velikim platama i hvaljenjem da sam bolji od bilo koga, pošto obično radim obrnuto, uglavnom zakukavam :D

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...