Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

Да, али ја се не расправљам, ја им само јебем матер што су стока:)

Па јесу, али јбг не можемо да побегнемо од система :)

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

Хм, систем диктира новац као основну вредност, али не утиче ТОЛИКО на финесе. Другим речима, да они мени шаљу поруку да сам потрошио пакет, не би банкротирали прекосутра, јелте, нити бисмо сви кренули да се штекамо са мобилним кад стигне та порука, па до краја месеца.

Имаш пекару де ти пуше курац, имаш пекару де те терају у пизду материну. Обе пекаре су у капитализму. Обе имају производ сличног квалитета. Ја бих пре ишао у ову де ти пуше курац.

инб4 Драле: у овој дају већу плату продавцу јер су израчунали да им пушење курца на крају месеца донесе више пара него што им оде на већу плату

инб4 Дуљо: боли ме курац, готивнија је пекара де ми пуше курац. И геј је да не шаљу поруку кад потрошиш пакет.

инб4 Дуљо 2: не мора да значи, можда само лик који ради није чобан.

инб4 Драле 2: мобилни оператер није лик него компанија и као таква игра по системском уређењу и не можемо од ње очекивати да се, у овом актуелном систему, руководи стварима којима у основи не мора да се руководи - јер јој одлив ликова услед лоше услуге очигледно није довољно велики да би размислили. Профит је централна ствар и чак и у развијеном капитализму (можда и више у развијеном!) се искључиво води рачуна о томе, само што је свест потрошача већа, па треба више да се пази - у преводу, и њихове фине услуге су засноване на профитној рачуници, само што тамо морају да пазе и на неке додатне параметре, као што је готивна услуга. Што због свести потрошача, што због конкуренције.

инб4 Дуљо3: то нема везе са њеном гејошћу

И тако у тај круг

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

hoću da kažem da je okej da rentuješ, ali nije okej, da se vratimo na početak, da Dvini pokreće talas epikfejl rezonovanja, u kojem se sve navodi šta treba i ne obazire se na to kako jeste i kako uopšte može da bude, a pogotovo propuštanje uvidiđanja još finijeg sloja - zašto je to tako.

Додо си ово после.

Па и то Двинијево је рант, нес па? Не разумем, што рант не може да садржи ''ово треба овако'' део? Мислим, рант по дефиницији садржи тај део:)

Идеш у крајност, зашто то кажем, зато што ако применимо слепо твоју једначину (ко што ти и радиш, мислим, истрајаваш пар страна:) ), долазимо до неког агресивног зена - мислим, све је продукт тренутне ситуације (система, географије, тектонских кураца, свемира итд) и све има своје узрочно-последично. Разговор би се сводио на ''еј види оног лика што је бахат'' -''па може му се, шта сад ти рантујеш и причаш како треба лол''. ''е види, овај лик платио паре и није осуђен за убиство'' -''па систем то дозвољава, шта сад тебе то нервира, ко да си пао с крушке''.

Мислим, све је то тачно, али брате, чему форсирање тога... И то још од стране тебе, који бесиш Тадића десет година по форуму лол

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

само што је свест потрошача већа,

inb4 samo.

o tome ti pričam, to je tako jer je samo tako moglo da bude u uslovima ovog sistema. nema tu gejosti. odnosno, ceo sistem je gejast. to nema veze samo sa konkurencijom, već i (nazovimo to) protokom vremena, odnosno dubinom penetracije (jes, jes, marketing vas penetrira; shvatite to kako hoćete) tržišta, složenost tržišta, jasnost i informisanost, blablabla... platežna moć, a platežnu moć ima samo stari kapitalizam (i Arapi - zato se smejemo Arapima).

Мислим, све је то тачно, али брате, чему форсирање тога... И то још од стране тебе, који бесиш Тадића десет година по форуму лол

eto, sad ja forsiram nešto. okej, neka je i tako, ali šta je to nešto?

to nešto je princip. principijelno ne možeš da se makneš iz svoje inferiornosti (*u odnosu na sistem) dok ne sagledaš zašto, onda sledi kako. po meni, na nekom nivou, savladavanjem bezbroja zašto i kako, ti zapravo živiš.

rent je okej, ali nije okej da se istrajava na rentu kao realnosti ili trajnom stanju duha ili smatrati rent pravim odgovorom.

edit:

*

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

sreca pa na sajtu festa pise gde mogu da se kupe karte

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

Конграц лику:)

А сони пичке, песто кинти... то је тај фазон, распиши конкурс за лого за нула динара, ем испаднеш кул фрајер јер си дао деци да се играју, ем се ликови тркају да конкуришу јер си сони, ем ће од тих иљаду логоа сигурно бар десет да ваља...

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

И ја сам у том неком фазону. Ал добро, ја у графичком дизајну волим минимал, али и не-минимал, па и анти-минимал су валидне ствари:)

Проблем је што је овај лого минималаст по стилу елемената, па се то клешује са изведбом.

моја два цента

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Nemamo topik vrste ''luda planeta'', a nekako mi nije samo za zanimljive slike, tako da ću ovde da stavim. Moja južna polubraća baš rešila da do kraja teraju šegu sa Skopljem, ovo je novi nivo kiča, do sada nije viđen čak i u srednjoj Aziji, poznatoj po ovakvim akcijama. Jebena javna garaža u ''kvazi'' stilu od pre par vekova, I DE MO!

Отворенa првa "барокна" спратнa гаражa у Скопљу

Првa спратна гаража у власништву општине Центра, свечано је пуштена у употребу. Објекат, који се налази поред булевара Гоце Делчев, у близини зграде МРТ, и зграде новог Кривичног суда, има шест спрата изнад земље и један подземни ниво. Од укупне површине 16.625 квадратних метара, 2.500 квадратних метара су послован простор, док гаража има простор за 497 возила. Паркирање ће бити бесплатно до 1. априла.

Katna%20garaza%20Sudska%20palata%200401.jpg

Katna%20garaza%20Sudska%20palata%200402.jpg

Katna%20garaza%20Sudska%20palata%200403.jpg

Katna%20garaza%20Sudska%20palata%200405.jpg

Katna%20garaza%20Sudska%20palata%200406.jpg

Edited by Савовски

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

95% faca iz svih stranaka su mega retardirane karikature

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Kupujes na blagajnama bioskopa gde je film. Mislim da je ranije moglo i u Bilet servisu, al' sad ne moze.

do jaja, iscimacu klijenta da pomerimo deadline za jedan da bih mogao sesti u auto i otici u beograd da kupim karte za fest. jee

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

Pa eno bio je pre godinu(?) gospodin koji zivi u Belgiji na granici sa Francuskom. Lepo mu operater upalio roaming (rade isto sto i kod nas) i fino cika pricao mesec dana telefonom, svaki dan kao da je u Francuskoj. Racun - 150k+ evra.

Zalio se, oni mu otpisali, 20tak hiljada, on odneo pricu u novine, otpisali mu sve, popusili mu kurac i gotovo.

Je l' i on kriv sto nije pazio da mu se upalio roaming dok je bio u svojoj maticnoj zemlji?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...