Jump to content

Neperspektivni fotografi


Recommended Posts

374786_10150487685302855_1691125872_n.jp

 

 

 

224135_7941122854_7926_n.jpg

 

 

ovde kao ima fora, jedan sesir je bio na zurci i hteo sam da napravim zajebanciju kao "koju nepravilnost vidis na slici dajem ti 1 minut". naravno svi bi se uhvatili za pogresnu stvar, da prostite na izrazu.

2737_70297612854_2454954_n.jpg

Edited by kakoo

salt wat fish fresh wat fish?

Link to comment
Share on other sites

već sam drvio o ovome a vidim da je "naelektrisana atmosfera" ali stvarno možda da probaš sa jednim watermarkom pa da bude onako malo više transparentan. neka i dalje bude na centru slike ako hoćeš, mislim da će biti lepše, ovako baš ume da ubije utisak :)

Link to comment
Share on other sites

Sve vas razumem i slazem se da je iritantno i ruzno. Ja prvi ne volim da vidim stocklike zastitu fotografije, nazalost samo taj nacin je efektivan. Nisam pro fotograf, ne prodajem fotografije niti mi imponuje to sto sad ja kao stitim svoj rad, naprotiv to je nekoliko koraka vise od obrade do objavljivanja koji mi uzimaju vreme.Bitnije mi je da taj ko je na fotografiji bude spokojan a mahom budu maloletnici. Posto se ceo proces aplajuje na gomilu od jednom ne mili mi se da pravim izbor sta treba da dobije ovo mazanje a sta ne, prosto sve propustim kroz zastitu i ne razmisljam. Da zelim da se moje ime vidi kao potpis autora uradio bih to kulturnije, tako da jedan sitan watermark na sredini ili vise ne pravi razliku - i jedno i drugo resenje upada u oci i skrece paznju sa same fotografije.

 

To sto se stanje na temi zakuva kad postavim nesto postaje ocigledno neizbezno, onog momenta kada ode u pogresnom pravcu prestacu da doprinosim.

YsKBe.jpg?1
Link to comment
Share on other sites

Sve vas razumem i slazem se da je iritantno i ruzno. Ja prvi ne volim da vidim stocklike zastitu fotografije, nazalost samo taj nacin je efektivan. Nisam pro fotograf, ne prodajem fotografije niti mi imponuje to sto sad ja kao stitim svoj rad, naprotiv to je nekoliko koraka vise od obrade do objavljivanja koji mi uzimaju vreme.Bitnije mi je da taj ko je na fotografiji bude spokojan a mahom budu maloletnici. Posto se ceo proces aplajuje na gomilu od jednom ne mili mi se da pravim izbor sta treba da dobije ovo mazanje a sta ne, prosto sve propustim kroz zastitu i ne razmisljam. Da zelim da se moje ime vidi kao potpis autora uradio bih to kulturnije, tako da jedan sitan watermark na sredini ili vise ne pravi razliku - i jedno i drugo resenje upada u oci i skrece paznju sa same fotografije.

 

To sto se stanje na temi zakuva kad postavim nesto postaje ocigledno neizbezno, onog momenta kada ode u pogresnom pravcu prestacu da doprinosim.

 

Problem je u tome sto mnogo vise ljudi vidi samo watermark umesto da se udubi u sliku i vidi sta je na njoj. Prosto je previse napadan, do te mere da ti je maltene manja steta da ne kacis slike nego da ih kacis s ovakvim watermarkom. Ok, aj razumem da ne bi voleo da to sto si slikao neku decu dospe ne znam ni ja gde, ali onda realno ne moras ni da kacis te slike. A kucice i cvece ne verujem da ce toliko da ti zloupotrebljavaju.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Ok ziveo sam u zabludi, ocigledno nema adekvatne zastite radova:

http://pcdn.500px.net/40649962/d6b84ea52f273d1101992c55ba248163c09a90ca/2048.jpg

 

Izvinjavam se zbog konflikta koji su nastali ovde usled kacenja watermarkovanih fotografija bez potrebe.

Ubuduce ce biti ciste. 

 

Jebi ga njub sam, kapirao sam da eto, oni pruzaju taj neki vid sigurnosti, ocigledno to nije slucaj.

YsKBe.jpg?1
Link to comment
Share on other sites

Ако неко хоће да украде твоју фотку, скинуће ватермарк без проблема у ПС за пар минута.

 

Битно је да ти имаш оригинал те фотке у компу или где већ и ако приметиш да се негде користила без твоје дозволе у комерцијалне сврхе, увек можеш да тужиш ту особу без проблема. 

Вотермарк једино може да има смисла као реклама, као заштита не

Link to comment
Share on other sites

Znam da raw pobedjuje bilo koji jpg kad je dokazivanje pred zakonom u pitanju. Zakon kod nas na zalost, kad je ovakav vid kradje u pitanju ne vredi golog kurca. Znajuci to polagao sam nade u 500px i ogroman komad teksta na sred fotografije, i time je cineci neupotrebljivom. Ako neko hoce da se zajebava sa mojom fotografijom maloletnog deteta umesto da uzme bilo koju drugu koja nije zasticena (pricam o momentu dok sam i dalje verovao da su sigurne) neka se zajebava u PSu, ali verujem da je laksi nacin prosto uzeti jednu od milijardu drugih fotografija. Nisam se dovoljno informisao i time sjebao sebe, jebi ga.

 

Ako hocu reklamu stavicu sebe u cosak ne ovako. :)

YsKBe.jpg?1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...