Jump to content

Komplet renoviranje gajbe


Recommended Posts

5 eura unutrasnja klupica,10eura spoljasnja(zato sto je od aluminijuma).Roletne su uracunate u tih 350eura. Ugradnja je uglavnom u svim firmama besplatna.Nema u takvim poslovima naplata ruku. Sve je uracunato u tih 350eura :). Tj sad zavisi sve od dimenzija prozora.ali normalne dimenzije su ti eto oko 350eura.

76561198004335002.png

Link to comment
Share on other sites

Sta tacno podrazumevas pod 5k jura za pvc i kupatilo (ok pvc smo razjasnili, samo prozori) ali sta podrazumevas pod kupatilom, tj koje radove? Jel u tu cifru upada i zamena sanitarija, plocice, cevi, kabina ?.

da, sve to, već rekoh ranije, 3k min da bude u fulu.

mojoj koleginici je majstor uzeo 500 jura samo za razlupavanje i odnošenje šuta. ona je malo kupatilence platila 5k jebenih jura. naravno ona je primer kako ne treba.

ono što je najgore je što ti trebaju 3 majstora u kupatilu, sve da sam sve razlupaš i povadiš: vodoinstalater, keramičar i električar. ako imaš nekog 2 u 1 ili 3 u 1, onda je jeftinije.

ono što nabija cenu su ta tri majstora i sanitarije: 2 česme, lavabo, klonja, kada/kabina, bojler, neki element. pločice, cevi i žice i štekeri i prekidači su najjeftinija stavka. računaj i zavesu za kadu, ogledalo ili poneki element za kupatilo, držače za peškire, za toalet papir, poklopci za slivnik, za ventile... sve to deluje sitno ali na gomili gruva cenu samo tako.

edit:

najjebenije će da ti bude da uskladiš majstore. prvo ti treba vodoinstalater da naslaže cevi i odvode, pa onda električar dolazi, pa dolazi keramičar, pa na kraju opet vodoinstalater (za nameštanje klonje, kade i sl) i opet električar (bojler, utičnice).

što misliš da znaš da uradiš sam - nemoj. osim ako nemaš iskustvo.

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

drale, najbolje je da nadje da mu to radi jedan te isti covek.

kada stemujes cevi, tada stemujes i struju, a i verujem da nece raditi plocice do plafona, a pritom je 3 coveka za klonju u stanu od 35 kvadrata malo smesno. Ima onog univerzalca na fejsu sto je vec neko spomenuo, neka mu uzme pomocnika, ili neka mu on pomogne, i resice klonju za dan-dva, a i stan ce mu biti gotov za nedelju dana :)

edit: 500 jura za rusenje kupatila i odnosenje suta [roflmao] [roflmao] [roflmao]

za te pare bi joj pored toga i kuvao rucak sledecih nedelju dana :))))

Edited by majebeni-marko

Nije bitno da je velik, bitno je da je lep...
Link to comment
Share on other sites

dacu ti jedan savet koji mozes da poslusas a ne moras, a to je da pre bilo kakvih radova isplaniras sta zelis (nije bitno da li su to uticnice, spustanje plafona, kupatilo sijalica, kuhinja pod itd.) posle delimicnog renoviranja svog stana tek sad vidim gde sam pogresio i sta sam mogao bolje da uradim samo da sam malo bolje isplanirao.

evo da krenem od onoga sto znam, cene su iz 2012:

parket: 21kvm 150e materijal + 90e ruke (hoblovanje, stukovanje, lajsne, 3 ruke laka) nisam kupovao parket vec sam osvezavao stari od 30g i sija se bas lepo (sve ukupno 9 dana doduse bilo je hladnije vreme pa je potrajalo dok se osusio parket u prolece mozes da racunas duplo kraci rok)

plocice u kuhinji: 13kvm 190e podne + 40e zidne + 50e ruke + fugne i ostale gluposti 40e (2 dana nije stao)

balkonac + dvokrilni prozor (drveni): 620e (45min)

dvokrilni prozor rehau: 260e (30min)

rehau prozor za wc: 80e (30min)

kupatilo: racunaj bar 3k po prici majstora koji mi je radio kuhinju

ugaona garnitura: malo pristojnija nego li one iz forma ideale 72k (mogu 3 osobe komotno da spavaju)

krecenje/unutrasnja izolacija: 21kvm 220e materijal i 150e ruke (isto radio dok je bilo malo hladnije zavrseno u roku od nedelju dana)

ako se setim jos necega dodacu. a ako neko mozda zna isto pitanje samo vezano za tavan. dakle iznad svog stana imam tavan od nekih 38kvm (sve je u kurcu, grede lose nema nicega ima krov, ali bi sve to trebalo da se zameni i da se udari izolacija) bez koliko da ne planiram? kontao sam grubo 15k ali mozda mi treba i vise/manje?

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

Samo da dodam sto se tice namestaja, mnogo je bolje da ti uradi neki stolar nego da kupujes gotovo.

Od gotovih stvari, nema sanse da nadjes kvalitetno, relativno jeftino, a da ti odgovara.

Ja sam u celom stanu sve stvari pravio po meri, od cele kuhinje (osim stolica), mog i sestrinog kreveta, do gomile nekih ormana, komoda... Izadje te cena materijala + 50% za ruke. Ako budes hteo, poslacu ti broj ovog coveka sto je meni radio, prezadovoljan sam.

EDIT: E da, njegov brat radi PVC Stolariju, mozda je malo skuplji od ostalih, ali radi sa veoma kvalitetnim materijalima, i sto je isto bitno, ako ti se sjebe nesto dolazi odmah da popravi.

Edited by bjela
Link to comment
Share on other sites

sto se tice krecenja samo me je stirodur od 5cm za izolaciju izasao 160e

pa on je oko ~5 jura po kvm. a CM11 je ~6 jura 25 kila. uzeo ti je oko 40 jura za ruke, za stvar koja se postavlja za ~2 sata :)

parket: 21kvm 150e materijal + 90e ruke (hoblovanje, stukovanje, lajsne, 3 ruke laka) nisam kupovao parket vec sam osvezavao stari od 30g i sija se bas lepo (sve ukupno 9 dana doduse bilo je hladnije vreme pa je potrajalo dok se osusio parket u prolece mozes da racunas duplo kraci rok)

da, da, lak se susi po 2 dana minimum, a hoblovanje i ostala sranja po dan [roflmao] [roflmao] [roflmao]

Nije bitno da je velik, bitno je da je lep...
Link to comment
Share on other sites

Hvala na hintovima, raspolagacu sa nekih 6k, trebalo bi da mi to zavrsi vecinu stvari, potrudicu se da nadjem preko poznanika sve majstore, naravno svaki savet i preporuka su i dalje dobrodosli, ici cu ovih dana do stana da ga pregledam detaljno, nisam dugo bio pa da vidim tacno kvadraturu svega i da izmerim pa onda mogu s konkretnim podacima da raspolazem kad racunam cene.

Link to comment
Share on other sites

TO mi glupani beogradski. Nismo manly masculine able kao šapčani. Znamo mi da si ti kad je trebalo renoviranje, sabio kilo žestine, isekao zubima 10 hrastova, isekao parket, i hoblovao slaninicom za roštilj. kad je neko muško, sve je lako!

ajde bre igi, sasvim realno prica covek :) pritom je smesno i bezobrazno, sto pored tih abnormalnih cena, "majstori" dosta stvari odrade uz kurac :)

Evo, ovi imaju fine cene

http://www.noks.rs/proizvodi/lepak-i-fug-masa/cm-11-lepak-za-keramiku-spolja/

A pritom, sto se tice ustede na plocicama, ima na Umci dosta magacina sa 2nd class proizvodima, i to je tipa neka spanija i italija, koje imaju neke fabricke "greske". Ono, kraca je za pola cm-a, od druge, nije nijansa sasvim ista, itd.

A evo ti ljudi koji rade sami, nije nikakva macho nuklearna fizika, pogotovu ako imas jos par drugara koji hoce da se igraju sa tobom...

http://www.samsvojmajstor.com/portal/forums/gradjevinarstvo/podopolaga%C4%8Dki-radovi/postavljanje-keramickih-plocica

Drale sta su ti rekli za zlatne slavine u kupatilu!!!

[roflmao] [roflmao] [roflmao]

Nije bitno da je velik, bitno je da je lep...
Link to comment
Share on other sites

ghoste nije realno 10k za 30 kvm (osim u slucaju ako se izivljava, jbt mogu i ja da kazem 50k i lagano da ih potrosim ala zlatne slavine :) a sto se tice cene majstora jedino ako si ovca za sisanje pa ne znas da se dogovaras...

treba iskustva naravno, ali zato je bolje imati uvek nekoga da te posavetuje (naravno neko ko je vec isto prosao)

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

ghoste nije realno 10k za 30 kvm

fato, mislim da to svi pricaju na poslednje 2 strane :D

Jedino ovaj drale sa zlatnim slavinama :DDD

a to "savetovanje" mi je najjace, svi dobiju majstora po preporuci, i onda uvek nesto fali :) na kraju ispadne da se svi mole da majstor sto manje ujebe stvari, posto je vecina nasih pravih majstora otislo preko :)

Nije bitno da je velik, bitno je da je lep...
Link to comment
Share on other sites

nije debeli rekao 10k za renoviranje, vec za renoviranje, sitne troskove i namestaj kako sam ja skapirao plus kuhinjske aparate.

U bgd je renoviranje 200 eur-kvm, a sad moye svak da kaze da je to za ovce, ali tako je.

I podrazumeva normalno preuredjenje a ne krpljenje

  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 1

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

TO mi glupani beogradski. Nismo manly masculine able kao šapčani. Znamo mi da si ti kad je trebalo renoviranje, sabio kilo žestine, isekao zubima 10 hrastova, isekao parket, i hoblovao slaninicom za roštilj. kad je neko muško, sve je lako!

да, ми будале београдске плаћамо мајсторе јер смо укржљали у мозак. то што сам довео мајсторе ван Београда да прођем јефтиније, то не доказује да нисам ретардиран... како 40к динара вреди више у Шапцу него у Београду, то су глупи Београђани криви, и то што 100к сељака долази у Београд да раде физикалију. јер цене по Београду дивљају и они на земљи у Пичковцу не могу да зараде ни 10% као у Београду радећи физикалију, то су исто Београђани криви, глупи ретардирани Београђани , не знају да је 20к<40к. будале Београђани...

nije debeli rekao 10k za renoviranje, vec za renoviranje, sitne troskove i namestaj kako sam ja skapirao plus kuhinjske aparate.

U bgd je renoviranje 200 eur-kvm, a sad moye svak da kaze da je to za ovce, ali tako je.

I podrazumeva normalno preuredjenje a ne krpljenje

брате, у Шапцу за 200 јура добијеш квм новоградње на периферији, будало ретардирана београдска...

едит:

извините, ванбеограђани, погодило ме...

не мислим ништа лоше о људима ван Београда, јебени сам националиста, што ме сврстава међу суб-београђане, иако сам рођени Београђанин, за разлику од многих београдских евросрба, воли8м целу Србију, од Црне Траве до Врачара, али брате...

мислите ли да ми плаћамо 500 јура јер смо побудалили или је тих 500 јура које плаћамо разлог што толике хиљаде долазе овде да узму 400 јура, које не би за 6 месеци иначе зарадили???

много серете по нама... није лепо... осећам се лоше због тога. уф... свеједно вас волим, иако вас терам у курац.

јебите се.

:*

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...