Jump to content

ХИТНО: Који таблет?


brue

Recommended Posts

Елем, треба ми препорука за неки добар таблет. Може и широка варијанта у смислу има се може се, и једна варијанта добре куповине, у смислу добрих перформанси са приступачном ценом.

Хвала унапред.

Link to comment
Share on other sites

Još jedan glas za Nexus7

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Nexus 7 je super izbor, a treba videti i varijantu sa 3G i 32GB rama ako ti treba, dobra je kupovina.

Takodje ako oces 10" imas ASUS Transformer TF 300 u za 35k dinara (bez docka) sto je super tablet sa Tegra 3 procesorom i sl. Negde sam video i Galaxy Tab 2 10" za oko 38k dinara, sto je isto ok kupovina, mada mislim da se Asus ipak vise isplati. Ipad ne pominjem prosto zato sto je vise para i ko oce da kupi to zna da oce da kupi to :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Galaxy Tab 2 10.1" je TI OMAP dual core i PLS ekran iz prvog 10.1" Samsunga, te se nimalo ne isplati dati te pare. Taj transformer je ok, ako juriš 10"

I da, to nije 32 GB RAM-a, mada mislim da i sam znaš da si napravio lapsus :)

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Samsung mi se ucinilo da je znacajno jeftiniji ovih dana nego sto je bio, fakat nisam ulazio u detaljnije specifikacije...

A za ram jesam napravio lapsus, ali razume se na sta se misli :)

ne, Tab 2 10.1 je uvek bio jeftiniji, jer je i sporiji od prvog, Tegra 2 je bolja od tog TI OMAP-a, ekran je isti

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

evo ti mozda glup predlog, ali :

1. performanse/cena ofc ipad2/3

2. Neki optimalniji model - verovao ili ne prestigio pad sa 4.0 ili 4.1 androidom i 10.1 inca ekranom oko 24 hiljade kosta. Uzeo ga je kolega i ima savrsen ekran, cist android, i skroz je upotrebljiv iako nije sampion brzine, ali stvarno je super.

Nisam uzimao u obzir 7" tablete jer su meni neprakticni, ali probao sam neke jeftine od tipa 100 eura, i od toga bezi kao djavo od krsta. Nexus kazu svi da je super (cak i kole!)

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

+1 za nexus 7

ipad samo ako u blizini ima strpljiv i kompjuterski pismen čovek koji će se baktati sa apdejtovima, džejlbrejkovanjem i tako tim sranjima, inače je iOS uređaj u srbiji težak fail. ja sam skoro ortaku otključao iphone 3gs sa iOS-om 5, on ga koristio dva dana, trećeg dana mu je iskočilo "do you want to upgrade to iOS 6", on klinuo YES YES I AGREE NEXT, i sad ima ipod touch :D

i naravno, nikad android uređaj koji nije nexus, to uzmi kao aksiom.

Link to comment
Share on other sites

Sta ce mi aplikacije, pa ceo dan na poslu radim u aplikacijama, ne treba mi to jos na tabletu! Sem toga sta ce mi i mobilni internet na njemu!

:tf:

Ne znam, ja furam 5.1 i sve mi i dalje radi flawess.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Ne znam, ja furam 5.1 i sve mi i dalje radi flawess.

pa da, radiće dok ne izbace ios7, a onda će aplikacije jedna za drugom da traže noviju verziju.

ne moraš da braniš svoga konja, igore, nisam rekao da je sranje već da treba znati šta radiš, cela akcija sa jailbreak-ovanjem i otključavanjem je komplikovana za nubove i casual korisnike, a upravo takvima je iOS najviše namenjen.

Link to comment
Share on other sites

Ja imam Nexus 7 32 GB bez 3G, meni taj 3G u sustini ne treba nesto ako mi nekad zatreba net na njemu mogu da tetherujem sa telefona.

Dobra je stvarcica, zavisi normalno za kakav posao ti treba, ja sam bio malo zabrinut zbog velicine ekrana ali se to pokazalo kao dobra solucija, mislim da bi mi Nexus 10 bio preglomazan.

Za sada sljaka super i nije posebno skup, jedino sto smara je sto uz njega ne dobijes slusalice niti neko postolje nego ti samo daju uredjaj i punjac...

Link to comment
Share on other sites

Da se razumemo, ipad je car za tablete, a kada je JB je josh veci car. Izacice JB i za iOS6, u to sam uveren, ali na iOS5.1 mozesh da radish shta hocesh i da te ne boli glava. Shto se tiche 3G varijante, ja je imam, ali ne koristim zato shto mi realno neshto i ne treba (u kolima koristim telefon poshto je lakshe njim baratati).

Nexus 7 32Gb mi deluje kao vrh uredjaj, ali mi je bez veze da ga uzimam kada vec imam ipad3...

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

pa da, radiće dok ne izbace ios7, a onda će aplikacije jedna za drugom da traže noviju verziju.

ne moraš da braniš svoga konja, igore, nisam rekao da je sranje već da treba znati šta radiš, cela akcija sa jailbreak-ovanjem i otključavanjem je komplikovana za nubove i casual korisnike, a upravo takvima je iOS najviše namenjen.

ne branim konja :) samo kazem da mi radi jos uvek. I radice posto ne updatujem aplikacije, postigao sam stanje nirvane :)

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

opet, i ipad mini je 38k u macoli, čisto da znaš

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...