Jump to content

Vesti iz sveta automobilizma


VELIKI KURAC

Recommended Posts

  • Replies 5.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pa i ne bas :) Fora je u tome sto moja sestra ga vozi takodje, vec 6 godina, i toliko potrosnja ima i tamo, manje vise. Nije mi realno da taj model spark-a, ne ovaj novi, trosi toliko. Jebem li ga, kad smo ga uzimali rekli su da je oko 5-6, mada to uvek svugda govore, jer su idioti, mada 10l u gradu je previse. 

Link to comment
Share on other sites

Уз ризик да испаднем глуп, пошто се не разумем, није ли цела поента малих аутомобила да зује и мало троше јер су лакши и имају слабије моторе, а теби не треба да идеш триста на сат и да ти буде преудобно и препространо кад идеш по граду тих пола сата и не претичеш друмске лађе по аутобан(ов)има...

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

na 1.0 motor verovatno nema smisla da se ugradjuje plin

 

ali meni zaista deluje kao su mini gradska kola samo marketing. istina je da je odrzavanje jeftinije i da u startu manje kostaju ali potrosnja je stvarno relativna stvar

 

@tower

 

jel si vozio nekad 100km samo ti sa restartovanim putnim kompjuterom?

Link to comment
Share on other sites

na 1.0 motor verovatno nema smisla da se ugradjuje plin

 

ali meni zaista deluje kao su mini gradska kola samo marketing. istina je da je odrzavanje jeftinije i da u startu manje kostaju ali potrosnja je stvarno relativna stvar

 

@tower

 

jel si vozio nekad 100km samo ti sa restartovanim putnim kompjuterom?

 

 

Nisam :)

Link to comment
Share on other sites

На ћалетовој астри  ј 1.4турбо 10,7 просечна

А на мојој астри ф 2.0 8в не може испод 12л

au strokane, moj clio 16v od 200ks trosi 12l u gradu, doduse normalne voznje.. bas mi cudno da 8v srce isto toliko . 

 

inace, u beogradu svaki auto u proseku trosi vise goriva, nego u ostalim gradovima u srbiji (sto je i normalno).. mnogo stani-kreni, uzbrdica, manevrisanja, cekanja na semaforima itd.. to sve u prve 3 brzine, gde motor navise srche.. :)

zato ja ne mogu da slusam one lovacke price, kad im auto trosi 6 litara u gradu, makar i dizela... 

Bjukenon Mitch

Link to comment
Share on other sites

ajde i ja opet da se ubacim pa da kazem da sa 1.6 tdci motorom trosim 9-10-11l po gradu, zavisi koliko se zuri. tako da nije nista cudno

 

Au jebote, pa sta mu ti radis, vozis na 6k obrtaja? :) Ja sam uspeo jednom da 1.8 dovedem do prosecne potrosnje od 10.5l/100km ali to je bilo ono gas do daske i kocenja da se zateze pojas svaki put :) To mi dodje bas puno, u nekoj realnoj voznji je oko 7-8, do 9 zimi.

 

 

 kad im auto trosi 6 litara u gradu, makar i dizela... 

 

Meni stoji 6.5l prosek trenutno :) Ali uz ogradu da trenutno radim na Crvenom krstu, a zivim na Nbgd, tako da mi je 60% standardnog kuca-pos'o na 90km/h u petoj brzini sto umanjuje potrosnju dosta (posto auto-putem idem obrnutim smerom od standardne guzve). A realna potrosnja je ovo sto sam rekao gore 7-8 po gradu, zavisi od voznje.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

aj kad smo se već dotakli teme, koliko grejanje klimom dodaje na potrošnju ?

 

kaže mi da mi je trenutna prosečna potrošnja nešto iznad 7 i po litara. ali to mi izniveliše vožnja po autoputu, tako da to nije stvarna potrošnja po gradu.

kad sipam gorivo sledeći put restartujem merač, ali me zanima koliko od toga će da bude klima ?

 

clio 1.2 je u pitanju.

Link to comment
Share on other sites

1.0 i sl nisu ni za krasni.. pogotovo za guzve.. da bi ga pokrenuo ljudski moras da ga gazis a onda trosi

8v uvek trosi manje od 16v ..

golf je bio 1.4 8v i oko 7-8l je trosio po gradu/autoput .. medjugradska 70-80 vec padne na skoro 5l

najmanje sto ja znam da trosi sa normalnom voznjom je 1.5dci .. vozio sam megana.. po gradu ispod 5l bez problema

audi po gradu 12 kad je guzva, 10 kad nije, 8 ako uhvatim "bulevar" i zeleni talas .. po otvorenom vec padne dramaticno.. tih 12 pije tek preko 180

 

ja ne kapiram ljude koji lazu kad prodaju auto.. sednes da probas auto, resetujes potrosnju, obidjes par krugova itd i vidis lepo sta pise

ili odes na www.avto.net .. i kad otvoris za vecinu "novijih" kola ti pise ispod potrosnja po fabrici.. racunaj da ispod toga nece ici nikako, sta god ljudi rekli

Link to comment
Share on other sites

ako upalis grejanje preko klime, ce upaliti grejaci i ubacivati tako vazduh.. ne pali kompresor kao kod hladjenja, ali imas nesto sto vuce struju i time vise trosi.. ako upalis eko ili imas auto bez toga uopste ce ti grejati od temperature motora.. ako ti grejanje radi cim upalis auto imas, ako ne radi dok ne krene da se greje nemas.. easy

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...