Jump to content

Vesti iz sveta automobilizma


VELIKI KURAC

Recommended Posts

47 minutes ago, kozurik said:

Pre skoro dve godine sam pričao sa ljudima iz CarGo i rekli su mi da oni preuzimaju distribuciju MG modela te da su dogovorili neki veći broj za svoje potrebe (tipa stotinak), ali ih još uvek nisam video na ulicama u značajnijem broju. Trebalo je da svi budu na struju i da sarađujemo na postavci mreže punjača kako za njihove potrebe, tako i za građane. Ako ih sada Ehom radi, kapiram da od te CarGo priče nije bilo ništa....

ja sam video par komada CarGo da su MG - e sad, dal' je to samo neki probni balon ili šta god nemam pojma, ali eto, ima ih 🙂

 

59 minutes ago, dovlagsi said:

čudi me da ga ne reprogramiraju u neki kompakt SUV sa tim imenom, greota ubiti tako poznato ime

pa dobro, i vi sad kao da je "pala karta" što se kaže. možda će da iskuliraju sezonu-dve ime Fiesta pa je lansiraju 2026 ponovo ili tako nešto.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 5.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

2 hours ago, Zwerko said:

On se tako identifikuje 🙂

On je Dr. Dzekil koji se nekad identifikuje kao mlada zena azijskog porekla nekad kao sredovecni uspesni italijanski macor.

U stvari je izlapeli matori prdonja.

  • Like +1 1

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

Alfa je sa Giuliettom donekle počela renesansu, ali je tek Giulia konačno donela dizajn i performanse koje su Alfu izvukle iz kolotečine u koju je upala sa 159kom i brakom sa GMom. 

Ono šta je problem za nas obične smrtnike iz zemlje ekonomskog tigra je cijena...

4 hours ago, dovlagsi said:

ostaje samo 2,0 turbo benz sa 280 ks as it should be, al biće kasnije i QV sa 550 konja

i da se nadamo povratku V6

You say, away with you Communists; we say, away with you imperialists!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
1 minute ago, killYg0r said:

Bravo!

Ladno je proslo godinu dana, sve sam mislio da je bilo pre "par meseci" :c

isto, i ja bih pomislio da smo pričali o tome posle početka UKR-RUS, međutim sad vidim da smo tad i dalje bili u svetu bez ratova i stradanja i inflacije i čega sve ne.

Link to comment
Share on other sites

ok bitne vesti danas:

Volvo EX90

kao što smo znali još pre jedno 3 god, volvo predstavlja novu, električnu generaciju family suv-a koji menja trenutni xc90. biće SAMO električna verzija, volvo je odavno isključio razvoj ICE motora i samim tim VIŠE NIKAD neće predstaviti nijedan novi model sa motorom na unutrašnje sagorevanje. sa tim u vezi, predstavljaće nadalje najmanje jedan novi električni model svake godine. 

nijedan novi ex90 neće imati prirodnu kožu unutra, imaće 15% recikliranog čelika i još gomilu mambo-džambo sustejnbl sranja. imaće twin elektro motor sa 400 ili 500 konja u dve verzije, ubrzanje od 6 odnosno 4,7 sek i maksimalno 180 kmh, kao i na svim drugim novim volvoima. navode da je max range oko 600 km, što je naravno podatak koji je najčešće lažan u stvarnosti. od 10-80% se opet navodno puni za 30min, kapiram da moraš ceo dan da ga ostaviš da bi ti se napunio u garaži tc galerija... težak je 2,8 tone 👍 

pretpostavljam da je ovo kraj za uvoznika volvoa u srbiju, ostaće servis kapiram. 

ovo su sve isti automobili:

ex9001T9hj187t2wSwj4266Gnru-7..v1668024148.j

lotus eletre01_lotus_eletre-_ext_studio_silver_34fro

polestar 316932028146347fff48ac6b510436309_orig.jp

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, dovlagsi said:

kao što smo znali još pre jedno 3 god, volvo predstavlja novu, električnu generaciju family suv-a koji menja trenutni xc90. biće SAMO električna verzija, volvo je odavno isključio razvoj ICE motora i samim tim VIŠE NIKAD neće predstaviti nijedan novi model sa motorom na unutrašnje sagorevanje. sa tim u vezi, predstavljaće nadalje najmanje jedan novi električni model svake godine. 

Nije mi baš jasno da i dalje održe tu celu priču da će biti full elektro kada evidentno svet nije baš toliko spreman za full elektro i još se drže toga kao pijani plota. Ujedno verovatno i to može da se promeni ako shvate nekad da su se zeznuli. U krajnjoj liniji mogu da naprave partnerstvo sa nekim i uzmu od tog drugog motor i spakuju u svoju šasiju. Već imaju i Polestar tako da ne kapiram što im je bitno da Volvo prebace na skroz elektro.

Inače već sad forsiraju te elektro, sad u SWE videh:

IMG_6506.JPG

8 hours ago, dovlagsi said:

imaće twin elektro motor sa 400 ili 500 konja u dve verzije, ubrzanje od 6 odnosno 4,7 sek i maksimalno 180 kmh

baš žele da ih ljudi ne kupe :))

8 hours ago, dovlagsi said:

pretpostavljam da je ovo kraj za uvoznika volvoa u srbiju, ostaće servis kapiram. 

 

definitivno se neće lepo provesti, ali ostaće i prodaja, pa vrteće volvo select i tako te stvari još makar 5-6 godina ili koliko je već limit za kupovinu polovnjaka kod nas ili kako već ide to što se tiče zakona. interesantno je i videti kako se volvo postavlja u tim situacijama posebno na našim teritorijama. "moraju" da održe servis zbog kupaca a opet jasno je da salon ne može da radi samo na osnovu toga. 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, dovlagsi said:

pretpostavljam da je ovo kraj za uvoznika volvoa u srbiju, ostaće servis kapiram.

Vec sam ih pljuvao na FB-u ali iskreno misljenje mi je uvek bilo da je to jednostavno promasaj za nase trziste (znam da si koristio/vozio XC90, vozio bih ga i ja) ali jednostavno preskupe cene automobila i servisiranja nisu realne za ovo okruzenje a ovo ce samo biti finalni udarac na celu pricu

Link to comment
Share on other sites

Vozi se dosta volvo, zapravo. Možda je i to onaj efekat kad obraćaš pažnju na nešto, pa ga više vidiš, ali ima i xc40 i 60 i 90 po garažama kad čovek pogleda, naravno nešto ih je više u west65 i tako to nego u ne znam, aviv parku, ali i tamo se viđaju. ipak volvo spada u taj premium brend a ljudi ga biraju kao neku među-stepenicu do ovih skupljih premium brendova. Doduše evidentno to više nije onaj volvo i nije to taj kvalitet.

Link to comment
Share on other sites

Već smo pričali o tome, XC90 je ubo taj sweetspot premijum full size SUV-a za 20-30k manje evra od premijum Merc/BMW/Audi modela. XC60 je ono, tu i tamo ga ima, a XC40 S60 i V60 koji su ugl super-preskupi njih nema. Sad sa odlaskom klasičnog XC90 se završava i priča novih Volvoa u Srbiji, mislim. 

Malo još o novom EX90 - jako generički su dizajnerski ispratili sve trendove, sve su nekako prekopirali, ništa novo, dosadno sve. Prednji deo još i ok izgleda, ali ne mogu se nekako navići na kola bez prednje maske, što je svakako sad jedan od novih ev trendova. 

307651_Volvo_EX90_Reveal_Robin_Page.jpg?

2%20Volvo%20EX90.jpg

2024-Volvo-EX90-56.jpg

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...