Jump to content

koledz asajment


Recommended Posts

Plate su sa 3 marke porasle na 300 eura, nema cekanja u redovima za hleb, hleba ima kolko 'oces, ulja manje vise (nije sezona), secera ihaj. Mozemo da putujemo opusteno po Evropi, jos kad udjemo u Juneju, dobicemo 10-20 mlrd eura za podsticanje privrede. Ja ne znam sta su nama Ameri lose uradili, osim nekoliko kolateralnih civila :tf:

Link to comment
Share on other sites

a?

дај понови то, ако те не мрзи.

Јел бонус ако донесеш слике за време бомбардовања, пардон... њиховог дарежљивог поклона нама европским Индијанцима, зарад узвишених циљева ширења демократије, толеранције и мира у свету?

Zapravo mislim da ima logike. U smislu deluje da mu je taj predmet neki vezan za istoriju/drustvo/politiku, pa verovatno plus dobijaju svi ameri koji su "registered to vote", ima logike, podsticu gradjansko ucesce u demokratskom procesu. S obzirom da nije amer, njemu je bilo dovoljno da donese odavde ekvivalent toga, verovatno potvrdu o birackom pravu, sta zna profa da svi ovde to imaju kad napune 18 godina? :)

I zapravo su sva ova njegova pitanja takva da ti usadjuju jedan odredjeni sistem vrednosti, u konkretnom slucaju kako je USA dobra, fina i pomaze mucene revolucionare svuda po svetu i siri demokratiju. Sad sto se mi ne slazemo s time to je druga stvar, ali treba imati u vidu da za razliku od njih kod nas u obrazovnom sistemu nema usadjivanja bilo kakvih vrednosti, sto je katastrofa.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Zapravo mislim da ima logike. U smislu deluje da mu je taj predmet neki vezan za istoriju/drustvo/politiku, pa verovatno plus dobijaju svi ameri koji su "registered to vote", ima logike, podsticu gradjansko ucesce u demokratskom procesu. S obzirom da nije amer, njemu je bilo dovoljno da donese odavde ekvivalent toga, verovatno potvrdu o birackom pravu, sta zna profa da svi ovde to imaju kad napune 18 godina? :)

A u Americi treba da ispune jos neke uslove sem godina zivota? :D

Link to comment
Share on other sites

Zapravo mislim da ima logike. U smislu deluje da mu je taj predmet neki vezan za istoriju/drustvo/politiku, pa verovatno plus dobijaju svi ameri koji su "registered to vote", ima logike, podsticu gradjansko ucesce u demokratskom procesu. S obzirom da nije amer, njemu je bilo dovoljno da donese odavde ekvivalent toga, verovatno potvrdu o birackom pravu, sta zna profa da svi ovde to imaju kad napune 18 godina? :)

I zapravo su sva ova njegova pitanja takva da ti usadjuju jedan odredjeni sistem vrednosti, u konkretnom slucaju kako je USA dobra, fina i pomaze mucene revolucionare svuda po svetu i siri demokratiju. Sad sto se mi ne slazemo s time to je druga stvar, ali treba imati u vidu da za razliku od njih kod nas u obrazovnom sistemu nema usadjivanja bilo kakvih vrednosti, sto je katastrofa.

Аман Зверко, питао сам човека да понови ту фору за 10%, пошто не знам како је објашњено зашто их добија... тј нисам видео кад ју је раније објашњавао.

Link to comment
Share on other sites

A u Americi treba da ispune jos neke uslove sem godina zivota? :D

Аман Зверко, питао сам човека да понови ту фору за 10%, пошто не знам како је објашњено зашто их добија... тј нисам видео кад ју је раније објашњавао.

Elem, u US nemas pravo glasa ako nisi registered to vote. Pravo da se registruje naravno ima svaki gradjanin sa odredjenim brojem godina (zavisi od drzave), ali ne mozes da glasas ako se nisi registrovao. Naravno solidan broj ljudi prosto zabole kurac da glasaju i nikada se ni ne registruju. Zato ovaj profa na predmetu politicke nauke/gradjansko vaspitanje/kakogod daje ucenicima 10% poena ako se registruju da glasaju, da eto ucestvuju u lepoj americkoj demokratiji. S obzirom da je on Srbin samo mu je doneo potvrdu da je registrovan u Srbiji da glasa (gde to pravo imas po automatizmu) i tako je dobio tih 10% poena.

Imate vise o tome ovde http://www.usa.gov/C.../Register.shtml

Edited by Zwerko

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Upravo to sto je Zwerko napisao. Ameri su donosili dokaz da su glasali/registrovani a ja posto nisam amer, a de me nebi ostetio, sam nasao na netu podatak da je u Srbiji jedino potrebno da si napunio 18 i to sam mu dostavio

"U dresu Redzi Millera idem do svog dilera, vutre puna kesa al' ost'o sam bez dresa"

Link to comment
Share on other sites

Brue sto je najgore pitanje ti je na mestu lol. Iz predmeta "Music Appreciation" sam mogao da dobijem 50 extra credit poena da sam dao krv kada je bilo organizovanje davanje krvi na kampusu. Nisam dao krv jel mi je bilo glupavo da dajem ovde krv a u Srbiji nisam davao. Ima tako tih nekih retardiranh predmeta koji ne sluze nicemu ali moras da ih polozis tako da su tu profani opusteniji i daju ti sanse za te extra poene

"U dresu Redzi Millera idem do svog dilera, vutre puna kesa al' ost'o sam bez dresa"

Link to comment
Share on other sites

Evo neceg malo konkretnijeg. Upitanju je matematika. Derivacije, integrale, limesi i ostalo. Profa nam je dao 10 pitanja za 10 ekstra kredita na final testu. Uradio sam 8 ali su mi ostala 2 za koje ne mogu da provalim iz koje su lekcije posto sam u jednom periodu propustio solidan broj predavanja.

1. Suppose the surface area of an open-top box with a square base and rectangular side is modeled by the function S=x2+1024/x, where x is the measure (in inches) of each side of the base. Determine the value of x which yields the minimum surface area for the box.

2. Suppose an object moves so that its velocity at time t is described by the function v(t)=t2 - 8t + 7. Find the total distance traveled by the particle from t=0 to t=4

Ako neko ume ovo da uradi bio bih mu mnogo zahvalan :D

edit: odgovorio mi neko na yahoo answers na drugo tako da mi treba samo prvo

Edited by moyo
  • Downvote (-1) 1

"U dresu Redzi Millera idem do svog dilera, vutre puna kesa al' ost'o sam bez dresa"

Link to comment
Share on other sites

Za ovo prvo bi trebalo da analiziras funkciju i nadjes njene ekstremne tacke (davno je bilo, ali mislim da ima veze sa izvodom). Nadji gde je minimum f(x) i za to x povrsina je najmanja.

EDIT: Sad sam se podsetio - prvi izvod (derivate? ) funkcije = 0 i nadji x - ako ih imas vise onda ih zameni u originalnu funkciju i vidi koje x ti daje manju vrednost za S.

Tj. treba ti f ' (x) = 0. Nadjes x, zamenis ga u S (ako ih imas vise od jednog) i uzmes za resenje ono za koje je S najmanje.

EDIT 2: Ako sam dobro sracunao x = 8 (HAE).

Edited by BarcaS take 2
Link to comment
Share on other sites

pod2:

Integrališ brzinu, rešiš se konstante c (u trenutku t1=0 pređeni put će biti 0), i na kraju sračunaš samo pređeni put u trenutku t2=4. Ja mislim da je ovo rešenje skroz tačno :)

edit: možeš i kao određeni integral da radiš, na tebi je skroz :)

Edited by lekker
Link to comment
Share on other sites

Znao sam da ce dezurni jasamzavrsiofaxisabijamzivotatisilenjikurac hejteri da se jave. Razlog sto trazim pomoc po internetu je (kao sto sam napisao) cinjenica da sam propustio dosta predavanja a knjiga je ogromna i lose organizovana. Plus imam jako malo vremena. Ovima sto su pomogli hvala a ostali imate jos topica gde je spamovanje prihatljivije

"U dresu Redzi Millera idem do svog dilera, vutre puna kesa al' ost'o sam bez dresa"

Link to comment
Share on other sites

Nemoj ovo shvatiti pogresno, ali nekad prosto mora da se otvori knjiga :) I da, svi smo uvek bili u frci sto nismo nesto ispratili na predavanju ili nesto, ali jebiga onda moras da kopas.

I ono, zar nema tamo u Americi neke ono ribe koje su streberke zaduzene da pomazu vama dzoksovima, pa je u startu ruzna a onda se posle ispostavi da je mega riba? :tf:

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Ма шта је вама бре лол

Једини његов грех је што то ради ''преко нета''. тамо деведесетих би преписао и опет би био исти курац... ако кренете у паладинисање а ла ''не треба да преписује, треба да зна'' вриштаћу.

  • Upvote (+1) 1

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Ma jok, pokusavamo da ga ubedimo da juri streberke po USA :)

Nije problem sto to trazi preko neta, nego sto trazi ovde, imaju valjda neki njihov lokalni koledz forum/fb/stagod gde razmenjuju "skripte" od profesora. Ono tipa kad sam bio na FON-u su Puskice bila Internet revolucija u prepisivanju :) Poenta je da ce neko ko obradjuje isto gradivo kao on u istom vremenskom periodu mnogo lakse znati da mu da odgovor na to pitanje nego bilo ko ovde...

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Јбт, овај Трупер. Најбоље да дечко, који игра баскет на колеџу МОРА да зна ове ствари, боли га курац. Можда сабија неки други предмет, можда сабија само баскет, какве то везе има.

Mislim da sam frustriran zbog svega od navedenog, kako si me procitao, ciganmala frojdovac.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...