Jump to content

Star Citizen !


Recommended Posts

 

 

Instalirao sam opet alfa client, izgleda fenomenalno na max settings (970 gtx).

 

U nekim momentima se teksture gube i glitchuju, ali nisam primetio stuttering, sto je napredak u odnosu na pre.

 

Hangar mi je smooth totalno. Jos kad bi mogo da priuštim više brodova da ih gledam izbliza

 

a8f852481b594eccec3512ca1130d1b1.jpg

 

Stvarno ne vidim čemu to prdenje, biće gotovo kad bude gotovo. Kad se stavi pored drugih naslova izgleda kao brz razvoj.

 

imam utisak da se opet vrtimo u krug :) pored toga što su igrači dali pare, za ove gore pomenute igre niko nije rekao "e stižu sad" a onda one stigle pet godina kasnije. Većina je bila "when it's done". Doduše ne mogu da se setim za ToR, mada mislim da je on samo dugo razvijan pa je izgubio momentum.

Link to comment
Share on other sites

Ne razumem cemo ovakav komentar stinze

Cilj mi je bio da izazovem par osmeha nashih dobrih forumasha. Nije bilo zlonamerno, znaj da si mi ti jedan od omiljenih rurovaca :* (no homo)

Licno imam 125$ ulozenih u ovu igru (mislim da sam ovo vec pisao na ovom topiku) i siguran sam da cu dobiti dobar proizvod. Samo jbg nacekacu se. Mada realno sam ocekivao igru na kraju 2015, dakle kashnjenj od godinu dana mi je prihvatljivo.

Znam bre zajebavam se :D

U svakom slucaju ja se logujem ingame s vremena na vreme da vidim sta ima i tako to, i za sada je dobar napredak, iskreno jedva cekam da izadje

Ima tu jos gomilu stvari koje mi nisu uopste jasne kako ce da funkcionisu, ali otom potom


Btw je l' neko planirao da pazari neki dzojstik i throttle za ovo ?

Link to comment
Share on other sites

Problem je Laki, sto je ideologija celog ovog procesa da im damo podršku koju nikad nisu imali od izdavača, a ne da pizdimo ko klinci.

Razlika je u tome kad imas izdavaca i kad imas crowdfunding, u ovoj drugoj situaciji imas prakticno gomilu malih akcionara koji ti stalno sede za vratom. I dok ce izdavac skapirati da ako da kes za jos dve godine razvoja vise ce dobiti infinite moneyz i to mu odgovara, mali akcionari ne kapiraju bas toliko. Da bi dobili toliko kesa koliko su dobili morali su da dobiju podrsku sire gejmerske javnosti, i dobili su je. Ali s druge strane ta javnost nije bas toliko puna razumevanja kao izdavac iz razloga koje sam naveo, prosto to je i prednost i mana u isto vreme. 

Opet kazem ja bih najvise voleo da Star Citizen izadje sto pre i bude najmamojebackija igra svih vremena iz prostog razloga sto bi to iole dalo mogucnosti za nastavak zivota crowdfunding konceptu koji je i ovako na izdisaju, ne malim udelom i zato sto su ga mnogi poznati developeri izneverili. 

Nismo dali pare da pazarimo proizvod, vec da podrzimo neciju viziju.

Sve je pitanje kako ko skapira - ja verujem da je veliki broj ljudi dao pare da bi otprilike u Novembru 2014. mogao da vozi brod koji je "kupio" na Kickstarteru, samim tim kupio je prozivod i nije zadovoljan kada isti kasni. Naravno jedan broj ljudi je i podrzao viziju kako ti kazes, ali realno da su izasli u javnost s pricom "podrzite nasu viziju Star Citizena" dobili bi nemerljivo manje para :) U krajnjem slucaju oni i nastavljaju s tom praksom pa tako sada prodaju brodove za $900, na neki nacin i sam RSI zapravo prodaje proizvod, odnosno in-game iteme. 

 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Opet kazem ja bih najvise voleo da Star Citizen izadje sto pre i bude najmamojebackija igra svih vremena iz prostog razloga sto bi to iole dalo mogucnosti za nastavak zivota crowdfunding konceptu koji je i ovako na izdisaju, ne malim udelom i zato sto su ga mnogi poznati developeri izneverili.

Na izdisaju? Pa nikad jači nije bio. Star Citizen je presao milion backera pre neki dan. Divinity pravi drugu igru, Torment je u punom jeku.

Ja ne znam ko je izneverio od poznatijih imena. Mozda Carmaggedon, al oni su skupili crkcavicu u poređenju sa drugima.

ja verujem

Ovde se razgovor baziran na činjenicama završava. Procitaj malo RSI forume, Reddit etc videćeš da ih većina podržava.

Al keve vam, ako vam toliko srce para što ste dali pare, trazite ih nazad pa kupite crni dildo za instant zadovoljstvo.

"A forgotten virtue like honesty is worth at least twenty credits." -JC Denton

Link to comment
Share on other sites

Nadam se da je i pored želje za pobedom u diskusiji, i jednoj i drugoj strani jasno da obe imaju jake argumente u svoju korist.
Odnosno, da imamo dve škole razmišljanja, dva tipa backera.
Oni koji podržavaju viziju svojim novcem, i oni koji za svoj novac žele obećan proizvod u obećanom roku.

Ja, generalno, pripadam prvoj grupi, ali ako realizacija vizije počne da traje toliko da mi ide na onu stvar, prelazim u drugu grupu. Verovatno ima i onih koji krenu iz druge grupe, pa se vremenom zaljube u viziju i pređu u prvu. Sve je to normalno.
 :)

FushiSigb.thumb.jpg.f75f13b0202c1af84974

Link to comment
Share on other sites

u redu je da su oni rekli dajte nam pare za viziju :) ali nisu to rekli

u redu je da su rekli kupujte ove preskupe virtuelne  brodove kako bi smo mi razvijali viziju ali jok (da ne pricamo sve ostalo)

mislim zaboga ko daje pare za nekakve vizije, dajes pare da bi podrzao ideju i koncept i da bi dobio na kraju konkretan proizvod u kojem ces da uzivas i koji ti je u krajnju ruku i obecan, ali nije ti obecano da ce sa jos vise skupljenih para biti- e sad cemo pare da potrosimo na viziju vizije! :)

sigurno neces dozivljavati transcendentnost kroz vizije jednog coveka, preterano je to proseravanje od filozofije da se razumemo :) 

nisam hejter nego pokusavam realnije da sagledam stanje, i  ne pratim razvoj igre vec neko vreme, jer mi je postala nebuloza da pratim nesto sto ce da se pojavi eventualno 2017. godine... te lule sam odavno ispusio

 

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pa očigledno je da ima ljudi koji daju pare za vizije.
To je kao politika. Ovaj ti obeća viziju da će ti za dve godine biti bolje, ti glasaš za njega. Veruješ u viziju. ;)

Ja to potpuno razumem - Evo ja sam recimo dao pare Schaferu za viziju Broken Agea, mada sam znao da će kasniti i da neću biti oduševljen. Dao sam pare Gilbertu za Thimbleweed Park i za to bih jako jako voleo da ne budem razočaran, ali sam spreman da čekam dok ne bude 100% gotovo, zato što Gilbertovoj viziji klasične P&C avanture verujem.
Takođe sam kupovao potencijalni gotov proizvod, kada sam backovao Order of the Stick knjigu. Znači, bio sam i sa druge strane ideologije, i tu sam bio zadovoljan.

Za Star Citizena samog po sebi me zabole, (jednom kada izađe proceniću da li ću ga igrati ili ne) kapiram entuzijaste koji veruju u viziju, ali i one koji su pročitali da će krajem 2014. imati vrh spejs simulator, na osnovu toga dali svoj keš, a sad čekaju Beograd na Marsu 2017 i hoće svoje pare nazad.

Ima tu još nijansi. Kao što je ovaj batica što promoviše sebe kroz priču o prevari, a ima i onih kojima sad baš ide na kurac što su pljusnuli veliki keš, ali će da ubeđuju druge da je u redu što su to uradili, da bi se osećali manjim magarcima...

.: l@w
.: co-founder of kouteki

Link to comment
Share on other sites

Pa očigledno je da ima ljudi koji daju pare za vizije.
To je kao politika. Ovaj ti obeća viziju da će ti za dve godine biti bolje, ti glasaš za njega. Veruješ u viziju. ;)

Ja to potpuno razumem - Evo ja sam recimo dao pare Schaferu za viziju Broken Agea, mada sam znao da će kasniti i da neću biti oduševljen. Dao sam pare Gilbertu za Thimbleweed Park i za to bih jako jako voleo da ne budem razočaran, ali sam spreman da čekam dok ne bude 100% gotovo, zato što Gilbertovoj viziji klasične P&C avanture verujem.
Takođe sam kupovao potencijalni gotov proizvod, kada sam backovao Order of the Stick knjigu. Znači, bio sam i sa druge strane ideologije, i tu sam bio zadovoljan.

Za Star Citizena samog po sebi me zabole, (jednom kada izađe proceniću da li ću ga igrati ili ne) kapiram entuzijaste koji veruju u viziju, ali i one koji su pročitali da će krajem 2014. imati vrh spejs simulator, na osnovu toga dali svoj keš, a sad čekaju Beograd na Marsu 2017 i hoće svoje pare nazad.

Ima tu još nijansi. Kao što je ovaj batica što promoviše sebe kroz priču o prevari, a ima i onih kojima sad baš ide na kurac što su pljusnuli veliki keš, ali će da ubeđuju druge da je u redu što su to uradili, da bi se osećali manjim magarcima...

S ovim se slazem, pogotovu zato sto je koncept crowdfundinga i dalje dosta problematican iz prostog razloga sto ga razliciti ljudi koji daju kes potpuno drugacije shvataju kao sto si i rekao ovde. Problem s ovom igrom je sto je skupila toliko para da ima potencijal da "make or brake" celokupan koncept, tj ili da ga digne na nove i neslucene nivoe razvijenosti ili da ga dovede do toga da niko vise nikada nece dati pare unapred za ideju, viziju, proizvod stagod. Upravo zato Star Citizen u tom smislu ima mnogo vecu odgovornost nego neki projekat koji je skupio 50k evra. I zato sam znacajno kriticniji prema njemu nego prema drugima, ali kazem i dalje se nadam da ce uspeti i da ce se pokazati kao najbolja igra ikada koju je vredelo cekati jer ce samo tako preziveti ceo koncept preko koga su finansirali razvoj. 

 

Na izdisaju? Pa nikad jači nije bio. Star Citizen je presao milion backera pre neki dan. Divinity pravi drugu igru, Torment je u punom jeku.

Ja ne znam ko je izneverio od poznatijih imena. Mozda Carmaggedon, al oni su skupili crkcavicu u poređenju sa drugima.

Sve zavisi kako si shvatio koncept crowdfundinga - ja ga kapiram da je to solucija ili neafirmisanim indie timovima da dobiju kes da razviju neku dobru ideju, ili za vec dokazane developere koje su za neku konkretnu ideju odbili svi izdavaci jer mnogo izlazi iz okvira uobicajenog sto se prodaje kao alva. U tom smislu ne vidim da si primeri koje si dao bas adekvatni, Star Citizen i Torment imaju isti problem, da se ne zna kada ce biti delivery proizvoda zbog cega je svakako jedan broj ljudi dao kes. Divinity je po meni usao u ovu pricu koju imaju i drugi, veliki, izdavaci i koja je losa - imaju kesa za razvoj igre, ali eto malo testiraju unapred na Kickstarteru jer svakako nije lose dobiti malo free moneyz. Jer ako oni sa 850k+ prodatih kopija prethodne igre samo na Steamu nemaju para za razvoj sledece onda sam ja veverica. Ista prica i za Shenmue - kao Sony nema kes da razvija igru? Ta nemojte kasti... Pre ce biti da su nasli jos jedan nacin da muzu zaljubljenike i kao ako mozes da uzmes vise kesa sto da ne. A po mojoj nekoj toj viziji crowdfundinga bi taj kes trebalo da ode nekome ko zaista nema para i zaista ima dobru ideju i ume da je predstavi. 

 

ja verujem

Ovde se razgovor baziran na činjenicama završava. Procitaj malo RSI forume, Reddit etc videćeš da ih većina podržava.

 

Potpuno sam siguran da ih vecina ljudi na RSI forumu podrzava ali mi to nije neko merilo. Jer ce najglasniji biti oni koji ih ili podrzavaju ili kao onaj ludak koji ide unaokolo da ih pljuje. Problem je sta se desava s tihom vecinom, sto je u ovom slucaju fazon 900k ljudi koji su dali pare i koji cekaju proizvod i nadaju se da ce dobiti odlican proizvod u nekom razumnom roku. Jer ce kao i Lex da prosto odustanu ako se probije neki rok koji oni smatraju za razuman (koji je kod svakoga drugaciji, ali sto vise vremena prolazi je svakako sve kraci) ili ako dobiju nesto cime nisu zadovoljni jer im se za potrebe produzenja roka sada obecavaju kule i gradovi. I onda ce svi ti ljudi debelo razmisliti pre nego sto bilo kada budu dali kes da pomognu neku ideju, viziju, projekat. Zato i kazem da sam kriticniji prema Star Citizenu nego prema drugima koji su uzeli manje kesa. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Problem s ovom igrom je sto je skupila toliko para da ima potencijal da "make or brake" celokupan koncept, tj ili da ga digne na nove i neslucene nivoe razvijenosti ili da ga dovede do toga da niko vise nikada nece dati pare unapred za ideju, viziju, proizvod stagod. Upravo zato Star Citizen u tom smislu ima mnogo vecu odgovornost nego neki projekat koji je skupio 50k evra. I zato sam znacajno kriticniji prema njemu nego prema drugima, ali kazem i dalje se nadam da ce uspeti i da ce se pokazati kao najbolja igra ikada koju je vredelo cekati jer ce samo tako preziveti ceo koncept preko koga su finansirali razvoj. 

Ja kapiram da i ekipa koja radi igru ima sličan osećaj.

"Stavili smo cilj 5 miliona da napravimo Freelancera +, a skupili smo 10, šta da radimo?"
"Bilo bi fer da malo okasnimo, ali napravimo Freelancera ++"
"E, u međuvremenu smo skupili 25 miliona, šta ćemo sad?"
"Au... Pa sad moramo još malo da okasnimo i da napravimo Evelancer Online ++"
"Matori, došli smo do 50 milki, mada su ljudi povukli milion uplata zato što kasnimo! Šta ćemo sad?!"
"Pa sad više nema nazad - VR Evelancer Commander Online +++ će nekada konačno ugledati svetlost dana!"

A u nekom trenutku između, neko je sigurno rekao "jao, vidi kakve pare mlatimo na ovim brodovima, daj da skupljamo dok nas neko ne isprebija, a igru ćemo već završiti kad izađemo iz bolnice". :D

Slično tebi onda razmišljaju i drugi backeri koji gledaju kako se pare skupljaju i očekuju sve više i više, pa vide kasni se, znači biće još bolje... Zeznut je to pritisak u tolikom novcu, na sve u celoj priči.

Realno bi bilo da ljudi postave cilj 1, još par ciljeva kao stretchove. Odrade šta imaju za to što su skupili u roku koju su sami dali, a da za višak lepo priznaju sebi da su zaradili kao carevi. Onda, kad već imaju višak para mogu ili da uživaju u njima (ali ovo je najteže, pošto će ih neki backeri mrzeti što su zaradili!), ili da ih daju u dobrotvorne svrhe, ili da ih ulože u Evelancera 2, za koji im sada neće biti neophodan crowd funding, pošto su već skupili sve što im treba. :)

.: l@w
.: co-founder of kouteki

Link to comment
Share on other sites

Sve se ja slazem s tobom u tom smislu i ta pojava nije nepoznata, cak su definisali i termin za to - Feature creep. Kazem meni je samo kod Star Citizena konkretno problem sto mislim da su se rasplinuli u nekim stvarima koje inicijalno nemaju bas mnogo veze s originalnim konceptom. Mislim ja sam u sustini popizdeo kad se na E3 konferenciji Chris Roberts ukljucio da kaze kako eto do jaja napreduje igra i 90% klipa koji pokazuje napredak je fenomenalan motion capture kojim se trenutno bave, sa sve Chrisom Robetsom u studiju. Mislim ok, volim ja da se likovi u igri lepo krecu, ali mi to definitivno nije key point za naslov poput Star Citizena, ili u krajnjem slucaju mogu da urade outsource negode a da se oni bave bitnim stvarima za igru (ako nista ima i oni nasi likovi iz NS koji to rade za dosta igara http://mocap.me/)

Mozda je to glupo ali je to meni bio breaking point, kao igra ce izaci za tri godine jer se glavni dizajner i kreator ideje bavi besmisleno tehnickim stvarima kao sto je motion capture. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Ovo sve sto su do sada objavljivali od demoa deluje kao da stvarno moze da bude gotov proizvod za godinu dana tj krajem 2016te. I to je skroz ok, pogotovo ako utegnu sve i ispeglaju sve bagove usput na koje se naleti...

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

pa fora je sto ne postoji krajnji rok dokle skupljaju novac

ok je verovati u viziju ekipe koja hoce da napravi igru i ima konkretan cilj da to uradi u nekim smislenim okvirima 

a ne cilj je da ce da ce smisliti sta da implementiraju jos ako skupe vise novca od XY miliona, a posle ce vec smisljati kako se zapravo to implementira :| [8D]

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Sad sam gledao cifre za starter packove na njihovom sajtu.....  od 35eur, 60eur, 110 eur, 200eur za jedan brod i 5-10k kredita.....  Ko hoce celu flotilu treba da izdvoji nesto preko 20k usd  

Edited by nigger

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Inače, alpha je dobila ogroman patch, sad je 2.0 sa gomilom ispravki.

Intervju sa Mark Hamilom, aka legendom

Old man tizer

A ako se neko nećka il kaje oko brodova, pocela je anniversary sale, sa gomilom novih, zanimljivih i jeftinih broodova, standalone il u paketu sa igrom.

  • Upvote (+1) 1

"A forgotten virtue like honesty is worth at least twenty credits." -JC Denton

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Aj da napomenem za svaki slucaj, ko je propustio da ugrabi brod sa LTI osiguranjem, sada moze da se izigra sistem.

Kupis Krugera sa LTI za 30 dolara, istopis koji god brod imas, pa kupis upgrade za taj brod, i ta-da tvoj omiljeni brod sa LTI osiguranje.

VRLO VAZNO: proveri da je upgrade dostupan za kupovinu pre topljenja, da ne bi bio belaj. Mada, kako stvari stoje, izgleda da ce vecina brodova biti dostupna svaki put kad je sale.

 

Ja zavrsio basic obuku letenja sinoc po prvi put, G force je trip totalni.

"A forgotten virtue like honesty is worth at least twenty credits." -JC Denton

Link to comment
Share on other sites

Поздрав другари

Управо сам креирао Српски Клан(синдикат) на Стар Ситизену.
Иако поседујем и играм ову игру скоро 2 године, тек сада сам се одлучио да креирам клан, јер сам сада комплетан. opanachke.gif Купио нови комп, такође hotas thrustmaster warthog, све због ове игре. wink.gif
Био бих захвалан свакоме ко се учлани. Наиме, жеља ми је да играм са људима са нашег простора. 
Идеја ми је да се клан превасходно бави трговином. Оним ресурсима који доносе највећи профит, па макар били слабије легални. kreza.gif
Тренутно поседујем Constellation Taurus, купљен управо због трговине. За тај брод је потребно 4 особе, тако да и ако неко нема купљен брод, добродошао је.

Пошто је клан у изградњи, свака сугестија је добродошла?

Све најбоље желим

Линк за клан регистрацију:

https://robertsspaceindustries.com/orgs/CP6

Мој профил:
https://robertsspaceindustries.com/citizens/An4k1N

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...