Jump to content

Online kupovina igara


Slađan

Recommended Posts

Da, Kinguin je u stvari hab za više drugih, manjih sajtova kao i pojedinaca koji prodaju igre ali sve ide preko njih, pa i plaćanje. I jeste legitiman, imaš pored svakog prodavca "ocenu" koja ide do 100% i neke zvezdice. To treba gledati mada na kraju i nije neki bitan faktor jer čak i da imaš problem, Kinguin podrška će ti izaći u susret.

 

U najgorem slučaju će ti refundirati pare, a prodavcu će biti blokirana ta isplata i slično. Tako da ne, ne isplati se dati 5€ više jer uvek ima mesta za grešku, problem, itd. Najverovatnije se neće desiti tebi ali nekom mora, pa opet, možda to budeš baš ti i onda si u fazonu "ali dao sam 5€ više, kako sad problem". Ja sam tako kupio FC3: Blood Dragon za fazon jedan, dva evra u nedelji kada je igra izašla i nije mi radio kod, malo prepiske i po koji skrinšot i problem je bio sređen, a ja sam uz malo cimanja, na kraju dobio igru koja je tada košta svuda 15€ za jedva 2€.


e da, i preorder je glupost :D Apsolutno ništa ne dobijaš, a da je bitno, ako preorderuješ, a gubiš. Platićeš više, igra je možda sranje, a igre sigurno neće ponestati niti ćeš je ti igrati nešto ranije u odnosu na ostale. Time ohrabruješ izdavače da prodaju igre na neviđeno i malo po malo i eto nama Aliens: Colonial Marines ili Sim City-ja i skupljih igara generalno. Sve je to imalo neke logike u retailu, ali ovako digitalno nikako. 

Edited by CheighLee
  • Upvote (+1) 1

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Da, Kinguin je u stvari hab za više drugih, manjih sajtova kao i pojedinaca koji prodaju igre ali sve ide preko njih, pa i plaćanje. I jeste legitiman, imaš pored svakog prodavca "ocenu" koja ide do 100% i neke zvezdice. To treba gledati mada na kraju i nije neki bitan faktor jer čak i da imaš problem, Kinguin podrška će ti izaći u susret.

 

U najgorem slučaju će ti refundirati pare, a prodavcu će biti blokirana ta isplata i slično. Tako da ne, ne isplati se dati 5€ više jer uvek ima mesta za grešku, problem, itd. Najverovatnije se neće desiti tebi ali nekom mora, pa opet, možda to budeš baš ti i onda si u fazonu "ali dao sam 5€ više, kako sad problem". Ja sam tako kupio FC3: Blood Dragon za fazon jedan, dva evra u nedelji kada je igra izašla i nije mi radio kod, malo prepiske i po koji skrinšot i problem je bio sređen, a ja sam uz malo cimanja, na kraju dobio igru koja je tada košta svuda 15€ za jedva 2€.

e da, i preorder je glupost :D Apsolutno ništa ne dobijaš, a da je bitno, ako preorderuješ, a gubiš. Platićeš više, igra je možda sranje, a igre sigurno neće ponestati niti ćeš je ti igrati nešto ranije u odnosu na ostale. Time ohrabruješ izdavače da prodaju igre na neviđeno i malo po malo i eto nama Aliens: Colonial Marines ili Sim City-ja i skupljih igara generalno. Sve je to imalo neke logike u retailu, ali ovako digitalno nikako. 

Pa da budem iskren samo sam jednom preorder-ovao pre ovoga, no u svakom slucaju bas zato sto sam siguran u igru je i uzimam. Drugar i ja smo usli u Diviziju 1 (najvisa moguca divizija), pricam o co-op naravno, na solo sam bio divizija 3 ja mislim.. da ne pravim offtopik igrali smo 14-icu ko ludi i izvalili smo da nam ovakva igra obavezno treba pogotovo za zimu jer su nas i dota i csgo malo smorili.

Inace hvala tebi za ovo, a hvala i za Ninju sto mi je rekao da je ovaj DLC legitiman.

E sad, poslednje pitanje vezano za ovu fifu 15, da li je moguce da se ova cena koju su postavili promeni u narednih par dana odnosno da li treba sto pre uzeti preorder? S obzirom da nigde ne pise dokle traje ponuda... cisto pitam da ne zakasnim :) planiram da uplatim sutra ili prekosutra

 

mali edit: Preorderujem jer je cena 35e, na origin je 70e a iskreno ne daju mi se tolike pare ako mogu da ustedim. Isto tako nebih da cekam par meseci od izlaska igre da bih je uzeo, kao sto uglavnom radim kad kupim igricu preko steam-a. I najbolje od svega, prvog dana otkad je izasla mozemo drugar i ja da krenemo u pohod :)

Edited by lancemi3d
Link to comment
Share on other sites

Pa pazi, ti ništa ne dobijaš kupio sada, kupio na dan izlaska ili nedelju dana kasnije. Cene van Origina sigurno će biti manje u prvih mesec dana od izlaska igre. A možeš ti da budeš siguran u igru milion posto ako igra izađe puna bagova, ne možeš da igraš jer ima neku onlajn komponentu, a serveri im riknuli, itd. Apsolutno te ništa ne košta da sačekaš dan izlaska, vidiš kako ide i onda nađeš u prvih nedelju dana negde van Origina i kupiš igru.

 

Tu moram prosto da pomenem sledeća dva videa:

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=bHLEQC5y4UY

  • Upvote (+1) 2

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Pa pazi, ti ništa ne dobijaš kupio sada, kupio na dan izlaska ili nedelju dana kasnije. Cene van Origina sigurno će biti manje u prvih mesec dana od izlaska igre. A možeš ti da budeš siguran u igru milion posto ako igra izađe puna bagova, ne možeš da igraš jer ima neku onlajn komponentu, a serveri im riknuli, itd. Apsolutno te ništa ne košta da sačekaš dan izlaska, vidiš kako ide i onda nađeš u prvih nedelju dana negde van Origina i kupiš igru.

 

Tu moram prosto da pomenem sledeća dva videa:

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=bHLEQC5y4UY

Pa dakle, ti mislis da cena nece preci 40e, sto se tice cd-key-a preko ovoga sajta npr. Ako je tako onda se slazem i razumem, i u tom slucaju cu naravno sacekati dan izlaska jer imam neke vece prioritete u tom slucaju onda, do dana izleska odnosno 26 septembra ima vise od 40 dana.

Nego sam ja mislio, da je ovo trenutno cena ovakva i rekoh nikako da je propustim, kad je vec dobra cena.

Hvala jos jednom :)

Link to comment
Share on other sites

https://www.humblebundle.com/

 

$1:

- The Incredible Adventures of Van Helsing (Complete Pack)
- Deadlight
- Galactic Civilizations II: Ultimate Edition

Beat the average:

- Terraria
- The King of Fighters XIII Steam Edition
- Crusader Kings II + 3 DLC Unit Packs

$15:

- Age of Empires II HD + The Forgotten DLC, Age of Empires III: Complete Collection

Link to comment
Share on other sites

pazi kad ne znam šta da ti kažem. Toliko smradovski 2K rola te dlcove za sve novije igre da obesmišljuju izraze GOTY i Season Pass. Ti u tom GOTY izdanju ne dobijaš sve, već možda 50% DLC-eva. Ima na par strana unazad, pričali smo o tome ako se ne varam. Plus, mislim da može da se nađe i za manje pare.

 

Ako ti se baš igra, uzmi basic varijantu, ona je 5€, pa ćeš ovo posle, ako izađe ikada neki complete ili šta već.

 

EDIT: eo http://forum.klanrur.rs/index.php?showtopic=234926947&#entry2183700

Edited by CheighLee

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Humblebundle below average momenti SABIJAJU ove nedelje:

 

- regular ima Van Helsinga, Deadlight

- Mobile bundle deluje kul

- u Books dobijete remek-delo American Gods

- u Weekly remek-delo One Finger Death Punch

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...