Jump to content

Bezobrazne babe i dede


Recommended Posts

Шта си тачно мислио под овим?

ja sam to razumeo kao "tri lika gaze nekog a masa ljudi sedi sa strane i gleda bez da iko interveniše", ali mislim da to ipak nije isti momenat kao ignorisanje bakice u liftu, tj. da se to na drugi način psihološki objašnjava

Edited by trooper
Link to comment
Share on other sites

imao sam danas baš momenat sa nekim za koga pretpostavljam da je dokoni bezobrazni matorac.

držim motor u prolazu u prizemlju zgrade, koji je širok oko 4m od čega moj motor zauzme 1,5m. pri tom taj prolaz koji vodi sa parkinga u dvorište zgrade nije jedini, daleko od toga, dvorište nije do kraja opasano zgradama, i odmah do njega je brisani prostor širine jedno 30m od čega je 5m betonirano. hoću reći da motor tu apsolutno nikome ne može da smeta, ima mesta da prođe spejs šatl.

meni baš odgovara da tu stoji jer je mesto suvo, osvetljeno i vidljivo s moje terase.

danas silazim i nalazim na motoru nalepljenu poruku koja glasi otprilike: "komšija, molim vas da ne ostavljate motor ovde jer je ovo prolaz i tu ne treba da stoji motor." rukopis je kao u deteta od 7 godina, ono dok još precrtavaju štampana slova iz bukvara. mogu samo da zamislim dokonog dedu koji pizdi što neko ima motor i pri tom ga drži baš tu gde njega nervira.

mislio sam da mu odgovorim porukom u fazonu "komšija, meni baš odgovara da ovde držim motor zbog tog, tog i tog, a ne vidim da ikome može da smeta. ako hoćete, evo vam broj telefona pa me pozovite da se objasnimo." ne znam koliko mi je ovo pametna ideja. u svakom slučaju neću da mi budala buši gume ili šta je već zamislio da mu bude sledeći korak.

e, da, zaboravio sam da napišem da dva ista takva prolaza sa suprotne strane dvorišta likovi parkiraju kola, a parkirali bi i sa ove gde ja držim motor, al je ta strana dalja od glavne ulice pa ih mrzi

Link to comment
Share on other sites

ako ces i dalje da ostavljas motor tu po meni je bolje da ostavis broj telefona nego da te svako jutro docekuje nova ogrebotina kljucem ili polomljen retrovizor ili nesto slicno, kao sto se desava trenutno mom ortaku koji parkira auto ispred svoje zgrade na urednom parking mestu, ali eto, jebiga, vozi BMW.

Link to comment
Share on other sites

ja sam zamalo prebio matorca zato sto je izgrebao kljucem random auto citavom duzinom na moje oci i pravio se mutav posle kad sam ga pitao zasto je koji kurac to uradio, mislim da sam pisao o tome na pricajte topiku :)

When the going gets tough, the tough get going

Link to comment
Share on other sites

jebg, ja sam se sklonio od matorca koji mi je zagrebao auto tu u bg-u da ga ne bih gurnuo ili nesto otkud znam slomio ubio... matorac sa svojih drcnih 80 leta

inace prema starijima uvek na finjaka, da roditelji su tu da te driblaju a ti da ih slusas ponajvise dok se ne osamostalis :) kad se osamostalis shvatis da ce matorci i dalje biti matorci i da se nikada nece promeniti pa to nekako zgotivis i skapiras i picis dalje... ole ;)

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

''то није МОЈА ствар'' или ''нисам МУ ЈА кева''

Da, tuzno je sto dosta ljudi tako razmislja, ali to je to "budjenje"... Kada je se gubi svaka nit ljudskosti koja je povezivala osobe. Baka mi je postala dementna pre nekih godinu dana, i deda je malo kasnije umro. Njihov stan bleji prazan, zato sto druge dve sestre od keve ne zele da nam daju kljuc od istog, posto zivimo kao podstanari dugi niz godina, iako je keva njima cinila dosta toga kad je imala love. Ali eto, oni se plase da cemo mi prodati stan, ili nemam pojma ni ja sta. A ja bi od novca koji pljujem za kiriju, mozda mogao da upisem faks, ili kupim markicu za prevoz. Ali mi, sa druge strane, puca kurac da se tucem sa rodbinom oko stana, posto, jelte, nije moj a i trenutno prezivljavam. :)

Svakako, mislim da su ljudi nekada bili malo bolji, ili sam ja mozda bio previse mali i gledao na to previse bajno.

A sto se tice nebeske nepravde, i pomaganju ljudima, jebem li ga, to me pogadja. Jednom se secam da sam seo u park kod terazija da pojedem neku klopu. I sedne covek, dosta stariji, beskucnik. I vidi da jedem, i kaze mi "prijatno", onako, iz kulture. I ja mu se zahvalim najnormalnije, i ponudim ga drugim parcetom pice. I covek izvadi neki praistorijski ostatak neke pite, i kao "hvala Vam, imam ja". Secam se da mi se ogadilo to parce pice u trenutku, da sam se trudio da se ne rasplacem kao malo dete. Ono, da je bilo kakva stoka, uzeo bi sve. Posle toga secam se da sam nam uzeo po pivo, i dao mu nesto para, posto ni ja nisam imao mnogo kod sebe. Koliko sam razumeo, svi se oni skupljaju kod zeleznicke stanice, treba im garderoba za zimu.

I cudilo me je kako NIKO ali NIKO, za 7 godina koliko je na ulici, nije objasnio tim ljudima da postoje narodne kuhinje. Jeste, beskucnik je, "prlja" nas "divan" grad, ali brate...

ja sam imao kleš sa zlom babom u disu za vikend

dolazim kolicima do kasa, vidim jednu relativno praznu, i krenem tamo. na par metara od kase, neka baba od sto kila, bez kolica, me obilazi i staje ispred mene. ja fino

- gospođo, molim vas, da prođem

- ja sam stala ovde, u redu sam pre vas

- vi niste u redu, jer nemate kolica

- NE NE JA SAM U REDU EVO SAĆE MOJ MUŽ DA DOĐE SA KOLICIMA!!1 (tada provali da mi je žena trudna) AHA VI TO ZBOG TOGA ŠTO JE ŽENA TRUDNA, EVO SKLANJAM SE

gadi mi se...

  • Upvote (+1) 1

Nije bitno da je velik, bitno je da je lep...
Link to comment
Share on other sites

Ја имам једну скроз емпатија причу, али небитног нивоа у смислу друштвене корисности, а високог нивоа, ако неко схвата шта заиста јесте емпатија.

Враћам се гајби мртав уморан и пролазим поред конта, који је циганка (инб4 православни нациста) до пола испразнила и сад сортира то што је извадила, ал на сред улице, тако да сам морао да је обилазим и сад баш кад сам пролазио поред ње она кине и ја кажем "наздравље", на шта она онако збун пар секунди и одговори "хвала, сине." Искренији и топлији осмех стварно се не сећам да сам видео, оно жена је ко зна у којим мукама, капирам да нема шта да једе, ал оно капирам да јој је тих пар секунди пажње више значило него да сам имао да јој дам да једе.

Инб4 индивидуалисти "је л' може да једе ту твоју пажњу?"

Edited by Ребел
Mislim da sam frustriran zbog svega od navedenog, kako si me procitao, ciganmala frojdovac.
Link to comment
Share on other sites

Ја имам једну скроз емпатија причу, али небитног нивоа у смислу друштвене корисности, а високог нивоа, ако неко схвата шта заиста јесте емпатија.

Враћам се гајби мртав уморан и пролазим поред конта, који је циганка (инб4 православни нациста) до пола испразнила и сад сортира то што је извадила, ал на сред улице, тако да сам морао да је обилазим и сад баш кад сам пролазио поред ње она кине и ја кажем "наздравље", на шта она онако збун пар секунди и одговори "хвала, сине." Искренији и топлији осмех стварно се не сећам да сам видео, оно жена је ко зна у којим мукама, капирам да нема шта да једе, ал оно капирам да јој је тих пар секунди пажње више значило него да сам имао да јој дам да једе.

Инб4 индивидуалисти "је л' може да једе ту твоју пажњу?"

veruj mi, znaci to dosta... na neki nacin, da, mozes da se "nahranis" i sa takvim stvarima

jutros sam našao zdravstvenu knjižicu na parkingu pored posla, i našao fon žene preko 988 (odžeparili je ofc)

utisak mi je šok te žene koja mi je zahvalila 18 puta, očito iznenađena minimalnim cimom. a posle razmišljam, ćaleta su odžeparili par puta (on je banana za te stvari, zabaci torbu na leđa u busu i kontemplira o svemiru), i nikad mu niko nije vratio nijedan dokument

ali zato mirno spavas. zar ne? :)

Nije bitno da je velik, bitno je da je lep...
Link to comment
Share on other sites

jutros sam našao zdravstvenu knjižicu na parkingu pored posla, i našao fon žene preko 988 (odžeparili je ofc)

utisak mi je šok te žene koja mi je zahvalila 18 puta, očito iznenađena minimalnim cimom. a posle razmišljam, ćaleta su odžeparili par puta (on je banana za te stvari, zabaci torbu na leđa u busu i kontemplira o svemiru), i nikad mu niko nije vratio nijedan dokument

kad reče minimalni cim, pazi ovu priču jebo te

našla žena novčanik zimus, unutra brdo dokumenata, između ostalog članska karta beotaxi-ja. okrene beotaxi, na centrali joj se bog zna kako zahvale, uzmu joj broj i kažu da će odmah da obaveste kolegu. dva dana joj se niko nije javio, kontala je da ga nisu ni obavestili, pa ga je navatala preko 988 i zvala. kad ono, lik već izvadio nova dokumenta i boleo ga kurac da se javi da kaže hvala.

inb4 taksisti najgori ljudi na svetu

Link to comment
Share on other sites

Ja sam pre koji dan našao ličnu na trotoaru, i iskulirao sam je i ostavio na nekom vidnom mestu. Samo sam sebi nešto promrljao u bradu "vidi kako se raspala, mora da je dečko izvukao novu karticu" i "šta ako se ja sad iscimam i onda bude u fazonu da njega boli kurac jer se snašao već, biće neprijatno, popizdeću" itd.

mislim, umesto da prekinem da serem i samo okrenem 988 i završim s tim, uzeo sam da pravim scenarije u glavi zašto to ne bih trebao da uradim i smaram sebe sledećih 6 sati, no poenta je da prosto nisam hteo jer sam žurio i jer sam bio zaokupiran potpuno drugim stvarima i nisam hteo da "skrećem s puta" ni za koga, "moje vreme" sindrom, jelte.

i onda sam se osećao loše ceo dan. jebiga.

:-)

Link to comment
Share on other sites

ja nikad necu zaboraviti kad sam vratio 500 eura i novcanik liku. tolko je bio prestravljen, da je samo zgrabio, mucao nesto i otrcao. nije ni zahvalio, al kapiram da ne zato sto je skot vec zato sto je bio neki mucenik

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Ja се сећам кад сам био пети, шести разред основне видео 300 динара на улици и било ми глупо да узмем паре јер сам сматрао да нису моје и да ће их власник наћи. Како сам био неискварен и наиван. Вероватно следећа будала која је прошла је зграбила паре и сачувала их за себе.

Link to comment
Share on other sites

jednom sam vratio lap koji sam kupio od nekog low life lika za 150 eura. pre toga ga popravio, odnosno, zalemio kabal na punjacu, instalirao win, i da bih skontao da je lap ukraden.(a ukraden iz neke prodavnice racunara. neki ortak koji tamo radi dosao da se raspita u mojoj firmi da li je neko nudio, (nisam bio u smeni tada). kolega me posle dan-dva pitao za taj i taj lap, a ja naravno lako skontao o cemu se radi kada je rekao da je punjac sjeban) nisam hteo da se smaram sa debilima, pa sam skockao neku pricu(ovo mi je bio veci smor nego kes koji sam pukao) liku od koga je maznut, dao mu neki random opis lika i vratio mu. on se zadovoljio time, ali mi nije rekao ni hvala.

mogao sam da precutim i da prodam taj lap, ali mi je to mega jadno i jebes te pare(iako je lik koji drzi taj servis jedan od najvecih slepaca u gradu)

takodje sam vratio novcanik nekoj devojci kada ga je ostavila na radijatoru (lol) u firmi. zvao sam korisnicki servis njene banke, obzirom da je kartica jedino sto je imala osim novca, dao im svoj broj telefona, jer naravno, oni ne mogu da odaju licne podatke svojih korisnika, i rekao liku da da njoj broj kako bi me nazvala. zvala me je, nasli se, dao joj novcanik i dobio bombonjeru :) a imala je nesto malo para, 6-7 hiljada, ali je bila iz Nisa, pa kapiram da bi joj bio cim

Link to comment
Share on other sites

Sta sad ovde treba da pisemo kako smo svi normalni i blagocudni? :)

Ja sam nasao svajcarski novcanik debeo ko gurmanska pljeska, izbunario imejl i javio se vlasniku. Nisam ni gledao sta je bilo u pregradi za kes. Uglavnom, kad sam vratio nudili su mi novcanu nagradu ali sam odbio i koliko sam skontao sve je bilo unutra, he, he, dobri daki.

I jedne zime krecem kuci od neke ribe, i u tri ujutru vidim lika kako kopa po kontejneru. Napolju je bilo minus dvajes i sneg na sve strane. Ja sam bas parkirao pored kontejnera i mogao sad da skontam lika i ono, lik je izgledao beo i normalan, samo beskucnik. Ja izvadio hiljadu kinti i rekao "Idi klopaj nesto vruce", on kaze "Brate jel ti mene zajebavas?". Ja reko "Ne zajebavam te stvarno, evo ti", a on se prvo snebivao, pa zatim jako stidljivo uzeo i kao "Puno ti hvala brate".

Link to comment
Share on other sites

ako ces i dalje da ostavljas motor tu po meni je bolje da ostavis broj telefona nego da te svako jutro docekuje nova ogrebotina kljucem ili polomljen retrovizor ili nesto slicno, kao sto se desava trenutno mom ortaku koji parkira auto ispred svoje zgrade na urednom parking mestu, ali eto, jebiga, vozi BMW.

Moжда му гребу због ћалета :))))

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

ja nikad nista nisam nasao

u stvari lazem

jednom sam nasao nokiju 3210,i to kad je vredeo mozda 10 dinara,nije imao ni karticu u sebi,pa sam je odneo gajbi i iskoristio je kao kamen temeljac za shupu

u stvari lazem jos jednom

jednom sam nasao novcanik sa sedamsto miliona vizit kartica i 30 dinara u njemu.Video sam u licnoj karti da mi je lik tu u kraju,otpesacio do njega i zafrljacio mu u postansko sanduce,pa ako nije nasao,jebiga

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...