Jump to content

PRAVDA ZA MUZIKU


Recommended Posts

Па то сам сконтао, али зашто се не једиш, мислим, једио си се, па сам ти ја још сипао со на рану пријављивањем да је било до јаја, а ти престао да се једиш:)

То мене буни:) Онда сам претпоставио да си ''ретардирано и распаднуто'' скапирао као негативан опис (који сам ја намерно тако ставио јер је панк свирка чамуга са раштимованим гитарама, ерго, одеш тамо, очекујеш распаднутост - ез ин добру распаднутост - добијеш то и онда буде мишн акомплишд, ко што сам написао), па сам ти објаснио да сам то рекао у позитивном смислу.

Е сад, капирам да ја нешто овде пропуштам:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Pa mislio sam kako se sad više ne jedim što nisam bio, ne znam kako ona rečenica može drugačije da se protumači :D

Ja sam bio i oo meni je to jedan od boljih koncerata na kojima sam ikada bio. Inace je bilo mnogo smesno sto je bila gomila repera koji su dosli da vide Ice T-a pa se smorili zbog muzike :)

A vrh koncerta je bio kad je Ice T skinuo jaknu ispod koje je imao Zvezdin dres :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

И блајнд гардијани не јашу змајеве. Али није баш тако просто кад се ради о социјалном репу, ту је ипак повезанији трип личности извођача и садржине песама јер је музички опус својеврсни манифест, ослоњен више на ''ја имам нешто да кажем'' него на ''уживајте у мојим пјесмама''.

Е, ал зато имаш и ту линију да хардкор без ''панк'' заиста и подсећа на хоп+метал, тј. на израженију ритмику у односу на хармонију. Нпр. рани ритам нереда би био хардкор панкерастији, а касни би био хардкор металастији (дајмбегасти рифови и те форе).

Ја мислим да сам био и да је било ретардирано и распаднутo = мишн акомплишд!

Pa ok i ti si u fazonu smrdljivi komunalci i stop policijskoj represiji pa to opet ne shvatas doslovce zar ne? Jer nije svaki pandur taj pandur. Reperski stavovi su na kraju ipak samo stavovi, kao i tvoji i moji, nisu uklesani u kamenu, menjaju se, a nekada su i izkarikirani.

Jako je malo repa u "samo hardkoru". Mada moguce je da imamo pogresnu percepciju o hardkoru. Primera radi ti kada kazes to verovatno mislis na biohazard i sl, a oni nisu toliko tu jer za njih u nabrajanju zanrova dodaju i "rap metal" termin, dok su recimo klasicni predstavnici kasniji agnostic front ili recimo vision of disorder koji cak za sebe kazu da su metallic hardcore itd itd

I nakon svega toga imamo u novije doba lov u mutnom, tj njumetal gde mosh sve da stavis od metal-kora do metal-repa preko elektro-metala.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Isto je uradio i onaj mali crnja sto nosi budilnik oko vrata iz Pablik Enemija, 2002/2003, ne secam se tacno godine, u hali sportova na nbgu

koje nepoštovanje aj aj aj

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da su prva dva albuma korna neprejebivi, ali opet ja mislim da je ovo sto ti sviras gej do bola, pa se verovatno tu razilazimo.

matori, jedina pesma koju si ti cuo je narodnjak, a to radim sa ljudima koji su dosta stariji od mene, zato sto vole metalike i narodnjake, a prva dva albuma korna su super kada imas 12 godina

edit:

da, vise preferiram pajdo raspad bendove

Edited by majebeni-marko

Nije bitno da je velik, bitno je da je lep...
Link to comment
Share on other sites

Ne, strejtedz mi je ono sto jeste strejtedz ... minor treat youth brigade youth of yoday ssd itd itd.

A i ja sam nasao da pricam o muzici sa covekom kome je ceo jedan zanr gej, a pritom peva u pop-rok bendu.

A stiv vai je kompleksas jer muzika nije fizicki vec mentalni skil.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Pa ok i ti si u fazonu smrdljivi komunalci i stop policijskoj represiji pa to opet ne shvatas doslovce zar ne? Jer nije svaki pandur taj pandur. Reperski stavovi su na kraju ipak samo stavovi, kao i tvoji i moji, nisu uklesani u kamenu, menjaju se, a nekada su i izkarikirani.

Jako je malo repa u "samo hardkoru". Mada moguce je da imamo pogresnu percepciju o hardkoru. Primera radi ti kada kazes to verovatno mislis na biohazard i sl, a oni nisu toliko tu jer za njih u nabrajanju zanrova dodaju i "rap metal" termin, dok su recimo klasicni predstavnici kasniji agnostic front ili recimo vision of disorder koji cak za sebe kazu da su metallic hardcore itd itd

I nakon svega toga imamo u novije doba lov u mutnom, tj njumetal gde mosh sve da stavis od metal-kora do metal-repa preko elektro-metala.

-Јесу ставови и наравно да зависи од човека до човека колико су ти ставови екстремни, ја само кажем да код соц-репа (и код бунтовне социјално ангажоване музике) то не би требало да се одваја тако лако, док код неког попа или више фантази музике (са неким пренесеним или фантаз темама) може, јер је прво као да правиш документарац о лошој влади (а гласаш за њу), а друго као да, не знам, правиш акциони филм о бетмену, а боли те курац за бетмена, ал ето, добар си режисер.

Нпр. ако Чола не воли нет, а има песму ''јеј јеј ајмо на фејс сви да се јебемо ја и ти'', ја сам у фазону тај рад чоек забавља људе, ај куднт кер лес.

Док ако Пера репер прича како је тај живот на улици зајебан (из личне перспективе, не као ''пролазим поред, па видим''), а тата му пазарио ферарија и платио сорбону, онда сам у фазону нек једе говна. Зато што та врста уметничког изражавања у тој ниши, што музичкој, што социјалној, је ипак ''резервисана'' за музички еквивалент демонстрација на тргу, а не ларпурлартизам или ''забаву''.

Укратко, код извођача који ''хоће нешто да ми каже'' и који се ангажује и музику користи као полигон за своје филипике, РЛ доследност је битна за интегритет, док код ''пјесника ради пјесне'' није.

Е сад, мислим да тебе буни део што је ово потекло од приче о Ајс Тију. Онда да кажем да нисам мислио на Ајс Тија него на сам концепт. За Ајс Тија конкретно ми је сасвим нормално, успео човек, добио паре, крено да се дружи са холивудским фацама, оматорио итд итд итд. Нормално да му се мењају и перцепција и ставови, иако је био чру генгста нига из блока кад је ''био мали''.

Исто тако, ствар је и у интензитету ''гажења својих трипова'', нпр. ако сам ја у фазону да је човечанство геј што загађује, а имам комп (који троши струју која захтева одређена постројења итд итд итд) онда је то превише фар фечд.

Такође, има разлике између карикираних ставова типа ''све пандуре треба побити'', а оно, замисли, не идеш улицом са сачмаром и не пуцаш у сваког пандура на кога наиђеш, а и стриц ти је пандур и готивиш га, и између блатантне лицимурности, типа имаш песму која је у фазону ''никад се нећу дрогирати пушите ми курац'', а гудраш се сваки дан.

-погрешно сам ја испричао то што сам тео:)

Не мислим да заправо има репа у непанк хардкору, него да у одређеним елементима деле сличан вајб, у смислу ритмике и ритмичног стејтмента, како да се изразим. А то да, касније је то отишло у те нове метале. Дакле, хардкор без панка у називу је мени бар, оно што иде ка металу, али задржава простије ритмичке деонице које често и успори - а онда оне крећу да добијају обрисе хоп ритмике.

Онај твој пример нисам успео да отворим, али ево рецимо моји примери за оно што хоћу да кажем:

http://www.youtube.c...h?v=mX-dXGvr0gs

Дакле, није више танананаан као у панку него је џџџџџџџ, али и тај џџџџџ није рецимо као у трешу - мелодичан, него се више иде на ритам као носилац, а тај ритам је често хип хоп - као рецимо у никад никад, то је чист хоп ритам (наравно, не држи хоп тапију на њега, капирам да гомила Шуберта и Менделсона имају композиције у том ритму, али знаш шта хоћу да кажем).

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...