Jump to content

Zeldi tetovaze


Recommended Posts

neki lik koji je bio u fazonu teretana/teretana/barutana instalirao neku ogromnu tetovazu na rame, pitam ga 'sta predstavlja' on mi kaze 'NEMAM POJMA, NEKI DJAVO'

a ono je bio Gargojl, izvalio sam odmah

edit: znaci, Coka planira da bude zeldi na maskenbalu

Edited by leisure
Link to comment
Share on other sites

Sto se tice Betty Boop, tu tetovazu sam video na jednom lokalnom tabadziji (mafija u pokusaju). Razlog za tu tetovazu je kako on sam kaze, zato sto je voleo taj crtani (mozda neki feget u mozgu, ko zna) ..Petokraka, video sam tu tetovazu na mome djedu a i video sam je na jednom navijacu...Eto jebaj ga :)

Брате, јеботе.

Иначе - Острог, офц.

Mislim da sam frustriran zbog svega od navedenog, kako si me procitao, ciganmala frojdovac.
Link to comment
Share on other sites

прави зелдији се не тетовирају.

едит:

ви мислите на ове хипстер теша њу ејџ сплавароше навијаче? то брате нису зелдији. то су шминкери.

едит2:

зелди никад не би обукао куртон мајичицу са шљокицама и блајхане фармерице и оне кожне пол-уципела-полу-патика шимике са затупљеним врхом. као оне турске нануле им је профил. све је то почело са шалварама давно. педеризација...

ништа бре ви не знате.

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

лол алтернативна реалност. кад су укинули санкције '95те, зелдији су већ били при крају. а ти си тад кретао у први разред. понекад треба да ћутиш и слушаш.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

брате Даријане, лично сам последњи пут видео зелдија, била је рецимо 2002-2003ћа. био је и бураз са мном. пре тога их нисам у Београду виђао годинама. и од тад нисам видео ни једног. чак је и тај имао ђушу. капираш, ни он није био скроз тру.

зелдији се не тетовирају, разумеш ли ти то? чујеш ли ти мене?

понекад треба да ћутиш и слушаш.

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

evoluirali su, draško. profil ljudi koji je ranih devedesetih nosio kapa trenerke i airmax sada izgleda drugačije, ali to je to.

inače videli smo zeldija 93. fazon prošlog vikenda, bili su mohi, alfa i doca sa mnom, mogu da posvedoče. hteo da bije nekog lika s kosom [roflmao]

Link to comment
Share on other sites

али то више нису зелдији, Иване. иста је регрутна база, али није зелди стил.

едит:

зелдији су имали свој код, матори. знало се тачно шта и како. јасна хијерархија, пишање по сиротињи, суровост и величање снаге, тежња ка доминантној личности, здрав живот (осим алкохола), дакле нема пирсинга, нема тетоваже, теша, спорт, развијеност тела и нега тела, начин размишљања, поставке према животу, систем вредности, вољени клуб, омиљена места (сплавови), одећа, обућа, музика, хејт према прљавим падавичарима (од рокера до рејвера) и педерашима и наркоманима, хигијена, бро фазон. то је било тад, и то је било то.

ово данас је сасвим другачија субкултура.

едит2:

о мом виђењу субкултура прве половине деведесетих, могао бих целу ноћ да излажем.

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

заправо су ми они најфасцинантнији. имали су најмању стопу генеричког и увезеног од свих субкултура у последњих 20 и више година.

иначе је то једна тужна транзициона прича. од другарица и другова пионирки и пионира, до капитализма, у пубертету (тинејџ*). знатно ендоген феномен.

едит:

*

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...