Jump to content

najbolja strategija?


MarkoSHOP

Recommended Posts

da sa superiorne strategije kakva je bila DOW oni su presli na ovaj vise takticko-strateski nacin izvedbe sa max 10 jedinica.Za svakoga ko je igrao DOW je ovo veliko razocarenje i sami developeri su shvatili to i za DOW 3 su najavljivali grand armije a ne ove platuncice (ako je 10 jedinica Tyranida velika najezda onda stvarno i cak u tabletop verziji WH40k bi ovo mozda bila armija od najvise 1200-1500 poena sto nije mnogo ).Znaci u COHu je to bilo oke ali u WH40K gde trebaju armije protiv armija da se sukobljavaju ,ovo je smesno.Da ne kazem i jos i da pored toga sto pola frakcija nisu ubacili,i dalje je igra nebalansirana barem dok sam je ja igrao.

Link to comment
Share on other sites

da sa superiorne strategije kakva je bila DOW oni su presli na ovaj vise takticko-strateski nacin izvedbe sa max 10 jedinica.Za svakoga ko je igrao DOW je ovo veliko razocarenje i sami developeri su shvatili to i za DOW 3 su najavljivali grand armije a ne ove platuncice (ako je 10 jedinica Tyranida velika najezda onda stvarno i cak u tabletop verziji WH40k bi ovo mozda bila armija od najvise 1200-1500 poena sto nije mnogo ).Znaci u COHu je to bilo oke ali u WH40K gde trebaju armije protiv armija da se sukobljavaju ,ovo je smesno.Da ne kazem i jos i da pored toga sto pola frakcija nisu ubacili,i dalje je igra nebalansirana barem dok sam je ja igrao.

Koliko god razumeo tvoje argumente (ELITE mod je malo pomogao svemu tome, tako da su sada NPR Tyranidci malo više swarmy i sl.) meni dvojka više stvara WH40k utisak nego kec. U kecu imaš prolongirane periode mira i izgradnje, dok je DoW2 TOTALNI carnage - all the time. Ako neka igra zaslužuje da se zove "total war", onda je to DoW2.

 

 

 

 

To se zove taktika.

 

knockback, povlacenje itd nije strategija nego taktika :) 

 

Takodje uzeo si interesantan primer jer ni SC nije cisto strateska igra vec i ona se uglavnom oslanja na taktiku. Mada ima strategije za razliku od DOW2 i COHa koje su opet cisto takticke igre. 

 

Slazem se da je i WC3 imao mnogo RPG elemenata, ja mislim da DOW2 je daleko vise RPGolik nego WC3 no dobro to je vec detaljisanje. 

 

Cisto da se razumemo ne nipodastavam taktiku kao disciplinu, cak sta vise za vecinu ljudi taktika je mnogo atraktivnija za gledanje i izvodjenje nego strategija koja je vise apstraktni pojam. 

 

Hocu da kazem da ljudi mesaju taktiku i strategiju :) 

No dobro na kraju krajeva to nije ni bitno vecina ce da mesa ;););) vazno je da se zabavljamo. 

Si, da ne dužimo priču - sve si rekao u poslednjoj rečenici.
Edited by Lag

neka osoba glupak hehe

Link to comment
Share on other sites

Kako je moguce da vecina ljudi zaboravlja od cega je sve pocelo? Od Westwood-a.

 

Kao vrhunac onoga sto su postigli, a i vrhunac fransize od koje je sve pocelo, naveo bih...

 

Razlozi iz kojih je ovaj masterpiece ostao u senci su mi i danas vrlo fuzzy. Jedan moguc je cinjenica da se bez AMD Athlon Thunderbird-a ova igra nije mogla igrati kako treba.

Kada se izuzme rekordno neoptimizovan engine (narocito pathfinding), verovatno silovan rokovima, krizom i teznjom da se u 3D izleti po svaku cenu, Emperor nema ni jedne druge mane (ima slabije superweapon-e za Westwood RTS, ali sam to upatch-ovao [8D]). Ne postoji RTS na kome sam ubio vise sati i to u singleplayer-u, jer za multiplayer nije bilo mnogo prilika (mada je bas u tom periodu vecina igraonica, u kojima su se tradicionalno igrali Westwood-ovi RTS-ovi, popucala).

Edited by Death Egg
MSc
Link to comment
Share on other sites

koliko sam zeleo to da igram ;(

Kako je moguce da vecina ljudi zaboravlja od cega je sve pocelo? Od Westwood-a.

 

Kao vrhunac onoga sto su postigli, a i vrhunac fransize od koje je sve pocelo, naveo bih...

 

Razlozi iz kojih je ovaj masterpiece ostao u senci su mi i danas vrlo fuzzy. Jedan moguc je cinjenica da se bez AMD Athlon Thunderbird-a ova igra nije mogla igrati kako treba.

Kada se izuzme rekordno neoptimizovan engine (narocito pathfinding), verovatno silovan rokovima, krizom i teznjom da se u 3D izleti po svaku cenu, Emperor nema ni jedne druge mane (ima slabije superweapon-e za Westwood RTS, ali sam to upatch-ovao [8D]). Ne postoji RTS na kome sam ubio vise sati i to u singleplayer-u, jer za multiplayer nije bilo mnogo prilika (mada je bas u tom periodu vecina igraonica, u kojima su se tradicionalno igrali Westwood-ovi RTS-ovi, popucala).

Evo jos jedna vrhunska igra koja mi pade na pamet , zaboravljena :(

Battle Realms

http://www.youtube.com/watch?v=o8rEwzsu5_s

Edited by StormScion

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Kako je moguce da vecina ljudi zaboravlja od cega je sve pocelo? Od Westwood-a.

 

Kao vrhunac onoga sto su postigli, a i vrhunac fransize od koje je sve pocelo, naveo bih...

 

 

pa naravno da nije uspeo kada je u slicno vreme izasao TA, koji je bio za 10 klasa iznad po optimizaciji, animaciji, gejmpleju, zvuku :)

Nije bitno da je velik, bitno je da je lep...
Link to comment
Share on other sites

Da samo sto nemaju veze sa vezom te dve igre.

 

Inace vise sam vremena proveo uz dune2 nego uz emperor battle for dune ... jednostavno se nije primila, a i ja nisam neki fan 3d-a.



Inace najbolja strategija po meni, a mozda i najbolja igra, x-com 1 i 2.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Battle isle mi je uvek bio cudan ali sam u tom periodu usled prevelike zelje za igrama igrao sve ukljucujuci i to.

 

Stronghold car. Steta sto su mrezni deo uradili ocajno pa je bagovao do zla boga. Ispravili su to sa krusejdersima ali su ujedno i sjebali multiplejer sa mercenary kamp-om. Puknes poreze, kupis 7-8 cavalry archera i ides kod protivnika da mu ubijas seljake u prvih 3-4 minuta dok jos nije mogao nijedan zid da digne, a njih ne mozes da ubijes jer mogu da trce i pucaju i poz.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

CIV3, CIV4 i CIV5 (Sid Meier's Civilisation) ili Alpha Centauri, Heroes of Might and Magic 3 (4 i 5 nisu ni blizu ovog nastavka), Hearts of Iron 2, sve Blizardove strategije ikada objavljene, Total War bilo koji deo, Age of ... (bilo šta), Red Alert bilo koji deo ili ekspanzija, Homeworld (ako voliš 3d svemirsko jebanje), Caesar 3 ili Black and White ili Tropicco ili Dungeon Keeper (ako voliš upravljačke strategije)...

 

ovde imaš da se igraš godinama samo da ih pređeš, pa od ovog širokog spektra odredi šta ti se najviše sviđa.

 

my 2c...



hijao stronghold, potpuno sam zaboravio na to, carska igra:)

+11

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

TA se poklopio sa periodom kad sam se najvise lozio na strategije, imao komp koji moze da tera nove igre i imao ortake (foreveralone) koji su hteli da igraju strategije u multiplayeru.

 

Infinite fun was had :(

 

Jel se seca neko Dark Reigna? Meni je bila gotivna raznovrsnost jedinica, u periodu kad su igre bile C&C i njegovi klonovi, koji su imali fazon 5 jedinica sve ukupno

 

 

n0li8tt.jpg

Link to comment
Share on other sites

'de si Maleni jeb'o te kurac 100 nedelja!!!!



:)

 

vidim da si svrteo i premijerni vinil, alal vera alal vera. š'a ima novo, kakoe?

 

:)

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Battle Isle serijal + History Line, Civ serijal + Colonization, Genesia, Megalomania, Dune 1,2, Master of Orion serijal, Panzer General serijal ukljucujuci Fantasy, Age of Empires serijal, Warcraft pre trojke, X Com 1,2  itd...

углавном су ми увек биле готивније потезне него real time, мада ни ове друге нисам заобилазио... некада... кад се добро јело, баш.

Edited by brue
Link to comment
Share on other sites

"jao jao vidi!!! ovde se pravi seljak!!! znači možemo da imamo seljaka koliko hoćemo!?!?!?! jeeeeeeeeeeeaaaaaaaa"

 

ah... koliko ima tome? 17 godina, jebote...

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

secam se kada sam dobio wc2 battlenet edition ... na modemu tamo devedeset sedme :) 

 

btw age of mithology, homeworld and such :) 

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...