Jump to content

bezobraznost


Recommended Posts

kad se vec dotakoste te price o pandurima, smorio me neki sabracajac pre par nedelja. prelazim pesacki, a neki smrad u belom mercedes dzipu me vidi i nece da uspori nego ono, tera i jebe mu se. 5m od pesackog stoje 2 saobracajca, jedan od njih liku onako klima glavom u fazonu "pripazi malo, trebao si da pustis pesaka". odem u radnju, vracam se isto tu, a saobracajci zaustavili lika koji vozi zastavu 101 i nesto drkaju coveka. stoka.

doslo mi da im kazem da su picke, ali nisam hteo da dobijem po nosu =C

Edited by digrejzö
  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

i primetio sam od kad vozim bajs da ima jedno 30% likova koji ne staju makar ja bio na pola pesackog

Zapravo si ti tu kriv :) Mnogi biciklisti to ne znaju i onda nastaju problemi, ali kada vozis bicikl ti koristis vozilo, kao da vozis motor, kola ili kamion. U tom smislu ti nisi pesak i na pesackom prelazu si zapravo neko ko ne postuje propise, pa zasto bi ti onda neko stao? Ako stanes pored bicikla i krenes da ga guras onda si pesak i bilo koji vozac je u obavezi da ti stane, ukljucujuci i vozaca drugog bicikla :)

  • Downvote (-1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

ok. radije cu da vozim trotoarom gde dolazim u kontakt sa nervoznim vozacima samo na pesackim prelazima nego putem gde me ignorisu kao da ne postojim :) a ovo gore vazi inace i za kolica sa bebom, prolaze ispred i iza na 20cm, nema se vremena da se lepo saceka neka bezbedna udaljenost

da ne ispadne da izlecem na pesacki, kad procenim da cemo u isto vreme stici ja usporim i stanem uvek, pricam o situaciji kad sam sa oba tocka na pesackom a lika boli kurac i zaobilazi me spreda recimo

Edited by rejven
Link to comment
Share on other sites

pa nije tako. ako ide biciklističkom stazom, po trotoaru, i hoće da pređe ulicu, nije učesnik u saobraćaju, i trebalo bi da ga puste

Ne moze da ide i biciklistickom stazom i po trotoaru, ako ide biciklistickom stazom onda ima prelaz biciklisticke staze preko kolovoza, na NBGD su taj deo farbali u crveno i tada ima prednost. Ali ako vozi bicikl po trotoaru krsi saobracajna pravila kao da vozi i kola po tom istom trotoaru. Naravno kod nas postoje i situacije gde biciklisticka staza naprasno prestaje pred pesackim, ali striktno gledano u tom slucaju bi trebalo da se ili s biciklisticke staze ukljuci na kolovoz i nastavi dalje njime ili da sidje s bicikla, gura ga, i ponasa se kao pesak, jer tada ima prednost u odnosu na automobile.

A i za Zwerka bi trebao jedan Mohi-bot, kada već pišem trebovanje.

Zapravo znam da sam malo off-topic, ali mene kao biciklistu i vozaca automobila uzasno nerviraju biciklisti koji smatraju da su negde "izmedju" pa tumace saobracajna pravila kako im je zgodnije u datom trenutku. Ne kazem da je ovde to slucaj, ovde sam samo hteo da pojasnim situaciju, ali takvih ima gomila primera koji me uzasno nerviraju i kad vozim bicikl i kad vozim kola. A bahatost je i kada biciklista izleti tamo gde nije predvidjen pa stavlja sebe u opasnost, ali to utice i na druge ucesnike u saobracaju jer ce svaki normalan vozac pokusati da ga izbegne.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

dobro, ako ćemo iskreno biciklističke staze na karaburmi ne postoje tako da moja vožnja po trotoaru jeste kršenje zakona (da postoji staza vozio bih njom ili čak kolovozom da su vozači normalni), ali nije sve u zakonu ima malo i u logici, ako sam ja pijan ili devojčica od 12 god i vozim bajs preko pešačkog ne znači da neko treba da me pregazi jer ne smem da vozim bicikl tuda, ja sam pričao o situaciji gde ja prelazim pešački na isti način kao što bih prelazio peške ili gurajući bicikl, znači polako i oprezno, i opet se dešava da ti isti vozači zbog kojih mi se ne vozi po kolovozu ne staju makar bio na pola prelaza - dakle nebitno dal guram bajs, vozim ili idem peške kao što smo pročitali u digrejzovom slučaju...

Link to comment
Share on other sites

Stoji to, ali mislim da zakon kaže da mora da te propusti. Bilo da si pešak ili bajs ako prelaziš kolovoz ili pokazuješ nameru da pređeš.

Ne znam kako se tumači zakon ako voziš bajs po kolovozu, uz desnu ivicu, ali nema mi logike da si onda uvek i svuda u nekoj 'prednosti'. Tu bi trebalo da si kao motocikl, ravnopravan učesnik u saobraćaju i cenim da ne moraju svi da ti staju.

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

Naravno da mora da ga propusti - isto kao sto mora da ga propusti cak iako je krenuo da prelazi/prevozi se na crvenom.

Ne znam za ovo. Ako pokupiš nekoga ko je prelazio na crveno trebalo bi da ste oboje krivi. Ne kažem da treba da zgazim nekoga, daleko od toga, ali bismo u tom slučaju obojca prekšili zakon.

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

Mhm - samo sto te to ne oslobadja automatski krivice na sudu. Sto znaci, da ako ne zelis da budes kriv, mora da ga propustis. Cak sam video neki test za vozace u SAD i bas ima primer sa pesakom koji prelazi na crveno i tacan odgovor je da pesak ima prednost.

Logicno je kad pogledas, u suprotnom ne bi ti trebale placene ubice da nekog overis. Samo da ga osmekas kad krene da prelazi ulicu nepravilno i zveknes ga kamionom.

Link to comment
Share on other sites

Na šta ti sad pričaš o nekim primerima koji tebe nerviraju. Dakle ako biciklista uredno vozi stazom i dođe na pešački i drkadžije mu ne stanu da lagano pređe ulicu, skroz je u pravu. Ovaj tvoj rant veze nema sa onim o čemu je trenutno reč, jer niko nije postavio pitanje "Šta nervira malog Zwerka mwa mwa?".

Ako poštuje sve propise na prelazu MORAJU da mu stanu. To što su naši vozači većinom svinje za volanom, jipm svima od reda koji ne staju na pešačkom, to je potpuno druga priča našeg maloumnog i retardiranog društva.

Ne citas sta pisem, to je najveci problem. Ja sam njemu upravo ukazao na cinjenicu da ako VOZI bicikl i ide po standardnom pesackom prelazu (dakle ne u sklopu biciklisticke staze), po propisima ne samo da NE MORAJU da mu stanu, vec je on taj koji krsi propise. Samo da se razumemo, znam ja da je najveci broj vozaca bahat i uglavnom gola govna, da ne misle ni o sebi ni o drugima, ali je nazalost takav pristup primetan i kod nekih biciklista.

Ja racunam da mi je posao takav da moram da vozim u toku radnog vremena jedno 5-6 sati po gradu bih posle jedno 15ak dana uzeo i kupio sacmaru i krenuo da pucam na sve bahate. Nemam konkretno sada nijedan primer bahatosti vozaca, ali znam da se iznerviram po 3-4 puta u toku dana, pritom je to bahatost koja ugrozava i protok saobracaja i bezbednost i sve.

dobro, ako ćemo iskreno biciklističke staze na karaburmi ne postoje tako da moja vožnja po trotoaru jeste kršenje zakona (da postoji staza vozio bih njom ili čak kolovozom da su vozači normalni), ali nije sve u zakonu ima malo i u logici, ako sam ja pijan ili devojčica od 12 god i vozim bajs preko pešačkog ne znači da neko treba da me pregazi jer ne smem da vozim bicikl tuda, ja sam pričao o situaciji gde ja prelazim pešački na isti način kao što bih prelazio peške ili gurajući bicikl, znači polako i oprezno, i opet se dešava da ti isti vozači zbog kojih mi se ne vozi po kolovozu ne staju makar bio na pola prelaza - dakle nebitno dal guram bajs, vozim ili idem peške kao što smo pročitali u digrejzovom slučaju...

Sve se ja tu s tobom slazem, realno su biciklisti u jako losem polozaju u Srbiji, bas zbog nepostovanja propisa. Ja sam samo ukazao na cinjenicu da i biciklisti treba da se pridrzavaju propisa. Da ti mozes bilo gde po gradu da vozis sasvim bezbedno u okviru svojih zakonski definisanih 1m od desne ivice kolovoza verovatno niko ne bi ni pomisljao da vozi bajs po trotoaru. I da, tu se bicikl tretira kao i bilo koje drugo vozilo, dakle kao npr motor, dakle nemas nikakva ni veca ni manja prava niti obaveze.

Edited by Zwerko

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Vozačkoji pri skretanju vozila preseca biciklističku stazu ili traku, dužan je da propusti vozila koja se kreću stazom, odnosno trakom.

Ovo se primenjuje samo na stazu ili traku, ne i na vožnju po trotoaru? Znači ako nema ni trake ni staze bajs mora na kolovoz, da bude 100% po zakonu. Ili sam pogrešno shvatio.

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

ja dosta vozim bajs i na momente se veoma nesigurno osećam na njemu. to uglavnom proizilazi iz činjenice da vozači bicikliste smatraju nižim oblikom života koji je tu došao da njima smeta i smara sa svojim glupim bajsem dok oni žure da što pre stignu tamo gde su krenuli.

takođe mislim da biciklistima treba tolerisati to kombinovanje statusa pešaka i vozača, i pružiti i druge privilegije, jer su društveno izuzetno korisni. istovremeno smanjuju zagađenje i gužvu na putevima (jer nisu u automobilu), gužvu u javnom prevozu, a pride se i rekreiraju, što znači da će, statistički gledano, biti manji teret po zdravstveni sistem od ovih koji samo sede na bulji. svestan sam koliko je ovo visoka matematika za srbiju, ali morao sam da napišem, tužite me.

jedino kada bez straha prilazim pešačkom, bilo kao pešak ili kao biciklista, je kada paralelno sa mnom prelazi neka devojka. onda svi staju.

p.s. zwerko, imam pitanje za tebe, ako i dalje pratiš topiks.

Link to comment
Share on other sites

Bila je jedno vreme akcija preko jednog sajta, davali su za štampanje set specijalno za ovakve bezobrazluke parkiranja po trotuaru, parkovima, šinama, pešačkim zonama i slično, nalepnice čija je svrha bila da se ovakim šabanima na fin način obeleži automobil. Ako se setim sajta pustiću link.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Bila je jedno vreme akcija preko jednog sajta, davali su za štampanje set specijalno za ovakve bezobrazluke parkiranja po trotuaru, parkovima, šinama, pešačkim zonama i slično, nalepnice čija je svrha bila da se ovakim šabanima na fin način obeleži automobil. Ako se setim sajta pustiću link.

http://bahatoparkiram.com/

There's some disco fans in here tonight!

Link to comment
Share on other sites

A inace, sta nosite u kolima u slucaju da izbije neko sranje...? Ja sam jedno pet godina unazad uvek nosio skakavac sa sobom, bilo da sam u kolima, bilo van kola. Nisam agresivan, ali da neko krene maksimalno da jede govna, bez da okom trepnem izb'o bi ga nozem, ne preterujem. Njegova rec protiv moje na sudu. Mada realno, na te pametnjakovice tj. retarde iz urbanih prica maltene nikad nisam ni naletao. Ali recimo situacija koja se desila mojoj sestri. Parkira se na javnom parkingu ispred nekog trznog centra, Usce koliko se secam, tek vidis nakon pola minute dolaze neka kola iz kojih izlazi zena sa pricom "Ja vec pola sata trazim parking mesto, a ti si tek stigla, ajde mars odatle da ja tu parkiram". Tipa ono, sestra odbija, ta zena vadi kljuc i krece da grebe po celim kolima, elem da ne duzim pricu, za opravku limarije i farbanje ode 2000 evra. Ne znam, valjda kad vide moju facu znaju unapred sta mogu da ocekuju, pa i ne pokusavaju.

Moja prica - burazer dobio sina, pa na kola stavio onu "Beba u kolima" nalepnicu. Ja vozim preko Avale do vikendice, znam ceo put i sve krivine napamet i po prvi put u zivotu, vozac iza mene krene da trubi. Znaci retard neki neizivljeni, kapiram da je govno videlo nalepnicu pa se osililo, valjda konta "neki fini batica u kolima", pretice me preko pune u krivini na 80 km/h gde je ogranicenje 50, a ja vozim jedno 60. Daje gas i nestaje mi iz vida za pola minute. Nakon jedno deset minuta, kod Avale guzva i gde cuda, vidim tog pedera ispred mene stoji u guzvi, stajem iza njega i onda namerno krecem da trubim. Cmarina degenerisana otvara vrata, nesto kao gleda, nije mu jasno satro, ali devojka na suvozacevom ga vuce unutra da ne izadje iz kola. I nista, govedo zatvara vrata i nastavlja da sedi, i dan danas mi zao sto nije imao muda da izadje pa da ga posaljem tamo gde mu je mesto.

E u ovakvim situacijama treba znati kako se reaguje. Po zakonu imas pravo na odbranu kada ti je prostor ugrozen, a tvoj prostor - to je onaj "krug" oko tebe koji napravis kada ispruzis ruke. Znaci udjes u autobus na prednja vrata, odes skroz pozadi i izbodes nekog - napad i kraj price. Neko udje na prednja vrata i dodje do tebe - izbodes ga - odbrana i kraj price. Naravno pod uslovom da je u pitanju konfliktna situacija, a ne neki slucajni prolaznik [;)] Da skratim pricu, u situacijama koje mogu da se preliju u sranje SEDIS U KOLIMA i cekas govedinu da izadje iz njegovih kola i dodje do tvojih, onda mozes da mu radis sta god hoces - u pitanju je odbrana, a on na sudu NE MOZE da dokaze zasto je izasao iz svojih kola i dosao do tvojih, osim ako nije planirao napad. Naravno govorim o konfliktnim situacijama koje imaju sudski epilog, a ne ono tipa - izasao covek iz kola da ti kaze da ti je legla zadnja guma, a ti ga izb'o [xx(]

Pa eto cisto da znate, mozda nekom posluzi za ubuduce...

  • Downvote (-1) 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...