Jump to content

bezobraznost


Recommended Posts

Ali Dulio bas sad ti trazis matematicku potvrdu :) Ako se nesto desilo BAR jednom, onda je to po tvom misljenju dokaz. Ja se sa tim ne slazem - na stranu sve mi smo misleca bica i od nas bi bilo za ocekivati da umemo da razvrstamo prioritete i matematicki cu ti dokazati da svako ko je u stanju da oduzme coveku zivot jer mu se ovaj "zamerio" na ulici je obican imbecil. Nema tu kurac-palac - imao je tezak zivot, ostavila ga zena i sl.

Link to comment
Share on other sites

Ali Dulio bas sad ti trazis matematicku potvrdu :) Ako se nesto desilo BAR jednom, onda je to po tvom misljenju dokaz.

Не, заправо мислим да си ти рецимо у последњих 24 сата урадио петнаест аутодеструктивних ствари иако си ЗНАО да не би требало. Управо причам да то што ти умеш МАТЕМАТИЧКИ да разврсташ приоритете, не значи да ћеш се понашати у складу са твојим математичким израчунавањем ''хм, шта овде добијам, а шта губим. аха....сф....сдфасф....ергасдг..... хм, не, не исплати се, више губим него што добијам''. И даље чекам да се јави форумаш који успешно примењује ту математику у свакој животној ситуацији.

svako ko je u stanju da oduzme coveku zivot jer mu se ovaj "zamerio" na ulici je obican imbecil.

Слажем се. Само, ја не причам о одузимању живота због препирке на улици. Хоћеш да ти квоутујем ревов пост?

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Не, заправо мислим да си ти рецимо у последњих 24 сата урадио петнаест аутодеструктивних ствари иако си ЗНАО да не би требало. Управо причам да то што ти умеш МАТЕМАТИЧКИ да разврсташ приоритете, не значи да ћеш се понашати у складу са твојим математичким израчунавањем ''хм, шта овде добијам, а шта губим. аха....сф....сдфасф....ергасдг..... хм, не, не исплати се, више губим него што добијам''. И даље чекам да се јави форумаш који успешно примењује ту математику у свакој животној ситуацији.

Слажем се. Само, ја не причам о одузимању живота због препирке на улици. Хоћеш да ти квоутујем ревов пост?

Ali ja ti upravo o tome i govorim - ti trazis da neko primenjuje matematiku u SVAKOJ zivotnoj situaciji :)

On prica, doduse ne bas ekspilicitno ali je to ekstrem. Osoba koja je u stanju da se fizicki izivljava - eto ubaci to umesto oduzimanja zivota i dobijes isti kurac na kraju.

Link to comment
Share on other sites

Не добијеш, зато што је ''побити се због гурања у реду'' једна растегљива категорија (ако чекам у максију само ћу бити у фазону да је тај што се прогурао чобан, ако чекам цео дан у мупу да региструјем ауто, то већ није та прича, а ако чекам детету за лекове, поломићу лику и руке и ноге ако ме престигне), а ''побити се'' пер се није исто што и ''убити''. Били људи нервозни, гурали се у реду, свађали се, па посегли за продуженом руком дипломатије и побили се. Океј, ајмо гајби, нотинг ту си хир, адреналин се смањује, иде се гајби да се држи лед на оку. Тачно је да генерално треба бити хладан и не бити потенцијално аутодеструктиван, али немојте мистификовати и алиенизовати ''зле чике што се бију'' и све стављати у екстрем и чврсте категорије у судија Дред маниру, само зато што вам форма испољавања те аутодеструктивности није блиска вашем менталном тракту. Ако ја кнорим од срчке у четрес петој од оволико сланине без леба, а све притом не дозвољавајући себи да уђем у потенцијално деструктиван конфликт поводом ''безвредних ствари'', немам шта да кажем неком лику ко се побио до сада дваес пута док је чекао ред. Само зато што ''ја не волим да се бијем'' и ''мислим да је то срање'' и ''анксиозан сам док чекам ред због таквих ликова''.

Свођење на себе и своју поделу космоса у општој дискусији није претерано сврсисходно.

Osoba koja je u stanju da se fizicki izivljava

тенденциозна дескрипција, оверрулд.

Ali ja ti upravo o tome i govorim - ti trazis da neko primenjuje matematiku u SVAKOJ zivotnoj situaciji :)

Не брате, не. Него говорим о томе да ви систематски одбацујете једну толико лол растегљиву и релативну појаву као нешто што је примерено ''некима тамо'' а ''нама овде није'', а то једноставно није тачно. И то не зато што се то мени тако свиђа. Огроман проценат средовечних људи који су се побили у реду, побио се баш тада први пут у животу. Каква је то стриктна категоризација, ''људи који се бију'' и ''људи који се не бију''. Није то силовање, па си силоватељ или ниси силоватељ.

инб4 - знам батице које се бију у басу стално - јесте, то им је ''занимање'' и они су екстрем и то нема везе са овом причом.

  • Upvote (+1) 2

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Ja se u saobracaju redovno ali redovno svadjam. .Jednostavno sam takav i moram da prokomentarisem kad mi neko ili uleti u makazice ili krene da sere bez ikakvog razloga ili je nasilan u saobracaju a opet je blizu mene i ne mogu a da mu ne kazem nesto ali se to uvek zavrsi na recima.Bilo je situacija da smo suparnik i ja izlazili iz kola ali se sve resavalo recima i time mu stavim do znanja da je napravio prekrsaj i da time ne ugrozava samo sebe i mene nego i ostale ucesnike saobracaja.Bogu hvala ima razumnih ljudi..naravno desavalo se da bude i pesnicenja,ne direktno na putu nego se sklonimo sa puta i pobijemo ali opet nakon pesnicenja mu dokazem da nije bio u pravu i uglavnom se zavrsi na rukovanju i na priznanju da je ipak druga strana pogresila ..naravno bilo je situacija da sam i ja gresio ali vadjenje nozeva,palica i ostalih gluposti je prosto neverovatno i sto je neko rekao na prethodnoj stranici "bodu samo PICKE"

Edited by Astora
Link to comment
Share on other sites

Не добијеш, зато што је ''побити се због гурања у реду'' једна растегљива категорија, а ''побити се'' пер се није исто што и ''убити''. Били људи нервозни, гурали се у реду, свађали се, па посегли за продуженом руком дипломатије и побили се. Океј, ајмо гајби, нотинг ту си хир. Тачно је да генерално треба бити хладан и не бити потенцијално аутодеструктиван, али немојте мистификовати све и све стављати у екстрем у судија Дред маниру, само зато што вам форма испољавања те аутодеструктивности није блиска вашем менталном тракту. Ако ја кнорим од срчке у четрес петој од оволико сланине без леба, а све притом не дозвољавајући себи да уђем у потенцијално деструктиван конфликт поводом ''безвредних ствари'', немам шта да кажем неком лику ко се побио до сада дваес пута док је чекао ред. Само зато што ''ја не волим да се бијем'' и ''мислим да је то срање'' и ''анксиозан сам док чекам ред због таквих ликова''.

Свођење на себе и своју поделу космоса у општој дискусији није претерано сврсисходно.

тенденциозна дескрипција, оверрулд.

Jeste isto onliko tendenciozna koliko je i revova ali si to zanemario i sad ispada da je moja interpretacija njegovog iskaza ekstrem. Not fair :)

Druga logicka greska koju si napravio je u tom knorenju od srcke. Ako si ti SEBE i samo SEBE doveo do takvog stanja, to je tvoj problem. A ako budes hranio nekoga slaninom svaki dan i ON crkne od srcke, e onda NEMAS pravo da nekome ko voli da se bije pricas ista. Ovde se ne prica samo o autodestruktivnosti bez destrukcije nekog drugog, bas naprotiv - prica se o forsiranju konflikta (zbog sopstvene podele kosmosa) sa nekom OSOBOM zbog, slozices se prilicno nebitne stvari.

Dacu ti glup primer onog naseg kosarkasa sto se zaleteo u udario glavom u konstrukciju i ostao nepokretan je moron kome je dovoljna kazna medicinsko stanje u koje se doveo. E sad, da se umesto u konstrukciju zaleteo i udario tebe/mene/nekog u glavu i doveo nas obojicu u to stanje, on je moron - samo koliko puta veci?

EDIT: E jbga sad Dulio, i taj je nekad silovao prvi put. I sta cemo sad? Glupo ti je poredjenje.

Edited by BarcaS take 2
Link to comment
Share on other sites

Saobraćaj stvarno izvlači najgore iz ljudi, ja sam inače miran ali u početku sam vozio preterano nervozno, prolazio kroz žuto (inb4 we have a baddass over here.jpg), jebao majku pešacima što moram da ih propuštam na pešačkom, isecao likove u gužvama itd. Takoreći neki ventil, ali in a bad way. I sad ulažem golem napor da vozim što staloženije jer prosto, ili ću popiti neku masnu kaznu prvom prilikom, ili ću napraviti saobraćajku i onda jeba ga.

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

EDIT: E jbga sad Dulio, i taj je nekad silovao prvi put. I sta cemo sad? Glupo ti je poredjenje.

О брате јеботе, па то и причам ај обрни још мало контекст МОЛИМ ТЕ.

Силовање је ЗАЈЕБАНА СТВАР и као таква, довољно је ЈЕДНО СИЛОВАЊЕ да би ја реко ОНО ЈЕ СИЛОВАТЕЉ и да би он био ТАГОВАН КАО СИЛОВАТЕЉ без обзира што је СИЛОВАО ЈЕДНОМ А НЕ ТРИДЕСЕТ ПУТА.

Побити се са неким НИЈЕ ТАКВА СТВАР и ето ти си се побио десет пута ПА ТЕ НЕЋУ ТАГОВАТИ КАО ПРОПАЛИЦУ КОЈА СЕ БИЈЕ И ФИЗИЧКИ ИЖИВЉАВА ИАКО ЈЕ ОНАЈ СИЛОВАО САМО ЈЕДНОМ А ТИ СЕ ПОБИО ДЕСЕТ ПУТА

Ево, готово, нервирам се, оде све у курац

Обрћеш, ЈАО како само обрћеш, брате, свака реченица у том посту ти је обртање смисла и свођење на апсурд, зајеби ме са тим. Ево повлачим се, а ти мисли како немам аргумента или шта год.

Не могу брате, не мислим да си лош лик, ал брате не могу ово да радим.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Dacu ti glup primer onog naseg kosarkasa sto se zaleteo u udario glavom u konstrukciju i ostao nepokretan je moron kome je dovoljna kazna medicinsko stanje u koje se doveo. E sad, da se umesto u konstrukciju zaleteo i udario tebe/mene/nekog u glavu i doveo nas obojicu u to stanje, on je moron - samo koliko puta veci?

Drugar, da je lik promasio konstrukciju i nista nije bilo niko za njega ne bi rekao da je imbecil.

Dulio ti pokusava objasniti da u AFEKTU ljudi rade drugacije stvari od onoga kako bi inace radili, iako su u oba stanja svesni posledica, a da li to afektno stanje njih cini imbecilima nije bitno. Afektno stanje se javlja kod ljudi.

Ko nikad u afektu nije rukom udario u zid, slomio nesto nogom, izvredjao nekog a da zaista ne misli tako, taj emocija nema.

Ево, готово, нервирам се, оде све у курац

Ja sam se iznervirao koliko lik ne razume osnovne stvari koje mu pricas.

Link to comment
Share on other sites

Drugar, da je lik promasio konstrukciju i nista nije bilo niko za njega ne bi rekao da je imbecil.

Dulio ti pokusava objasniti da u AFEKTU ljudi rade drugacije stvari od onoga kako bi inace radili, iako su u oba stanja svesni posledica, a da li to afektno stanje njih cini imbecilima nije bitno. Afektno stanje se javlja kod ljudi.

Ko nikad u afektu nije rukom udario u zid, slomio nesto nogom, izvredjao nekog a da zaista ne misli tako, taj emocija nema.

Па и у афекту можеш испасти мање или више имбецил. Ако направиш демиџ само себи, сам ћеш сносити последице, што је Баркас и рекао, да дође као довољна казна. Али ако због тога што си ти фрустриран, нанесеш демиџ и некој недужној особи, онда си имбецил левел омега и те две ствари нису, нити могу бити исте.

Mislim da sam frustriran zbog svega od navedenog, kako si me procitao, ciganmala frojdovac.
Link to comment
Share on other sites

Којој недужној особи, ономе што те престигао у реду? Дајте немојте ме зајебавати, не прича се о ликовима који добију отказ па оду у обданиште и шутирају децу него се два лика побију зато што су један другог изнервирали БИЛАТЕРАЛНО.

А и да није билатерално, немојте срати, ето, опет, оћу једног форумаша који није био деструктиван према другом бићу због неког петог разлога.

Ма шта који курац бре пишем

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Auuuu ajde sto je Dulio odlepio, jasno mi je - jer ocigledno on i ja smo drugacije percipirali poentu posta, ali sto se ti mesas u pricu, sa bez apsolutno imalo razumevanja za moju poziciju ti mi nisi jasan uopste.

Prvo Dulio - ja ne pricam o tome da su se ljudi pobili na ulici i kako je to "no, no", ja pricam o tome da uzmes palicu i nekome polomis lobanju (ili on tebi) oko tako nekakve stvari kao sto je saobracaj. Da, vrlo sam svestan afekta i da vrlo sam svestan sta dovodi do takvog stanja i bez obzira na sve (BAS IZ RAZLOGA STO SAM I JA BIO U TAKVOM STANJU) takav covek je MORON i tu nema vise matematike od te, najprostije.

Kako god da ga obrnes, na kraju je *meni bar* najprostija matematika da osoba koja je u stanju to da uradi nije preracunala posledice svojih postupaka ili ide logikom da se njemu nece nista desiti (ili ga jednostavno ne zanima) i pokusavam da ti objasnim da bez obzira zasto je neko nesto poceo, on je moron. A ti si se uhvatio da svako ko izadje da nekome razbije lobanju to radi iz afekta. Ne znam sto se nerviras, samo izbaci trip iz glave da si sad ti nesto pametan, a ja sam nesto glup i sad ja ne razumem 1+1. Ni ti ne razumes moje stanoviste, pa se ja ne nerviram zbog toga.

Drugo Sin(e) - Ako ti nije jasno i dalje procitaj moj post nekoliko puta. A ako ti i posle toga nije jasno, jebga iznerviraj se koliko liche ne razumes osnovne stvari o kojima se prica.

Којој недужној особи, ономе што те престигао у реду? Дајте немојте ме зајебавати, не прича се о ликовима који добију отказ па оду у обданиште и шутирају децу него се два лика побију зато што су један другог изнервирали БИЛАТЕРАЛНО.

А и да није билатерално, немојте срати, ето, опет, оћу једног форумаша који није био деструктиван према другом бићу због неког петог разлога.

Ма шта који курац бре пишем

E vidis ti pises samo o njima, a ja pisem i o njima i o svima ostalima. I sto se sad ti jedis zbog toga leba ti? Mene optuzujes za percipiranje univerzuma kroz moju prizmu, a ti sve vreme PODRAZUMEVAS da posto ti mislis samo na te batice, svi mi mislimo samo na te batice.

Oh, evo ja sam povukao Tanju za kosu u 6tom razredu jer mi je rekla da sam glup, izvini sto odmah ispadam iz kategorije ljudi koji osudjuju "ne moze se drugacije sa stokom, sine" batice.

Edited by BarcaS take 2
Link to comment
Share on other sites

Брате Дуљо, то што те је неко престигао у реду, ни на који начин не оправдава физичко обрачунавање с њим. Физички можеш да реагујеш у самоодбрани, ако те неко нападне први.

Ако те ја прозивам што си ћелав, и теби то смета, ти мени можеш да кажеш да сам ружан ил тако нешто, ал није оправдано да ми лупиш шамар. То што ти можеш да реагујеш тако у афекту, не оправдава тај поступак сам по себи.

Mislim da sam frustriran zbog svega od navedenog, kako si me procitao, ciganmala frojdovac.
Link to comment
Share on other sites

duljo je kontam jedina osoba na forumu kome nikako ne mozes da napises "izbaci iz glave da si pametan, a ja glup" :D

a i ja ne vidim da duljo opravdava ili potencira to nasilje u afektu, nazovite ga kako god, nego ga jednostavno istice kao nesto karakteristicno za ljudsku rasu

Edited by Shoocky
Link to comment
Share on other sites

Ali vi ne razumete afektno stanje, to je covekov defanizvni mehanizam. Svest je suzena, manje osecas bol u perifernim delovima tela, imas vise secera u misicima i snage. Mozda bi Dulio bolje objasnio kakvi dogadjaji okidaju afekat. Ali ok, imbecili smo zato sto smo ljudi.

Брате Дуљо, то што те је неко престигао у реду, ни на који начин не оправдава физичко обрачунавање с њим. Физички можеш да реагујеш у самоодбрани, ако те неко нападне први.

Ista stvar red ili saobracaj. Kako te taj neko nije napao? Pa samim tim sto je dosao pre minut, a ti cekas 2 sata i stao pre tebe ti je rekao da si jebeno glup i da ces cekati JOS i njega. Pa nece mene niko praviti budalom, kaze tvoj mozak u tom trenu.

Link to comment
Share on other sites

Чек, чек, чек, чек, чек, чек, чек, ек, чек, чек, чек, чек, чек, чек мало

Поставка је врло јасна и дефинисана као ''физички конфликт''.

Nisu mi jasni ljudi koji ulaze u fizičke konflikte oko takvih gluposti kao što je saobraćaj, čekanje u redu, guranje u autobusu i slično, ustvari uopšte u neke ozbiljnije konflikte.

Тако да немој сад са ''онај ко убије лика бејзболком зато што га је исеко у Јурија Гагарина је дебил'' зато што сам и ја рекао да је дебил ШТО САМ И НАПИСАО ВЕЋ - ено имаш горе.

Дакле, прича се о упуштању у физички конфликт због саобраћаја, редова итд.

Немој ме јебати.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Син,

фејлујеш. Имбецил си када се понашаш имбецилно. Имаш слободну вољу и способност да господариш над ирационалним емоцијама. Сваки пут кад због неспособности да то исконтролишеш нанесеш другоме штету, поступаш као имбецил.

Инб4 Дуљов позив безгрешном форумашу

Наравно да сам и сам безброј пута испадао имбецил у животу и да ћу испадати, али то не мења принцип као принцип.

Edited by Ребел
Mislim da sam frustriran zbog svega od navedenog, kako si me procitao, ciganmala frojdovac.
Link to comment
Share on other sites

Ali vi ne razumete afektno stanje, to je covekov defanizvni mehanizam. Svest je suzena, manje osecas bol u perifernim delovima tela, imas vise secera u misicima i snage. Mozda bi Dulio bolje objasnio kakvi dogadjaji okidaju afekat. Ali ok, imbecili smo zato sto smo ljudi.

Ali ti ne razumes narkomansko stanje. Svest je suzena, manje osecas bol, imas vise snage u rukama i nogama. Ali ok imbecili smo zato sto smo ljudi.

Jao koliko prezirem ljude koji sve objasnjavaju afektom, a afekat necim drugim. "Znas imao je tesku porodicnu situaciju", "Znas, ostavila ga zena", "Znas, prevarila ga riba sa nekim tipom" (pa je on odlucio da polupa 45-50 soferki na putu do kuce - bio svedok, glass servis). E pa onda, takvim poredjenjem ja mogu slobodno da idem ulicom i pucam ljudima u kolena iz kalasnjikova jer sam sigurno ovde imao teze probleme nego 90% vas i ajte onda kad vam budem izbusio noge da me razumete jer sam bio u afektu.

Link to comment
Share on other sites

Брате Дуљо, то што те је неко престигао у реду, ни на који начин не оправдава физичко обрачунавање с њим. Физички можеш да реагујеш у самоодбрани, ако те неко нападне први.

Ако те ја прозивам што си ћелав, и теби то смета, ти мени можеш да кажеш да сам ружан ил тако нешто, ал није оправдано да ми лупиш шамар. То што ти можеш да реагујеш тако у афекту, не оправдава тај поступак сам по себи.

Види га сад овај. Па није те неко убио ако ти је лупио шамар. И тај трип ''шамар је изнад вербалног малтретирања зато што је физички''.... брате...

И нико не прича о јебеном ОПРАВДАВАЊУ него се прича о томе да то МОЖЕ ДА СЕ ДЕСИ ТЕБИ ЈЕР ЈЕ ПОПИЗД ОСОБИНА ХОМО САПИЕНСА А НЕ НЕКИХ ХОМО САПИЕНСА.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Чек, чек, чек, чек, чек, чек, чек, ек, чек, чек, чек, чек, чек, чек мало

Поставка је врло јасна и дефинисана као ''физички конфликт''.

Тако да немој сад са ''онај ко убије лика бејзболком зато што га је исеко у Јурија Гагарина је дебил'' зато што сам и ја рекао да је дебил ШТО САМ И НАПИСАО ВЕЋ - ено имаш горе.

Дакле, прича се о упуштању у физички конфликт због саобраћаја, редова итд.

Немој ме јебати.

E sad procitaj ostatak posta i nadovezi na to sto sam rekao da je revov post bio tendeciozan i shvatices razliku o kojoj pricam. Nemoj samo da kvotujes prvi deo, niti da se hvatas za bukvalni prevod - njegova namera je jasna, a mislim da je rev rad da nam pojasni.

Link to comment
Share on other sites

Ista stvar red ili saobracaj. Kako te taj neko nije napao? Pa samim tim sto je dosao pre minut, a ti cekas 2 sata i stao pre tebe ti je rekao da si jebeno glup i da ces cekati JOS i njega. Pa nece mene niko praviti budalom, kaze tvoj mozak u tom trenu.

То каже и мозак рационалног човека и смори се.

Мозак имбецила каже - неће мене нико правити будалом, сад ћу да направим још веће срање, па ћеш ти да видиш коме ћеш да правиш мало срање.

Mislim da sam frustriran zbog svega od navedenog, kako si me procitao, ciganmala frojdovac.
Link to comment
Share on other sites

Ali ti ne razumes narkomansko stanje. Svest je suzena, manje osecas bol, imas vise snage u rukama i nogama. Ali ok imbecili smo zato sto smo ljudi.

Jao koliko prezirem ljude koji sve objasnjavaju afektom, a afekat necim drugim. "Znas imao je tesku porodicnu situaciju", "Znas, ostavila ga zena", "Znas, prevarila ga riba sa nekim tipom" (pa je on odlucio da polupa 45-50 soferki na putu do kuce - bio svedok, glass servis). E pa onda, takvim poredjenjem ja mogu slobodno da idem ulicom i pucam ljudima u kolena iz kalasnjikova jer sam sigurno ovde imao teze probleme nego 90% vas i ajte onda kad vam budem izbusio noge da me razumete jer sam bio u afektu.

To sto si opisao nije afekat.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...