Jump to content

bezobraznost


Recommended Posts

vozim se sa caletom, i on ima uslovno zeleno za desno, staje da propusti pesaka a lik koji iz suprotnog smera hoce levo da skrene krene da trubi, posle u traci moj cale stane i spusti prozor, spusti i ovaj i ovaj pita "sta se kurcis?" i tako par puta, moj cale kaze nisam primetio i nastavi dalje

haha, tacno mogu da zamislim tu kretensku glavu...

desavale su mi se takve situacije, dosta puta a poslednja je od pre 2,3 dana u 27 marta.

obe trake su za pravo, pali se zeleno i krecemo. medjutim, pojavi mi se motorsita sa desne strane, tacnije lik je isao po sredini trake, izmedju dve kolone i ja stanem da ga pustim ispred mene. pogledam u retrovizor, batica 40ak godina - u audiju prica na mobilnom, uso mi u branik i ablenduje, svira, jebe mater. obilazi me, pribija se uz suvozaceva vrata i krece spika: STO KOCIS MAMU TI JEBEM JEL SI NORMALAN? ja ga gledam i smejem mu se onako kretenski namerno i pitam ga koji su njegovi problemi?

tu onda krece kurcenje, ali kolima, tako sto mi se nabija lik uz vrata i kao me izgurava iz trake.. ja se pomeram sve po centimetar taman toliko da mi ne ocese auto. uglavnom posle nekih 200m ''rasprave'', lik uzima telefon nazad, nastavlja razgovor i pun gas kroz crveno na sledecoj raskrsnici :DDD

a isto situacija sa taxistom koji ide po sred bele linije, rasirio se na dve trake (uzbrdica kod beogradjanke). ja ga obidjem sa leve strane i stanem ispred njega na semaforu. vec krece pickaranje i rasrpava, a odvija se isto kao gore sa ovim likom. zavrsava se tako sto mi majmun pljune u kola, na suvozacevo sediste u i ode. :DD

posle takvih situacija mi bude krivo sto nisam ludak neki koji bi vilicu odlomio o ivicnjak.

ali jebiga, mozda je i bolje ovako...

Bjukenon Mitch

Link to comment
Share on other sites

nije mi ono ličilo na resavsku (ona je uža, nema traku između šina i trotoara) pa sam upotrebio internet :D

beogradska je u pitanju.

Sta vam je, u celom svetu policija radi tako jer nece policija sama sebe kaznjavati. Sasvim ocekivano. Isto i za ljude na polozaju.

nije tako. za početak, nigde na zapadu ne viđaš ovoliko policije na ulicama kao kod nas.

Link to comment
Share on other sites

Pre neki dan skrećem desno iz Trećeg bulevara u Omladinskih brigada. Ispred mene auto, ja se propisno prebacujem u srednju traku i krenem da dodajem gas kad riba krene pravo u mene da se prestrojava bez migavca. Dva puta sam svirao i malo nagazio levu traku da je izbegnem. Na sledećem semaforu riba staje pored mene i krene da me pičkara.

Ja u prvi mah zbunjen šta koji kurac se ona na mene drka, i krenem da joj objasnim šta je uradila. Riba ne jebe živu silu, mogla je da pregazi troje dece, i dalje bi bila u pravu.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam da li samo meni smeta ali mene je u Americi smorilo to što vozači stalno staju da propuste pešake. Ajde da je pored mene, ali likovi koče tipa 20+m pre da bi kao stali da ja pređem. Navikao sam valjda na bahatost naših i to da te ne vidi niko kada sedne za volan, ali nekako mi je logično da ja malo usporim korak, on da gas i svi svo prošli. Ovako, ja kao usporim da me ne zgazi, on zakoči da me kao pusti i stojimo obojca dok ja ne mahnem rukom i kažem mu vozi ili pređem.

Oću naš bezobrazluk, ali selektivno.

Nije baš 100% on topik, ali nekako ide uz celu priču o bahatosti na drumu.

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

Mozda jer se tamo pjesaci bacaju na kola kako bi zaradili neke pare :)

Koliko košta zdravstveno razmišljao sam da se bacim da bar znam šta plćam.

A i benzin je mnogo jeftiniji pa mogu da se izdrkavaju sa tim stani-kreni!

Oko $4 ovde kod mene. Jeftinije nego u Srbiji?

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

Galon. Bravo, zaboravio sam na taj detalj :)

edit

Nešto sam nabrzaka sračunao to je oko 80 - 90 din/litri ovde. Jes manje.

Edited by overkind
...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

Де бре да га изгура, кроз саобраћај, преко кружног тока:)

Једино да га набаци на кружни ток ако може, ал онда ће да му јебу матер што гази цвеће фазон:)

Нормално да ћеш да упалиш сва четири и сачекаш ликове, то ће ти рећи и у тестовима...

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Jes vala ovi Ameri voze ko pickice. Ali cini mi se da proporcijalno vise ginu iako su im vozila i putevi daleko sigurniji. Verovatno zato sto daju deci od 16 god da voze

ako gledaš broj poginulih po pređenom kilometru, sigurno nisu gori od nas :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...