Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

Inače što se vrtića tiče, moja keva kao vaspitačica u jaslicama sa srednjom medicinskom školom ima 32k platu i radni dan od 6 sati.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

ljudi jel ste vi retardi,vama je plata od 40k dobra plata?

SAMO U SRBIJI JEBOTE

[roflmao] [roflmao]

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

Nije dobra iz perspektive jednog Švabe, ali iz perspektive prosečnog Srbina je bogovska. Kada se govori o nastavničkom poslu, 45 hiljada za 4,5 radnih sati dnevno, što otvora ogroman prostor za dodane poslove (honorarno, privatni biznis..), je više nego solidno primanje. I plus već pomenuta ladovina samog posla, raspusti, dnevnice, dodatne pare ako si razredni...

Gledam mog burazera koji je završio logistiku na saobraćajnom, sad radi kao neki bitan faktor u nekoj velikoj izvoz-uvoz firmi sa Surčina, ima stvarno ogromnu platu, al brate, ustane u pola 7, ode na posao u 8 radi čitav dan kao konj, na sebi ima preogromnu odgovornost, plus ga od običnog radnika do direktora svi cimaju, zapitkuju, jure. Dođe oko 5 sa posla, i potroši bar još sat vremena na dokumentaciju. A naravno i u slobodno vreme ga redom zivkaju da nešto pitaju/potvrde i slično, zajebi ti to.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

da,ucitelji i profesori bas bleje :) Ja gledam sebe kakav sam bio u srednjoj,i sama pomisao da neko treba 6h da trpi idiota kakav sam ja,dovoljno mi je da mu dam i beneficiran radni staz,a ne platu od 40k.A pritom,da ne pricamo da prosvetari u Srbiji su u mnogo losijem polozaju nego bilo gde okolo.

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

Da se bavim profesorskim poslom i da živim u Jagodini će biti scenarijo samo u krajnjoj nuždi (dakle verovatan scenario :( ), a deca su loša onoliko koliko si kao pedagog nesposoban da odradiš posao kako treba.

A deca su svuda nestašna naravno, jedino što mislim da u većim grdovima se nađe veliki procenat teške umišljene šabanije, jer mislim da su manjim sredinama deca nekako skromnija i manje nabeđena, pa se lakše izlazi na kraj sa njima.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Pa i nije neka bleja u skoli. Ko nece da radi, ne mora. Nemaju vise inspektore, nego neke savetnike koje obilaze casove i daju smernice. Uvode im inkluziju. ( http://www.inkluzija.org/ ) Plata je 48k dinara, mama ima skoro 30god radnog staza, sad pevaju pesmu da ce im povecati plate 2.5%.

Menjala sam maminu koleginicu vise puta, bese kul, al sam se mega iscimala da spremim cas i uradim prezentacije.

i'm not fat, i'm just easy to see..

Link to comment
Share on other sites

platio bih ozbiljne pare da gledam čas na kojem je mara profesor a među đacima lag

i ja isto komšo

a bogovska plata od 40-50k, to neću ni da komentarišem

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Opet vi gledade iz perspektive beogradjanina, a ne iz perspektive random malog/osrednjeg grada u Srbiji gde je i 25k plata fulerica.Inačene, napio sam se osrednje, nisam sprco, i tako... Al sutra je novi dan!

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Opet vi gledade iz perspektive beogradjanina, a ne iz perspektive random malog/osrednjeg grada u Srbiji gde je i 25k plata fulerica.Inačene, napio sam se osrednje, nisam sprco, i tako... Al sutra je novi dan!

a u malom/osrednjem gradu u Srbiji je npr benzin jeftiniji? ili struja, komunalije?

i uopšte se nisam uhvatio cifre, već tog razmišljanja "ma boli ga kurac, profesor je, ne radi ništa, a ima 50k, to je super", jednostavno nikome plata od 400e ne treba da bude super već treba da ima veće želje u životu, ako se ne loži na stanove, kola, kurve i pičke materine, onda barem da proputuje svet što više može

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...