Jump to content

Targo - optički internet


cali

Recommended Posts

Видим да људи стављају и своје лолтестове који нису тарго, па да и ја ставим свој:)

2204855439.png

Е сад, нисам ово безвезе ставио, него да ми ви сад кажете јел ово океј и колико је океј, пошто сам чика с планине за интернете.

Ово је беогрид, 6/6 пакет, он кошта 470+1780=2250 месечно.

Ако се обавежем на 12 месеци, то иде на 10/10 за исте паре.

Е сад, беогрид је увек био ретард дивљи провајдер, али је вршио посо. Али опет, могуће је рецимо да ти нестане нет на фазон три минута и да немаш појма зашто, па онда кроз три дана опет се то деси и тако. И тако те форе, па ако ти прсне кабал, ти зовеш, а они дођу фазон прекосутра да наместе уместо одма итд.

И онда, у принципу ја сам овако лаички задовољан како то све функционише, колки су ми пингови у играма, како сурфује, како торентује, увек фино на макс итд. али ако други провајдери за исте паре дају исте или боље перформансе, а немају ове батичасте акције, размотрио бих своје могућности, јелте.

Али ако вам ово делује океј, онда бих узео тај уговор на дину дана, па би се повећо на 10/10.

Да, нешто о мени:

волим све што воле млади. Није ми нешто сад претерано дигнута патка на пребрзо скидање филмова, већ ми је битнија конзистентност и брзина приступа. Оно, више рачунајте квејк вредност него торент вредност, није ми фрка да, ако оћу да скидам 1093480980495П филм од 9348534895 гига, да то кликнем пред кунт.

Па за Тарго ти не можемо рећи да ли је или није поузданији од Беогрида јер га нико овде нема а и они која га имају немају га дуго :) Колико видим ти си задовољан свиме једино сто понекад нет нестане на 3 минута...ја једино што сам чуо за Беогрид јесте да неки имају прекиде када је киша снег ...мада то је било пре 7 година :)

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

Pazi, 10/10 uopste nije lose za 2200 dinara u poredjenju recimo s nekim adsl-om, ja sad kod Euneta placam 2.800 4mbit/512kbit. Sa druge strane Targo za 2.400 nudi 20/10, ali opet to ne verujem da ti pravi toliko razliku. Ja sam svojevremeno sa Beogrida otisao zato sto je jednom prilikom tokom neke oluje zveknuo grom valjda tu negde u njihovu antenu na krovu moje zgrade sto je rezultiralo sprzenom mreznom kartom na mojoj ploci (pretpostavljam i sprzenim njihovim ruterom :) U svakom slucaju sam zakljucio da sam dobro prosao jer je otisla samo mrezna karta i prebacio se na adsl, iako realno ima stvari koje su na papiru u Beogridu bolje. Sa druge strane niko jos pouzdano ne moze da komentarise taj Targo, jer sto rece Kalimero nema dovoljno iskustava.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Па за Тарго ти не можемо рећи да ли је или није поузданији од Беогрида јер га нико овде нема а и они која га имају немају га дуго :) Колико видим ти си задовољан свиме једино сто понекад нет нестане на 3 минута...ја једино што сам чуо за Беогрид јесте да неки имају прекиде када је киша снег ...мада то је било пре 7 година :)

То више нема, кише снегови, то је све кул.

Нисам питао само за тарго, него и за било шта друго. Рецимо, никад нисам имао различит дл/ул и не знам како се манифестује ако имаш, нпр. 10/5 версус 7.5/7.5, оно исти је збир, а другачије распоређено. А оно, има још лолнијих ствари од 10/5, фазон 12/1 и те форе. Како то изгледа у пракси? Јел ми боље 12/1 или 10/10? Или јел ми боље 12/1 или 5/5? Замислите да је све на истом провајдеру.

Pazi, 10/10 uopste nije lose za 2200 dinara u poredjenju recimo s nekim adsl-om, ja sad kod Euneta placam 2.800 4mbit/512kbit. Sa druge strane Targo za 2.400 nudi 20/10, ali opet to ne verujem da ti pravi toliko razliku. Ja sam svojevremeno sa Beogrida otisao zato sto je jednom prilikom tokom neke oluje zveknuo grom valjda tu negde u njihovu antenu na krovu moje zgrade sto je rezultiralo sprzenom mreznom kartom na mojoj ploci (pretpostavljam i sprzenim njihovim ruterom :) U svakom slucaju sam zakljucio da sam dobro prosao jer je otisla samo mrezna karta i prebacio se na adsl, iako realno ima stvari koje su na papiru u Beogridu bolje. Sa druge strane niko jos pouzdano ne moze da komentarise taj Targo, jer sto rece Kalimero nema dovoljno iskustava.

Да, значи адсл је грђи. Тај тарго опет, ко што ти кажеш, јесте бољи, али је питање за колико.... ништа, сачекам па видим у суштини...

dulio drug sa beogrida

:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

2205594624.png

:tf:

Server sa kojim si testirao protok se nalazi u vlasnistvu telekoma.

Izaberi neki u nemackoj pa postuj rezultate.

То више нема, кише снегови, то је све кул.

Нисам питао само за тарго, него и за било шта друго. Рецимо, никад нисам имао различит дл/ул и не знам како се манифестује ако имаш, нпр. 10/5 версус 7.5/7.5, оно исти је збир, а другачије распоређено. А оно, има још лолнијих ствари од 10/5, фазон 12/1 и те форе. Како то изгледа у пракси? Јел ми боље 12/1 или 10/10? Или јел ми боље 12/1 или 5/5? Замислите да је све на истом провајдеру.

Да, значи адсл је грђи. Тај тарго опет, ко што ти кажеш, јесте бољи, али је питање за колико.... ништа, сачекам па видим у суштини...

:)

Zavisi za sta koristis internet.

Ja recimo volim veliki upload jer cesto sa udaljenih lokacija pristupam podacima sa kucnog servera itd itd.

Obicnom korisniku je recimu 1mbit uploada sasvim dovoljan za surf/gaming/torent. Retardirane su bile one varijante 4mbit/256 ili cak 4mbit/512.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Server sa kojim si testirao protok se nalazi u vlasnistvu telekoma.

Izaberi neki u nemackoj pa postuj rezultate.

[roflmao]

samo sam te cekao !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

[roflmao]

Al posto te tvoja nubara voli, evo odvojio sam par minuta..... :*

2205902078.png

2205906043.png

2205909910.png

2205913999.png

2205923727.png

[8)]

Edited by fatboy

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...