Jump to content

zanimljive slike


Guest

Recommended Posts

Da li je neko od vas igrao "ekserbol"?

Meni je to deda napravio kad sam bio mali, pa mi rece da se tako zove, e sad ne znam da li je on to sve sam izmislio, ili su to imali i ostali?

U svakom slucaju, u pitanju je drvena tabla, koja predstavlja fudbalski teren. Na nju su ukucani ekseri, ukupno 22 komada, kao broj dva fudbalska tima. Lopta je bila dugme, a lopta se udarala pomocu stapica za sladoled, i to naizmenicno. Genijalan izum, ja sam provodio sate i sate uz to. Odem u park, donesem "ekserbol", a ljudi se onda smenjuju, od dece, pa sve do njihovih tata i deda.

2ch4bup.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ja sam igrao "dugmiće". Imas dva gola i imaš dugmad raznih veličina, a najmanje dugme je "lopta". Dodaješ se tako što dugmetom udariš "loptu", a uspešan pas je onaj kada ta lopta dodirne tvoje dugme. Na gol se isto tako šutira. Vrhunska zabava.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Можда да резуректујете ону тему за ово:)

Ja sam igrao "dugmiće". Imas dva gola i imaš dugmad raznih veličina, a najmanje dugme je "lopta". Dodaješ se tako što dugmetom udariš "loptu", a uspešan pas je onaj kada ta lopta dodirne tvoje dugme. Na gol se isto tako šutira. Vrhunska zabava.

Подсетио си ме на јен два три са динарима:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Da li je neko od vas igrao "ekserbol"?

Meni je to deda napravio kad sam bio mali, pa mi rece da se tako zove, e sad ne znam da li je on to sve sam izmislio, ili su to imali i ostali?

U svakom slucaju, u pitanju je drvena tabla, koja predstavlja fudbalski teren. Na nju su ukucani ekseri, ukupno 22 komada, kao broj dva fudbalska tima. Lopta je bila dugme, a lopta se udarala pomocu stapica za sladoled, i to naizmenicno. Genijalan izum, ja sam provodio sate i sate uz to. Odem u park, donesem "ekserbol", a ljudi se onda smenjuju, od dece, pa sve do njihovih tata i deda.

mi igrali onim kasicicama za eurokrem :D

Forum neprikladan za signaturu!

:)

Link to comment
Share on other sites

i ja sam imao one fudbalere na federe, samo nisu bili onako fensi kao na postavljenoj slici, mada mi deluje da su bili bolji nego ovi!

a imao sam i 'kosarku u vodi'

je l' mogu da se igram sa velikima (obvious penal, move on)

"The horse ran away with the spoon, I wish I was on the moon, too"

Link to comment
Share on other sites

Velike su slike,deluje nepregledno itd.

Velike ako ti je ekran rezolucije 320 x 240

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...