Jump to content

Radoznalost


iguana

Recommended Posts

voyager iz 1977

data transfer rate : 44800 bit per second

data capacity : 500 000 000 bit onboard disc

6 procesora ( ne znam tip iproizvodjaca) od kojih svaki procesira 540864 bita

:)

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

taj CPU od 200MHz verovatno trosi 0.0000001W i izdrzava temperature od -100 do +500C or something, sigurno nece i7 da stave unutra :)

Или, једноставно их боли туки да бацају паре на скупоцену опрему, када већ знају све што треба да знају о Црвеној планети, а овог роботлију су послали због нас, затуцане раје, да ето имамо нешто за лупетање о том мистериозном универзумо и животу у њему, чисто бацање мрвица круха огладнелима.

ufff.... tesko si ga onim ljudima koji se sa tobom druze svaki dan, mora da su svi u depri 24/7 :)

Link to comment
Share on other sites

хаха, au contraire! Баш због тог ефекта не треба потезати такве ствари, у почетку је било готивно из одушевљења у каквом екстра свету живимо, а онда поклоп због туђе незаинтересованости, коју изазива незрела жеља за саговорником, дакле, то се морало превазићи! После све постаје песма и игра, када узроке непристрасно са дистанце, чисте главе сагледаш, па тако шала, у овом случају на рачун наше цивилизације, изгледа озбиљно и резигнирано : ). Зато је непосредни људски контакт незаменљив, текстуалном формом пренета мисао и осећај, имају хендикеп у самој форми, наспрам пуноће природног разговора.

Не треба људима још један тмурни облак изнад главе, свакако не постављен ту мојим деловањем.

Сад, што због историје неко самовољно у мом присуству потегне такву причу, јбг, последице грешне нам прошлости!

  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 1

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

http://www.panoramas...eley-haven.html

evo ga, mrzelo me juce da trazim preko moba

Odlična panorama, rover je tragovima gusenica napravio nekakvog čoveka koji drži rukama dva štapa sa krugovima na njihovom vrhu ili je to moja mašta?

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Evo i dokaza da je Dule bio na Marsu, pravio jabukovaču tamo :tf:

http://www.b92.net/z...2&nav_id=651234

Edited by Савовски

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Da li ste čuli za minijaturnu hemijsku laboratoriju po imenu SAM? Reč je laboratoriji koja uz NASA-in rover “Kjuriositi” krstari Marsom.

Uzmite komad zemlje sa Marsa i SAM će do detalja da objasni o kakvom je tlu reč. Ovih dana SAM u NASA-u šalje neverovatne podatke, tvrde američki istraživači, pa bi trebalo da zapamtite ime ove mini laboratorije jer će kroz nekoliko dana ona ući u istoriju.

“Ovo je podatak koji će se naći u istorijskim knjigama”, tvrdi Džon Grocinger, glavni NASA-in istraživač u misiji ispitivanja Marsa uz pomoć rovera “Kjuriosti”. U razgovoru za “National Public Radio” Grocinger objašnjava da su na pragu epohalnog otkrića, ali zbog predostrožnosti još ne žele da objave o čemu je reč.

“SAM nam šalje podatke dok sada sedimo ovde i razgovaramo, i oni su sve interesantniji”, bilo je sve što je otkrio Grocinger.

Prema njegovim rečima, glavni razlog je sigurnost, jer su se načnici u ovoj misiji već nekoliko puta opekli želeći prvi da objave nove informacije sa crvene planete. Jedan od tih slučajeva bio je ispitivanje uzorka metana na Marsu, na koji je SAM naišao, a koji bi ukazao na prisustvo nama sličnih živih organizama.

“Znali smo od početka da je moguće da je letelica malu količinu metana donela sa Floride. Zato smo želei da ponovimo istraživanje sa drugim uzrokom”, kazao je Grocinger. Međutim, sledeće ispitivanje pokazalo je da od metana ipak nema ni traga.

Sledećih nekoliko sedmica odigraće ključnu ulogu jer se u NASA-i vrše svakodnevna istraživanja koja bi potvrdila ono što naučnici jedva čekaju da nam saopšte.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...