Jump to content

Civic vs Focus


Trooper

Recommended Posts

ali ovi oko mene samo kukaju na kvalitet goriva i kakve probleme sve imaju zbog toga

kakve probleme imaju ljudi? Osim što su mi preporučili da menjam filtre na 10K km (10Mm? :) na ovom TDCi focusu (2001) koji sad vozim, ne primećujem neki downside dizela. A mnogo volem torque koji daju :)

trups sta ce ti auto sa toliko konja, to nemas gde da stisnes u srbiji

i have to disagree here, novi beograd je car, a i nije poenta da se ide 160km/h nego da dođeš do 80 za 6 sekundi :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 126
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Naravno to se ne odnosi na novog sad Fokusa, ali je prosto neverovatno koliko proizvođači danas prave neke specifične gluposti i koliko deru za to. Pritom je najjače što kao treba da imaš set rezervnih sijalica, što znači da verovatno moram da imam sve originalne Ford sijalice isključivo za moj auto?!

Mislim da su metlice brisača tj. ne čak ni to nego samo one gumice (ako je metlica i onaj metalni deo) 2500 dinara za Hondu u servisu :))

A za potrošnju, rekoh, nešto preko 9 litara po gradu, a za Corsu ne znam, sećam se samo kad sam je intenzivno vozio novi beograd - vračar da je trošila jednu četvrtinu rezervoara nedeljno odnosno mesec dana je bio pun, a mislim da je 35 litara kapacitet.

Link to comment
Share on other sites

Па постоје проблеми са дизелом што на пример хоће да заледи зими. То је у реду за Д2, али евродизел не би смео никако да леди на оним температурама које су биле код нас зимус. То само говори о томе колико воде сипају на неким пумпама.

Такође не може да се види то овако, али кад се отворе дизел мотори то је ужас колико гарежи има у усисним гранама, и колико су дизне запрљане. :fp:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

I sta si izabrao na kraju?

Ja sam uzeo novi Civic 1.8 Sport paket, boja plava metalik, ne znam sta bi rekao loše o njemu... Info ovde .

Enterijer fenomenalan, funkcionalnost izuzetna, ogroman gepek, preklopiva sedišta (mogu da se obore a mogu i da se podignu, odlično za prevoz kabastih predmeta koji ne staju u gepek).

Potrošnja smešna - na otvorenom putu u 6. brzini ispod 5 litara, u gradu se kreće između 7l i 9.3l sa isključenim EKO modom pošto užasno smara kad se kreće na semaforu npr. Koga ne mrzi da vozi Hondu sa startnošću Juga, može da spusti potrošnju u gradu na nekih ~7l sa uključenom EKO opcijom. Takođe, ako bar malo pazite kako vozite (npr ne zalećete se od 0-80km/h kad je sledeći semafor na 500 metara pa onda kočite i slično), možete i sami spustiti potrošnju ispod 8l. Sve zavisi od stila vožnje.

Honda je dosta uradila na ekonomičnosti, pa pored izuzetnog I-VTEC motora imate i opcije na instument tabli koje vam pokazuju kada bi trebalo da prebacite u viši stepen prenosa, čak i boja na brzinometru se menja iz plave (prevelika potrošnja) u zelenu (idealna potrošnja).

Inače, modeli koji stižu u Srbiju se sklapaju u UK, a ne u Turskoj kao što je neko napisao.

Ispod haube je sve na svom mestu - kao u apoteci.

Detaljnije o opremi možete videti na sajtu, ono što je meni najkorisnije je svakako udobno i podesivo sedište i volan, Tempomat, dvozonska klima, sjajni farovi i svetla za maglu napred i pozadi, odličan stereo MP3 uređaj sa 6 zvučnika, kožni menjač i volan, stvarno veliki retrovizori, parking kamera i dosta korisnih pregrada i držača, pogotovo za one koji često duže putuju.

Jedina mana je pomalo smešan izgled kada se gleda odozgo, sa terase npr [|)] - deluje previše "skraćeno" napred, mada u vožnji, pogotovo po gradu, je to veliki plus. Takođe, preglednost pozadi je prilično slaba, ali retrovizori su to dosta "izvukli". Jebiga, išlo se više na dizajn nego na funkcionalnost gepeka i zadnjeg stakla.

Svakako moja preporuka, pogotovo što mu je model trenutno na popustu od nekih ~1300 EUR.

Ljudi u "DELTA auto" su jako korektni i spremni da pomognu, a cena redovnog servisa je oko 100 EUR, na svakih 10.000 KM.

Nema potrebe da se radi veliki servis.

Ako te još nešto zanima, slobodno pitaj !

Link to comment
Share on other sites

[:D] Uzimam Qashqai 1.6d Panorama+ paket na kraju. Odlučio sam se da žrtvujem sport look i malo performansi zarad komfora, duže garancije, bolje potrošnje, touch screen navigacije i boljeg sunroofa :)

Inače evo tehničkih side-by-side karakteristika imao sam ih već negde pa da podelim

tCaHq.png

uz malo sreće sledeće nedelje se javljam sa prvim utiscima

Edited by bogs
Link to comment
Share on other sites

realno trupsi, priznaj da su odlučili gedžeti, kakav crni kurac garancija i potrošnja :)

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

nije toliko vezano za ovo, ali ja sam pre nekoliko dana kevi podešavao GPS kad je išla na put, a nisam ga koristio jedno dve godine ... koliko nisam mogao da se snađem :) u međuvremenu su naravno stigli touchscreen telefoni, to je ključna razlika, i taj GPS koji mi je tada bio "tehnika" sad je kao "kakav je bre ovo krš". Pokušavao sam naravno da skrolujem kao na mobilnom umesto na one strelice desno, i tako te stvari.

Link to comment
Share on other sites

CR-V bi mogao unutra biti malo lepsi. Koliko su se kod novog Civica potrudili, toliko ih je kod CR-V boleo kurac [|)]

Ali stvarno mocno izlgeda sedeti u jednoj takvoj grdosiji.

sedeo sam u novom CR-Vu,ispodesavao sam ga kako mi odgovora,sedista volan sve(cak sam ga i upalio posto je nesto ubagovao bio podizac za prozore pa mi je hostesa dala kljuceve,nisam sprco!!! ) stvarno mocno izgleda,mada nije bio neki jak paket opreme cini mi se,najveca zamerka mi je sto ima onaj prostor izmedju dva sedista koji nije odvojen i podeljen kao kod klasicnih kola kojima je menjac sa rucnom tu,menjac mu stoji podignut kao kod Aurisa,ne znam kako da objasnim jbg,ali stvarno cudno izgleda...:PP i cini mi se da sto se tice dizel motora nema neki 2.0 koji moze da se registruje za normalne novce nego 2.1-2.2 sto mu dodje ~650 e godisnje ...ali sve u svemu stvarno super auto jebote,ozbiljno bi ga uzeo u razmatranje kada bi uzimao tako neki gradski suv :(

Lik na tehnickom ove godine sto je bio pre mene je imao novu kasiku,takodje prelep i fenomenalan auto !!

uzivajte obojica i u zdravlju da ih vozite !

UM CARUJE DOK SNAGA NE POPIZDI !!!

Link to comment
Share on other sites

tnx!

e, da, jebala vas "kašika", sad ste mi potpuno ubili vajb oko toga šta zapravo znači Qashqai, a baš sam se lepo tripovao da ću biti nomad :)

kako ce da te boli dupe za to kada malo provozas auto po daljim destinacijama i skontas koliko je udoban pregledan i sjajan za voznju :)

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

hvala ivanu što mi je linkovao šta je kumquat na wikipediji, ne bih znao inače

kako ce da te boli dupe za to kada malo provozas auto po daljim destinacijama i skontas koliko je udoban pregledan i sjajan za voznju :)

videćemo, tome se i ja nadam :) verovatno sledeće nedelje uz malo sreće, ako prođe sve glatko sa tehničkim/osiguranjima/saobraćajnom/tablicama/itd

Edited by bogs
Link to comment
Share on other sites

Obično taj nulti tehnički odrade oni, da ga tako nazovem, ali mislim da za zaobraćajnu mora on ako se vodi na njega ili da daje ovlašćenje a za koje opet mora da ide u opštinu sa tim nekim. To je ja mislim od skoro tako, pre par godina su mogli oni sve da odrade u tvoje ime sa nekim pisanim ovlašćenjem bez overe ili tako nešto. Možda sam i lupio.

Link to comment
Share on other sites

da, da, sredice sve oni osim ovlascenja, al kazem, ne znam koliko vremenski ce to trajati sve. Npr sa bankom je bilo back and forth jedno 2 dana samo zato sto nisu uspeli da se dogovore koji tacno formular treba da se popuni. A jos kao imaju saradnju sa tom bankom. Administracija je uvek dobro zezanje.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...