Jump to content

Baba vs forumaši


Recommended Posts

"glupa retardirana" je bilo prvo sto mi je palo na pamet kao negativan hejt kada sam odgledao klip. A evo i zasto mislim tako:

Novinarka je pita nesto a njeni odgovori su:

"Da ne treba ne bi pravili tri" - kao da sve sto je u Srbiji napravljeno je napravljeno zato sto je potrebno i sve ima punu funkcionalnost. Ne znam koja je pozadina i zasto ima tri crkve al pretpostavljam da je to produkt nekih svadja mestana u proslosti, neko predizborno mazanje ociju ili nesto slicno

"Da se pokazemo da smo hriscani" - ne bi da ulazim duboko u ovu osetljivu temu al' ako je baba upravu ajde onda da sazidamo 100 crkvi u svakoj jebeno selendri da pokazemo da smo najveci hriscani srbende pravoslavci

"Da neces mozda dzamiju da sazidaju" - nema sta ovda da komentarisem puno. Baba odma okrece prema drugoj veroispovesti a novinarkino pitanje nije bilo ni blizu o tome.

I uz sve to baba spamuje kako je glupo pitanje.

Ovakvih ljudi mi je pun kurac a ima ih podosta po komsiluku i vecina ih je 65+ god Ogorceni su na sve i uvek su im drugi krivi sa sve sto se desava i to sto su se mucili ceo zivot. I nikad od njih neces cuti nesto pozitivno

Edited by moyo

"U dresu Redzi Millera idem do svog dilera, vutre puna kesa al' ost'o sam bez dresa"

Link to comment
Share on other sites

Pa dobro, stoji da su stariji ljudi ogorceniji/tvrdoglaviji/zatupastiji, al ja razumem njenu reakciju zato sto kapiram da je ona to pitanje shvatila kriticki, a kao verniku, to joj se ne dopada, pa je krenula da brani svoj stav. Kao da je novinarka pitala, imate tri skole/parka/bolnice, mislim kapiram da je crkva paralelna sa ovim u ocima vernika.

Link to comment
Share on other sites

Нема везе ово са вером/невером. Ово је исечен клип, и нешто сумњам да је баба одједном испиздела.

Први део је о 3 цркве, које су вероватно подигли или један или више донатора... Зашто? Од куд знам. Зар је битно? Може им се. А за њих је баба рекла да се покажу пред Богом.

Други део је убола екстра, само је то у сенци "омг, баба зелиот", што је одмах повукло да је затупаста, ретардирана итд...

Link to comment
Share on other sites

pa ton novinarke na samom startu je zajebantski, barem mi se tako cini...

iako nije profesionalna, pitanje joj jeste na mestu - prioritet im je izgleda da nastancuju sto vise crkvava jer su oni izbegli od likova sto su stancovali dzamije? oni su poslednji bastion pravoslavlja?

ne znam nikakav kontekst, ali ljudi se odusevljavaju kad vide babu kako NAPUSAVA NOVINARKU LOLOLOLOL, meni je to bez veze.

Link to comment
Share on other sites

У Ужицу је некада на 5-6.000 становника било 20 џамија. То што су нама поприлично фино испрали мозгове за 40 година комунизма, а неки наставили и након тога, то је друга прича.

Верници имају своје виђење ствари, а ни мени као не-зелиоту није толико ненормално да у неком "селу" (у бити је вероватно област у питању, заједно са засеоцима) имају 3 донаторске цркве. Необично да, али ретардирано не.

Link to comment
Share on other sites

Ја сам у контра-баба групи. Додуше, не знам позадину и да ли је баба раније испиздела и да ли новинарка подјебава. Али баба је истриповала, не кажем ово зато што је баба ''зелиот'' или шта год, него просто невезано за тему ми је тај трип. Оно, ''ви имате у селу три икса'' - ''што питаш те глупости лол, шта би ти, да имамо три ипсилона!''. Реци брате готивно нам је да имамо три тога и тога и заврши посо. Или објасни зашто вам је готивно, баба одма отишла у неку дваес пету екстраполацију, гледам и у фазону сам откуд сад џамије...

Подсетила ме баба на ону казну у аутостоперском водичу кад те тутну у ону машину која екстраполира цео космос из парчета кекса (јер је све повезано, јелте) и онда ти то не можеш да поднесеш својим малим мозгом и зомбираш се.

едит - брате ''затупастији'' не постоји у том значењу, чак ни у сленгу:) можда сте хтели да кажете затуцанији или нешто слично

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

pomenula je džamije jer je proterana sa kosova ili negde iz južne srbije/sandžaka.

a tamo (kao i svuda drugde) muslimani se ne libe da dižu džamije non stop, i više od 3 po selu.

jeste nepotrebno imati 3 crkve, ali baba je vernik i njoj su takva pitanja udar na religiju koja joj mnogo znači, pogotovo što dolazi iz multireligijske sredine gde se non-stop vodi tihi međureligijski rat. zato je tako i odreagovala.

da je retardirana - nije.

da je uništila novinarku - to tek nije.

a selo ima 3 crkve, verovatno, jer ima ljudi iz koji su došli do para pa žele da izgrade crkvu kako bi oprali grehe i podmitili savest. tj bar oni tako misle. a i da se pokažu.

Link to comment
Share on other sites

То су све неке информације које, бар мени, не утичу на утисак о клипу. Можда то објашњава ствари, али не оправдава. Не знам, претуку ме скинси и узму ми паре и телефон на коме су ми геј фотке и ја седнем на клупу сјебан и долази ми новинарка са трипом ''ха, шта сте доручковали данас'' и ја је отерам у курац. Моја позадинска прича објашњава зашто сам ја то рекао, али ме не оправдава, пајсер сам што сам напушио новинарку, сад, да ли имам своје разлоге за свој пајсеризам, то је пета прича.

Знам за трип са џамијама и контам да баба не гледа на то као што би гледао неко други итд. али брате, причате како није затуцана, па то је дефиниција затуцаности. Притом не мислим на затуцаност као увреду, већ као на појам, па сад што је он негативан, шта ћу му ја. Нек објасни госпођици о чему се ради и нек јој отвори перцепцију кад није затуцана. Сам трип ''њој је то овако, па реагује овако'' указује на затуцаност. Претерујете у смеру који вам је симпатичан, брате, моја баба је затуцана у пичку материну, а мање је затуцана од ове по некој логици ствари (живела на селу, живела у граду, има унука сликара :tf: итд, небитно).

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Муслимани на Косову нису ни приближни онима по Босни и Рашкој или северу ЦГ. Док је код ових "Бошњака" фазон да сваки има своју џамију, код Шиптара је то доста ређе.

Mislim da sam frustriran zbog svega od navedenog, kako si me procitao, ciganmala frojdovac.
Link to comment
Share on other sites

opet bi napomenu da je pridev "glupa retardirana" bio random negativan pridev koji mi je pao na pamet. Njime sam samo hteo da iskazem svoje ekstremno negodovanje babe. Ne mora biti shvacen u bukvalnom smislu reci

"U dresu Redzi Millera idem do svog dilera, vutre puna kesa al' ost'o sam bez dresa"

Link to comment
Share on other sites

jebote o čemu vi raspravljate ne verujem, "novinarka" je neka ciganka raspala sa verotano manje razreda osnovne škole od babe, pritom vidi se da je postavila pitanje da je isrpovocira, baba reagovala kako je reagovala (pogrešno po meni) i to je to. i pitanje JESTE glupo: "Šta kažu ostali meštani jesu li potrebne 3 crkve u selu?" Šta da joj odgovori? "DA, RADILA SAM ANKETU KOJA JE POKAZALA DA TREBA", mislim jebote...

I podsetilo me na sitaciju sad u nedelju u utisku nedelje na B92, Đelić iz nevezuše pita onu Jorgovanku iz SNS-a, "Ko je po vama veći heroj, Zoran Đinđić ili Ratko Mladić?", i ova kao "wtf zašto me to sad pitate?", ali umesto da iskulira, ona se upeca i izgovori to što su želeli "...Ratko Mladić je heroj..." i sutra u jebenim vestima "Jorgovanka izjavila da je RATKO MLADIĆ HEROJ!"... na sajtu B92 isto "RATKO MLADIĆ HEROJ", mislim koji kurac...

edit: i da, ja nisam vernik, i ne mislim da je baba "uništila novinarku", zato što su na ovom klipu baba i ciganka koja smradom topi taj sneg oko sebe.

Edited by BLACK JESUS IS BLACK
Link to comment
Share on other sites

Не узимате један врло битан аспект, веома везан за задњи део њене приче.

Наиме, ради се о селу - сви се познају, испреплетане су родбинске/кумовске и остале везе. Дакле, питање је потпуно провоцирање, јер шта она може да каже? "Будале направиле 3 цркве", а ради се о њеним, најмање, комшијама?

Плус, није чак ни шта она каже о 3 цркве, него шта комшије о томе причају... јебени новинари.

По чему је онда она затуцана?

Link to comment
Share on other sites

ne mogu da verujem da je neko protiv babe i njenog razmisljanja :)

naravno da je provokacija, u nekoj su vukojebini zatrpani snegom ko zna kakvih problema sve imaju, i dodje glupa novinarka i pita dal nije mngo tri crkve... ako neko hoce da donira novac za crkvu nek donira, sta baba ima sa tim, i zasto bi bilo kome ko je pravoslavac smetalo tako nesto, ako nisi pravoslavac sta te briga opet, nije tebi iz dzepa otislo za te crkve (ili mozda jeste i vi znate nesto sto ja ne znam pa ste zato ogorceni, pa mi objasnite situaciju)

nisam neki religiozni fanatik, postujem veru i tradiciju (iz razloga sto su to radili moji pre mene i mene su tako vaspitali iako su bili komunjare jel te sram ih bilo), al nemojte zajebavati :)

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Baba je postupila kao što bi svaki penzioner postupio, odnosno makar većina, ti ih nešto "napadneš" a ona odma "a kako oni mogu tako a mi ne možemo", još kad ubaciš religiju, nacionalnost itd, dobiješ win kombo. Samim tim babina reakcija me nije iznenadila koliko naziv klipa "baba sabila novinarku", a ono nema ni S od sabijanja, baba vrti svoju priču.

A novinarka je sa druge strane lol i previše joj creditsa dajete jer je ipak poslala lokalna televzija Ruža Gruže da na ko zna kom brdu u selu od 15 stanovnika na -20 ide i intervjuiše meštane dal im nisu slučajno previše tri crkve. Kapiram da je to prvo i jedino što je i mogla da pita jer je zato i poslata.

Link to comment
Share on other sites

naziv klipa "baba sabila novinarku", a ono nema ni S od sabijanja, baba vrti svoju priču.

Да је клип другачије насловљен, уопште не би ни било оволике приче. :)

Mislim da sam frustriran zbog svega od navedenog, kako si me procitao, ciganmala frojdovac.
Link to comment
Share on other sites

haha prvi put napisem post koji nije "neutralan" (po pitanju neke ozbiljnije teme) i zauzima neki stav (ranije sam spominjao kako su mi postovi takvi jer izbegavam internet raspravu) i dobijem bas to sto izbegavam. Kolko vidim retko ko se slaze samnom (sto je totalno ok) i vecina hajlajtuje drugacije stvari i gleda iz drugog ugla. Inace taman sam skupio volje i zelje da prelistam malo UTP i ukljucim se u diskusiju ali rasprava o babi mi je pojasnila jos vise neke stvari i navela me da odustanem od toga.

"U dresu Redzi Millera idem do svog dilera, vutre puna kesa al' ost'o sam bez dresa"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...