Jump to content

Novo vs polovno


Trooper

Recommended Posts

  • Replies 98
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja sam na prvom casu ekonomije na prvoj lekciji saznao da 80% milionera kupuje polovna vozila. Nov auto cim ga izvezes iz prodavnice gubi 30%, a mudrom kupovinom dobrog NEMCA za 2 god mozes prodati za skoro isto para. Meni (tj caletu) se desilo pre 6-7 god da je kupio golfa cetvorku, vozio 2 god i prodao za vise para :O

Matori kola koja kupuju milioneri apsolutno ne mogu da se mere sa kolima o kojima se govori ovde, a ovde se govori o kolima do 20k evra, ja verujem da neko ko ima milione pre uzme polovan auto koji nov kosta 300k pa ga uzme za mozda i vise od 100k manje ali to je neka druga prica.

Nije uvek nov auto mnogo bolja solucija, uvek zavisi o kom cenovnom rangu ovde pricamo, ako pricamo o kolima koja kostaju preko 20k evra nekada je pametnije uzeti polovna jer se mnogostruko ustedi i to uglavnom uzimati u inostranstvu iz proverenog izvora, tako ja razmisljam da u Nemackoj za koju godinu uzmem neki auto od nekoga ko je proveren(baba vozila na pijacu).

Svakako ja sam za nova kola, polovna kola pa jos u Srbiji su mecka u dzaku, takodje kupovina iz inostranstva posredstvom je opet mecka u dzaku, tako da je nov auto najbolje resenje.

Link to comment
Share on other sites

jel ga vozila baba ili doktor? koju pricu je prodao ortaku?

meni je jedan lik bacio spiku za svoju corsu 2003, 40 k km, da je malo presao jer ga je vozio neki invalid u nemachkoj koji se sjebao na motoru, a on ga je uvezao za svog caleta od 76 godina,a auto je neka sport varijanta sa irmsher auspuhom, neki zajebanim filterima vazduha, crnim stopaljkama, automatik, pas am se pitao ko bre takva kola uvozi za matorog penzosa, verovatno je hteo da juri klinke neke:P;)

Edited by Urgh

No one can survive becoming a legend.

i ja kazem jebiga! Kao da je jebiga neka magichna rech.

Link to comment
Share on other sites

nemoj kupovati nov auto u srbiji, pogotovo za kes... nista ne verujem ovim nasim banditima... evo u sapcu pukla bruka kada su u mercedesovom predstavnistvu prodali lupanu mecku od kolikogdhoces para... pa mislim... ako treba da vodis majstora sa sovom da pregledas auto u jebenom predstavnistvu mercedesa, e onda se dobro zapitas sta sve mozes da dobijes u srbiji....

nadji polovanjaka negde u evropi i to je to

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

To sa lupanim kolima imash i u Rusiji - kada uzimash kola, treba gledati sve od A do Ш, jer se deshava da slupaju kola na shleperu ili josh neko sranje. Mom ortaku su hteli da prodaju novu Astru koja nije imala neke dekorativne delove (zaboravili da ih stave poshto su je sklapali u Rusiji) i nije bio ukljuchen jedan LED zato shto su na fabrici zaboravili da spoje kablove!?

Znam mnogo ljudi koji imaju problema sa raznim kategorijama kola - poslednji ludachki primer je bio sa novim Porshe Kajenom gde su ljudima ispadali prednji farovi pri naglom kochenju [roflmao]

Kod restilizovanog Mondea je kod mnogih problem sa kontaktom u desnom LED faru (samo u desnom!, sa levim je sve OK). Ali to sve menjaju po garanciji i tu je opet bolje imati nova kola.

Ne znam kako je u Srbiji, ali u Moskvi kada uzimash neka skuplja kola ti zaista titraju jajca i trude se da ti ugode da bi kod njih ishao na redovne servise.

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

trebas biti retardiran pa kupiti bilo sta vezano za kola ili sama kola u Sabcu,najvece mutivode na svetu koje rade i prepakuju sve i svasta,tako da me to sa novim/lupanim mercedesom u salonu tamo nista ne iznenadjuje.

Na konto Francuza stvarno su prokleti za odrzavanje jebote,lupa mi prednji desni trap i treba da se radi kraj spone i kugla sto mi je lik na tehnickom rekao da kosta oko 1000 din po delu..znaci oko 2000-2500 din za delove....ispostavi se na kraju da ta kugla ne moze da se kupi kao odvojen deo za moj model kola nego u kompletu sa viljuskom celom sto je oko 6500 din...

UM CARUJE DOK SNAGA NE POPIZDI !!!

Link to comment
Share on other sites

u srbiji ti u 80% slucajeva izjebu auto da bi isao na servis redovno

Ja moram priznati da sam dva puta kupio nov auto kod različitih prodavaca i zaista nisam imao nijednom slučaj da je nešto u startu bilo falično, mada kapiram da može da se desi. Ono što je mnogo veći problem je retardizam i generalna nezainteresovanost ljudi u ovlašćenom servisu. Tipa kažeš im da ti pogledaju neku sitnicu, tipa ne radi ti prskalica za pranje na zadnjem staklu - na Fabiji mi se desilo da sam tri puta vozio kola u servis za druge stvari (tipa uvek te mrzi da ideš samo zbog toga) i svaki put sam im rekao i svaki put su me iskulirali. Onda sam kasnije otišao u neki drugi servis po preporuci, zaboravio uopšte to da im kažem (pošto sam vozio tipa 2 godine bez toga pa sam i zaboravio da postoji) i lik je bio u fazonu "evo završen je, a sredili smo ti i nije radila ona prskalica". Meni bi to realno bilo da tako bude u svakom servisu, pogotovu ovlašćenom, ali su moja iskustva potpuno suprotna i sa Škodom i sa Fordom.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Ja moram priznati da sam dva puta kupio nov auto kod različitih prodavaca i zaista nisam imao nijednom slučaj da je nešto u startu bilo falično, mada kapiram da može da se desi. Ono što je mnogo veći problem je retardizam i generalna nezainteresovanost ljudi u ovlašćenom servisu. Tipa kažeš im da ti pogledaju neku sitnicu, tipa ne radi ti prskalica za pranje na zadnjem staklu - na Fabiji mi se desilo da sam tri puta vozio kola u servis za druge stvari (tipa uvek te mrzi da ideš samo zbog toga) i svaki put sam im rekao i svaki put su me iskulirali. Onda sam kasnije otišao u neki drugi servis po preporuci, zaboravio uopšte to da im kažem (pošto sam vozio tipa 2 godine bez toga pa sam i zaboravio da postoji) i lik je bio u fazonu "evo završen je, a sredili smo ti i nije radila ona prskalica". Meni bi to realno bilo da tako bude u svakom servisu, pogotovu ovlašćenom, ali su moja iskustva potpuno suprotna i sa Škodom i sa Fordom.

dadadadada,imao sam ja slican problem sa ovim bajama gde su moji uzeli punta

kvrckalo mi nesto kao da mi je otisao homokineticki,ja odem kod njih,oni ga kao pregledali i rekli da je sve u redu...i vozio se sa ortakom,on cuo isto to,kaze,nije to homokineticki,verovatno ti se samo opustila guma koja drzi srednji lonac,i tako je i bilo,fazon,sam je zavio...jebena glupost

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je tu problem i u tome koliko je neka marka uspeshna na nekom trzishtu.

Naprimer, Suzuki nije u vrhu trazenih automobila u Rusiji, dok je Ford u prvoj trojci. U Suzuki salonima su realno ljudi smoreni i ima dosta manje mushterija, dok je u Fordovim salonima stalno feshta. Poshto Ford zgrce brdo para na prodaji i servisu svojih automobila, moze da ulozi pare da se zajebava sa ugodjavanjem svojim klijentima u vishem segmentu (tachno se vidi razlika kada pitash menadzera za Fiestu ili Focus i kada pitash za Mondeo ili S-Max).

E sad, kada skapirash koliko se malo novih automobila prodaje u Srbiji u odnosu na druga trzishta i koliko su autodileri realno u kurcu, sve dodje na svoje mesto... Mnogo puta sam posmatrao kako firma polako propada iako se generalno zna kako treba izaci iz bule, ali jednostavno su ljudi u zacharanom krugu i sve ide ka neminovnom raspadu.

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

dadadadada,imao sam ja slican problem sa ovim bajama gde su moji uzeli punta

kvrckalo mi nesto kao da mi je otisao homokineticki,ja odem kod njih,oni ga kao pregledali i rekli da je sve u redu...i vozio se sa ortakom,on cuo isto to,kaze,nije to homokineticki,verovatno ti se samo opustila guma koja drzi srednji lonac,i tako je i bilo,fazon,sam je zavio...jebena glupost

Pa kad si se pravio pametan i rekao ljudima da ti provere homokineticki, a ni ne znas sta je cim ga mesas sa lupanjem lonca.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Pa kad si se pravio pametan i rekao ljudima da ti provere homokineticki, a ni ne znas sta je cim ga mesas sa lupanjem lonca.

nisam se ja pravio pametan jer o automobilima nista ne znam i nisam rekao "PROVERITE MI HOMOKINETICKI ZGLOB" nego sam dosao i rekao "dobar dan ciko,kada nas je 4 ili 5 u kolima,u odredjenim trenucima mi nesto kvrcka/lupka,jel mozete da pogledate sta bi to moglo da bude,jedan drugar mi je rekao da mi je mozda otisao homokineticki"

znaci dovoljan je bio jedan pogled u kanalu da se vidi sta je otislo,ali nisu mogli ni da pogledaju

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je tu problem i u tome koliko je neka marka uspeshna na nekom trzishtu.

Naprimer, Suzuki nije u vrhu trazenih automobila u Rusiji, dok je Ford u prvoj trojci. U Suzuki salonima su realno ljudi smoreni i ima dosta manje mushterija, dok je u Fordovim salonima stalno feshta. Poshto Ford zgrce brdo para na prodaji i servisu svojih automobila, moze da ulozi pare da se zajebava sa ugodjavanjem svojim klijentima u vishem segmentu (tachno se vidi razlika kada pitash menadzera za Fiestu ili Focus i kada pitash za Mondeo ili S-Max).

E sad, kada skapirash koliko se malo novih automobila prodaje u Srbiji u odnosu na druga trzishta i koliko su autodileri realno u kurcu, sve dodje na svoje mesto... Mnogo puta sam posmatrao kako firma polako propada iako se generalno zna kako treba izaci iz bule, ali jednostavno su ljudi u zacharanom krugu i sve ide ka neminovnom raspadu.

http://www.blic.rs/Slobodno-vreme/Zanimljivosti/317155/Ruski-doktor-razlupao-salon-automobila-i-napravio-stetu-od-20000-funti

[:D]

Naposletku ti si navek znala da sam svirac,brosic sto se tesko pribada,da me moze oduvati najblazi nemirac,da cu u po reci stati,da se necu osvrtati nikada...

Link to comment
Share on other sites

Ako sam ja dobro shvatio on je ostavio svoj Nissan na popravku, da li Outlander ili tako nešto (negde sam pročitao, ovde ne pise), tako da mu je ta Vitara verovatno bila neki zamenski auto, pozamljen ili nešto, dakle nije bas potpuni kreten :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Elem gledam sad nešto po netu i imaju akciju za Fabiu sa Ambition opremom za 8.500 evra sa sve metalik bojom, što mi deluje ok ponuda. Ali nisam znao šta je Ambition oprema pa sad tražim, i kao dosta je kul, od onoga što ti treba ima sve sem alu felni, ali bez toga se živi. U svakom slučaju ono što me inspirisalo na pisanje ovog mog posta je ranija priča o patosnicama, spisak opreme za najjači paket Elegance za Fabiu:

Enterijer:

Patosnice

Dakle prethodna dva paketa imaju patosnice samo uz doplatu :))

Edited by Zwerko

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...