Jump to content

Primer ispravnog vaspitanja ili ne?


Recommended Posts

Na kakav vid vaspitavanja mislish? Na to shto je omogutjio tjeri da dobije sve shto joj je palo na pamet, i za uzvrat ochekivao malo poshtovanja i razumevanja? Tu mislim da se grdno zajebo. Kontam da chovek radi ko konj, privatni biznis ako sam dobro razumeo (amerika je to, dolar je uvek na prvom mestu), pa malo vremena provodi sa derishtem. Pa ako urachunash tu efekte na koje ne moze da utiche - sumnjam da moze da odabere u kom drushtvu mala zuji, shta gleda na tv-u i net-u...

On the long run, chovek je bio optimista, dok je tjera kupila zivotne vrednosti iz drugih izvora.

Shto se tiche reakcije reko bih da je sasvim adekvatna. Ugazio je nezahvalno derishte u crnu zemlju bez da je prstom takao. Dao joj je materijala za razmishljanje za jedno duze vreme. Sad je pitanje kakav tje aftermath da bude - otje li mala da skonta ili ne. Generalno alternative ovome shto je uradio bash i nema. Mogo je da se pravi blesav i ne uradi nishta (i verovatno bi pao u depru poshto bi tako ispo pichka), ili je mogo da je prebije ko machku ili nedajboze saspe taj sharzer u nju (robija u oba sluchaja).

... ukusi su razlichiti... reche djavo i sede u trnje...

Link to comment
Share on other sites

Клип одлично показује последицу једног лошег приступа учењу, присиљавајући дете да чини оно што је исправно, без разумевања са дечије страно зашто је то исправно, и без разумевања са родитељске стране да процес учења и не иде баш тако. Генерално, то се односи на било какву промену, где се прибегава модификовању вањских околности уместо узрока у личности који их последично манифестују. На почетку клипа лепо објашњава зашто није у праву, погрешном интонацијом али сасвим легитимно указује на неосновани тинејџ бунт, а онда то прераста у оно што је њему једини познат вид васпитања, горе описан, где уместо да се озбиљно позабави њеним виђењем кућних обавеза, прибегава експресном разрешењу разбијајући јој лаптоп. Шта на крају добијамо? Још више исфрустрирано дете које неће разумети природу минималног ангажовања у сређивању куће, пад квалитета у комуникацији и можда психичке трауме.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

ali ja kad malo bolje razmislim, ona suštinski nije uradila ništa "preko" onoga što tinejdžeri u to doba i rade - e smaraju me moji, e teraju me da čistim, e keva mi kenja ... jedino što je to uradila na netu pa je ovaj video, a ne uživo sa drugaricama na kafi ili ne znam, lovljenju bafala, šta god da rade :) bilo bi bolje, što je neko rekao, da ako je već hteo da se "sveti" smisli nešto zanimljivo, ono, revenge is best served cold i to, ali sa druge strane, lik je rednek, šta očekivati :)

Link to comment
Share on other sites

Meni je zanimljivo sto cale izgleda kao neki farmer a prica kako joj je on instalirao softver :)

Inace potpuno podrzavam ovaj akt, jer to sto je ona uradila je ono sto rade svi tinejdzeri u njenim godinama, koji su retardirani...Ovo sto je ona postavila na fejsbuk mozda pomislis u trenutku ili izgovoris u afektu tokom neke svadje, ali da svoje frustracije deli po internetu sa random retardima i tako sere po roditeljima, strasno...

Pogotovo onaj zadnji deo, kad budete matori i kad ne budete mogli da se obrisete, ja necu biti tu... Mislim, hej, ovo je vec u rangu sa klincem koji gura daljinac u bulju jer mu je oduzet wow account, samo u pisanoj formi... Ovo nije cak ni drskost ili bezobrazluk , ovo je direktan izliv mrznje, koji nije samo trenutni talas emocija u glavi koji prodje nakon 20 minuta, vec dovoljan da se ona usudi da to napise na internetu...

Link to comment
Share on other sites

^I da li će postići nešto ovime? Neće.

Клип одлично показује последицу једног лошег приступа учењу, присиљавајући дете да чини оно што је исправно, без разумевања са дечије страно зашто је то исправно, и без разумевања са родитељске стране да процес учења и не иде баш тако. Генерално, то се односи на било какву промену, где се прибегава модификовању вањских околности уместо узрока у личности који их последично манифестују. На почетку клипа лепо објашњава зашто није у праву, погрешном интонацијом али сасвим легитимно указује на неосновани тинејџ бунт, а онда то прераста у оно што је њему једини познат вид васпитања, горе описан, где уместо да се озбиљно позабави њеним виђењем кућних обавеза, прибегава експресном разрешењу разбијајући јој лаптоп. Шта на крају добијамо? Још више исфрустрирано дете које неће разумети природу минималног ангажовања у сређивању куће, пад квалитета у комуникацији и можда психичке трауме.
Link to comment
Share on other sites

Sam cin klipa je za sve koji su lajkovali njen fejsbuk status, a to sto je video postao viral nema veze sa tim.

A ovo kako on ne razume njen pogled na kucne poslove i kako treba da joj angazuje par psihologa da joj pomognu da izraste u srecnu i stabilnu osobu je cist bullshit.

Kao prvo covek je napomenuo da je to hirovito/bahato ponasanje njena karakteristika i da trazi sto kuraca, a posle se usudi da opljuje po roditeljima kako je zlostavljaju jer mora da pere sudove.

Sigurno joj nije razbusio laptop jer jednog dana nije htela da opere sudove... Osobe koje su u stanju da se ovako ponasaju zasluzuju dobru kaznu, jer je to za njih najbolja terapija, a to koliko ce ona trajati, to je sad ne bitno, mozda se cale i predomisli, nije je poslao u zatvor na odsluzivanje, i ta prica kako je njoj potreban specijalan pristup da odradi osnovne stvari je lejm, jer je i ona homo sapiens sa ceonim reznjem od jedne trecine mozga i po prirodi je u stanju da razumno sagleda svaku situaciju samo kad bi razmisljala o istoj nekih 10-ak sekundi, ali sigurno je i to zaboravila da radi od silnog ugodjaja dok se proserava po fejsbuku sa svojim drugaricama.

Link to comment
Share on other sites

Kaze da se bavio ITjem, a treba mu 6 sati da upgrade-uje software? Pa za pola tog vremena sastavis komp od nule sa sve software-om...

Da li je opravdano njegovo kopanje po njenom fejsu kad nesto vidno nije za njegove oci i sigurno mu ne bi rekla u lice?

Da se razumemo, nisam na njenoj strani, al' mislim da je njegov pristup kompletno pogresan....

Link to comment
Share on other sites

kačio sam ja ovaj klip na onom topicu gde se kače klipovi (lol).

Ovo je "zanimljiv" način vaspitanja (za gledanje na internetima), ali ne i ispravan, po mom mišljenju. Mislim, kontam da je matori fejlovao još ranije, pa se kasno setio da ispravlja svoje greške.

--------------------------------------------

24zxj5h.png

Link to comment
Share on other sites

Имам утисак да доста вас заправо ''офтопичи'' или има емо реакције. Ово свакако јесте погрешан приступ, ма колико мени као мени ћале био харизматичан што има праведнички гњев и што је исмарао лолклинку и што има смисла то што он прича. Те ствари су АПСОЛУТНО небитне за поенту теме, не можете да гледате са те позиције и то је просто чињеница. Или нисте размишљали уопште о ситуацији и реаговали сте на прву лопту, или сте посматрали емотивно, па сте аутоматски подсвесно зготивили што је ћале свијетли борац против батица и секица које вас смарају на вашем неком рл плану (а што је најгоре што човек може да уради при покушају било какве анализе) или сте ''да ли је ово исправно васпитање'' прочитали као ''да ли је мени ово готиван клип'', или сте скапирали ћалета и ћерку као особе икс и ипсилон у другарском или пословном односу (што је опет ОГРОМНА грешка), у ком случају све испада смислено и логично.

Мене сад мрзи да вотујем од кулина бана и добријех дана зашто и како ово не ваља, мислим, можете да ми пребацујете што то нећу да урадим, а наступам овако сигурно, ал јебига, мрзи ме стварно.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Pogledajte malo na netu o ovom liku, njegov fejs i konkluziju price sa cerkom posle ovog napucavanja.

Mission accomplished and job well done.

P.S - ako nista drugo ne bi poslo za rukom i ja bih isto ovako.

Da ne trazimo, sta je epilog? Mala se unormarila?

"Odvajali se mi ili ne, mi smo vec odvojeni!" - Dj. Balasevic

Link to comment
Share on other sites

Taso, sto je neispravno uci na fejs svog deteta? Pa ono, zivi pod tvojim krovom, hoces da ga vaspitavas i treba da znas u kom smeru ide i da li skrece sa puta. Eh da svi roditelji mogu videti fejsbuke svoje dece...

Vise sam za varijantu da dete ranije izvedes na pravi put da ne dodje do toga da moras da ga stalk-ujes, ukoliko je moguce =]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...