Jump to content

Farbanje misa


vukashinp

Recommended Posts

Mislim da ti je za tu rabotu najbolje da kupiš boje za makete, plastika je plastika, to će sasvim lepo ići jedno s drugim. Predlog rastaviš ga skroz, odvojiš potpuno delove koji su spolja i koje ćeš farbati (ako je moguće na tom modelu) i onda smisliš šta oćeš da farbaš i kupiš neophodne boje u prodavnici maketa ili bolje opremljenom supermarketu (mislim da u Merkatoru imaju super izbor Ravell boja, bar su imali kad sam poslednji put gledao). Ako baš oćeš da se zezaš daj malo više para za onaj najosnovniji airbrush, tj kompresor, ispašće mnogo lepše, ako ne što bi se reklo kist u ruke pa peglaj.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Ja sam farbao miša i to više puta, upravo intelija 1.1 i ranije 3.0 :)

Davno to beše.

Nema puno filozofije:

- rastaviš miša (bar je to kod intelija lako)

- izšmirglaš dobro (pogotovo keca, jer on ima onu grublju površinu)

- naneseš boju (ja sam koristio auto lak, mada možda bolje neka za plastiku koju savetuju kolege iznad:))

- ostaviš da se osuši, sklopiš miša i to je to.

ako imaš još neka pitanja tu sam.

Link to comment
Share on other sites

Joooj, sad kad si rekao, jebote miš ima lepo obrađenu površinu da se ne lepi za dlan, sumnjam da hobi farba + lak ili autolak zadovoljavaju tu ergonomiju [V]

I ja sam tako mislio, ali neko reče da je više puta farbao lakom i nema frke.

BTW nikako lak za nokte. Lakirao sam neke figurice njime - slepile su se na površinama gde su u međusobnom kontaktu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...