Jump to content

Istok Pavlović - Kako zaraditi na tom internetu


nickwood

Recommended Posts

зашто Пејпел не може, уз трансакцију, да приложи рачун одобрења неке банке у иностранству и име уплатиоца који је власник тог рачуна?

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

jeste sigurni da nema traga novca u paypal transakcijama?

је ли има?

ако има, онда остаје једини проблем третмана твог налога на Пејпелу. он де факто јесте твој девизни рачун у иностранству и ако можеш да оправдаш приливе на тај рачун не би требало да буде проблема да их и дигнеш. остаје проблем ограничења резидентима да отварају рачуне у иностранству. то се решава изменама закона о девизном пословању. ако би дозволио резидентима да имају рачуне у иностранству, то не обухвата само Пејпел, разумете? онда ја могу да отворим прави рачун у иностранству... то сад није опција.

@drasko

Sta ti znaci sto taj racun pripada toj firmi?

па потврђује ми да је твој промет леџит, тј. да нема никаквих сумњивих радњи. то је сама суштина контроле, да утврдимо доказима да је оно што си ти рекао да се десило стварно тако и било. капиш?

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Pitanje je ne samo za pejpel nego zasto ne mozes da imas uopste devizni racun napolju.

Zato sto bi sam sebi uplatio na domacu banku?

Ja opet pitam, sta ti znaci sto znas ko je meni platio u odnosu na to sto moras da pitas stranu banku ko je meni platio.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

ја сам у почетку мислио да је Пејпел само посредник, тј. да му одобриш средства на посебном рачуну у нашој банци, па он вуче одатле твојим налозима и плаћа у иностранству. сагледајте ову причу и у обрнутом смеру. ту нема проблема. проблем је што ти Пејпелу УПЛАТИШ паре, дакле на њихов рачун, ту престаје свака могућност контроле.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Imam jednu teoriju zavere koja je highly unlikely, ali kao ajd da podelim. Sa PayPalom se kupuje na eBayu gde su raznorazne stvari, dobra, usluge,... nazovite ih kako hoćete, mnogostruko jeftinije nego u majčici Srbiji jelte. Konkretno u mom slučaju, prvi bih potrošio brdo nekih para tamo za neke stvari, nego da ih kupim ovde. Ponavljam... Nisam uveren u to, samo dajem kao opciju na razmatranje.

Link to comment
Share on other sites

ja nisam siguran sto hejtujete Torbicu oko ovoga. Mozda covek ima neke Istok-like ispade na twitteru i stvarno ne znam kome se uvlaci od politicara, ali ono sto sam ja imao kontakta sa njim je uvek ostavilo utisak da zna sta prica.

A ovo sa racunima u inostranstvu mi zaista nije jasno, voleo bih da mi navedete primer JEDNE ne-banana drzave koja ima istu politiku kao mi u vezi deviznog poslovanja i nema paypal (ovde nije bitan sam paypal vec mi je najlakse da kroz taj primer skapiram princip)

Link to comment
Share on other sites

Ali ti nemas nikakvu fakticku kontrolu za sta su meni platili sa te strane firme cak i kad je direktno sa racuna strane firme na moj racun.

Ja napisem da je od programiranja, a u stvari sam platio koakin. I? Sta imas ti od te kontrole? Da proveris da se nisam mozda zajebao u fakturi i kod pravdanja priliva? Nigga plz ...

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Pitanje je ne samo za pejpel nego zasto ne mozes da imas uopste devizni racun napolju.

Zato sto bi sam sebi uplatio na domacu banku?

Ja opet pitam, sta ti znaci sto znas ko je meni platio u odnosu na to sto moras da pitas stranu banku ko je meni platio.

шта ће ти девизни рачун напољу? шта њиме можеш што неможеш домаћим девизним рачуном? једино што је разлика је избегавање контроле.

ти кажеш ко ти је и по ком основу уплатио и за то донесеш доказ (фактуру). банка твој папир сравни са подацима из трансфера и каже, океј, стварно је фирма ИКС са свог рачуна у Минхену уплатила Мохијевој фирми на њен рачун у Београду износ по овом папиру, све океј, ево Мохи паре. код Пејпела немамо податак са ког је рачуна теби стигла лова, нити ко је власник тог рачуна, па банка не може да сравни податке. ти можеш да кажеш да ти је Деда Мраз уплатио.

Imam jednu teoriju zavere koja je highly unlikely, ali kao ajd da podelim. Sa PayPalom se kupuje na eBayu gde su raznorazne stvari, dobra, usluge,... nazovite ih kako hoćete, mnogostruko jeftinije nego u majčici Srbiji jelte. Konkretno u mom slučaju, prvi bih potrošio brdo nekih para tamo za neke stvari, nego da ih kupim ovde. Ponavljam... Nisam uveren u to, samo dajem kao opciju na razmatranje.

то би имало за последицу само краткорочан тежак удар на нашу девизну ликвидност, који би се топио временом. мислим да није проблем у томе да неко хоће да нас пљачка високим ценама или да заштити се од одлива пара за тричарије на и-Беју, већ о немогућности контроле.

Ali ti nemas nikakvu fakticku kontrolu za sta su meni platili sa te strane firme cak i kad je direktno sa racuna strane firme na moj racun.

Ja napisem da je od programiranja, a u stvari sam platio koakin. I? Sta imas ti od te kontrole? Da proveris da se nisam mozda zajebao u fakturi i kod pravdanja priliva? Nigga plz ...

али си ти поднео доказ о основу наплате из иностранства. ако си фалсификовао ризикујеш затвор.

Drale, je l' smem ja da imam devizni racun u nekoj stranoj zemlji?

само у неким изузетним случајевима чини ми се.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

али си ти поднео доказ о основу наплате из иностранства. ако си фалсификовао ризикујеш затвор.

Pa to bi isto i za pejpel bilo. O tome pricam sve vreme. Osnov uplate sa pejpela, ja kazem sta je, potpisem, ako sam lagao idem u tvorza jebote.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Мени су тражили у Интези да образложим исплате са МБ веће од 100 е, онда сам им рекао једном да прикупљамо средства за разне хуманитарне акције, потписао неки папир и нису ме више смарали.

А реално могао сам да добијем тај новац за најилегалније ствари икада. Кој курац контроле онда?

Mislim da sam frustriran zbog svega od navedenog, kako si me procitao, ciganmala frojdovac.
Link to comment
Share on other sites

Pa to bi isto i za pejpel bilo. O tome pricam sve vreme. Osnov uplate sa pejpela, ja kazem sta je, potpisem, ako sam lagao idem u tvorza jebote.

али не постоји податак да је фирма ИКС са свог рачуна у Минхену уплатила тај износ из твоје фактуре. са чим да проверим тај твој папир, са чиме да га сравним?

ja nisam siguran sto hejtujete Torbicu oko ovoga. Mozda covek ima neke Istok-like ispade na twitteru i stvarno ne znam kome se uvlaci od politicara, ali ono sto sam ja imao kontakta sa njim je uvek ostavilo utisak da zna sta prica.

A ovo sa racunima u inostranstvu mi zaista nije jasno, voleo bih da mi navedete primer JEDNE ne-banana drzave koja ima istu politiku kao mi u vezi deviznog poslovanja i nema paypal (ovde nije bitan sam paypal vec mi je najlakse da kroz taj primer skapiram princip)

на ово питање? шта је питање? да ти наведем државу која нема Пејпел? шта је не-банана република?

Čekaj... Živeo sam u Londonu i radio tamo. Kada sam odlazio, račun mi je ostao otvoren. Ja sam kriminalac? :)

јебемлига. ваљда мораш да га угасиш... кажем, није ми ово ужа струка, људи бавим се супервизијом, не девизним пословима, ово су специфична правна питања...

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Sta tebi znaci ta informacija?

Ako sam lagao za osnov uplate mogu da lazem i ko mi je uplatio, isti nivo ti je potreban da to proveris, a to je kontaktiranje te banke, a za osnov uplate jos vise, neki organ te drzave koji vrsi inspekciju te firme.

Dolazimo do toga da je pravdanje priliva iz inostranstva nepotrebna glupost jer ako ne mozete to da proverite cemu onda to?

Ovo je po tvojoj logici btw, jer ako ne mozes da proveris ko mi je uplatio, a neces meni verovati na potpis nema razlike.

Edited by mohican

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Мени су тражили у Интези да образложим исплате са МБ веће од 100 е, онда сам им рекао једном да прикупљамо средства за разне хуманитарне акције, потписао неки папир и нису ме више смарали.

А реално могао сам да добијем тај новац за најилегалније ствари икада. Кој курац контроле онда?

па и ти си лагао. нико ти не брани да лажеш, али онда можда некад можеш да награбусиш. мале су шансе, али то је као да возиш без дозволе по селу. ипак, постоји шанса, макар и мала, да те заустави пандур и да одеш у творза. контрола је што тамо стоји твој потпис на лажној изјави. неким случајем, да неко крене да чешља нешто, може да те нагази, а ти си онда најебао, јер си лагао банку. кажем, јесу мале шансе, али постоји папир који те инкриминише.

Drugim rečima... Sve je u nekoj sivoj zoni, ali ajde da se zalažemo za to kao da je sve 100% određeno u detalje... Do takvog zaključka ja dolazim.

то што ја не знам тачно и прецизно да ти одговорим, не значи да је све у сивој зони, само значи да не знам одговоре на специфична питања, јер ми то није ужа струка. морао бих да се консултујем са колегама правницима из Специјалне контроле, па да вам одговарам овде. а није ми баш да цимам колеге уз сву гужву коју и они и ја имамо на послу.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Лол, брате. Како можеш да кажеш да сам лагао?! Мислим, боли ме уво да правдам прилив новца на РУРу, него где се у мом тексту види да ли сам лагао или не?! Ја само говорим да за МБ контрола не постоји, у смислу да је то исто што и Пејпал.

Mislim da sam frustriran zbog svega od navedenog, kako si me procitao, ciganmala frojdovac.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...