Jump to content

Istok Pavlović - Kako zaraditi na tom internetu


nickwood

Recommended Posts

лол брате...

пејпел само бупне паре твојој банци, без икакве пратеће документације. ко ти је платио и за шта, наша банка не зна. како да прими такве паре? и како неко може да ми не каже нешто у мојој јебеној јурисдикцији? има да каже или нема да ради.

не ради се о паранојама из комунизма, ти задрто створење, него се ради о самим темељима финансијске контроле. ко ти је и за шта и колико платио и то црно на бело.

ево ти пример... рецимо, шема за прање новца преко Пејпела. шта сад?

едит:

ради се о томе што МОРА ДА ПОСТОЈИ ЈЕБЕНИ ТРАГ ЗА СВАКИ ЈЕБЕНИ ДИНАР. преко Пејпела не постоји траг, не постоји основ за новчани прилив или одлив. где је ту контрола? или нам не треба контрола? и то нам продају они који су развили контролу за цео свет.

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

drale ne kapira jednu stvar.

Ovde pricamo o malim projektima. Recimo sad mohi i recimo ja nesto uradimo i treba da naplatimo 1000 eura. Vec umorni i izakani pripremom i ivodjenjem projekata, treba da se zlopatimo po salterima, bankama, birokratijom i da se osecamo kao mali edni crvi koji mole za siroinju, a posteno su zaradili i sebe skinuli sa grbace ovoj usranoj drzavi. Mislis da nas to nece demoralisati.

Ti koji sad radis u ogromnom sistemu i birokratija ti je prirodno okruzenje, to ofc ne mozes da shvatis kao prepreku.

  • Upvote (+1) 1

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Kako ostalih 200 drzava kontrolisu pranje novca?

питај ти њих.

ја само знам да су нам сели из ЕУ и СБ на кичму за прање новца толико да нас терају да јуримо мале предузетничке радње да развијају јебене интерне моделе, да региструју овлашћена лица која морају да се лиценцирају, да имају јебене обуке сваке године, да подносе силне неке извештаје, раде се национален процене ризика, јебемо и бивамо јебани планинама папира, дописа, образложења, упитника... Пејпел нико не спомиње. па ти мени онда реци шта и како...

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Mohi, a sta ako taj novac zavrsi na kajmanskim racunima visokih drzavnih funkcionera!? Oh wait

Moze i da ih podigne na salteru i odnese u koferu drzavnom funkcioneru. Kod pejpela bi verovatno sa nalogom te informacije mogao da dobijes.

лол брате...

пејпел само бупне паре твојој банци, без икакве пратеће документације. ко ти је платио и за шта, наша банка не зна. како да прими такве паре? и како неко може да ми не каже нешто у мојој јебеној јурисдикцији? има да каже или нема да ради.

не ради се о паранојама из комунизма, ти задрто створење, него се ради о самим темељима финансијске контроле. ко ти је и за шта и колико платио и то црно на бело.

ево ти пример... рецимо, шема за прање новца преко Пејпела. шта сад?

Pa jel problem odliv para ili priliv para?

Na taj priliv se za pocetak placa porez odakle god da je, a i iznostranstva je tako da je izvoz.

U trenutnoj konstalaciji banka pri uplati iz inostranstva ima samo racun i ime firme. Sta ces ti sa time da uradis? Otkud znas odakle su te pare? Isti potencijal za pranje kao preko pejpela.

Ako bi ti trebali neki podaci o tome morao bi kontaktiras tu banku i trazis ih, a hoce li ti oni dostaviti iste ko zna. Cuo sam nekoliko slucajeva da nase banke odjebavaju nasu muriju kad im trazi pristup digitalnim tokovima novca.

Druga stvar, ako je nelegalno poreklo novca iz inostranstva uslo preko pejpela u srbiju, i na to placen porez, sta te boli k? Nije proneveren ovde i ako neko hoce da mu prati trag to ce biti taj iz inostranstva. Ako neko hoce novac odavde da iznese pa da ga opere kroz pejpel i unese opet, najveci problem je iznosenje novca, a ako uvedes proveru pri uplati na pejpel preko njega ne moze, a da unese novac moze kako hoce ako ce platiti porez, a ako nece onda je komplikovanije.

питај ти њих.

ја само знам да су нам сели из ЕУ и СБ на кичму за прање новца толико да нас терају да јуримо мале предузетничке радње да развијају јебене интерне моделе, да региструју овлашћена лица која морају да се лиценцирају, да имају јебене обуке сваке године, да подносе силне неке извештаје, раде се национален процене ризика, јебемо и бивамо јебани планинама папира, дописа, образложења, упитника... Пејпел нико не спомиње. па ти мени онда реци шта и како...

Pa nema sta ja njih da pitam to je vas jebeni posao. Smislite kako i omogucite, bez da menjate sistem na koji su se svi ostali prilagodili.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

drale ne kapira jednu stvar.

Ovde pricamo o malim projektima. Recimo sad mohi i recimo ja nesto uradimo i treba da naplatimo 1000 eura. Vec umorni i izakani pripremom i ivodjenjem projekata, treba da se zlopatimo po salterima, bankama, birokratijom i da se osecamo kao mali edni crvi koji mole za siroinju, a posteno su zaradili i sebe skinuli sa grbace ovoj usranoj drzavi. Mislis da nas to nece demoralisati.

Ti koji sad radis u ogromnom sistemu i birokratija ti je prirodno okruzenje, to ofc ne mozes da shvatis kao prepreku.

све ја вас разумем, али ЗА СВЕ постоји разумно решење. проблем је што ви не желите да разумете мене.

зашто господин Торбица не отвори фирму за посредовање и консалтинг у финансијама, где би лако и за мале паре решавао теби и Мохију наведене проблеме? имао би хиљаде корисника у року од годину дана, развио би палету комплетних производа, био би у контакту са банкама уместо тих хиљада корисника и сви срећни и задовољни. решење постоји, али неееее, хајде да серемо о нечему што не разумемо...

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Cela unosnost online biznisa se bazira na malim pocetnim ulaganjima. Ne moram uzeti prostor, stolove, racunare, radnike itd itd. Ako ja moram da rizikujem kredit na primer da bi zapoceo online biznis, pa onda mogu da otvorim umesto toga kladzu/butik/kafic jbg.

PS: da ne pominjem da je strancima koji bi placali nama pejpelom mnogo draze i lakse tako da placaju i ako postoji mogucnost da se nesto plati pejpelom mnogo ce lakse dati novac.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Pa jel problem odliv para ili priliv para?

Na taj priliv se za pocetak placa porez odakle god da je, a i iznostranstva je tako da je izvoz.

U trenutnoj konstalaciji banka pri uplati iz inostranstva ima samo racun i ime firme. Sta ces ti sa time da uradis? Otkud znas odakle su te pare? Isti potencijal za pranje kao preko pejpela.

Ako bi ti trebali neki podaci o tome morao bi kontaktiras tu banku i trazis ih, a hoce li ti oni dostaviti iste ko zna. Cuo sam nekoliko slucajeva da nase banke odjebavaju nasu muriju kad im trazi pristup digitalnim tokovima novca.

Druga stvar, ako je nelegalno poreklo novca iz inostranstva uslo preko pejpela u srbiju, i na to placen porez, sta te boli k? Nije proneveren ovde i ako neko hoce da mu prati trag to ce biti taj iz inostranstva. Ako neko hoce novac odavde da iznese pa da ga opere kroz pejpel i unese opet, najveci problem je iznosenje novca, a ako uvedes proveru pri uplati na pejpel preko njega ne moze, a da unese novac moze kako hoce ako ce platiti porez, a ako nece onda je komplikovanije.

Pa nema sta ja njih da pitam to je vas jebeni posao. Smislite kako i omogucite, bez da menjate sistem na koji su se svi ostali prilagodili.

проблем није ни прилив ни одлив, проблем је ДОКУМЕНТАЦИЈА. сад банка има рачун и банку уплатиоца, ти донесеш папир да се ради о легитимном послу (фактура, рецимо), и проблем решен. постоји могућност контроле.

банке не могу да одбију надлежни орган који тражи податке о току новца.

проблем је што у овој констелацији можемо да контролишемо да је Мохију пара легла од његовог купца из иностранства по основу легалног посла, а ако је Пејпел у питању имамо само "уплата са Пејпела". не знамо ко ти је уплатио и по ком основу. Пејпел дозначио паре домаћој банци коју си тамо навео и сад то је то. невероватне могућности за малверзације, најјачи потенцијал икада.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

mene i dalje buni, da ako to imaju fazon svi u evropi i svetu, zašto nemamo mi

neće biti da su oni tamo redom magarci i naivčine, a samo mi pametni. nešto mi tu ne štima

и мене буни... Пејпел је као СДК на нивоу света, с тим што не тражи никакав основ за уплату или исплату, за разлику од СДК. али нико од земаља које учествују у трансферима нема увид у токове новца. а тај исти свет јури нас да јуримо малог посредника у осигурању да банкротира да испуни захтеве стандарда за спречавање прања новца... није ми јасно, стварно ми није јасно.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Drale, Mohi... Više se razumete u to od mene. Evo jednog laičkog pitanja. Koja je razlika između Moneybookersa i PayPala? Zašto jedno funkcioniše, a drugo je tema o kojoj se raspravlja godinama?

не знам за Манибукерс, али је то вероватно специјализовано за игре на срећу, па се зна основ уплата и исплата. Пејпел је општи канал за трансфер новца.

Samo vi istrazite kako to Nemci, Holandjani, Francuzi, Englezi i ostali sa dobrim bankama rade. Sigurno tu ima nesto kako oni sprecavaju pranje novca. Moramo priznati sebi da nismo najpametniji na svetu i da se moze uciti i od drugih.

Немци, Холанђани, Енглези и остали ће сад да докажу колико су им здрави финансијски системи, да гледамо прво да видимо то.

друго, они тамо имају другачији порески систем, где ти мораш да правдаш све своје приливе на своје рачуне. код нас то није тако.

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

питај ти њих.

Nevezano sad za konkretnu instituciju NBS, ali ti je ovo odgovor u 99% državne uprave. Ako nešto nismo do sada radili, ne znamo kako će to raditi, bolje da se ni ne radi :)

Torbica naravno jede govna, ali ih još više jede i Drale :) Npr kad dobiješ pare na račun firme iz inostranstva dovoljno je banci samo da navedeš neke gluposti tipa koji ti je broj ugovora s njima i koji broj fakture, što je pitanje da li je iko ikada proverio. Jebe se našem sistemu da li si dobio pare od medjunarodnog klana narko bosova ili zato što si programirao za neku stranu firmu. Čak da neko kasnije i proveri ukupno će dobiti podatak da si ti pare dobio od te i te firme, sa tim i tim IBAN-om i tom i tom adresom. Sve te iste podatke ima i PayPal, i mislim da cak i pisu prilikom uplate, a svakako ih stavljaju na raspolaganje određenim službama kad postoji istrazni nalog i sl.

Dakle problem je prosto u tromosti naše administracije, ne u svetskoj zaveri samo protiv Srbije.

Moneybookers i Paypal rade istu stvar Drale, dakle nije samo za klađenje. Razlika je jedino u tome što Moneybookers prolazi jer ga niko ne proverava. Tipa moj burazer je pre 4-5 godina imao pare na Moneybookersu i hteo da ih skine, otišao je u jednu filijaju banke Inteza i oni su mu tražili osnov za priliv iz inostranstva, on je rekao da je to od firme s Interneta, rekli su mu da ne može to da podigne. Otišao je u sledeću ekspozituru i rekao da su mu pare poslali rođaci i podigao ih uredno...

Edited by Zwerko

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Ako cemo realno, niko ne iznosi i ne unosi velike pare preko Paypal-a...

Nego je to klasichan sluchaj "jebi male preduzetnike, jebi sirotinju" sluchaj.

ако ћемо реално, неко МОЖЕ да уноси и износи велике паре преко Пејпела.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Ne moze jer da bi ih izneo mora preko neke domace banke koja je pod vasom jurisdikcijom to da uradi.

Da ih unese mora da potpise odakle su i sa kojim razlogom. Van toga sve dodatne informacije koje bi ste zeleli da dobijete morate traziti od banke koja je uplatila ili firme u inostranstvu.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

ето, синуло ми је решење. да уведемо пореске пријаве као на Западу, па да Мохи онда сам правда порезницима на крају године ко му је колико и по ком основу уплатио, невезано одакле. онда би Мохи морао да скупља папире од Пејпела и да их подноси порезницима. ваљда тако.

Ne moze jer da bi ih izneo mora preko neke domace banke koja je pod vasom jurisdikcijom to da uradi.

Da ih unese mora da potpise odakle su i sa kojim razlogom. Van toga sve dodatne informacije koje bi ste zeleli da dobijete morate traziti od banke koja je uplatila ili firme u inostranstvu.

Пејпел не каже из које банке је извршена уплата, или?

теби легну паре са Пејпела, шта подносиш банци као документ о пореклу средстава да би могао да их дигнеш?

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

не знам за Манибукерс, али је то вероватно специјализовано за игре на срећу, па се зна основ уплата и исплата. Пејпел је општи канал за трансфер новца.

Sa Moneybookersom mogu da kupujem na brdo sajtova u inostranstvu, mogu da mi plate za neki projekat, može i za igre na sreću (postoji opcija na samom MB da biraš da li hoćeš da ga koristiš za igre na sreću ili samo za novčane transakcije i kupovinu koja nema veze sa online gamlingom). Sa neke moje tačke gledišta, apsolutno ista stvar. Prebacivao sam drugarima keš u inostranstvo i oni meni. Podizao sam na karticu i nikakvih problema nije bilo. Mislim... Ako hoćeš da me hapsiš, ti udri :) Ja ti samo kažem da ne vidim razliku i da tražim objašnjenje (ako ga imaš).

Link to comment
Share on other sites

Dakle problem je prosto u tromosti naše administracije, ne u svetskoj zaveri samo protiv Srbije.

проблем је у ДСу.

Sa Moneybookersom mogu da kupujem na brdo sajtova u inostranstvu, mogu da mi plate za neki projekat, može i za igre na sreću (postoji opcija na samom MB da biraš da li hoćeš da ga koristiš za igre na sreću ili samo za novčane transakcije i kupovinu koja nema veze sa online gamlingom). Sa neke moje tačke gledišta, apsolutno ista stvar. Prebacivao sam drugarima keš u inostranstvo i oni meni. Podizao sam na karticu i nikakvih problema nije bilo. Mislim... Ako hoćeš da me hapsiš, ti udri :) Ja ti samo kažem da ne vidim razliku i da tražim objašnjenje (ako ga imaš).

немам објашњење. причам на основу познавања система контроле и видим да је систем контроле значајно ограничен допуштањем таквих посредника у плаћању и ценим да је то основни разлог супротстављања отварању могућности за тако нешто.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

ето, синуло ми је решење. да уведемо пореске пријаве као на Западу, па да Мохи онда сам правда порезницима на крају године ко му је колико и по ком основу уплатио, невезано одакле. онда би Мохи морао да скупља папире од Пејпела и да их подноси порезницима. ваљда тако.

Пејпел не каже из које банке је извршена уплата, или?

теби легну паре са Пејпела, шта подносиш банци као документ о пореклу средстава да би могао да их дигнеш?

Ne znam da li kaze iz koje banke, morao bi da proverim sa drugarom.

Podneses isto sto i kad ti legnu pare po fakturi direktno sa racuna strane firme, pravdanje priliva.

Sa Moneybookersom mogu da kupujem na brdo sajtova u inostranstvu, mogu da mi plate za neki projekat, može i za igre na sreću (postoji opcija na samom MB da biraš da li hoćeš da ga koristiš za igre na sreću ili samo za novčane transakcije i kupovinu koja nema veze sa online gamlingom). Sa neke moje tačke gledišta, apsolutno ista stvar. Prebacivao sam drugarima keš u inostranstvo i oni meni. Podizao sam na karticu i nikakvih problema nije bilo. Mislim... Ako hoćeš da me hapsiš, ti udri :) Ja ti samo kažem da ne vidim razliku i da tražim objašnjenje (ako ga imaš).

Mislim da nema razlike nego pejpel ne zeli da omoguci rad sa srpskim drzavljanima jer je ilegalno, dok moneybookers verovatno boli k.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Moneybookers i Paypal rade istu stvar Drale, dakle nije samo za klađenje. Razlika je jedino u tome što Moneybookers prolazi jer ga niko ne proverava. Tipa moj burazer je pre 4-5 godina imao pare na Moneybookersu i hteo da ih skine, otišao je u jednu filijaju banke Inteza i oni su mu tražili osnov za priliv iz inostranstva, on je rekao da je to od firme s Interneta, rekli su mu da ne može to da podigne. Otišao je u sledeću ekspozituru i rekao da su mu pare poslali rođaci i podigao ih uredno...

ти из прве филијале су радили свој посао како треба, а друге је твој брат слагао и налази се у девизном прекршају. шта да ти кажем...

мислим, надам се да овде ико разуме потребу да се прате токови новца. мени је јасно колико то неком рендом лику изгледа као иживљавање троме администрације, али то је будалаштина. контрола има свој смисао.

  • Upvote (+1) 1

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

ето, синуло ми је решење. да уведемо пореске пријаве као на Западу, па да Мохи онда сам правда порезницима на крају године ко му је колико и по ком основу уплатио, невезано одакле. онда би Мохи морао да скупља папире од Пејпела и да их подноси порезницима. ваљда тако.

Pa ok sta je tu problem? Jel daje pay pal neki dokaz pri transakciji? Pazite, ja se ne razumem puno u to, ali kapiram da kao drzavi svaki dinar nam je dobrodosao, kao i da zaposli bilo koga

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Nego reci ti nama drasko sta ti imas od informacije koja banka i sa kog racuna je uplatila meni nesto? Sta mozes sa tom informacijom da uradis? Za sve tokove novca bi morao da kontaktiras tu banku koja nije u tvojoj jurisdikciji. Koja je onda razlika kontaktirao banku ili pejpel?

U krajnjem slucaju uvedite limit pri transakciji ako se plasite pranja novca jer se isto ne radi na male sume.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Pa ok sta je tu problem? Jel daje pay pal neki dokaz pri transakciji? Pazite, ja se ne razumem puno u to, ali kapiram da kao drzavi svaki dinar nam je dobrodosao, kao i da zaposli bilo koga

па једини јебени проблем је траг тог новца, а мислим да Пејпел не обезбеђује потребне податке и да је једино из тог разлога блокиран у Србији.

ја сам последњи који би гушио предузетништво, али брате, мора да се одржи нека контррола или ћемо сви да одемо у курац, веруј ми.

Nego reci ti nama drasko sta ti imas od informacije koja banka i sa kog racuna je uplatila meni nesto? Sta mozes sa tom informacijom da uradis? Za sve tokove novca bi morao da kontaktiras tu banku koja nije u tvojoj jurisdikciji. Koja je onda razlika kontaktirao banku ili pejpel?

U krajnjem slucaju uvedite limit pri transakciji ako se plasite pranja novca jer se isto ne radi na male sume.

па можемо да проверимо да ли је тај рачун у власништву те фирме и тако да потврдимо да је трансакција леџит.

преко Пејпела ми не знамо ко ти је уплатио средства, ни по ком основу. не знамо ништа, сем да су ти паре освануле на рачуну. ко и како то правда?

едит:

ограничавање сума при трансакцијама је само делимично решење, јер је никакав проблем разбити износе... то раде сасвим прости алгоритми.

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...