Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

necu vise. nije rur mesto gde mogu da iznosim svoje stavove koji se doticu politike. izvinjavam se na flejmu.

имаш е-новине.

:tf:

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

princip licne projekcije u transakcionoj analizi govori o tome da ono sto jedan radi i misli, ocekuje da i drugi rade i misle - tako na primer, ako neko mnogo troluje, i to voli da radi, smatra da ce i druge osobe to raditi, i u tome se pronalaziti

i ja bih mnoge stvari nazvao zdravim razumom, no to je zapravo esencija vecine kafanskih politickih konflikta, jel

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

Taj princip nije uvek tacan. Meni svi govore da trolujem sto ne znaci da svi troluju. Ja kad trolujem trolujem, a ti kad trolujes i ti trolues i kad si bezobrazan bezobrazan si i samo ti to predocavam/o!

"Odvajali se mi ili ne, mi smo vec odvojeni!" - Dj. Balasevic

Link to comment
Share on other sites

necu vise. nije rur mesto gde mogu da iznosim svoje stavove koji se doticu politike. izvinjavam se na flejmu.

haha, kakav pasivno-agresivni nastup.

nekako si nakon odgledanog BBC dokumentarca o univerzumu u svojoj glavi to povezao s time kakvo je srbija sranje, i došao na forum da napišeš oneliner trol. onda te neko isproziva za to i odjednom si ti žrtva. pa ne budi ženetina tolika, jebem mu mater!

u najmanju ruku si mogao da napišeš u par rečenica kakve veze ima jadnost srbije sa teorijo velikog praska i crnom materijom.

Link to comment
Share on other sites

Двини брате, изношење ставова није исто што и цинично провокативно ванлајновање или сам ја нешто пропустио?

Да си ИЗНЕО СТАВ, па нек је он да је земља коцкаста, не бих ти ни реч реко. Зезали би те људи да си пиглу, што је океј ако ти је став лол за већину, и то је то.

Ако те људи зајебавају и кад изнесеш став, значи да га сматрају за прелол став. И не видим зашто би се ту интервенисало, очигледно већина овде сматра да су твоји политички ставови лол. И шта сад? Да их побијемо све? Није битно, можда је РУР мртво море Домановићево, а ти једини умеш, па је то због тога, али опет ће бити тако. И то мораш да прихватиш кад је већ таква ситуација. Или је једино решење да се сви сложимо око свега?

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

haha, kakav pasivno-agresivni nastup.

nekako si nakon odgledanog BBC dokumentarca o univerzumu u svojoj glavi to povezao s time kakvo je srbija sranje, i došao na forum da napišeš oneliner trol. onda te neko isproziva za to i odjednom si ti žrtva. pa ne budi ženetina tolika, jebem mu mater!

u najmanju ruku si mogao da napišeš u par rečenica kakve veze ima jadnost srbije sa teorijo velikog praska i crnom materijom.

zapravo sam poceo da pisem takav post, ali bi to bi bio novi trol, flejm i odvelo bi u novu raspravu i svadju, pa sam obrisao i rekao ok necu vise :)

Двини брате, изношење ставова није исто што и цинично провокативно ванлајновање или сам ја нешто пропустио?

Да си ИЗНЕО СТАВ, па нек је он да је земља коцкаста, не бих ти ни реч реко. Зезали би те људи да си пиглу, што је океј ако ти је став лол за већину, и то је то.

Ако те људи зајебавају и кад изнесеш став, значи да га сматрају за прелол став. И не видим зашто би се ту интервенисало, очигледно већина овде сматра да су твоји политички ставови лол. И шта сад? Да их побијемо све? Није битно, можда је РУР мртво море Домановићево, а ти једини умеш, па је то због тога, али опет ће бити тако. И то мораш да прихватиш кад је већ таква ситуација. Или је једино решење да се сви сложимо око свега?

pa prihvatam i zato i kazem da necu vise da pricam o politici :) nisam obrazlozio stav zato sto bi nas samo odvuklo u novo sranje.

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

pa ne budi ženetina tolika, jebem mu mater!

буди толерантан према нашим девојчицама!

pa prihvatam i zato i kazem da necu vise da pricam o politici :) nisam obrazlozio stav zato sto bi nas samo odvuklo u novo sranje.

па не би НАС одвукло у ново срање, него би ти био поново натоварен вагонима гована, што није пријатно.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

хајде, Двини, смисли нешто патриотско, и ти себе волиш да сматраш патриотом, знамо то сви, то је нормално, генетски да кажем. буди позитиван, уместо што у очају због позиције у којој су се нашли твоји ставови, пишаш по људима и промашујеш.

ето, реци шта је патриотизам за тебе, па нека то било и нека нежна прича о керуши Мили или на разини Дединих контејнера. све је то легитимно.

едит:

улете Даки.

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Драле стари тролу:)

Патриотизам је дефинисан појам и у вези је са, јелте, Патријом. Не можеш од неког ко негира корисност такве творевине да тражиш да каже шта је њему готиван патриотизам или шта год.

Ево, рецимо ја серем по тим стварима ЖЕСТОКО, али живим у неком свету где се те ствари користе као валидни играчи на табли, тако да сам реалиста силом прилика. Али да ме неко пита да ли бих желео да је најмања заједничка групација хомо сапиенс, ох да, јако бих то желео. Тако да ако ме питаш да ли треба фурати заставе около, да, треба. У истом контексту у ком треба упуцати неког лика који оће да те рокне, што не значи да волим да пуцам у људе. Друга ствар, ја сам, и ''поред себе'', продукт овог друштва. Волим Русе што су Руси и имају црвену армију и певају Каћуше и даље и носе рубашке и фурају балалајке.

Двини, поред свог космополитског сентимента, има и трип да је такав сентимент функционалан у међуполитичким превирањима (што је мени наивно, ал добро). И онда му ти долазиш са овим тролом. Да си рекао ''готивљење блиских људи и ствари'', било би океј, али и сам знаш да ''патриотизам'' подразумева јасне појмове, а керуша Мила то није, чисто логички и математички.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

хајде, Двини, смисли нешто патриотско, и ти себе волиш да сматраш патриотом, знамо то сви, то је нормално, генетски да кажем. буди позитиван, уместо што у очају због позиције у којој су се нашли твоји ставови, пишаш по људима и промашујеш.

ето, реци шта је патриотизам за тебе, па нека то било и нека нежна прича о керуши Мили или на разини Дединих контејнера. све је то легитимно.

едит:

улете Даки.

haha, ti bi sad sastav sta je to za mene patriotizam :) patriotizam je svako stavljanje interesa drzave, nacije, naroda, grada, iznad svog licnog interesa. primera radi, ako ja kao vrhunski menadzer mogu napolju da radim za platu od 10.000e mesecno, ostanem u srbiji i kroz svoj rad, koji je u srbiji daleko manje placen, nacinim pozitivnu promenu u drustvu, sebe bih smatrao patriotom

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

nisam obrazlozio stav zato sto bi nas samo odvuklo u novo sranje.

Да би избегао флејмовање, јел тако? Зашто си онда оставио онај пост, а знао си, не можеш да кажеш другачије, да ће бити реакција какве су биле?

А ја те морам приупитати, пошто нисам гледао серијал, како си га повезао са Србима?

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

to je jedna definicija recimo

Да би избегао флејмовање, јел тако? Зашто си онда оставио онај пост, а знао си, не можеш да кажеш другачије, да ће бити реакција какве су биле?

zato sto na topicu pricajte svako iznese neki svoj frust, onelajner i slicno..

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

гледао сам неке топике из 2006-09те... па то је тек био пиш и хистерија. и нађем Јованин цитат Андрића ("Знакови поред пута"):

Дуготрајно робовање и рђава управа могу толико збунити и унаказити схватање једног народа, да здрав разум и прави суд њему отанчају и ослабе, да се потпуно извитопере. Такав поремећен народ не може више да разликује сопствену корист од очигледне штете.

то је то.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Драле стари тролу

па мислим, оно, јесте мало заједљиво, али је легитимно.

тако Статор каже да је патриотизам то што наплаћује своју памет у девизама (извози) и плаћа порез. ето, на таквом материјалистичком фону је и Двини, но његова је поставка нешто дубља, јер подразумева жртву. у сваком фрустрираном антисрбину чучи успавани, потиснути националиста.

:)

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Драле стари тролу:)

Патриотизам је дефинисан појам и у вези је са, јелте, Патријом. Не можеш од неког ко негира корисност такве творевине да тражиш да каже шта је њему готиван патриотизам или шта год.

Ево, рецимо ја серем по тим стварима ЖЕСТОКО, али живим у неком свету где се те ствари користе као валидни играчи на табли, тако да сам реалиста силом прилика. Али да ме неко пита да ли бих желео да је најмања заједничка групација хомо сапиенс, ох да, јако бих то желео. Тако да ако ме питаш да ли треба фурати заставе около, да, треба. У истом контексту у ком треба упуцати неког лика који оће да те рокне, што не значи да волим да пуцам у људе. Друга ствар, ја сам, и ''поред себе'', продукт овог друштва. Волим Русе што су Руси и имају црвену армију и певају Каћуше и даље и носе рубашке и фурају балалајке.

Двини, поред свог космополитског сентимента, има и трип да је такав сентимент функционалан у међуполитичким превирањима (што је мени наивно, ал добро). И онда му ти долазиш са овим тролом. Да си рекао ''готивљење блиских људи и ствари'', било би океј, али и сам знаш да ''патриотизам'' подразумева јасне појмове, а керуша Мила то није, чисто логички и математички.

Дуле цар!

Naposletku ti si navek znala da sam svirac,brosic sto se tesko pribada,da me moze oduvati najblazi nemirac,da cu u po reci stati,da se necu osvrtati nikada...

Link to comment
Share on other sites

zato sto na topicu pricajte svako iznese neki svoj frust, onelajner i slicno..

Наравно. Да не испадне како нападам као хијена након улета других, замолићу да ми одговориш на питање које је Даки поновио. Одговор ниси покрио оправдањем да свако каналише свој фруст на овај или онај начин, пошто ја не видим повезаност са нечим као што је неисторијска научна емисија, осим ако неким невероватним случајем се помињу Срби и/или наши научници.   

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

у сваком фрустрираном антисрбину чучи успавани, потиснути националиста.

:)

Само ако узмемо да је пројекција главни и, можда боље, једини механизам одбране:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Наравно. Да не испадне како нападам као хијена након улета других, замолићу да ми одговориш на питање које је Даки поновио. Одговор ниси покрио оправдањем да свако каналише свој фруст на овај или онај начин, пошто ја не видим повезаност са нечим као што је неисторијска научна емисија, осим ако неким невероватним случајем се помињу Срби и/или наши научници.   

molim da ostane zabelezeno da sam hteo ovo da izbegnem

razlog za moju reakciju je prikaz kosmosa kroz vreme i prostor, gde je cak i jedna galaksija nistavna u odnosu na celokupan kosmos. u toj galaksiji, nistavno je jedno sazvezdje, u tom sazvezdju nistavna je jedna planeta zemlja. u 5 milijardi godina postojanje planete, 1000 godina postojanja srbije je samo mali delic strele vremena. i ipak, u toj nistavnosti, beznacajnosti i atomu vremena u kom mi postojimo, stoji stav da su Srbi, i Srbija, toliko bitni, da su pomilovani nekom uzvisenom rukom i stoje na pijedestalu postojanja. mislim da je to samo nespremnost suocavanja sa sopstvenom nebitnoscu.

lol season open :)

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...