Jump to content

RURomobil!


dovlagsi

Recommended Posts

ok, kako bese radno vreme? dolazim u 6am , pa da znam kad mogu da skoknem do redakcije bez da poljubim vrata..i za drugi kraj isto, do kad je zvanicno neko tamo, da vratim auto i kljuceve pre nego sto zbrisem :)

 

Od 09 do 17:30h.

Link to comment
Share on other sites

E ovako, dovezao sam auto ispred redakcije, ali ima nekoliko problema. 

 

Prvi i osnovni je da je riknuo ili akumulator ili ono sto ga puni, meni nesto pre deluje kao akumulator. Dakle ja sam ga upalio na kablove i dovezao s Novog Beograda na Vracar, vrlo solidna relacija, kad sam ga uparkirao i pokusao da ga upalim ponovo nije hteo ni da zavergla, kamoli da upali. Ni u jednom momentu nije svetlela crveno ona lampica za akumulator, kapiram da bi to trebalo da bude pokazatelj da se ne puni? U svakom slucaju kablovi su u gepeku, moze na njih da se upali, ali realno ne moze samostalno da se vozi. 

 

Drugi malo banalniji problem je da kada se da levi migavac kao da se nesto na tabli zaglavi i umesto da trepce on stoji stalno upaljen i pisti umesto da radi ono tak, tak, tak. Desni radi sasvim normalno :)

 

Trece deluje mi da malo vise "seta" nego ranije, ali moguce je i zato sto nisam proverio pritisak u gumama, a moguce i da je zato sto ga nisam vozio neko vreme. 

 

E sad ovo s akumulatorom ili punjnjem istog je kriticna situacija, ima neko predlog da ga vozimo kod nekog majstora, kupujemo novi akumulator, sta? Kapiram ja da je nov akumulator uzet pre dve godine, ali imajuci u vidu koliko se auto malo vozi i da prolaze meseci u kojima nije vozen ne deluje mi nemoguce da je otisao. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Ивке, проблем са ремонтом алтернатора код нас је што мајстори стављају тешко ђубре од делова. Ако се акумулатор испразнио у току вожње, онда је велика вероватноћа да не пуни алтернатор. Пробајте прво преко ноћи да га напуните са оним пуњачем кућним (ако неко има), па ако не буде успео да упали, онда је он дефинитивно. А најлакше је отићи код елктричара, он стави унимер на плус и минус и одмах ти каже дал пуни или не  [:D]

И јел си погледао да ли се пали лампица за алтернатор кад даш контакт? Матор је то ауто, питање је дал она уопште и ради, тако да се ја не бих превише ослањао на то.

Вероватно ти је цркао релеј за мигавац (или можда ручица, не знам како је код њих направљено), тако да кад будете ишли код мајстора нека вам и то одмах среди.

А што се тиче шетања, то се проверава пајсером на дизалици или каналу дал је отишао неки силен блок или можда споне.

Link to comment
Share on other sites

Ивке, проблем са ремонтом алтернатора код нас је што мајстори стављају тешко ђубре од делова. Ако се акумулатор испразнио у току вожње, онда је велика вероватноћа да не пуни алтернатор. Пробајте прво преко ноћи да га напуните са оним пуњачем кућним (ако неко има), па ако не буде успео да упали, онда је он дефинитивно. А најлакше је отићи код елктричара, он стави унимер на плус и минус и одмах ти каже дал пуни или не [:D]

И јел си погледао да ли се пали лампица за алтернатор кад даш контакт? Матор је то ауто, питање је дал она уопште и ради, тако да се ја не бих превише ослањао на то.

Pali se lampica kad se da kontakt, a ne pali se u voznji, zato ja pre sumnjam na akumulator nego na alternator, ali se slazem da treba proveriti kod elektricara, s tim da ja znam jedino onog na Kosi, mogu opet kod njega da ga vozim. Plus mi taj akumulator sumnjiv jer dosta stoji, ja sam zapravo mislio da ce se posle malo duze voznje odmah upaliti kao sto je to bio skucaj ranije.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

A mozda neki telefon ili bar adresu? U sustini ja mogu sledece nedelje kad god da ga bacim tamo da se pogleda, jedino sto bi bilo zgodno da neko krene samnom, moze i mojim kolima, jer ako stane negde usput nema sanse da ga upalimo standardno. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Vidim da se ne javljaju drugari pa da ja izvestim, a oni će detalje - ipak je bio u pitanju akumulator. Pogledao je električar i doneo svoj sud!

 

Zamenjen je drugim, većim od 75ah, pa bi sad trebalo da ima manje ovih problema. 

 

Dovla će ga voziti ovih dana na servis i sitne popravke, pa će javiti za dalje.

Link to comment
Share on other sites

CAM00603_zpsr6omelm5.jpg

Pogled sa prozora :D

Elem, ruromobil radi, sjebali smo akumulator zato sto ga nismo vozili, tako da ubuduce treba da se skida - minus klema kada duze stoji. Akumulator je polovan ali odlican, dato je 3200 din. Bice jos troskova jer bi trebao servis redovan da se uradi, pa ako neko i dalje planira da u buducnosti vozi ruromobil moze slobodno da uplati koji dinar na rur. ;)

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

  • Lucky unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...